Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

manifa 2009
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
leni56



Dołączył: 12 Gru 2008
Posty: 500

PostWysłany: Pon Mar 09, 2009 6:45    Temat postu: manifa 2009 Odpowiedz z cytatem

Nie waxie sie wyrzucac bo kazik nie lubi famistek:
W punkcie pierwszym jest walsnie o pzremocy! Tonprzemoc jest w postulatach manify wyakcentowana najbardziej.
Nas - ofiar nie obchodzi czy chata z kraja z prawa czy z lewa - obchodza nas zmiany w prawie i skutecznosc dzialnia .


POSTULATY X WIELKIEJ MANIFY KOBIECEJ

1. Stop przemocy wobec kobiet. Egzekwowanie zapisów ustawy o przeciwdziałaniu przemocy domowej.
Żądamy skutecznego ścigania i karania sprawców przemocy wobec kobiet i dzieci. Ochrony dla ofiar przemocy. Skutecznych i szybkich reakcji policji i wymiaru sprawiedliwości. Dość już bicia, gwałtów i morderstw przy milczącym przyzwoleniu policji i sądów!

2. Zrowie kobiet. Dostęp do badań profilaktycznych i opieka okołoporodowa.
Żądamy dostępu do profesjonalnej i refundowanej opieki medycznej: mammografii, cytologii, bezpłatnego znieczulenia i porodów rodzinnych bez dodatkowych opłat. Wymagamy urealnienia terminów oczekiwania na badania. Żądamy podmiotowego traktowania kobiet w ciąży i odtworzenia Izb Porodowych w całej Polsce.

3. Leczenie niepłodności. Refundowane in vitro.
Żądamy odrzucenia tzw. projektu Gowina który zagraża zdrowiu obywatelek. Żądamy rozsądnego prawa o leczeniu niepłodności i europejskiego standardu opieki medycznej, niezależnie od stanu cywilnego i orientacji psychoseksualnej. Popieramy obywatelski projekt ustawy, przygotowany z udziałem świeckich specjalistek i specjalistów. W państwie świeckim nie może być miejsca na paraliżowanie postępowego prawa i psucie medycyny głosami władz kościelnych!

4. Pełnia praw reprodukcyjnych. Edukacja seksualna oparta na faktach. Refundacja nowoczesnej antykoncepcji. Bezpłatna i bezpieczna aborcja.
Żądamy przyjęcia przez Sejm Ustawy o świadomym rodzicielstwie wg projektu przygotowanego w 2003 roku przez Parlamentarną Grupę Kobiet i kobiece organizacje pozarządowe. Żądamy wywiązania się przez państwo z obowiązku neutralnej światopoglądowo, opartej na faktach edukacji seksualnej. Żądamy podręczników do edukacji seksualnej zgodnych z wiedzą medyczną. Żądamy zakazu wpływania przez Kościół Katolicki i inne związki wyznaniowe na treść podręczników szkolnych, w szczególności na podręczniki z dziedziny edukacji seksualnej. Żądamy refundacji nowoczesnej antykoncepcji. Żądamy wniesienia w tej kadencji Sejmu projektu ustawy liberalizującej skandaliczne polskie prawo antyaborcyjne - do poziomu cywilizowanej reszty Europy.

5. Nowoczesne prawo antydyskryminacyjne. Urząd Pełnomocniczki, która będzie dbać o nasze sprawy.
Żądamy uchwalenia prawa antydyskryminacyjnego (do czego zobowiązują nas traktaty unijne) zabraniającego dyskryminacji w edukacji, usługach i innych sferach życia społecznego. Urząd pełnomocniczki ds. równego statusu kobiet i mężczyzn ma być zgodny z dyrektywami unijnymi, niezależny, kadencyjny i mieć prawo inicjatywy ustawodawczej; ma przeciwdziałać również dyskryminacji ze względu na orientację psychoseksualną, niepełnosprawność, wiek, klasę i pochodzenie etniczne. Lesbijki, osoby bi- i transseksualne maja prawo czuć się w Polsce u siebie. Żądamy monitorowania przez urząd równości w warunkach zatrudnienia: równa płaca za równą pracę.

6 Szacunek dla pracy matek. Abolicja dla kobiet poszkodowanych przez ZUS.
Żądamy bezpłatnych państwowych i przyzakładowych żłobków i przedszkoli. Żądamy przepisów pozwalających na legalną pracę opiekunek. Żądamy uczciwego ZUSu, który nie będzie prześladował matek i kobiet w ciąży. Żądamy uchwalenia przez Sejm abolicji dla kobiet poszkodowanych przez ZUS (ściganych za rzekomo "zaległe" składki).

7. Równość rodzicielska. Mężczyźni też mają dzieci! Urlopy ojcowskie. Równe obowiązki i prawa dla obojga rodziców w prawie pracy. Skuteczna egzekucja alimentów.
Żądamy prawa o urlopach ojcowskich w wymiarze stosownym do urlopu macierzyńskiego, zrównującego szanse matek i ojców na rynku pracy, wyrównującego prawa i obowiązki matek i ojców w zakresie zwolnień lekarskich na opiekę nad dziećmi. Żądamy instrumentów prawnych służących ochronie praw dzieci i skutecznej egzekucji alimentów. Żądamy skutecznych i konsekwentnie realizowanych przepisów dla policji, komorników i sądów.

