Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

proszę o pomoc....

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
madinka



Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 4

PostWysłany: Wto Mar 17, 2009 18:44    Temat postu: proszę o pomoc.... Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich!!!

moja historia jest bardzo podobna do tych wszystkich, ktore są tu opisywane. Już przez jakiś czas czytam, ale tak tylko z "ukrycia" o problemach innych kobiet i niestety są one mi bardzo bliskie. Wydawało mi się, że to troche wstyd pisac o tym i pewnie jeszcze wtedy nie potrafiłam, bo odeszłam od męża w lipcu 2008. Jakoś zebrałam w sobie siłe i odeszłam od niego po 3 latach małżeństwa, teraz przede mną mnóstwo spraw...częśc już mam za sobą, 2 najważniejsze są przede mną -sprawa karna i rozowdowa- i postanowiłam napisac, nie ukrywam faktu, że NL jest niesamowitym wsparciem psychicznym ( za co dziękuje). Mam pytanie do Was, czy ktokolwiek wie, jak wygląda złożenie wniosku do sądu rodzinnego o wydanie paszportu dla dziecka, bo niestety mój mąż ma cudowny dar podcinania mi skrzydeł i robienia ciągle pod górkę??. Zapomniałam, z tego związku najcudowniejszym faktem jest to, że mam córeczkę (takie moje światełko w tej całej beznadziejnośc)!!! Proszę pomóżcie...pozdrawiam
_________________
madinka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
beabo



Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 58

PostWysłany: Wto Mar 17, 2009 19:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja właśnie taki złożyłam, chcesz to Ci wyślę. Koszmarny termin rozprawy. Przy okazji czy ktoś wie ile trwa uprawomocnienie się takiego wyroku i co on może w międyczasie złożyć za wnioski, żeby to utrudnić.
_________________
"Dość widziałem.Wizja oczekiwała w każdej aurze.Dość miałem wszystkiego.Szumy miast,wieczorem,i w słońcu,i zawsze.Dość poznałem.Stacje życia. - O Szumy i Wizje!Odjazd z nowym uczuciem i w nowym zgiełku!" A.Rimbaud
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
madinka



Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 4

PostWysłany: Wto Mar 17, 2009 20:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Super byłoby podam Ci mojego maila madinka1@wp.pl, byłabym naprawdę wdzięczna
_________________
madinka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
madinka



Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 4

PostWysłany: Wto Mar 17, 2009 20:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz a tak apropo Twojego pytania to musiałby mie konkretne dowody żeby utridni Ci tą sparwę, z tego co się orientuje sąd może tak naprawdę w dwóch przypadkach odmówi wydania paszportu dla dziecka: 1. gdy istnieją przesłanki, że matka dzieka się źle prowadzi 2. on ma konkretne dowody, że np. chcesz zabra dziecko za granice. Na pewno sąd może Ci pytac o to czy masz stałą prace, gdzie mieszkasz jakie są Twoje warunki mieszkaniowe itp. Szczerze powiedziawszy to nie wiem czy on może się odwołac od decyzji sądu....
_________________
madinka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
18skorpion



Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 11

PostWysłany: Sob Kwi 18, 2009 23:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja miałam taką sprawę rok temu w lutym. poszło mi o tyle łatwo że mój eks mąż niby przebywał w zakładzie karnym, ale okazało się że jakoś im uciekł. w każdym razie sąd kazał mi wyznaczyć kogoś w rodzaju kuratora z jego rodziny, że miał reprezentować "jego interesy". zwróciłam się więc pisemnie do sądu że nie mam w ogóle kontaktu z jego klanem itd i że proszę aby tym kuratorem była moja mama. sąd się zgodził. na sprawie musiałam stwierdzić że absolutnie nie mam zamiaru wyjechać na stałe z córkami za granicę, że potrzebne są im paszporty żeby mogły jeżdzić np na kolonie, zimowiska bo teraz tyle atrakcji jest organizowanych dla dzieci. nawet szkoły organizują teraz wycieczki za granicę itp
ważne żeby twierdzić że ABSOLUTNIE nie chce się wyjechać na stałe. uprawomocnienie chyba 14 dni, ale co do ilości dni nie jestem do końca pewna. zgodę dostałam odrazu
życzę powodzenia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Nie Kwi 19, 2009 18:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

madinka...a jesli dopadna Cie wątpliwości w sprawach to...służe rada i pomoca wszędezie tam gdzie beznadziejność odbija się od niemożności!
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group