Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

nie radzę sobie już sama ze sobą....
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gabi



Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 56

PostWysłany: Sro Mar 04, 2009 11:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bardzo bym chciała aby mi się udało bowiem zdaam sobie sprawę że ten związek by mnie zniszczył, nie miał przyszlości, a co gorsza gdybym kiedyś miała dzieciątko z tym człowiekiem to albo było by obserwatorem a to by znalazło odzwierciedlenie w dziecka psychice, albo podejrzewam że też by było bite.Nie mniej jednak ten człowiek się do mnie nie odzywa i mi jest łatwiej bowiem ja w zadnym wypadku nie sprowokuję kontaktu natomiast wiele osób mi mówi że on się odezwie to kwestia czasu i wtedy nie wiem co zrobie jak się zachowam czy znowu ulegnę....Oby nie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Sro Mar 04, 2009 18:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To życzenie, to odezwanie się, powrót, nie zależy od tych wielu osób tylko...od Ciebie samej. Zrób bilans zyskó is trat, pomysl co warto a czego nie można....
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
gabi



Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 56

PostWysłany: Sro Mar 04, 2009 19:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i się odezwał.Jak aniołek sie zachowywał tzn jego ton był spokojny ale puenta jego wypowiedzi była jedna gdybyś siię tak nie zachowywała to by tak nie było.Mam podejrzenia że rozmowa była nagrywana przez niego, on spokojny a ja sie uniosłam a jak się zapytałam coś o piątkową agresywną sytuację stwierdził że nie będzie mówił przez telefon.Nawet nie chciał się przyznać że ma problem z alkoholem który doprowadza go do agresji.wydaje mi sie że ten telefon był dowodem jego wyrafinowania.a ja już się waham.co te dranie mają w sobie że kobiety im ulegają.przecież w codziennych sytuacjach jak ktoś przejawia brak szacunku do naszej osoby to nie chcemy mieć z nim wiele wspólnego.A my akceptujemy to tkwiąc w tym myśląc że on się zmieni że teraz to juz napewno.Zastanowiło mnie to co on powiedział że żyć ze mną nie może ale beze mnie też nie.Z jednej strony mówi że jestem taka beznadziejna na nic nie zasługuję a z drugiej strony mówi że mnie kocha.Ale czy te słowa to nie są pustymi słowami!!!czemu jest tak że 100 osób mówi że gość jest draniem a my bijemy głową w mur że będzie dobrze.Dlaczego ci mężczyzni nie potrafią się rozstać tak jak rozstaje się wiele par.tzn.tylko taki człowiek wraca jak bumerang.Od soboty miałam spokój było mi przykro ale jakoś starałam się stanąćdo pionu.A dziś po tym telefonie znów jestem zmanipulowana.Dlaczego wierzę jemu który mi robi krzywdę a nie tym najbliższym którzy mnie kochają którym na mnie zależy.czemu to takie ciężkie?przepraszam że tak się rozpisałam ale to chyba te targające mną emocje po jego telefonie Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Monika.K



Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 36

PostWysłany: Sro Mar 04, 2009 20:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiesz co? to jest jakieś chore błędne koło i nigdy niekończąca się historia. Wiesz, że żyjesz z draniem, chciałabyś to zmienić, uwolnić się, zacząć normalne życie z kochającym facetem, a jednak.... no właśnie a jednak nie da się bo kocha się drania. Dziś siedzę i się zastanawiam dlaczego ja tak bezgranicznie kocham takiego człowieka. Czy Twój jest czuły? opiekuńczy? daje poczucie bezpieczeństwa, możesz z nim o wszystkim porozmawiać, zwierzyć się? jest Twoim przyjacielem? Co nas trzyma przy takich ludziach? jak bardzo potrafią nami manipulować?
Aby się z tego wyrwać trzeba być bardzo silnym i konsekwentnym, trzeba zmierzyć się z tęsknotą i wygrać z ną. Przecież podobno czas leczy rany, później będzie już tylko lepiej..... Potrafisz?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gabi



Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 56

PostWysłany: Sro Mar 04, 2009 21:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak narazie nie potrafię i jestem tym przerażona i znów siedzę i płaczę.bo znów mną nawet telefonami manipuluje, bo ja siedzę i czekam i czekam al na co??sama zadaje sobie pytanie za czy ja tęsknie.przecież nie był przyjacielem,w niczym mi nie pomagał no może oprócz tego że mnie dołował.ludzie mi mówią że dużo sobą reprezentuję a przy nim czuje się jak "0".e wszyskich innych dziedzinach życia jestem taka stanowcza i konsekwentna a tu....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Monika.K



Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 36

PostWysłany: Sro Mar 04, 2009 23:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam to samo, taka stanowcza, radząca sobie ze wszystkimi problemami, samodzielna i niezależna, a przy pijaku- tyranie jestem ZEREM ! Gdybym tylko wiedziała jak się uwolnić z chorej miłości to bym Ci powiedziała, ale sama nie potrafię.... Tęsknie za złem - to chore !!!!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gabi



Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 56

PostWysłany: Sro Mar 04, 2009 23:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a teraz siedze i płacze. Sad mam naet wyrzuty że na niego nakrzyczałam przez telefon.a on nie mial litości....nawet przyszło mi do głowy że ja to wszystko wyobrzymiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gabi



Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 56

PostWysłany: Sro Mar 04, 2009 23:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a do tego dochodzi takie dziwne odczucie że może inna będzie dla niego lepsza, może innej nie szrpnie nie ponizy i to jeszcze bardziej mnie dołuje.Dziś mam w głowie tyle sprzecznych emocji może dlatego że to dopiera wczesny etap walki z tym całym bałaganem
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fifiola
Moderator - Współpracownik NL psycholog
Moderator - Współpracownik NL psycholog


Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 767
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sro Mar 04, 2009 23:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gabi, nie dręcz się. Wszyscy widzimy, jak pięknie idziesz do przodu...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Monika.K



Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 36

PostWysłany: Sro Mar 04, 2009 23:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiesz co? jak czytam to co piszesz to słyszę własne myśli. Odczuwam dokładnie to samo, siedzę teraz w domu, czytam forum, mimo że czytam historię ludzi bardzo podobne lub nawet identyczne jak moje to mam wyrzuty sumienia i poczucie winy, że źle postąpiłam, może nie powinnam wzywać policji, przecież on teraz cierpi, to on teraz jest ofiarą, taki biedny. Oczywiście też się boję, że znajdzie lepszą kobietę, która go zrozumie, będzie lepsza ode mnie. TO JAKAŚ PARANOJA ! To wykańczanie samej siebie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gabi



Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 56

PostWysłany: Sro Mar 04, 2009 23:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

staram się,cieszę się że trafiłam na to forum,że są ludzie którzy pomagają przetrwać te najgorsze chwile.ja nawet rodzicom nic nie mogę powiedzieć bowiem się wstydzę bo już tak dawno temu mnie prosili zebym to skończyła,tak trafnie opisywali co będzie dalej a ja w nic nie wierzyłam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gabi



Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 56

PostWysłany: Sro Mar 04, 2009 23:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przyjaciółka mi powiedziała że nie dbaj o to co on i z kim będzie robił potem, ważne jest to co z tobą wyprawia, ale to nie pomaga.dzwoni raz na dzień żebym tylko o nim myślała a on robi swoje, jak zwykle imprezy ,dziewczyny, alkohol, a ja ryczę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gabi



Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 56

PostWysłany: Czw Mar 05, 2009 8:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

diś kolejny dzień a ja cała rozstrzęsiona.Popadam w jakś paranoję poczucie winy rośnie i pojawiają się myśli że wyolbrzymiam to.że te popchnięcia wyzwiska, szkody materialne, alkohol to moje urojenia.I chyba zaczełam wierzyć w słowa mojego yłego partnera że ze mną jest coś nie tak.ile to będie jeszcze trwało?czy ja kiedyś przestanę tęsknićza tym co było takie wspaniałe ale tyko na początku?gdzie ja popełniłam błąd??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Monika.K



Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 36

PostWysłany: Czw Mar 05, 2009 20:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak sobie dziś radzisz? rozmawialiście? dzwonił ? jak dajesz radę przebrnąć kolejny dzień?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gabi



Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 56

PostWysłany: Czw Mar 05, 2009 20:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

odzywa się wspomina o terapi nad alkoholem.teraz jest mi lepiej moze proszki już działają.postawiłam mu warunek i nie ugnę się, jeśli go nie przyjmie to koniec.Bo napisalam mu że wolę cierpieć z tesknoty niż cierpiećz powodu wyzwisk, szarpań i bicia.Dałam mu czas do poniedziałku, ale ja tym razem nie odpuszcze nawet jakbym miała zalewać się łzami.Bo tu stawka jest olbrzymia MOJE ŻYCIE
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group