8. Zabezpieczenie prawne związków nieformalnych.
Żądamy przyjęcia ustawy o obywatelskich związkach rejestrowanych zgodnej z projektem obywatelskim, bez dyskryminacji związków jednopłciowych. Żądamy ochrony praw i zabezpieczenia finansowego dla dzieci urodzonych w związkach nieformalnych.

9. Rozdział kościoła od państwa. Religia w parafiach, nie w szkołach. Zakaz finansowania związków wyznaniowych.
Oczekujemy od sejmu zgłoszenia projektu ustawy o zakazie finansowania wszelkich związków wyznaniowych przez państwo, wraz z zakazem nauczania religii w szkołach publicznych i zakazem udziału przedstawicieli związków wyznaniowych w państwowych gremiach doradczych. Nie zgadzamy się na finansowanie posługi księży w szpitalach z budżetu państwa.

10. Parytety w wyborach.
Żądamy nowej ordynacji wyborczej, wprowadzającej obowiązek stosowania parytetów w zakresie płci kandydatów na wszystkich listach wyborczych i w statutach partii politycznych.

ORGANIZATORKI MANIFY:

Porozumienie Kobiet 8 marca, Stowarzyszenie "Same o sobie S.O.S.", Fundacja Mama, Federacja na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, Fundacja "Anka Zet Studio", Porozumienie Lesbijek LBT, Portal Kobiety Kobietom, Fundacja Feminoteka, UFA, WZZ "Sierpień 80", WLH im. Jacka Kuronia, Krytyka Polityczna

A gdzie byla wczoraj NL?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Pon Mar 09, 2009 9:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem gdzie byłą wczoraj NL ale ja - gdybym mieszkał bliżej - uczestniczyłbym w manifie....
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
leni56



Dołączył: 12 Gru 2008
Posty: 500

PostWysłany: Pon Mar 09, 2009 10:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I dzieki Ci Kaziu za te slowa. Urosles i zmyles hanbe antyfeminizmu.

ps geje i lesbijki tez mnie nie interesuja , lecz poki co zespol organizacyjny manify to jedyne organizacje walczace o nowoczesna demokrotatyczna Polske w ktorej prawa kobiet sa na pierwszym miejscu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Pon Mar 09, 2009 19:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LEni nie wmawiaj mi, że jestem wielbładem albo...antyfeministą!
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
leni56



Dołączył: 12 Gru 2008
Posty: 500

PostWysłany: Pon Mar 09, 2009 19:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oczywiscie to nie TY to smerfy ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jkb



Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 41
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Mar 09, 2009 19:45    Temat postu: Re: manifa 2009 Odpowiedz z cytatem

Oburzające.

leni56 napisał:

1. Stop przemocy wobec kobiet. (...) Żądamy skutecznego ścigania i karania sprawców przemocy wobec kobiet i dzieci.


Dlaczego nie prościej: "Stop przemocy"? Mężczyźni też są jej ofiarami.

leni56 napisał:

5. (...) Lesbijki, osoby bi- i transseksualne maja prawo czuć się w Polsce u siebie.


Bardzo starannie pominięto mężczyzn-gejów. Onie nie mają tego prawa?


Takie hasła odwracają uwagę od prawdziwego problemu, którym jest przemoc a nie przemoc wobec kobiet i dzieci. Utrwalają stereotyp: mężczyzna "kat", kobieta "ofiara". Warto sobie uzmysłowić, że czasami jest odwrotnie. Niestety, wielu na to nie stać.

Bardzo nie lubię grup starających się ludzi dzielić (wg płci, rasy, narodowości, wyznania), zamiast ich łączyć.
_________________
Przemoc nie ma płci
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Pon Mar 09, 2009 19:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popytaj wśród moich znajomych jesli nie wystarcza Ci moje zapewnienie...ponieważ przez wiele lat w przemocy stykam się przeważnie z kobietami więc zacząłem myśleć jak kobiety i takie poglady są mi bliskie....To się nazywa empatia, a skoro często mam do czynienia z pokrzywdoznymi to i empatii we mnie jest wiele...
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jkb



Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 41
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Mar 09, 2009 19:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Echnaton napisał:
ponieważ przez wiele lat w przemocy stykam się przeważnie z kobietami więc zacząłem myśleć jak kobiety i takie poglady są mi bliskie....


Wierzę Ci i wiem dobrze, że kobiety częściej doświadczają przemocy fizycznej. Ważne, by uzmysłowić sobie, że nie tylko one. A przemoc kobiet wobec mężczyzn jest równie ohydna, co mężczyzn wobec kobiet. O tym autorki tych haseł zapomniały. Ot, zabrakło im empatii i szerszego spojrzenia na problem.
_________________
Przemoc nie ma płci
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
leni56



Dołączył: 12 Gru 2008
Posty: 500

PostWysłany: Pon Mar 09, 2009 20:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jakb -
autorki walczyly o kobiety , o prawa kobiet.

panowie macie swoje mozliwosci.

