Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ja i moja rodzina jesteśmy szkalowani
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mgrabas



Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 1516

PostWysłany: Pon Gru 22, 2008 17:03    Temat postu: to łamanie praw jest niesprawiedliwością i rodzi przemoc Odpowiedz z cytatem

takie są fakty: rodzina jest rozbita, a stan rozbicia utrzymywany jest z woli matki, Dziecko traktowane jest przez Nią jak Jej własność, a o ojcu wiemy tylko z tego, co nam tu napisała ta matka:
ojciec Dziecka jest izolowany przez matkę i Jej Rodziców,
komunikacja między rodzicami Dziecka jest blokowana przez matkę i wykorzystywana przez Nią jako oręż do niszczenia ojca w oczach innych - do publicznego przedstawiania ojca tendencyjnie: jaki to ON JEST ZŁY, a jaka Ona bez wątpienia jest dobra i mająca rację w swoich rękach;
ojciec Dziecka - z dowodów jakie przedstawiła - wciąż próbuje nawiązać z Nią dialog, kontaktuje się z matką, otwarty jest na pozytywne rozwiązania, pyta o to i szuka u matki Dziecka konstruktywnej postaw, a nie walki, DAREMNIE pyta o zdrowie Dziecka, o szczegóły leczenia, o dietę Dziecka, o możliwość spotkania z Dzieckiem itd., Matka przejawia patologiczne postawy: blokuje komunikację, eskaluje konflikt, dobrowolnie i świadomie dąży do utrwalenia nieprawidłowego układu rodzinnego, a nie do wspólnego poszukania RAZEM z ojcem Dziecka dróg NAPRAWIENIA ich rodziny i rozwoju Ich wzajemnej więzi, która jest Ich OBOWIĄZKIEM wynikającym z Ich stanu

zupełnie nie na miejscu są próby torpedowania każdej niewygodnej politycznie próby obiektywnej diagnozy sytuacji, pozwalanie sobie tylko dlatego że jest się moderatorem Echnatonem na wymądrzanie się i niedwuznaczne wycieczki osobiste pod adresem osób wypowiadających się, mające na celu zdyskredytowanie treści i osób, nie na miejscu jest imputowanie bzdurnych pomówień o satanizm itp. insynuacje, również nieprofesjonalne jest opowiadanie się po którejkolwiek stronie i to bez osobistego sprawdzenia faktów i zweryfikowania ich u drugiej strony, nawet pomimo poznania nagannych faktów faworyzowanie samowoli matki tylko dlatego, że nie jest ojcem, bo takie "pomaganie" ujawnia tylko brak kompetencji do brania odpowiedzialnego udziału w sprawy ludzi...

każde Dziecko potrzebuje obydwojga swoich rodziców, a Oni mają obowiązek zrobić wszystko, by zdiagnozować wszystko co osłabia Ich więź i ZAANGAŻOWAĆ SIĘ w konsekwentną pracę nad podnoszeniem jakości wzajemnych relacji

niesprawiedliwość i jej sprzyjanie do niczego dobrego nie doprowadzi!
_________________
Co Bóg złączył, tego człowiek niech nie rozdziela.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
maciej_w



Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 44

PostWysłany: Pon Gru 22, 2008 17:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maga napisał:
ciekawe w tym wszystkim jest to, że wierzysz ojcu a nie Magdzie...ciekawe jakie są tego podstawy? bo nie własna ocena tych smsów skoro ich nawet nie cczytałes...
owszem ludzie cierpią na różnego rodzaju zaburzenia ale Ty od razu wykluczyłes zaburzenia u ojca dziecka


Bo ona łże jak ****. Oto dlaczego. Najpierw pisze, ze izoluje dziecko od ojca potem, ze kontakty jednak są, gdzies tam, znowu pisze, ze jak przyszedl ojciec to policje wezwali. Poza tym ta pseudomatka ma ograniczona wladze rodzicielska i miota sie teraz bo wie, ze jak cos szybko nie wymysli to opieke przejmie ojciec.

Bardzo ladnie napisales mgrabas.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maga



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 781

PostWysłany: Pon Gru 22, 2008 18:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a skąd wiesz ze ma ograniczoną włądze?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maciej_w



Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 44

PostWysłany: Pon Gru 22, 2008 18:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maga napisał:
a skąd wiesz ze ma ograniczoną włądze?

