Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Co nam przeszkadza w obecnym forum?
Idź do strony 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Uwagi nt forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Czw Paź 30, 2008 11:15    Temat postu: Co nam przeszkadza w obecnym forum? Odpowiedz z cytatem

Tu można zamieszczać wszystkie uwagi pod adresem forum i moderatorów i administracji.
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
pysia



Dołączył: 12 Wrz 2008
Posty: 323
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Czw Paź 30, 2008 11:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A nie będziesz krzyczeć?
Czasem nie podobają mi sie reakcje moderatora na pewne wypowiedzi-innym razem podobaja mi sie bardzo Smile
Rozumiem oburzenie osób których wypowiedzi sa moderowane lub wykreślane i wtedy mam wrażenie,że innym się pozwala na więcej chociaż bardziej szkodzą...
Pragnę zaznaczyć,że nie jest to regułą i czasem mam ochotę wręczyć puchar uznania, więc suma plusów i minusów daje zero.
Nie mogę odnieśc się do opinii,że kiedys było lepiej bo chyba jestem tu za krótko.
Z mojego doświadczenia wynika,że tak po prostu jest-im dłużej forum działa tym wiecej burz ma za sobą.
Ważne by nie tracic pionu
pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Czw Paź 30, 2008 12:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jako moderator mogę odpowiedzieć sporadycznie korzystam z tego narzędzia jakim jest możliwość moderowania postów innych, czasami gdy padają obraźliwe słowa i zbyt krwawe wycieczki interweniuję, częściej poprawiam ewidentne błędy ortograficzne Smile. Z ręka na sercu interweniowałem 2 albo 3 razy w wypowiedzi użytkowników forum.

Czasami uważam, ze tak powinienem , jeśli uważacie, ze jednak nie powinienem interweniować i przekonacie mnie do tego, chętnie oddam ten rodzaj mojej "władzy" w lepsze ręce....
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
pysia



Dołączył: 12 Wrz 2008
Posty: 323
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Czw Paź 30, 2008 21:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każdy kto miał do czynienia z grupą(jako uczestnik terapii lub prowadzący)wie,że dynamika zachowań ma swoje reguły.Można powiedziać,że to że jest w grupie gorzej nie oznacza jeszcze,że jest gorzej.To niomalne,że rozrost zainteresowania forum niesie za soba dyskusje ...ujmę to tak...dyskusje różnych ludzi z różnymi ludźmi.Czasem pojawi się ktoś chcący niecnie upiec przy tym ognisku własną pieczeń...wszystko jest w granicach normy...
Mój poprzedni post nie był skierowany personalnie...a jeśli nawet troszke to nie do ciebie Smile
pozdrawiam
Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
without



Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 393

PostWysłany: Sob Lis 01, 2008 1:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro Pytasz ... Twisted Evil
Hmm Brak czytelnej moderacji- to co wolno jednej osobie, za to inna jest zaliczana do tak zwanych 'osób, przez które...'
Dwa ... dokładnie ... trzeba sie wiele domyślać, przez kogo i dlaczego tak źle...
Trzy ... mam wrażenie, ze wcześniej warto zamieścić ostrzeżenie, a nie od razu ... to przez tą, bliżej nie określoną osobę stało się coś złego...
Trzy podział, czasem dość krzywdzący w odbiorze na pomocowców i pokrzywdzonych (ze pójdę już 'na rękę' w tym słowie)... jakoś całe życie żyłam bez tego podziału i byłam kimś poza...
To wszytko sprawiło, że nie umiałam tu się znaleźć...
I nie są to żale, raczej pytanie, czy to ja z tych 'nadwrażliwych', czy 'komunikacja' 'siadła'...
Do tego mam wrażenie, ze nie tylko mnie to 'zablokowało'... wrażenie, ale możne tylko nie moje... może...
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
without



Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 393

PostWysłany: Sob Lis 01, 2008 1:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

... chciałam poprawić trzy... zacytowałam...ból zęba Sad
Pozdrawiam Ponownie Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Sob Lis 01, 2008 1:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj

jeśli kogoś coś zaniepokoi zawsze może śmiało powiadomic za pośrednictwem pw. (o czym kilkukrotnie wspominałem i zapewne jeszcze będę wiele razy pisał).

Oczywiście upominam (ostrzeżenie). Konsultuję się w tej kwesti niejednokrotnie. Więc nic nie jest ot tak nagle bez przemyślenia.
Choc przyznaję się nie jestem nieomylny.