Wybacz ja wiem,ze kobiety tez bywaja socjopatkami - ale nie sadze aby kiedykolwiek pojecie przemocy domowej stalo sie wspolna plaszczyzna kobiet i mezczyzn.
Moze to i niesprawiedliwe- ale dysproporcja sil wyklucza rownosc dyskusji i laczenie interesow. naszych kobiet i waszych mezczyzn.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jkb



Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 41
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Mar 09, 2009 20:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

leni56 napisał:

autorki walczyly o kobiety , o prawa kobiet.


Ale to jest nasze wspólne prawo! Dlaczego nie walczyły o nasze prawa?
Czy jako noszący okulary blondyn będę się domagał ochrony prawnej blondynów-okularników? Przecież to niedorzeczne.

leni56 napisał:

Wybacz ja wiem,ze kobiety tez bywaja socjopatkami - ale nie sadze aby kiedykolwiek pojecie przemocy domowej stalo sie wspolna plaszczyzna kobiet i mezczyzn.


Myślę, że się mylisz. To kwestia czasu. Choć, jak widać, nie wszyscy tego chcą.

leni56 napisał:
Moze to i niesprawiedliwe- ale dysproporcja sil wyklucza rownosc dyskusji i laczenie interesow. naszych kobiet i waszych mezczyzn.


Raczej nieroztropne. Dopóki przemoc będzie rozumiana jako walka płci, nie ma szans na jej wyrugowanie. Walczyć należy z przeciwnikiem, a nie z jego cieniem.

Dysproporcja sił, to mit. Oczywiście, jestem dużo silniejszy od swojej żony. A jednak to ja doświadczam przemocy fizycznej. Uwierzysz?
_________________
Przemoc nie ma płci
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
leni56



Dołączył: 12 Gru 2008
Posty: 500

PostWysłany: Pon Mar 09, 2009 21:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Walczymy z przeciwnikiem : mamy ich 2 : POlska tj jej prawo i obyczaje i nasi sprawcy - mezczyzni.


Jkb macie swoje forum , macie swoje metody- organizujcie sie.
Jkb Twoje wejscia niczego na forum nie wnosza , niczego oprocz prowokacji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Pon Mar 09, 2009 21:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przypominam, że mówimy o manifie 2009 czyli marszu kobiet i organizacji kobiecych z postulatami walki o prawa kobiet, a więc nie ma tutaj mowy o naruszaniu praw mężczyzn! To taki symbol - jak dzień kobiet w komunizmie był symbolem tak manifa jest symbolem i marszem propagującym walke o prawa kobiet....
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jkb



Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 41
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Mar 09, 2009 21:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Echanton napisał:
Przypominam, że mówimy o manifie 2009 czyli marszu kobiet i organizacji kobiecych z postulatami walki o prawa kobiet


Tak, masz rację. Ale mam mieszane uczucia w kwestii umieszczenia tej odezwy na tym forum.

leni56 napisał:
Walczymy z przeciwnikiem : mamy ich 2 : POlska tj jej prawo i obyczaje i nasi sprawcy - mezczyzni.


Właśnie o to chodzi. Walcz ze sprawcami, nie z mężczyznami.


leni56 napisał:
Jkb macie swoje forum , macie swoje metody- organizujcie sie.


Nie mam żadnego "swojego forum". To jest moje forum. Tak samo, jak Twoje.

leni56 napisał:

Jkb Twoje wejscia niczego na forum nie wnosza , niczego oprocz prowokacji.


Nie. To nie prowokacja. Nie rozumiem dlaczego mnie atakujesz. Zachowujesz się jak dziecko, które zobaczyło na swoim podwórku kogoś, kogo nie lubi i krzyczy: "wynoś się z mojego podwórka". Nie mam ochoty ani siły na takie pyskówki, dlatego proszę: Jeśli chcesz polemizować, polemizuj z wypowiedziami a nie z osobą.

Jestem stałym czytelnikiem forum. Przesłanie z manify zniekształca rzeczywistość a jego zamieszczenie w tej postaci na forum dla ofiar przemocy w rodzinie (zarówno mężczyzn jak i kobiet) jest niestosowne i w dużo większym stopniu wyczerpuje znamiona prowokacji.
Staram się zwracać uwagę każdemu, kto propaguje krzywdzące mnie stereotypy i uprzedzenia - religijne, narodowościowe, czy dotyczące płci.

Pozdrawiam

jkb
_________________
Przemoc nie ma płci
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Pon Mar 09, 2009 21:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozwól jkb, ze sie z Tobą nie zgodzę w jednej kwestii. Leni skopiowała postulaty Manify 2009 i pod każdym moge się podpisać. Który z postulatów jest niestosowny a jego umieszczenie na forum NL jest prowokacją?
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
leni56



Dołączył: 12 Gru 2008
Posty: 500

PostWysłany: Pon Mar 09, 2009 21:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jkb, daj spokoj.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group