Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Szukam pomocy

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Betty



Dołączył: 04 Lip 2009
Posty: 1

PostWysłany: Nie Lip 05, 2009 16:10    Temat postu: Szukam pomocy Odpowiedz z cytatem

Witam. Chciałabym się dowiedzieć, gdzie mogę szukać pomocy. Znęca się nade mną fizycznie i psychicznie matka... Mam już 22 lata i moje życie jest koszmarne. Studiuję dziennie i wtedy 5 dni w tyg. jestem w mieście, w którym studiuję i mam spokój... Jak wracam zaczyna się znowu... Nie mogę żyć na własną rękę... nie stać mnie samej na to... Teraz mam wakacje i jestem w domu... na razie muszę praktyki odbyć i też 5 dni w tyg mnie nie ma bo pracuję, potem chce pójść do pracy... Bo to są jedyne momenty, kiedy mogę odpocząć od tej domowej atmosfery... Mama nie jest alkoholiczką... Wszystko ją denerwuje co robią, wtedy zaczynają sie awantury i bicie... Dosłownie o wszystko, wystarczy, że nie tak coś położę. Ostatnio zapytałam się czy mogę w następnym tyg pojechać na parę godzin do mojegoo chłopaka, oczywiście zrobiła awanturę i leciała do mnie z nożem... Raz mnie już pocięła to teraz pasuję, nic nie mówię i słucham obelg... Nie raz naprawdę jest dobrze, ale rzadko... Nazywa mnie kurwą i szmatą. Epitety są naprawdę różne... Ciągle grozi, że mnie z domu wygoni, podczas awantur, kiedy już nie mam siły i leżę bezbronnie na podłodze, łapie mnie za włosy szarpie i ciągnie do drzwi wejściowych, ale nie ma chyba odwagi mnie wywalić przez nie, wtedy tylko jeszcze pod drzwiami mnie skatuje... Co mogę zrobić, żeby została ukarana jakoś, żeby już przestała... Nie wytrzymuje tego, gdybym miała na tyle sił, żeby sama to skończyć już dawno bym to zrobiła... Nie chce tak już żyć...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kulerzynka
Wolontariusz NL
Wolontariusz NL


Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 1553
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon Lip 06, 2009 12:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Betty, moja droga, trzeba jak najszybciej działać bo nie tylko twoje zdrowie ale i życie jest zagrożone
czy twoja mama była leczona lub ma jakąś zdiagnozowana chorobę?
konsultowana była może kiedykolwiek u psychologa/psychiatry?

masz może jakąś jeszcze rodzinę?
ojca, rodzeństwo?
jak na zapatrują się sąsiedzi?
czy ktoś wie o Twojej sytuacji?

Kochana jak najszybciej idź po pomoc do psychologa- nie możesz się tak więcej dać traktować
Terapia ci w tym pomoże.
Skontaktuj się jak najszybciej ze swoim dzielnicowym, i porozmawiaj z nim na ten temat. Wiem że to będzie trudne, ale trzeba udowodnić to że matka się nad Tobą znęca , rób notatki, nagrywaj awantury, groźby... przede wszystkim zbieraj świadków, nie ukrywaj swojej tragedii
to ci może kiedyś życie uratować.

Przytulam cię mocno
nie jesteś z tym już sama kochana

Ania
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Pyza73



Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 64
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Lip 06, 2009 23:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Betty, przede wszystkim pędź na policję i zgłoś to!!! Jeśli zajdzie podejrzenie, że Twoja mama jest psychicznie chora ( to pierwsze przyszło mi do głowy), powinien ją zbadać biegły sądowy. Bez wątpienia jest zagrożeniem dla Twojego życia i zdrowia!
I jak pisze Kulerzynka - do psychologa. Naucz się bronić , reagować na agresję, nie poddawać się jej.
Ściskam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group