Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przed trudną decyzją
Idź do strony 1, 2, 3 ... 65, 66, 67  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ja44



Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 1224

PostWysłany: Wto Mar 24, 2009 15:18    Temat postu: Przed trudną decyzją Odpowiedz z cytatem

Witajcie!
Czytanie tego forum nasunęło mi wiele pomocnych skojarzeń, lecz upłynęło trochę nim sama zdecydowałam się napisać.
Moja droga wychodzenia z przemocy gdzie dominującą rolę odgrywa alkohol była długa. Nie skończyła sie jeszcze, obecnie stoję przed najtrudniejszą chwilą mego życia, to znaczy przed sądową sprawą o odwieszenie wyroku pozbawienia wolności gdzie jesteśmy wzywani z mężem.Wszystko wskazuje na to że od tego co powiem zależeć może jego wolność i najzwyczajniej w świecie boję się.Wierzcie mi że jest to bardzo trudne z mojej strony, aczkolwiek było wcześniej do przewidzenia ze tak się potoczy bo mąż nie spełnił warunku podjęcia terapii alkoholowej-zatem dokonał wyboru.
Pisząc tutaj swego posta oczekuję jedynie na maleńkie wsparcie słowne by dotrwać do tego dnia, trzymajcie kciuki proszę

Smile
Pozdrawiam wszystkich serdecznie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Wto Mar 24, 2009 16:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie daj się wplatać w manipulacje! To jego postawa doprowadziła do tego, ze prawdopodobnie wyrok będzie odwieszony! Ty jesteś bez winy, zostałaś wezwana aby powiedzieć co sie aktualnie dzieje w domu, nic poza tym. Masz powiedzieć prawdę, masz zeznać to co jest a nie to co mogło być....bez względu na konsekwencje. Przecież - z tego co wynika z zapisu - on nie zrobił żadnego postępu, przyczaił sie i czeka a odpowiedzialność...przeniósł na Ciebie. Każdy odpowiada za swoje czyny....
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Marchewka34



Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 85

PostWysłany: Wto Mar 24, 2009 16:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiscie Ja 44 , pozwalajac mu ponosic konsekwencje pijanstwa tylko i wylacznie robisz mezowi olbrzymia przysluge , dajesz szanse na pobudke. W wiezieniach ma mozliwosc uczestnictwa w mityngach AA , jest znicz nadzieji ze zechce skorzystac. Przesylam Ci duzo usmiechu zycze sily i zajecia sie soba - pojscia na terapie dla osob wspoluzaleznionych
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mgrabas



Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 1516

PostWysłany: Wto Mar 24, 2009 17:48    Temat postu: Re: Przed trudną decyzją Odpowiedz z cytatem

ja44 napisał:
(...) od tego co powiem zależeć może jego wolność (...) boję się (...) jest to bardzo trudne (...)

tylko czy wiesz czego tak naprawdę się boisz? nie bardzo rozumiem na czym ma polegać ta decyzja, o której piszesz w temacie - na powiedzeniu prawdy? na jej zatajeniu? czy na czymś innym? - szukaj tego co słuszne i tego się trzymaj
pozdrawiam Was obojga
_________________
Co Bóg złączył, tego człowiek niech nie rozdziela.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Wto Mar 24, 2009 18:04    Temat postu: Re: Przed trudną decyzją Odpowiedz z cytatem

mgrabas napisał:
- szukaj tego co słuszne i tego się trzymaj
pozdrawiam Was obojga


Czyli to co słuszne jest inne niz to co prawdziwe?

Słuszniej jest przebaczyć człowiekowi że mnei pobił czy powiedziecc prawde a wtedy on zostanie ukarany?

Prawda jest słuszna!
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Marchewka34



Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 85

PostWysłany: Wto Mar 24, 2009 18:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z mojego doswiadczenia wynika ze z czynnym alkoholikiem czy po terapi , czy tez przed , do niczego slusznego dojsc nie sposob. Przeciez to chory czlowiek i ma jedno w glowi : NAPIC SIE bez wzgledu na konsekwencje
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Menace



Dołączył: 13 Wrz 2008
Posty: 85
Skąd: miasto inspiracji

PostWysłany: Wto Mar 24, 2009 21:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odwieszaj! Nie ma się co "cackać", on się nigdy nie zmieni. Ja mialam taki sam trudny wybór. Postawilam na swoim - wyrok odwieszony. Czy jestem zadowolona? Tak. Bo postawiłam na swoim. Bo pokazałam że kobieta potrafi. Bo pokazałam że CZŁOWIEK potrafi nie dać się zniszczyć. Bo wiem że chociaż zrujnował mi życie, to ja wyszłam z tej walki "z twarzą". Bo teraz mogę być sobą i żyć bez strachu. Nie jest mi łatwo jednak..to nie bylo kiwnięcie palcem. Czy mam "moralniaka"? NIE. Bo on wobec mnie tez nie był moralny. Zatem... bądź dzielna!
_________________
Feeling you, fearing you...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ja44



Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 1224

PostWysłany: Sro Mar 25, 2009 16:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo dokładnie przeczytałam wszystkie wasze odpowiedzi ważąc każde słowo jak drogocenne klejnoty. Jesteście mi pomocni w swych doświadczeniach za co dziękuję.
Targają mną różne lęki że np. ulegnę wpływom manipulacji do czasu sądu bo teraz są dni dobre, dlatego tak bardzo potrzeba mi siły wewnętrznej, a by ją mieć szukam wsparcia.
Echnaton powiedz proszę czy ja mam prawo odmówić odpowiedzi w sądzie? Czy by mi to nie zaszkodziło?
Na moim wezwaniu napisano również-obecność obowiązkowa pod rygorem przymusowego doprowadzenia-ten przymus mnie trochę razi..

