Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Skierowanie na badania psychiatryczne
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kungfupanda



Dołączył: 20 Mar 2011
Posty: 135

PostWysłany: Sro Sty 18, 2012 0:10    Temat postu: Skierowanie na badania psychiatryczne Odpowiedz z cytatem

Rozstałam się z chłopakiem alkoholikiem stosującym przemoc, zmieniłam numer telefonu.
Zaczął mnie nachodzić. Ostatnio, gdy wracałam z zakupami czekał pod klatką i powiedział mi, ze juz wszystkim powiedział, że jestem wariatką i był u dzielnicowego, żeby wystąpić o skierowanie na badania psychiatryczne dla mnie! Mam obdukcję z ostatniego pobicia i widocznie boi się, że pójdę na policję. Koledzy, którzy byli świadkami tego, jak próbował złamać mi rękę teraz twierdzą, że to ja próbowałam mu tę rękę złamać! A wszystkie siniaki na całym ciele to dlatego, że się "przewróciłam".

Czy taki cyrk w świetle prawa jest w ogóle mozliwy, tzn. czy mogą mnie skierowac na badania psychiatryczne?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
cytrynkowa12



Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 83

PostWysłany: Sro Sty 18, 2012 0:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie mogą zachowaj spokój zeby cie nie prowokował unikaj go nie spotykaj sie nie rozmawiaj jak mozesz to na poczatku chodz z kims doroslym
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kungfupanda



Dołączył: 20 Mar 2011
Posty: 135

PostWysłany: Sro Sty 18, 2012 19:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, dziękuję, nie będę zwracała uwagi na ten pijacki bełkot.
Dzisiaj znajoma powiedziała mi, że on rozpowiada kolegom, że w nocy stałam nago pod sklepem nocnym i oferowałam usługi seksualne za flaszkę. (!!!) Shocked Pomijam już fakt, że nie piję alkoholu... ale gdybym chciała, to po prostu kupiłabym sobie. Pewnie rzeczywistość miesza mu się z pijackim snem, w którym tkwi już 2 miesiące. A najgorsze, że są ludzie, którzy w te bzdury wierzą, ech... To już chyba początek delirki...
Nie mam pojęcia, co jeszcze mógł naopowiadać na mój temat, najważniejsze to po prostu nie zwracać na to uwagi, bo to książkowy wręcz przypadek psychopaty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maketaton
Wolontariusz NL
Wolontariusz NL


Dołączył: 02 Paź 2011
Posty: 108
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Czw Sty 19, 2012 16:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ci którzy Cię znają na pewno nie uwierzą jego słowom, a reszta...kiedyś też zmądrzeje, jeśli zobaczy, że to tylko powodowany chęcią zemsty bełkot człowieka z problemami.
A Ty nie daj się zastraszyć, jeśli on Ci grozi, nagabuje, wzywaj policję.
_________________
"Nadzieja jest ryzykiem, które trzeba podjąć"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
sylwia1975



Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 431

PostWysłany: Sro Sty 25, 2012 21:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiesz kiedys mnialam takiego chlopca,zakochalam sie nie w tym panu tez opowiadal historie puszczalska polska *** itd,ludzie lubia po prostu sensacje im predzej to zauwazysz tym lepiej unikaj tych ludzi bo po co ci te bzdury po ci sie stresowac .............. szkoda czasu i zycia ,ten pan spadl na psy o to dobra nazwa , teraz wlasnie szuka zemsty ze go wyzucilas i chce zwrocic na siebie uwage ,zloz na polcji skarge o nekanie psychivczne i moze mniejmy nadzieje ze sie uspokoji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
basia-aa



Dołączył: 19 Sie 2011
Posty: 346
Skąd: dolnośląskie

PostWysłany: Pon Mar 12, 2012 18:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kungfupanda skąd ja to wszystko znam. Tak samo jestem obmawiana. Jakby tego było za mało, to markerem pod sklepem na drewnianych ławach popisał duperele na mój temat. Małe miasteczko i co mam się tym przejmować? Cóż mnie może obchodzić zdanie miejscowych pijaczków? Zreszta myślisz, że ludzie wierzą w takie brednie pijanego nieudacznika?
Zeznania kolegów, że biedaczkowi o mało nie złamałaś ręki. Mi lepszy numer wykręcił. Zaczął mnie tak szarpać i przytrzymywać, że z bólu zaczęłam go gryźć, żeby mnie puścił. Wezwana policja i komu uwierzyli? Bingo jemu. Jestem wiariatką, która w stanie trzeźwym zaatakowała biedną pijaczynę i w ataku szały pogryzłam. Nie ważne, że syn 11-letni był świadkiem. Policjanci to fachowcy i wiedzą, że wszystkie kobiety to furiatki z agresywnym podejściem do biednych mężczyzn.
Staraj się tym nie przejmować. Zawsze sobie myślałam, że wiem jak naprawdę było i nie musi mi nikt wierzyć. Grunt, że potrafię sobie samej spojrzeć w lustrze w oczy.
Nie reaguj na tego typu zaczepki, bo dalej będzie Ciebie tak prowokował, jeżeli zauważy że się przejmujesz. Włącz zlewator i tyle.
Acha, facet nie ma możliwości by Ciebie wysłać na badania psychiatryczne. Nierealne. Sprawa o ubezwłasnowolnienie czy co? Też byłam tym straszona, a co do czego na sprawie z art. 207 to on był przebadany a nie ja.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
grubyfus