Cytat:
Trzy podział, czasem dość krzywdzący w odbiorze na pomocowców i pokrzywdzonych (ze pójdę już 'na rękę' w tym słowie)... jakoś całe życie żyłam bez tego podziału i byłam kimś poza


nie do końca rozumiem. proszę o sprecyzowanie.

pozdrawiam
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
without



Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 393

PostWysłany: Sob Lis 01, 2008 1:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maras
Nie raz (naliczyłam już trzy takie osoby włączajac mnie) czytałam tutaj, że przez kogoś tu coś złego sie stało- na forum ogólnym, bez wyjaśnienia kogo- domyślam się tylko... nie podoba mi się taka forma 'komunikacji'... Stąd pewnie dalsze pytania, z braku zrozumienia, jak to forum ma funkcjonować.
Co do Twojego pytania... Hmm możesz Sam wyliczyć ile razy tu pada stwierdzenie, ze pomagać mogą tylko osoby ... po terapii, czy z zawodu, tylko trudno znaleźć się w tym co to jest ta pomoc zarezerwowana dla Tych ... A już na pewno ciężko to czytać w odniesieniu do własnej osoby, gdy tylko się rozmawiało... Ale mniejsza z tym, to tak informacyjnie, bo może tylko ja mam takie problemy ... Cool
Za to myślę, ze forum ładnie 'działało by' bez moderacji, gdyby wiele osób, być możne z przyczyn podobnych od moich, zaczęło tu pisać...
Powiem szczerze, z dyskusji na razie wolałabym się wycofać, chyba, ze nie tylko ja to dostrzegłam... Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
without



Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 393

PostWysłany: Sob Lis 01, 2008 2:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W celach wyjaśnienia (piszę może za szybko...) 'bez moderacji' oznacza tyle co urlop dla moderatorów z braku pracy Wink
Jest tu wiele wrażliwych i mądrych osób, tylko mało piszą ...
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Sob Lis 01, 2008 2:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sugerujesz, ze lepszy byłby chaos niż próby porządkowania? Czyli wpuścić wszystkie poglądy i który przeżyje w ogniu wymiany zdań ten jest prawdziwy? Taka naturalna selekcja? I to pomogłoby tym bardziej wrażliwym?

Możemy spróbować, tylko, że w naturze raczej do głosu dochodzą ci najbardziej krwiożerczy i głośno ryczący!
Z tej przyczyny królem zwierząt jest lew a nie motyl.Smile
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
without



Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 393

PostWysłany: Sob Lis 01, 2008 2:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Echnaton
Źle mnie zrozumiałeś i to nie dlatego, żem zodiakalny Lew...
Nie rozumiem tonu Twojej wypowiedzi, ale mniejsza o to, nie sprzeczam sie o szczegóły...
Napisałam tylko że dla mnie obecnie jest tu chaos... a nie że lepiej jest bez moderacji... Tego nie napisałam.
Hmm Nie wiem, co jeszcze źle zrozumiałeś ... trudno mi powiedzieć więcej...
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Sob Lis 01, 2008 3:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje się, ze ludzie boja się tworzyć nowe watki i stad wrażenie chaosu. Przeczytałem raz jeszcze Twoje posty i uderzam się w swoje piersi - nie pojąłem aluzji o urlopie i stąd moje wywody. Widocznie o tej godzinie moje poczucie humory na chwile przysnęło. Sorki.
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
without



Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 393

PostWysłany: Sob Lis 01, 2008 3:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Echnaton
Napisałam Swoje spostrzeżenia i nie zrobiłam tego złośliwie, czy po to by się tu kłócić...
Hm Zastanawiałam się dlaczego tu swego czasu było mi tak trudno i jeśli chodzi o stronę forum, to takie były moje wnioski... jeśli jestem jedyna, to mniejsza z tym ... Cool
O Swojej stronie - lepiej pomilczę Twisted Evil
Pisałam co spostrzegłam i myślę, bez 'pretensji' o jakikolwiek ciąg dalszy ... Nie czuję się tu na siłach, by coś tu narzucać... piszę jak ja widzę...
Bić nie wolno... nawet Siebie ... Cool
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
without



Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 393

PostWysłany: Sob Lis 01, 2008 7:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maras
maras napisał:
jeśli kogoś coś zaniepokoi zawsze może śmiało powiadomic za pośrednictwem pw. (o czym kilkukrotnie wspominałem i zapewne jeszcze będę wiele razy pisał).

Może wątek 'zanim zacznie tu pisać'... swego czasu poszukałam... i nie znalazłam.
Przedstawcie Nam to Forum, zasady poruszania się po nim, cele ... Bo po obecnym wyglądzie forum, ja (być może tylko ja) nie wiem o co tu 'chodzi'. I może powiem troszkę obcesowo, ale nie chcę zastanawiać się, co jest udzielaniem pomocy, a co tylko rozmową... nie każdy studiował psychologie.
Tak do rozważenia, bo ja już chyba nie mam nic do dodania... ewentualne wyjaśnienia.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka1970



Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 570

PostWysłany: Sob Lis 01, 2008 9:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi osobiście się nie podoba to że forum może czytać każdy,bo jeśli ktoś przychodzi tu po pomoc to musi mieć możliwość swobodnej wypowiedzi a na dzień dzisiejszy słowa tu napisane mogą być użyte przeciwko niemu.
Stworzenie działu zamkniętego tylko dla użytkowników dało by wielu osoba komfort psychiczny(i wtedy może by się nie pojawiał problem z edycja postów,które spowodowały brak sensu tematu).
Druga sprawa jest już tu napisana że nie wiadomo kto tu jest od pomocy,bo jak narazie widzę tylko użytkowników którzy dają rady na swoim przykładzie a (każda sytuacja jest inna) i wtedy można było by też uniknąć obaw że np.pani X nie przenosi swoich problemów na pomoc innym za wszelką cenę bez uregulowania swoich spraw.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Uwagi nt forum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Następny
Strona 1 z 13

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group