Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

jestem sprawca przemocy

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marek



Dołączył: 27 Wrz 2006
Posty: 2

PostWysłany: Pią Wrz 29, 2006 2:52    Temat postu: jestem sprawca przemocy Odpowiedz z cytatem

czy sprawca przemocy moze poradzic sobie z tym problemem sam? jak mam sobie pomoc ? mieszkam za granica . mam ograniczony dostep do terapi, slabo znam jezyk. jestem z dziewczyna 3 lata. pdczas ostatniej klotni szarpalem ja za koszulke , wyzywalem ja , przeklinalem, chcialem wyrzucic ja z domu. taka sytuacja powtorzyla sie nastepnego dnia. jestem zalamany. nie myslalem ,ze jestem zdolny do takich rzeczy, nigdy nie przypuszczalem ze moge stosowac przemoc wobec kobiety. zawsze malem wybuchowy charakter. kiedy bylem dzieckiem bylem agresywny , nerwowy. jednak zwsze moje wybuchy zlosci konczyly sie na gwaltownych klotniach , krzykach, rzucaniem roznymi przedmiotami. boje sie, ze taka sytuacja moze sie powtorzyc. mam 34 lat , chcalbym zalorzyc zdrowa , normalna rodzine. czy to jest jeszcze mozliwe ? w jaki sposob panowac nad swoja zloscia ? jak kontrolowac wybuchy agresji ? czy znacie jakas literature na ten temat ? moze jakies cwiczenia ktore pozwola w jakims stopniu opanowac moja zlosc ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dynamika
Wolontariusz NL
Wolontariusz NL


Dołączył: 16 Lip 2006
Posty: 741

PostWysłany: Pią Wrz 29, 2006 16:42    Temat postu: Re: jestem sprawca przemocy Odpowiedz z cytatem

Witaj,

Pojdz do ksiegarni lub biblioteki, jest tam duzo ksiazek o kontrolowaniu gniewu, lub zamow ksiazki przez internet, zacznij od tego. Jezeli naprawde chcesz sie zmienic, to musisz tego pragnac tak mocno jak pragniesz oddychac. Co do pomocy samemu sobie, to moze nie wystarczyc, bo zawsze bedzie cos czego nie zauwazasz i robisz podswiadomie, a to wlasnie tam zaczyna sie przemoc. Musisz miec bardzo duzo determinacji, to jest najwazniejsze, i mozesz to zrobic samemu. Oprocz tego poszukaj zdrowego wzorca zachowania. Jak mowil Jezus, zaprzyj sie samego siebie, dasz rade ? Co do kontrolowania gniewu, , to jak musisz wybuchnac, to uderzasz w poduszke, sam, bez swiadkow, az sie zmeczysz, technik kontrolowania jest znacznie wiecej, poszukaj ksiazek, spedz nad tym troche czasu - to najwazniejsza sprawa w twoim zyciu.

pozdr
P.
_________________
"Sukces mierzy sie tym jak wysoko dolecisz kiedy odbijesz sie od dna" General George Patton Jr.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marek



Dołączył: 27 Wrz 2006
Posty: 2

PostWysłany: Sob Wrz 30, 2006 1:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziekuje za odpowiedz
znalazlem polskiego psychologa. bylem na spotkaniu z nim. zalecil mi psychoterapie. za dwa tygodnie mam nastepna wizyte. w miedzy czasie duzo czytam w internecie na temat zlosci , agresji , przemocy. kupilem ksiazke "inteligencja emocjonalna". probuje obserwowac swoje emocje , mysli. czesto odkrywam jak duzo jest agresji w moim mysleniu. czy mamy wplyw na mysli ? czasem wydaje mi sie ze one wskakuja do mojej glowy , pobeda tam przez chwile, ulatniaja sie , pozostawiajac mnie w stanie rozdraznienia , zlosci. jak ja w ogole moge miewac takie czarne , agresywne mysli ? to cos siedzi we mnie . musze sie tego pozbyc !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dynamika
Wolontariusz NL
Wolontariusz NL


Dołączył: 16 Lip 2006
Posty: 741

PostWysłany: Sob Wrz 30, 2006 2:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marek napisał:
czy mamy wplyw na mysli ?


Tak, czlowiek jest tak skonstruowany, ze jest w stanie kontrolowac samego siebie w tym wlasne mysli, nie jest to latwe. W twojej i tylko twojej mocy jest zamian samego siebie - tego nikt inny nie moze za Ciebie zrobic.

"walka z sobą samym jest najcięższą z walk, zwycięstwo nad samym sobą jest najpiękniejszym ze zwycięstw".

powodzenia!
P.
_________________
"Sukces mierzy sie tym jak wysoko dolecisz kiedy odbijesz sie od dna" General George Patton Jr.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group