Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Może ktoś mnie wysłucha?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Menace



Dołączył: 13 Wrz 2008
Posty: 85
Skąd: miasto inspiracji

PostWysłany: Nie Sty 11, 2009 0:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mowisz o zlosci u 8 latka?! To małe dziecko, nie wie jeszcze co to złość! A tym bardziej nie zdaje sobie sprawy z tego że ją wyładowuje. Dla dziecka w tym wieku liczy sie bezpieczeństwo, rodzina, otoczenie i jego wlasne zainteresowania. Ale nie mow ze Twoje dzieci sie wyladowują. Bo cos takiego nie istnieje w swiecie 8latka. Twoje dzieci po prostu zwracaja Ci nieswiadomie uwage na to, ze brakuje im ojca.
_________________
Feeling you, fearing you...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jasmin



Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 96

PostWysłany: Nie Sty 11, 2009 0:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak ja pisze Menace,dzieci wiedza wiecej niz my myslimy,przypomnij sobie siebi gdy ty bylas mala.Gdy ja mam problem z dzieciaczkami,to cofam sie latami w stecz i staram sie myslec rozumem dziecka,latwiej mi znalezdz rozwiazanie.Jesli dzieci pamietaja pijanstwo i awantury Twojego bylego meza,a teraz(byc moze) widza jak Twoj nowy partner pije,to nie dziw sie,ze jest taka a nie inna reakcja z ich strony.My dorosli nie czujemy sie komfortowo w niepewnosci,a coz dopier dzieci?
Kochana,nie gryz sie przeszloscia,to sa problemy,ktore minely,teraz masz inne i nimi sie zajmuj Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Menace



Dołączył: 13 Wrz 2008
Posty: 85
Skąd: miasto inspiracji

PostWysłany: Nie Sty 11, 2009 0:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokladnie Jasmin, świat widziany oczyma dziecka pozwala dostrzec więcej.. Wink pozdr
_________________
Feeling you, fearing you...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wiewióreczka32



Dołączył: 09 Sty 2009
Posty: 104

PostWysłany: Nie Sty 11, 2009 0:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiem że sobie poradzę ale nie mam z kim pogadać muszę się zastanowić i poukładać sobie to wszystko ale dziękuję za rady
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Menace



Dołączył: 13 Wrz 2008
Posty: 85
Skąd: miasto inspiracji

PostWysłany: Nie Sty 11, 2009 0:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zawsze sie możesz tu wygadać Wink
_________________
Feeling you, fearing you...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wiewióreczka32



Dołączył: 09 Sty 2009
Posty: 104

PostWysłany: Nie Sty 11, 2009 0:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziękuje Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Nie Sty 11, 2009 3:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każde rozstanie jest ogromnym przeżyciem, nawet wtedy gdy jesteśmy duzi i silni, a tym bardziej gdy nie ma w nas wielkiej siły i nie za wiele rozumiemy z tego świata. próbujemy wtedy składać świat z dostępnych nam puzzli. Czasami są to urywki rozmów, zdjęcia, jakieś urwane fragmenty. Świat dorosłych jest skomplikowany i niedostępny. Czasami nawet dorośli go nie rozumieją. Nie można odgradzać dzieci od tego co dzieje się w ich świecie. Oto sytuacja zastana - mama i tata rozeszli się i nie bardzo wiadomo dlaczego, kto był przyczyna a kto skutkiem, czy aby nie dzieci? Może to my byłyśmy niegrzeczne i dlatego tata nie żuje z mamusią? Wyobraźnia dziecięca niedoinformowana potrafi wejść w silne poczucie winy. Trzeba pomóc składać te puzzle, trzeba rozmawiać, pytać, słuchać, wyjaśniać, szukać wspólnie i przede wszystkim - nie kłamać! Dzieci od razu zdemaskują i odrzuca nasze kłamstwa choćby czynione w dobrej wierze. dziecko to nasz największy przyjaciel! Czy pozwoliłabys aby przyjaciel tak się zachowywał wobec Ciebie i wobec innych?
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
asia_mama



Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 15

PostWysłany: Nie Sty 11, 2009 20:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

odwołując się do wypowiedzi Menace-chyba osoba ta nie zna życia i nie ma dzieci,rozumiem że nie powinno się dzieci bić i nie praktykuje takich metod wychowania ale jeśli chodzi o kary to uważam że system kar i nagród powinno się stosować .powinny one być adekwatne do wieku dziecka. Rozmowa oczywiście ale nie jest tak że trzeba być przyjacielem dziecka trzeba być przede wszystkim rodzicem . Ja nie chciała bym mieć przyjaciułki zamiast mamy co nie znaczy że mama nie może być ważną i godną zaufania osobą dla dziecka.Jednak dziecku potrzebny jest rodzic przjaciuł niech szuka w swoim wieku.Mama ma dać dobrą rade przytulić pocieszyć ale i skarćić jeśli dziecko zle się zachowuje mam 4 dzieci , syn miał 9 lat kiedy zaczełam go wychowywać córki były malutkie 2 i 4 latka dziewczynką byłam mamą przede wszystkim a Danielowi starałam się być kumplem przyjaciułką teraz nie ma do mnie szacunku trAKTUJE MNIE JAK KUMPLA potrafi powiedzieć przy koleżankach że jego koledzy mówią że jestem fajna laska a ostatno udeżył mnie pięścią
_________________
asia_mama
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
asia_mama



Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 15

PostWysłany: Nie Sty 11, 2009 21:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oczywiście nie mówie żeby stosować kary w stylu klęczenie na grochu ale np. nie odzywam się do Ciebie przez puł godziny bo jestem zła że tak zrobiłeś , lub,nie możesz obejrzeć dziś wieczorynki lub nie możesz skożystać z komputera......... Pewnie zostane słownie zlinczowana za to że tak napisałam ale słuchajcie dzieci muszą wiedzieć że wzystko co się w życiu robi ma swoje konsekwencje to ich przygotuje do dorosłego życia przeciesz tam też ponosimy kary np. mandaty za przekroczenie dozwolonej prędkości czy nagana w pracy nawet w szkole śą kary za złe zachowanie ale to nie znaczy że dzieci nie lubią nauczycielki niech mama też będzie nauczycielką uczy dzieci życia i prowadzi je dobrą drogą wspierając przy tym i kochając oczywiście całym sercem
_________________
asia_mama
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
asia_mama



Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 15

PostWysłany: Nie Sty 11, 2009 21:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a dlaczego mnie syn uderzył ?bo podświadomie mówi mi że brakuje mu matki..........?ma pełna rodzine nikt w niej nie pije, nie bije się a mimo to sym znęca się nad nami szczuje siostry psem bije je nigdy nie mówi po imieniu zawsze przezwiskiem . Kochani nie zawsze wszystko jest takie proste ....... wiewiureczko idz z dziećmi do psychologa pomoże im zapanować nad emocjami nauczy cię reagować w sytuacji w której nie umiesz reagować ja też pujde na terapie z synem przekonam go, nie dam za wygraną , dzięki wam .Daliście mi siłe ,powiedzieliście że nie jestem winna.........
_________________
asia_mama
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wiewióreczka32



Dołączył: 09 Sty 2009
Posty: 104

PostWysłany: Nie Sty 11, 2009 23:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiecie co dzisiaj miałam fajny dzień i rozmawiałam ze swoimi dziećmi nie było żadnego bicia się między sobą sukces
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Nie Sty 11, 2009 23:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wojownik wie, ze może wybrać to, czego pragnie, a zatem podejmuje swoje decyzje z odwagą, wspaniałomyślnością, a czasem i z odrobina szaleństwa.

P. Coelho
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
wiewióreczka32



Dołączył: 09 Sty 2009
Posty: 104

PostWysłany: Nie Sty 11, 2009 23:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cieszę się że mogę z Wami podzielić się swoją radością i oczywiście popisać DZIĘKUJE
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jasmin



Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 96

PostWysłany: Pon Sty 12, 2009 0:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Swietnie Wiewioreczko,ze mialas dzisiaj mily dzien Very Happy Moge sie domyslac,jaka jestes szczesliwa Very Happy Podladowalas bateryjki?
Ja takrze zadowolona jestem,ze znalazlam sie tutaj,na tym forum,wsrod zyczliwych ludzi,a ze rozmawiac lubie i bardzo mi tego brakowalo,wiec rozmawiam paluszkami popijajac kawe inke z mlekiem,cieszac sie,ze wreszcie czuje jej smak Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wiewióreczka32



Dołączył: 09 Sty 2009
Posty: 104

PostWysłany: Czw Sty 15, 2009 18:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiecie co miałam dzisiaj sprawę o podwyższenie alimentów mój były maż jak kłamał tak nadal kłamie KOSZMAR poruszę temat jeszcze jeden CO MYŚLICIE O TYM mój były mąż związał się z dziewczyną która ma 19 lat a ona chciałaby mieć kontakt z moimi dziećmi. Co o tym myślicie????
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group