Pozdrawiam wszystkich
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Marchewka34



Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 85

PostWysłany: Sro Mar 25, 2009 18:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja 44 malo o sobie piszesz , jak Ty sobie radzisz z ta sytuacja jak na Ciebie wplywa alkoholizm meza , co zrobilas dla siebie?
Juz chyba zauwazylas ze malzonkowi swiety diabel nie pomoze jesli On sam nie zechce...
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Sro Mar 25, 2009 21:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Serdecznie Ja 44

póki co wypowiem się krótko - skoro kara jaką otrzymał tj. wyrok w zawieszeniu nie poskutkował i dalej popełniał przestępstwo to nie ma co się litować. Dostał od Sądu wielką szansę i niestety ją zmarnował.

Niektórym osobom wystarcza upomnienie a innym niestety osadzenie w więzieniu.

ps. tak w przypadku nieuzasadnionego niestawiennictwa Sąd może zlecić nakazem doprowadzenie świadka/pokrzywdzonego na rozprawę. Ponadto jest to także związane z kosztami finansowymi (grzywna) jaką zostanie obciążona osoba która nie stawiła się na wyznaczony termin.

pozdrawiam
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Czw Mar 26, 2009 1:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A zeznań moze odmówic tylko...to troche tak jakbys wyzbywała sie ostatniej deski ratunku wierząc, zę i bez deski ratunki nie zaleje cie żadna niespodizewana fala.
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
NIKOLA2006



Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 991
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Czw Mar 26, 2009 1:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rób to co słuszne... jeśli On nie skorzystał z szansy naprawienia czegokolwiek.. nie miej skrupułów.. Walcz o godność...
_________________
Cokolwiek robisz czyń roztropnie i przewiduj skutki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
leni56



Dołączył: 12 Gru 2008
Posty: 500

PostWysłany: Czw Mar 26, 2009 10:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj

popieram przemowczynie .

Wiem i rozumiem, ze boli.

Ja.. a moze spojrz nieco inaczej na problem:

Jego sprawa jest zalatwiona. Dostal wyrok, nakaz leczenia , nie wykonal tego. jest osoba dorosla , ponosi konsekwencje .
Tu nie ma zadnego dylematu. daj mu poczuc sie odpowiedzialnym z ato co robi.
Jesli sie cofniesz: wzmocnisz w nim poczucie bezkarnosci i poczucie sensu manipulowania otoczeniem / glownie Toba/ .
Zrobisz mu krzywde.
Wyrok to nie kara smierci. Wyjdzie, pozbiera sie. I byc moze czegos nauczy.
Jesli odpuscisz- pozwolisz mu sie wywinac- on niczego sie nie nauczy: niczego dobrego dla siebie.
Za chwile zmaluje kolejny numer i nie wykluczone ze powazniejszy niz ten z a ktory obecnie trafil do sadu. Bo bedzie sie czul bezkarny. Bo zaufa swojemu sprytowi. Oczywiscie zrobi blad. I moze zaplacic znacznie wieksza cene niz obecny wyrok.

Problem widze u Ciebie. Nadal ulegasz czarowi . Chcesz zatrzymac dobry okres i zaczarowac czas i jego.
A przeciez wiesz, dobrze wiesz ,ze po burzy przychodzi slonce i za chwile kolejna burza.
To nie jest dobra droga:
On jest jak dziecko, jest swoim wlasnym wrogiem.
Jesli chcesz mu pomoc: pomoz mu wydoroslec
.

Boli. Potwornie boli gdy pakuje sie pod sad czlowieka ktorego sie kocha.
Ale tak nam w zyciu wyszlo. Inne mialy wiecej szczescia, innym zycie dalo szczescie bezpieczenstwo stabilizacje : nam kazalo byc madrymi.
Nie pytalo nas czy wolimy byc madre czy szczesliwe.

Musimy wiec byc madre.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Czw Mar 26, 2009 12:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I w czasie pobytu w więzieniu byc może podejmie terapie od alkoholu, w większości zakładów karnych taka terapia dotyczy osób, które w wyroku maja taki obowiązek...być może wyjdzie inny, być może....

Jeśli tego nie spróbujesz nic się nie zmieni....
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
jasmin



Dołączył: 14 Gru 2008
Posty: 96

PostWysłany: Czw Mar 26, 2009 15:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Ja Smile
Wachanie i dylematy w takich sprawach,to rzecz ludzka,ale tak jak napisala Leni,my musimy byc madrymi.
Popatrz z jaka latwoscia przychodzi nam karac dzieci za ich zle uczynki,mimo tego,ze je kochamy nad zycie,to jednak jestesmy w stanie je ukarac,ale madrze ukarac.Czy kara jest konsekwencja przypisywana wylacznie dziecia?Nie,prawda?Ty musisz sobie zdac z tego sprawe,ze on powinien poniesc zasluzona kare za swoje zle postepowanie.
Zycze wytrwalosci i wielu rozzadnych poczynan Smile
Jasmin...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 65, 66, 67  Następny
Strona 1 z 67

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group