Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

KOCHAM KATA !!!!!!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Fifiola
Moderator - Współpracownik NL psycholog
Moderator - Współpracownik NL psycholog


Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 767
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sob Mar 07, 2009 1:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny, jak fajnie, że się dogadałyście Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Sob Mar 07, 2009 1:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pewnie że fajnie. Gabi wprowadza wiele pozytywnej energii .
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
gabi



Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 56

PostWysłany: Sob Mar 07, 2009 10:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no właśnie.Gabi zawsze była pozytywną osobą uśmiechniętą,pełną optymizmu tylko że pojawił się ktoś nawet napewno jakiś wampir emocjonalny i przysłowiowo wyssał ze mnie tą energię.Więc terez niezależnie od wszystkiego trzba wrócić na właściwe tory.a Monice w choć minimalnym stopniu jestem w stanie pomóc bowiem jestem na dalszym etapie przeżywania tego.tzn.trzeba być bezwzględnym niezależnie jak bardzo serce krwawi.bowiem Ci wszyscy Panowie tak bardzo "kochający"są świetnymi psychologami i manipulatorami.Ponieważ wiedzą że nam zależy pozwalakją sobie na wszystko!!datego tu potrzebny jest nasz upór,wytrwałość i konsekwencja.gdyby każda z nas wykazała te cechy przy pierwszym"przestępstwie"może większość z nas by tak nie cierpiała, może nie jeden ze sprawców sięgnął by dna i się obudził.ale niestety to są tylko moje spekulacje Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Monika.K



Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 36

PostWysłany: Sob Mar 07, 2009 23:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kończy się kolejny dzień. Dziś mija równo tydzień od feralnego - sądnego dnia. Tydzień bez niego to piekielna tęsknota, życie z nim to lęk o własne życie. Tak źle i tak. Czym kierować się w życiu rozumem czy sercem? Wszyscy mówią: zapomnij, oni się nie zmieniają, oni tylko udają że chcą się zmienić, manipulują. Pewnie w większości tak jest.
Staram się organizować sobie czas, zabijać myśli ale nie udaje mi się.
Dziś tak świetnie sobie zorganizowałam dzień, że polowę go przespałam:-)
Mam już taką depresję, że nawet poranne wstanie z łóżka to ból, co dopiero ubrać się i makijaż.
Niby czas leczy rany, ale ile tego czasu potrzeba- miesiąc, dwa, rok? jak każda minuta boli....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Monika.K



Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 36

PostWysłany: Nie Mar 08, 2009 15:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

od jego rodziny wiem, że podjął terapię, podobno zrozumiał jakie dno osiągnął i poddał się wszystkiemu co każą mu zrobić. Były wizyty u psychologa, psychiatry, dostał leki, chodzi na terapię, podobno ma nawet wyjechać do ośrodka zamkniętego. Aby jego terapia i powrót do normalności się powiodły ma nakazane, że nie wolno mu mieć żadnego kontaktu ze mną , nawet telefon, ani sms. Kazano mu o mnie zapomnieć, po prostu mam dla niego nie istnieć. Jego rodzina powiedziała że mam zrobić to samo, tzn dla jego dobra nie wolno mi się skontaktować.
Wszystko wspaniale tylko szkoda, że w tym wszystkim nikt nie pomyśli jak się czuje ofiara przemocy i że może jej też potrzebna jakaś pomoc. Nie usłyszałam nawet słowa przepraszam, nic, po prostu cisza, jakby mnnie nie było. On się leczy moim kosztem- tak to czuję. W ośrodku siłownia, świetlica, kawiarenka a ja w domu, nie wiem co mam ze sobą zrobić. Ale fajna terapia ! szkoda tylko że w jedną stronę !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Monika.K



Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 36

PostWysłany: Nie Mar 08, 2009 22:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szkoda że nawet przysłowiowego:"pocałuj mnie w dupę" na dzień kobiet nie było... no cóż - podobno człowiek to takie zwierzę, że zniesie wszystko! a kobieta to już wogóle jak wół !
... w tygodniu idę do psychiatry, może spacyfikuję się psychotropami i będzie łatwiej......
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Pon Mar 09, 2009 9:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Psychotropy to działanie na dziś, nie na dłuższą metę. Jeśli nie rozwiążesz swoich spraw to leki nie przywrócą równowagi....
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
gabi



Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 56

PostWysłany: Pon Mar 09, 2009 10:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zgodzę się z tym niemniej jednak uważam przynajmniej wobec siebie że leki mają na celu wyciszenie i realnie spojrzenie na ten problem.u mnie płacz zamienił się w racjonalne myślenie że nikt nie powinien mnie tak traktować.do tej pory nie umiałam nawet widzieć za w tym mi robion zawsze byłam w stanie wybaczyć od razu, a teraz płacz, żal zeszły na drugi plan.Owszem jest mi przykro ale na pirwszym miejscu traktuję racjonalne podejście do tego koszmaru
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fifiola
Moderator - Współpracownik NL psycholog
Moderator - Współpracownik NL psycholog


Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 767
Skąd: Katowice

PostWysłany: Wto Mar 10, 2009 18:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Leki są częścią terapii. Nie trzeba się ich bać. Ale do wyzdrowienia potrzebna jest, oprócz leków, psychoterapia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kto?



Dołączył: 17 Lut 2009
Posty: 86

PostWysłany: Wto Mar 10, 2009 19:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja też kocham swojego... Nie wiem, czy kata. Ale po naszej koszmarnej awanturze z przemocą chciałam już tylko, żeby mnie przytulił. To brzmi idiotycznie... Jezu, to żałosne. Myślę o rozwodzie, zastanawiam się tylko, że może damy radę, może da się to jakoś wyleczyć, skoro chodzimy do psychologa?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Wto Mar 10, 2009 22:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kto? Odpisałem Ci w innym wątku. Miłośc poelga na tym, ze tego drugiego człowieka szanuje się ponad wszystko, potem jest się jego najlepszym przyjacielem a na końcu mężem/żoną.
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Monika.K



Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 36

PostWysłany: Wto Mar 10, 2009 23:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nadal jest mi bardzo ciężko, ale przetrwałam następny dzień. Będę walczyć o siebie póki dam radę- psycholog, psychiatra, terapeuta, cokolwiek...... mam kryzys..... wlaściwie może każdy dzień jest kryzysem.... jak to przetrwać ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Sro Mar 11, 2009 0:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wierzyć, ze dzis jest ostatnim dniem kryzysu, jutro wsyzstko sie skońćzy...I szukac pomocy! Wszędzie!
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Monika.K



Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 36

PostWysłany: Sro Mar 11, 2009 0:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak naprawdę codziennie sobie to powtarzam, codziennie staram się czymś zająć, tylko że koniec bólu nie nadchodzi....
nie mam siły ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Sro Mar 11, 2009 8:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wierzę, to jest ciężkie...żyło się przez pewnien czas w pewnej zamkniętej kopule a teraz nadszedł czas aby ja rozbić i wyjść na nieznany świat....Czasami myślę, ze ten nieznany świat i wsyztskie niespodzianki z tym zwiazane jest o wiele lepszy niż to wsyzstko co dziąłao sie w tej kopsule. I jest bardziej przewidywalny, ale jesteśmy tak skonstruowani, ze boimy się zmian.

Nie bójmy sie zmian! (jest nawet taka ksiązka:)
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 4 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group