Dołączył: 06 Gru 2011
Posty: 68
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Mar 12, 2012 22:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skierowanie na badania psychiatryczne jeżeli chodzi o kodeks karny dotyczną tylko osób, którym przedstawiono zarzuty i istnieje uzasadnione podejrzenie co do poczytalności tego podejrzanego.

Nikt nie może w inny sposób poza zgoda sądu skierować kogokolwiek na badanie przymusowe.

Jest jeden tylko haczyk. Niestety nie możesz się dać nigdy sprowokowac i zaatakować jego ani tym bardziej pożalić sie komuś z jego towarzystwa, iż masz mysli samobójcze lub coś koło tego - najczęściej doła ponieważ może zostać to wykorzystane złośliwie przeciwko Tobie.

Zgodnie bowiem z Ustawą o Ochronie Zdrowia Psychicznego

Osoba, której dotychczasowe zachowanie wskazuje na to, że z powodu zaburzeń psychicznych zagraża bezpośrednio swojemu życiu albo życiu lub zdrowiu innych osób, a zachodzą wątpliwości, czy jest ona chora psychicznie, może być przyjęta bez zgody wymaganej w art. 22 do szpitala w celu wyjaśnienia tych wątpliwości.
Pobyt w szpitalu, o którym mowa powyżej nie może trwać dłużej niż 10 dni.
O przyjęciu decyduje oczywiście lekarz
_________________
JESTEŚMY TYM CO CHRONIMY
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
basia-aa



Dołączył: 19 Sie 2011
Posty: 346
Skąd: dolnośląskie

PostWysłany: Pon Mar 12, 2012 23:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tego nie wiedziałam, ale zobacz sam nie jest to takie proste.
W przemocy domowej to sprawca ciągle grozi pobiciem, okaleczeniem, zabiciem. Często jako atrybut groźby używa nóż. Często też szantażuje samobójstwem. Zgodnie z tym artykułem powinien byc zabrany do szpitala i co? Nie spotkałam się z przypadkiem by ofiara tak pozbyła się sprawcy chociaż na 10 dni.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ciekawy



Dołączył: 08 Lut 2011
Posty: 63

PostWysłany: Wto Mar 13, 2012 2:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

grubyfus napisał:
Skierowanie na badania psychiatryczne jeżeli chodzi o kodeks karny dotyczną tylko osób, którym przedstawiono zarzuty i istnieje uzasadnione podejrzenie co do poczytalności tego podejrzanego.

Nikt nie może w inny sposób poza zgoda sądu skierować kogokolwiek na badanie przymusowe.

Jest jeden tylko haczyk. Niestety nie możesz się dać nigdy sprowokowac i zaatakować jego ani tym bardziej pożalić sie komuś z jego towarzystwa, iż masz mysli samobójcze lub coś koło tego - najczęściej doła ponieważ może zostać to wykorzystane złośliwie przeciwko Tobie.

Zgodnie bowiem z Ustawą o Ochronie Zdrowia Psychicznego

Osoba, której dotychczasowe zachowanie wskazuje na to, że z powodu zaburzeń psychicznych zagraża bezpośrednio swojemu życiu albo życiu lub zdrowiu innych osób, a zachodzą wątpliwości, czy jest ona chora psychicznie, może być przyjęta bez zgody wymaganej w art. 22 do szpitala w celu wyjaśnienia tych wątpliwości.
Pobyt w szpitalu, o którym mowa powyżej nie może trwać dłużej niż 10 dni.
O przyjęciu decyduje oczywiście lekarz


basia-aa napisał:
Tego nie wiedziałam, ale zobacz sam nie jest to takie proste.
W przemocy domowej to sprawca ciągle grozi pobiciem, okaleczeniem, zabiciem. Często jako atrybut groźby używa nóż. Często też szantażuje samobójstwem. Zgodnie z tym artykułem powinien byc zabrany do szpitala i co? Nie spotkałam się z przypadkiem by ofiara tak pozbyła się sprawcy chociaż na 10 dni.


zgadzam się z tym, że alkoholicy grożą w różny sposób, są agresywni skoro tak jest to dlaczego policja nie bierze takich ludzi do szpitala psychiatrycznego tylko zostawia w domu albo proponuje tylko izbę wytrzeźwień, a szpitala psychiatrycznego nie ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marni



Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 37

PostWysłany: Wto Mar 13, 2012 11:25    Temat postu: skierowanie na badania psychiatryczne Odpowiedz z cytatem

Żaden lekarz nie przyjmie pacjenta bez jego podpisu, a nawet jeżeliby przyjął, to każdy pacjent ma prawo wyjść na własne żądanie, nawet chwilę po przyjęciu lub następnego dnia. I po co szarpać się z kimś, kto może zaraz opuścić szpital. Taki delikwent, gdy zobaczy karetkę i lekarza (nawet, gdy usłyszy o szpitalu)i jeżeli policjant jest na miejscu, to jest już pokorny i zachowuje się zupełnie normalnie. Każdy pacjent ma swoje prawa. Kiedyś usłyszałam „ prawo myśli tylko o pacjentach, a o ich rodzinach już nie”
Tak jak w przypadku każdej innej choroby, zagrożenie życia upoważnia do przyjęcia w pierwszej kolejności, bo te szpitale jak wszystkie inne są przepełnione.
Przepisy nie pozwalają umieścić w szpitalu psychiatrycznym osoby w wieku powyżej 16 lat bez jego zgody. Tylko sąd może orzec taką konieczność. Muszą być mocne dowody, bo sądy też nie są skore do wydawania zgody. Sąd powołuje przynajmniej 2 biegłych psychiatrów, którzy stwierdzą konieczność leczenia. To wszystko nie jest takie proste i trwa.
Poza tym pacjent może jeszcze się odwoływać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
basia-aa



Dołączył: 19 Sie 2011
Posty: 346
Skąd: dolnośląskie

PostWysłany: Wto Mar 13, 2012 12:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zostały rozwiane wątpliwości, nikt nkogo nie może wysłać na badania psychiatryczne. W przypadku sprawców przemocy to wielka szkoda. W wielu miejscowościach nie ma Izb Wytrzeźwień i policja przy interwencji jak się zachowuje?
Pytanie do pijanego sprawcy: będzie pan już spokojny?
Sprawca: tak będę.
Wychodzą z domu, a sprawca albo się uspokoi albo bardziej wścieknie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
grubyfus



Dołączył: 06 Gru 2011
Posty: 68
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Mar 14, 2012 8:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nieraz próbowaliśmy umieścić osoby zagrażające życiu i zdrowiu innym ale zawsze były to osoby pod wpływem alkoholu a takich się nie umieszcza w szpitalu zanim nie wytrzeźwieje.

A jak wytrzeźwieje to nie jest już zagrażający. Pozatym jak odróznić chorego psychicznie od awanturnika czy klasycznego znęcacza. Nie można stosować ustawy / przepisów o tymczasowości umieszczenia / praktycznie wobec sprawców przemocy domowej.

O wszystkim faktycznie decyduje lekarz. A nawet jak przyjma na tymczasówkę takiego delikwenta - którego stwierdzą, iż coś jest nie tak / zdarzało sie to nam - ale to są ciężkie wyjątkowe przypadki / to po leczeniu z reguły wychodzi z zapisaniem leków. Jak bierze to najczęściej jest w porządku ale jak leki zamieni na alkohol to jest powtórka z rozrywki i koło się zamyka.

Na badania psychiatryczne nie można wysłać nikogo oczywiście bez zgody sądu choć jest niby taki odpowiednik tymczasówki ale dotyczy to określonej sytuacji kiedy interweniuje się wobec konkretnej osoby i jeszcze zdobędzie poparcie i zgodę lekarza.

Grożenie że ktoś kogoś wyśle do psychiatryka jest zwyczajną blagą.

A i jak nie ma izb wytrzewień to osoba do wytrzeźwienia może siedzieć w Policyjnej Izbie Zatrzymań za co też płaci.
_________________
JESTEŚMY TYM CO CHRONIMY
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
basia-aa



Dołączył: 19 Sie 2011
Posty: 346
Skąd: dolnośląskie

PostWysłany: Sro Mar 14, 2012 19:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój ex był 2 x zatrzymany. Raz na 24h, drugi na 48h. Nie przypominam sobie, by poniósł z tego tytułu jakiekolwiek koszty.
Grubyfus twierdzisz zatem, że nawet jakby policja chciala pomóc to nie ma takich możliwości?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
grubyfus



Dołączył: 06 Gru 2011
Posty: 68
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Mar 16, 2012 21:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mamy możliwości i możemy pomóc i tak się też staramy. Jak to wychodzi to ocenić każdy może - ale powiem, że sami rady nie damy szans na to nie ma.
_________________
JESTEŚMY TYM CO CHRONIMY
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
grubyfus



Dołączył: 06 Gru 2011
Posty: 68
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Mar 16, 2012 21:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jak ktoś jest zatrzymany jako sprawca przestępstwa a nie do wytrzeźwienia to jedzie gratis na koszt skarbu państwa - ja nie tworzę prawa.
_________________
JESTEŚMY TYM CO CHRONIMY
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group