Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Z doświadczenia
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
beabo



Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 58

PostWysłany: Wto Sty 27, 2009 20:15    Temat postu: Z doświadczenia Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich serdecznie !!!
Moja historia podobna do wielu tu opisanych, nie sadzę by samo opisywanie kolejnej przyniosło jakikolwiek pożytek. Chciałam podzielić się pewna obserwacją.
Zmaltretowana, zastraszona, z poważnie zaburzonym poczuciem własnej wartości kobieta trafia w końcu, w akcie desperacji najcześciej na komisariat, do prokuratury, do sądu rodzinnego i we wszystkich tych miejscach spotyka się w najlepszym wypadku z politowaniem, często z otwartą pogardą. W tym miejscu zwracam honor tym wszystkim wspanialym ludziom: policjantom, prokuratorom, sędziom i psychologom którzy potraktowali mnie z szacunkiem i pomogli przejść przez trudną drogę odzyskiwania siebie i swojego życia.
Jednak tego czego mi zabrakło najbardziej to informacji. Ważne informacje o tym w jaki sposób mogę pomóc sobie i dziecku uzyskiwałam najczęściej przez przypadek lub po długich godzinach spędzonych w fachowej literaturze, internecie itd.
Teraz kilka moich uwag o tym co należy by działanie naszego upośledzonego prawa było nieco sprawniejsze i korzystne dla ofiar.
- zapisywanie wszystkich wydarzeń, choćby krotka notatka z datą i godziną najlepiej. Może to banalne, ale bardzo pomaga w złozeniu zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa.
- upierdliwość drogą do sukcesu. Po złożeniu zawiadomienia, dzwonić , pisać pytać co dzieje się z naszą sprawą. To przykre ale nam daje to możliwość rzeczywistej oceny pracy policji, policji zaś uświadamia naszą determinację
- kiedy sprawa trafia do prokuratury, złożenie wniosku o zapoznanie się z aktami sprawy, najlepiej zgłosić że chcemy występować jako oskarżyciel posiłkowy. Dzięki temu dowiecie się wielu ciekakawych rzeczy ( w tym również o sobie Very Happy ), ponadto jako oskarzyciel posiłkowy będziecie informowane o wszystkich ruchach prokuratury
Ten post piszę trochę pod wpływem chwili, zbiorę wszystkie informacje które uważam za cenne i opiszę je w kolejnym. Wiele rzeczy z początku tej drogi muszę sobie przypomniec , w końcu to już ponad trzy lata Smile
Mój apel jest zatem taki: PISZCIE O WSZYSTKICH CENNYCH INFORMACJACH SZCZEGÓLNIE TYCH MAŁO POPULARNYCH, O ROZWIĄZANIACH I DROGACH KTÓRE WAM POMOGŁY LUB CHOĆBY UŁATWIŁY TEN SWOISTY TOR PRZESZKÓD
Najlepiej by były to suche fakty. Jak ktoś chce się wypłakać to ja to oczywiście rozumiem, zapraszam zrobię herbatę z cytryną i użyczę chusteczki, tu chcialabym poczytać konkrety. Pozdrawiam
_________________
"Dość widziałem.Wizja oczekiwała w każdej aurze.Dość miałem wszystkiego.Szumy miast,wieczorem,i w słońcu,i zawsze.Dość poznałem.Stacje życia. - O Szumy i Wizje!Odjazd z nowym uczuciem i w nowym zgiełku!" A.Rimbaud
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Wto Sty 27, 2009 23:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popieram, nic tak nie pomaga w schwyceniu byka za rogi jak uwagi torreadora, który przeżył walkę z bykiem!
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
18skorpion



Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 11

PostWysłany: Czw Mar 05, 2009 15:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam. w pełni popieram pomysł.
ja ze swojego doświadczenia mogę doradzić:
-odrzucić "wstyd", nie tuszować na siłę sytuacji w domu, nie wyciszać.
jeśli już coś się dzieje niech sąsiedzi słyszą.
- rozmawiać o tym z przyjaciółmi ( wiem że to na początku nie łatwe ale pomaga, trzeba z siebie wyrzucić "toksyny" a poza tym może ktoś potem w sądzie zezna: "tak było, ona mi się zwierzała, była załamana itp"
-w razie użycia "prawa pięści" przez tyrana- nie czekać, odrazu telefon po policje, niech wystawiają niebieską kartę
-w razie jakichkolwiek znaków na ciele, sińców itp- OBDUKCJA !!!! Jeśli nie masz pieniędzy idź chociaż do lekarz ogólnego po jakiekolwiek zaświadczenie że masz obrażenia na ciele

pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
leni56



Dołączył: 12 Gru 2008
Posty: 500

PostWysłany: Czw Mar 05, 2009 16:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obdukcja juz nie musi byc platna! przypominam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jiujia
Przyjaciel NL
Przyjaciel NL


Dołączył: 16 Wrz 2008
Posty: 268
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Mar 05, 2009 16:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

notować, mówić, nie ukrywać, rozgłaszać,
orzystać ze swoich praw,
zaskarżać, apelować, wnosić, żądać
nie poddawać się

tylko jak przy tym nie łapać dołów?
_________________
Nie toleruję tylko nietolerancji...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
18skorpion



Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 11

PostWysłany: Czw Mar 05, 2009 16:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

taka sytuacja nie jest łatwa dla nikogo, ja to doskonale rozumiem. jeśli non stop słyszy się najgorsze wyzwiska, czy "ty sobie i tak nie poradzisz, kto cię będzie chciał" i różne okropności w tym stylu powoli zaczyna się w to wierzyć. dla mnie najsilniejszą motywacją do działania były moje córki, dla nich musiałam mieć siłę. nikt nie mówi że będzie łatwo, ale naprawdę można sobie ze wszystkim poradzić.
w tej chwili jestem 10 lat po rozwodzie, moje skarby mają 11 i 12 lat.
Najważniejsze to zebrać w sobie siłę i uwierzyć w siebie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jiujia
Przyjaciel NL
Przyjaciel NL


Dołączył: 16 Wrz 2008
Posty: 268
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Mar 05, 2009 16:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

18skorpion napisał:
Najważniejsze to zebrać w sobie siłę i uwierzyć w siebie


Najważniejsze i najtrudniejsze zarazem.
Zgadzam się, gdyby nie synek na pewno tej siły w sobie bym nie znalazła. Chociaż któż to wie...
_________________
Nie toleruję tylko nietolerancji...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Czw Mar 05, 2009 23:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jiujia, to nie prawda, obserwuje jak z każdym dniem rośniesz na naszych stronach, jak nabierasz pewności i wiary. Zmianiasz siebie i innym dajesz resztki, które sa na zbyciu....Będizesz wielka!
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Pią Mar 06, 2009 0:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Zgadzam się w pełni z wypowiedzią Kazika uważam tak samo.


pozdrawiam Cool
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
jiujia
Przyjaciel NL
Przyjaciel NL


Dołączył: 16 Wrz 2008
Posty: 268
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Mar 06, 2009 11:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziękuję
_________________
Nie toleruję tylko nietolerancji...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
beabo



Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 58

PostWysłany: Sob Mar 07, 2009 20:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trochę porzuciłam swój własny wątek, ale ręce mi opadły po raz kolejny przy spotkaniu z rozlicznymi instytucjami Smile Wszyscy wiecie zapewne o czym mówię. Zastanawiam się czy gdzyby to opisać to jaka to by była forma, horror czy komedia Smile
Polecam mieć towarzystwo !!!! Serio szczególnie jeśli ktoś jest na początku drogi, mamę, koleżankę kogokolwiek, bo czasem bywa strasznie.
Dla przykładu cytacik z przewodniczącej wydziału sądu rodzinnego
"Co mnie to obchodzi, że ją pobił, to sąd rodzinny a nie karny. Idiotka!!!!"
Pani chyba też niezbyt rozgarnięta skoro nie wpadła na to , że przez drzwi słychać. A o pobiciu mówiłam tylko dlatego, że odbyło się przy dziecku Sad(
_________________
"Dość widziałem.Wizja oczekiwała w każdej aurze.Dość miałem wszystkiego.Szumy miast,wieczorem,i w słońcu,i zawsze.Dość poznałem.Stacje życia. - O Szumy i Wizje!Odjazd z nowym uczuciem i w nowym zgiełku!" A.Rimbaud
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Menace



Dołączył: 13 Wrz 2008
Posty: 85
Skąd: miasto inspiracji

PostWysłany: Sob Mar 07, 2009 21:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"A to Polska właśnie"... Aż sie słabo robi..
_________________
Feeling you, fearing you...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jiujia
Przyjaciel NL
Przyjaciel NL


Dołączył: 16 Wrz 2008
Posty: 268
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Mar 09, 2009 12:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kiedyś dzielnicowy, powiedział mi, że gdyby to była prawda, co mówię mu o swoich doświadczeniach z policją, to byłby to jakiąś horror...
Ale największy horror, to były te właśnie słowa..
Tragikomedia chyba też...
Absurd za absurdem znaczy...

I czasami przychodzi mi do głowy myśl, że bardziej skrzywdziła mnie właśnie policja niż mąż...
_________________
Nie toleruję tylko nietolerancji...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fifiola
Moderator - Współpracownik NL psycholog
Moderator - Współpracownik NL psycholog


Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 767
Skąd: Katowice

PostWysłany: Pon Mar 09, 2009 16:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od siebie napiszę, że trzeba też walczyć o pomoc psychologiczną. Bądźcie upierdliwe w poradniach, instytucjach pomocowych. Jak powołują na sprawie biegłego psychologa to też pytajcie o pomoc. Szczególnie, jeżeli widzicie u dzieci niepokojące objawy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
beabo



Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 58

PostWysłany: Pon Mar 09, 2009 19:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda, że pomoc psychologiczna nie przychodzi niejako "z urzędu". Wiele razy o tym myślałam. Może kobiety rzadziej wycofywałyby sprawy gdyby od razu ktoś się nimi zajął. Jeżeli chodzi o dzieci warto sie zorientować jak to wygląda w Waszym mieście, w moim "ośrodek"( nie wiem jak to się fachowo nazywa) do którego kieruje sąd nie ma zbyt dobrej opinii. Polecono mi żebym udała sie do Terenowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka, bo wtedy mogę wnioskować o to by oni opiniowali.
Ja poszłam do psychologa żeby pomóc mojemu dziecku, ale absurdalnie pani która najwięcej wie o moim dziecku opiniować w sądzie nie może.
_________________
"Dość widziałem.Wizja oczekiwała w każdej aurze.Dość miałem wszystkiego.Szumy miast,wieczorem,i w słońcu,i zawsze.Dość poznałem.Stacje życia. - O Szumy i Wizje!Odjazd z nowym uczuciem i w nowym zgiełku!" A.Rimbaud
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group