Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Co nam przeszkadza w obecnym forum?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Uwagi nt forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Sob Lis 01, 2008 10:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

without

Tak jak wspomniał Kazik ludzie albo się boją albo nie widzą jak zakładac nowe wątki bądz im się nie chce . Stąd czasami taki przeplot tematyczny.
W tym miejscu warto się zastanowic może nad dodatkowymi działami tematycznymi ( można to zrobic) . Twoje/Wasze przemyślenia i propozycje...

Apropo forum zamkniętego na chwilę obecną nie ma takiego . Przedmiowa kwestia została poruszona na forum jak i poza nim .

pozdrawiam
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
agnieszka1970



Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 570

PostWysłany: Sob Lis 01, 2008 10:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie zauważyłam tu jakiekolwiek wzmianki o zamkniętym forum,narazie widziałam poruszony temat na temat grupy a nie o to mi chodzi.
A co do tego że komuś np.nie chce się zakładać nowych wątków to wypowiem się tylko w swoim imieniu jeśli zakładam nowy wątek jestem świadoma że w ten sposób nie powołana osoba łatwiej znajdzie moje wypowiedzi a jeśli wchodzę w czyjś wtedy topie swoje wypowiedzi w tłumie i ciężej je znaleść dlatego uważam że zamknięty dział tylko dla użytkowników byłby najlepszym rozwiązaniem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
without



Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 393

PostWysłany: Sob Lis 01, 2008 17:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maras
Dziękuje za odpowiedz.
Agnieszka
Muszę Ciebie zmartwić... jest opcja pozwalająca wyświetlić wszytkie wypowiedzi wybranego użytkownika.
Co do forum zamkniętego natomiast, nie bardzo wiem, jak miałaby w nim wyglądać weryfikacja użytkowników... myślę ze na forum ogólnym, jesli to komuś może zaszkodzić, wystarczy nie ujawniać osobistych danych i nie rozgłaszać w realnym życiu, że tu się piszę... sprawy szczegółowe można poruszać na PW ... nie wiem po co miałoby pojawić się coś takiego, jak forum zamknięte- pomijając trudności w realizacji takiego pomysłu.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka1970



Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 570

PostWysłany: Sob Lis 01, 2008 17:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pisząc o forum zamkniętym myślałam o części do której mają dostęp tylko użytkownicy forum że goście nie będą mogli go czytać.
Stworzenie forum zamknięte to pestka wystarczy założyć nowy dział i ustawić w panelu administratora dostęp tylko dla użytkowników zarejestrowanych.
O co do postów wejdzi sobie w profil marasa i zobacz ile ma napisanych później kliknij w pokaz posty użytkownika i zobacz ile ci pokaże. Nie pokaże ci tych co pisze w części zamkniętej która jest a ty i ja jej nie widzimy.
A dla ułatwienia to użytkownik maras napisał 1426 postów ,znaleziona 1045wyników. Reszta jest w ukrytej części.
Wszystko da się zrobić system phpBB JEST łatwy w obsłudze. A prowadząc tyle czasu forum myślę że maras ma to obsługę opanowana chociaż w standardzie.

A szokujące jeszcze jest to że profile użytkowników są dostępne dla gości!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
without



Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 393

PostWysłany: Sob Lis 01, 2008 18:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agnieszka
Dla mnie to dość złudne bezpieczeństwo, bo jeśli ktoś będzie miał motywacje z życia zewnętrznego, po prostu się zaloguje... Dla takiej osoby to nie będzie problemem, za to tworzenie forum zamkniętego, to zamykanie się przed ludźmi którzy na razie szukają ... Myślę, ze zyski za małe, koszta duże...
A iluzja bezpieczeństwa jest naprawdę szkodliwa...

Maras
Za to hmm podział tematyczny, to naprawdę dobry pomysł... może nie wprost, ale odpowiedziałby na wiele moich pytań/ spostrzeżeń ...
Maras jak na razie Tylko Ja Smile Więc już to Państwa decyzje ...

Pozdrawiam Ciepło.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka1970



Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 570

PostWysłany: Sob Lis 01, 2008 18:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz może i iluzja bezpieczeństwa ale zawsze można ta iluzję zmienić.
Jak już wspomniałam system na którym działa forum jest prosty w obsłudze a też ma możliwości takie jak. przy rejestracji odrzuci użytkownika który próbuje się zarejestrować pod tym samym ip np.czyjś mąż.
To tak samo jak z tymi robotami na forum,zresztą po co się wtrącam przecież mnie i tak już to nie tyczy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
without



Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 393

PostWysłany: Sob Lis 01, 2008 19:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agnieszka
Jest w tym co piszesz sporo racji... choćby komfort psychiczny kogoś, kto chce napisać więcej o Sobie, a ma z tym trudność...
Ja boje się o coś innego, o to, że takie forum nie daje tak naprawdę bezpieczeństwa, bo co za problem skoczyć do kafejki, czy spojrzeć z pracy ...? Bałabym się, ze ktoś 'uwierzyłby' w to złudne bezpieczeństwo.
Do tego wiele osób tu będzie tylko czytać, nie logując się z rożnych przyczyn... to dla nich by zamknęło wiele wypowiedzi ...
Myślę, ze to jest do rozważenia ... A co przeważy, hmm cieszę się, że to nie moja decyzja ... Cool
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka1970



Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 570

PostWysłany: Sob Lis 01, 2008 19:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak już napisałam poczucie bezpieczeństwa wcale nie musi być iluzja.
To wszystko jest do dopracowania
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Nie Lis 02, 2008 12:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyglądam się tej dyskusji i wyciągam wnioski, ze lepiej byłoby aby temat był założony przez jedna osobę. Np. ja zakładam temat dotyczący jego przypadku i nikt więcej nie może go zaśmiecać. Tylko jak to osiągnąć? Podpowiedźcie, bo...kilka przykładów z forum można pokazać, ze temat początkowy stał się nieczytelny. O ile chodzi o forum zamknięte to....trochę to zamykanie się przed światem, ucieczki w nierealność. Przecież na tym forum każdy występuje pod nickiem, opisuje swoje życie na tyle ile może i chce więc tworzenie zamkniętych enklaw dostępnych dla zarejestrowanych i tych, którzy nie sa sa chyba na wyrost. przecież każdy może się zarejestrować, tego nie możemy ukrócić, zablokować więc jaki to ma sens?
Ale mówcie, mówcie, ta dyskusja jest ciekawa i może doprowadzi do lepszych rozwiązań....
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
agnieszka1970



Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 570

PostWysłany: Nie Lis 02, 2008 15:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba nie da się nie zaśmiecać tematów gdyż ktoś zakłada temat i jeśli się wypowiadamy w danym temacie to nagle nasuwają się inne wnioski itd.
Tak właśnie było z moim tematem "szacunek".
A co do forum zamkniętego mi osobiście one już nie jest potrzebne gdyż słowa które zdążyły zrujnować życie już wykasowałam ale pytam czy trzeba pisać a później usuwać?
A co do nicków fakt to są nazwy które nie zawsze da się domyśleć kto pod nim jest no chyba że znajdzie się taka idiotka jak ja która w sieci posługuje się własnym imieniem i jeszcze rok urodzenia do niego dorzuci. Wtedy łatwo się domyśleć tym bardziej że mail którym się posługuje ma identyczny początek .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agnieszka1970



Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 570

PostWysłany: Nie Lis 02, 2008 15:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jeszcze dodam że jeśli uważasz że nick jest kimś anonimowym w sieci to chyba jako policjant wiesz doskonale że to jest największą bzdura jaka można usłyszeć.
Ale o tym wiedzą tylko ci którzy mieli okazję poznać internet od podszewki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Nie Lis 02, 2008 22:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agnieszko porouszyłas dośc istotne kwestie. Apropo możliowsci tej wersji phpbb nie ma ich zbyt wielu. Lecz postaram sie aby wersja została ulpeszona (to nie zależy bezpośrenio ode mnie).

Aporpo tego że czytac mogą tylko osoby zarejestrowane - przerabiany był ten pomysł na łamach forum czego wynikiem jest tak jak jest . Odnośnie uleszeń technicznych będę dążył do ich wprowadzenia.


ps. without Smile cieszę się że pomysł Ci się podoba. Jak masz jakieś propozycje . Zawsze jestem dostępny na pw.

Pozdrawiam
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Mersi



Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 80
Skąd: Z klatki

PostWysłany: Pon Lis 03, 2008 9:39    Temat postu: ... Odpowiedz z cytatem

Ja tylko powiem tak od siebie,że pierwszą rzeczą,która uderzyła mnie po wejściu tutaj to fakt,że tak naprawdę nie wiedziałam z kim rozmawiam.I kto udziela mi odpowiedzi.Czy Echnaton to kobitka z piątką dzieci a maras to założyciel kółka różańcowego?Co do płci to jeszcze da się rozróżnić ale czy to profesjonalista czy pasjonat to już trudniej.Myślałam,że psycholog czy terapeuta,który udziela odpowiedzi powinien mieć specjalne oznaczenie,żeby Ci którzy "są na początku",dopiero co weszli,mieli jasność kto im odpowiada i komu mogą zadać pytanie oczekując profesjonalnej odpowiedzi a z kim po prostu porozmawiać.
Pozdrawiam Smile
_________________
Dopóki walczysz,zwyciężasz...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
without



Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 393

PostWysłany: Pon Lis 03, 2008 20:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maras
Dziękuje za zaproszenie do dyskusji... Myślę, ze z czasem wyłoni się wiele ciekawych propozycji... W końcu nie wszytko trzeba robić na raz... można powoli wprowadzać zmiany i obserwować, czy jest jeszcze jakaś potrzeba...
Pana pomysł, Mersi ... nie są moimi, ani czymś na co sama bym 'wpadła', a jednak mogłyby 'zadziałać' ... może ktoś jeszcze coś rozwinie, dorzuci...
Chwilowo ja muszę się wycofać... do życia po tej (mojej) stronie monitora ... Swoje 'mam za uszami', czas wiele pozmieniać ...
Pozdrawiam Ciepło
p.s. poczytam ... Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fifiola
Moderator - Współpracownik NL psycholog
Moderator - Współpracownik NL psycholog


Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 767
Skąd: Katowice

PostWysłany: Wto Lis 04, 2008 14:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tymi podpisami to dobry pomysł. Mi też się często kićka kto jest kim Embarassed
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Uwagi nt forum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Następny
Strona 2 z 13

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group