Napisala w innym watku o tym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maga



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 781

PostWysłany: Pon Gru 22, 2008 18:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mgrabas-nie z kazdym kto deklaruje badz dązy do rozmowy da sie konstruktywnie rozmawiać, często rozmowa polaga na zastraszaniu, szykanowaniu...to dla nich znaczy rozmowa, jak długo mozna takie cos znosic? kazdy w koncu ma dość
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maciej_w



Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 44

PostWysłany: Pon Gru 22, 2008 18:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maga napisał:
mgrabas-nie z kazdym kto deklaruje badz dązy do rozmowy da sie konstruktywnie rozmawiać, często rozmowa polaga na zastraszaniu, szykanowaniu...to dla nich znaczy rozmowa, jak długo mozna takie cos znosic? kazdy w koncu ma dość


Tez uwazam, ze w tym przypadku rozmowa nie ma sensu. Tu nie ma o czym gadac. Wlascicielka nie wykonuje postanowienia sadu i potrzebny jest areszt dla pseudomatki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jasmin



Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 96

PostWysłany: Pon Gru 22, 2008 18:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie!
Nie biore udzialu w tej dyskusji,ale czytam(jesli mozna)na bierzaco i wiecie co widze?im dalej brnie dyskusja,tym wiecej i ciekawszych znajduje okreslen ze strony macieja_w na autorke tego watku.Macieju_w,czy nie potrafisz uzywac bardziej "ludzkich" i mniej krzywdzacych okreslen?Co to za wyrazenie-***? Shocked Evil or Very Mad
Mam nadzieje,ze ktorys z moderatorow to zauwazy!
pa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dynamika
Wolontariusz NL
Wolontariusz NL


Dołączył: 16 Lip 2006
Posty: 741

PostWysłany: Pon Gru 22, 2008 18:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maciej_w napisał:


Bo ona łże jak ***.





Post nadaje sie do moderacji.

Twoj poziom nie jest wart komentarza.

P.
_________________
"Sukces mierzy sie tym jak wysoko dolecisz kiedy odbijesz sie od dna" General George Patton Jr.


Ostatnio zmieniony przez dynamika dnia Pon Gru 22, 2008 18:52, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maciej_w



Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 44

PostWysłany: Pon Gru 22, 2008 18:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jasmin napisał:
Witajcie!
Nie biore udzialu w tej dyskusji,ale czytam(jesli mozna)na bierzaco i wiecie co widze?im dalej brnie dyskusja,tym wiecej i ciekawszych znajduje okreslen ze strony macieja_w na autorke tego watku.Macieju_w,czy nie potrafisz uzywac bardziej "ludzkich" i mniej krzywdzacych okreslen?Co to za wyrazenie-***? Shocked Evil or Very Mad
Mam nadzieje,ze ktorys z moderatorow to zauwazy!
pa


Okreslenie *** zapozyczylem od pana ***, ktory tym zgrabnym okresleniem nazwal *** chcac podkreslic jego klamstwa. Mysle, ze w przypadku Magdy z racji tego iz jest kobieta pasuje nawet bardziej. Pan Urban sie nie obrazil, pani Magda tez nie powinna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jasmin



Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 96

PostWysłany: Pon Gru 22, 2008 18:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Macieju_w,czlowiek kulturalny nie operuje takimi slowami Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maga



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 781

PostWysłany: Pon Gru 22, 2008 20:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Macieju podchodzisz do sprawy bardzo jednostronnie, nie trafiają do Ciebie żadne argumenty, matka dla Ciebie to chyba z definicji jest zła...a okreslenia typu "właścicielka", "pseudomatka" są bardzo popularne na forach typowo ojcowskich gdzie jesli matka np. nie upowazni ojca do odbioru dziecka z przedszkola to jest od razu tak nazywana, ale jesli ojciec zrobi to samo to wszystko jest w porządku...lub jesli matka wyprowadzi sie do swojej matki to od razu są wyzywane ale jesli ojciec mieszka nad matką a pod siostrą ktora miesza sie w jego małżenstwo to wszystko w porżądku....i przykłądy można by mnożyć
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
NIKOLA2006



Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 991
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Pon Gru 22, 2008 22:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maciej epitety jakie stosujesz wykraczają poza kulturalną rozmowę...
Uśmiałam się dzisiaj czytając że wypowiadasz się na temat , używasz ostrych słów i szalejesz oskarżając matkę o kłamstwa.... a NIE CZYTAŁEŚ SMSÓW
Myślę że w tym temacie powinienes zamilknąć...To tak jakbym ja wypowiadała się na twój temat jakim jestes człowiekiem oceniając twoje wypowiedzi na forum.... pomyśl 3 razy zanim coś napiszesz...
_________________
Cokolwiek robisz czyń roztropnie i przewiduj skutki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magda79



Dołączył: 13 Lip 2008
Posty: 27

PostWysłany: Pon Gru 22, 2008 22:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maciej_w napisał:
tata ma niezaspokojone potrzeby kontaktu z dzieckiem


Może ktoś z mądrych ojców powie mi, gdzie podziewał się ojciec córki od 6 miesiąca ciązy do dnia, w którym córka ukończyła 1.5 roku? Poza pijackimi groźbami "wybicia całej mojej rodziny", bezskuteczna terapia uzależnienia od alkoholu. Urodziny córki, Boże Narodzenie, Wielkanoc - zero kontaktu.

maciej_w napisał:
Oboje rodzice maja prawo do tego zeby decydowac o podejmowaniu leczenia i o metodach leczenia.


