Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pomoc dla sprawcy

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zenon



Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 2

PostWysłany: Wto Paź 17, 2006 11:31    Temat postu: Pomoc dla sprawcy Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich
nie bardzo wiem, gdzie szukać pomocy - Niebieska Linia jest jakby nastawiona na ofiary...

Parę razy zdarzyło mi się być sprawcą przemocy wobec kobiety, z którą jestem. Bardzo mnie to martwi, nie jest to przemoc systematyczna - raczej momenty, w których moje działania znajdują się poza moją kontrolą.

Po długim czasie doszedłem do wniosku, że nie potrafię radzić sobie ze swoją złością - bardzo długo nic się nie dzieje, ale kiedy wybucham... Chcę niszczyć i demolować wszystko w zasięgu ręki. Zwykle udaje mi się zachować tyle przytomności umysłu, żeby nikomu nie robić krzywdy, ale nie zawsze mi się to udaje.

Czy ktoś wie, gdzie w Krakowie mogę szukać pomocy?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jowita



Dołączył: 06 Paź 2006
Posty: 13
Skąd: Słubice, Zielona Góra ( woj.lubuskie)

PostWysłany: Sro Paź 18, 2006 13:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenon, podziwiam cię. Podziwiam twoją wolę walki ze swoją agresją...
Może spróbowałbyś doraźnie uprawiać jakiś sport, np. zapisać się do jakiegoś klubu boksu? O specjalistów pytaj w najbliższym Centrum Pomocy Rodzinie, Ośrodku Interwencji Kryzysowej lub Ośrodku Pomocy Społecznej, tam powinni mieć jakieś namiary.
pozdrawiam Smile
_________________
"miej serce i patrzaj w serce" Adam Mickiewicz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Edmund Belter



Dołączył: 10 Paź 2006
Posty: 1
Skąd: Opiniogóra Górna

PostWysłany: Sro Paź 18, 2006 19:05    Temat postu: pomoc sprawcy Odpowiedz z cytatem

Super!!! Zenon, jestem z Tobą. Już taka deklaracja, to kroczek w dobrym kierunku. mówią, że najdłuższa droga zaczyna się od jednego kroku - pierwszego.
Nie dziw się, że "instytucje są nastawione na ofiarę". musisz mieć jesne przekonanie, że w Twoim związku ofiarą jest kobiety. Powodzenia!!!
_________________
"Kto che cicho żeglować przez burzliwe morze życia, powinien mieć żagle z marzeń, a ster z tęsknoty do nieskończoności".
St. Wł. Reymont
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Renata
Moderator - Pracownik NL
Moderator - Pracownik NL


Dołączył: 29 Gru 2005
Posty: 278

PostWysłany: Pon Lis 06, 2006 13:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zenon, w Krakowie w Towarzystwie Interwencji Kryzysowej (ul. Krakowska) jest (chyba do końca roku) program dla mężczyzn, którzy chcą się nauczyć panować nad złością i agresją. Sporo takich programów w Polsce zacznie sie wkrótce pojawiac - bo sa na to srodki i jest "moda". Tak więc powinieneś znaleźć coś dla siebie.
Może zechcesz podzielić się na tym forum swoimi doświadczeniami z udziału w takim programie?
Trzymam kciuki za konsekwencję do zmiany!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zenon



Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 2

PostWysłany: Czw Sty 04, 2007 12:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję wszystkim za pomoc. Niestety, w OIK-u i innych tego typu instytucjach mam dużo znajomych - to trochę utrudnia sprawę. Niemniej jednak, spróbuję poszukać.

Dziękuję raz jeszcze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Nie Lut 18, 2007 3:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

myślę że warto temat odświeżyc .
W kilku miastach działają programy skierowane specjalnie dla osób stosujących przemoc w rodzinie .

Jeśli posiadacie jakieś informacje bądz własne doswiadczenia proszę dyskusje .

Osobiście mogę poinformowac , iż w Gdyni MOPS prowadzi taki program . [ dla zainteresowanych -informacje zamieszczone zostały w temacie instytucje godne polecnia ]

pozdrawiam
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Renata
Moderator - Pracownik NL
Moderator - Pracownik NL


Dołączył: 29 Gru 2005
Posty: 278

PostWysłany: Pon Lut 19, 2007 14:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KOntynuując to co napisal Maras dodam, że według ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie każdy powiat ma obowiązek zagwarantowąc dostęp do takich programów, więc jak pokazuje protsa matematyka powinniśmy miec w kraju co namniej 380 takich programow i miejsc realizacji... Ale ogląd rzeczywistości pokazuje, ze takich programów jest w Polsce bardzo mało, a zaledwie kilka (może kilkanaście) znich zweryfikowanych dłuższym czasem realziacji i ewaluacją.
Ale w przypadku Zenona myśle, że pomogłyby proste warsztaty radzenia sobie ze złością i trening zastępowania agresji (TAZA) - przynajmniej na początek...
Zastanawiam się też czy wstyd przed ujawnieniem problemów z kontrola złości nie jest pierwszym elementem do "przepracowania" w czasie takiego programu?
Chetnie posłuchałabym kogoś kto jakikolwiek program dla sprawców zakończył.
Pozdrawiam
Renata
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group