Gdzie miałam szukać ojca córki? Może za granicą, gdzie "robił z ludźmi którzy mu zaleźli za skórę takie rzeczy, że nie mam pojęcia".
Miałam patrzeć na cierpienie dziecka i czekać na ojca córki, aż wyrazi zgodę na leczenie!!! Nieprzespane, przepłakane noce z bezradności, wymysły lekarzy, że córka ma niedotlenienie mózgu, padaczkę i wiele innych. Ciągłe badania. Ciągłe konsultacje u lekarzy specjalistów narzucane przez innych nieporadnych lekarzy specjalistów. A teraz, gdy córka ma w końcu diagnozę i odetchnęłam z ulgą i dziękuję Bogu, że wiem, jak mogę zaoszczędzić jej cierpienia jest mi zarzucane wymyślanie choroby.

maciej_w napisał:
Raczej na pewno nie jest aniolkiem.


Nie, nie jestem aniołkiem. Jestem po prostu chorobliwie nieśmiała. Strasznie nie lubię konfliktów. Poza tym jestem abstynentką (wolę okeślenie - trzeźwiejąca alkoholiczka!)
Chcesz wiedzieć z jakiego powodu przegrałam sprawę? Z jakiego powodu Sąd ograniczył mi władzę? Ojciec córki miał adwokata z organizacji ochrony praw ojców. Ja broniłam się sama, bo Sąd uznał, że radzę sobie z pisaniem pism i adwokat nie jest mi potrzebny. Z jakiego powodu Sąd nie dopuścił moich dowodów w postępowaniu??? Ojciec córki miał regularne spotkania z córką przy kuratorze sądowym, pomimo to Sąd ograniczył mi władzę właśnie z tego powodu. Dopiero Sąd wyższej instancji zmienił to postanowienie.

Proszę teraz, aby mądry ojciec odpowiedział mi czy powierzył by córkę w ręce przestępcy, recydywisty (z wyrokiem za znęcanie się nad najbliższą rodziną, z wyrokiem za potrącenie człowieka pod wpływem..., z wyrokiem za fałszowanie dokumentów, z wyrokiem za groźby karalne) bez obaw o jej zdrowie i życie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
NIKOLA2006



Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 991
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Pon Gru 22, 2008 23:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Magda myślę że takie osoby jak Maciej po prostu szukają byle pretekstu aby dopiec osobom na tym forum.... coś na zasadzie " no nagadałem im"
Moje zdanie jest takie że za wszelką cenę szuka tu fałszywych historii, czegoś do czego można się doczepić aby pokazać krzywdę "tych biednych ojców".


Dla jasności może powiem że nie uważam że zawsze jest tak że to ojciec jest tym złym itp... są różne przypadki różne sytuacje częściej jednak zdaża się że to jednak kobieta występuje w roli ofiary.
Ale znam przypadek gdzie matka wykorzystując dzieci działa na szkodę ojca i stosuje dośc wymyślne sztuczki. Tak to też ma miejsce.....
Ale nie można odnosic takich sytuacji do przypadków gdzie na forum loguje się kobieta szukająca pomocy.... że na 100% to ona kłamie.
Macieju gdybyś miał chociaż odrobinę obiektywizmu, chociaż trochę dobrej woli, najpierw zbadałbyś sprawę, popytał o całą historię, a nie z góry zakładał jedno. Nie szufladkuj ludzi i nie wydawaj wyroków na wyrost nie znając faktów.
Jeśli chcesz naświetlić sytuację, gdzie ojcowie są poszkodowani gdzie to matki występują w roli katów to załóż osobny temat, możemy porozmawiać, podyskutować itd....bo temat jest jak najbardziej zyciowy Nie musi się to odbywać w takiej formie jaką obecnie serwujesz....
Nie sącz swojej nienawiści w ten sposób.
_________________
Cokolwiek robisz czyń roztropnie i przewiduj skutki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
without



Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 393

PostWysłany: Pon Gru 22, 2008 23:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mgrabas
Chyba nie czytałeś, bo w nich było masę gróźb, oskarżeń, diagnoz po kilka chorób psych. na raz ... Jeśli tak zachowuje się 'kochający' tatuś, odpowiedzialny rodzic, chcący stworzyć rodzinę, to już lepiej nam wszytkim będzie poza nią... pozostawię Sobie, jakie ja odniosłam wrażenie po lekturze, tylko życzę Magdzie dużo siły i wytrwałości, bo wiem więcej (NIESTETY) na temat ludzi...
Maciej
Jeśli kogokolwiek Pan chce tu obrażać, czy atakować, nawet 'święcie' wierząc w Swoje rację... osobiście poproszę Moderatorów o interwencję i to skuteczną i nie interesuje mnie, że ktoś gdzieś tak powiedział- Pan odpowiada za Siebie !
_________________
"... i z piekła wezmą tancerkę, jeśli ich urzekła ..."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 5 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group