Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przed trudną decyzją
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 65, 66, 67  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Czw Kwi 23, 2009 20:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miodowy miesiąc to typowa reakcja na to co sie stało....albo sprawca przegiął i teraz chce udobruchac ofiarę, albo ofiara zaczęła cos robić i sprawca udaje czułośc aby odwieśc ja od jej słusznych zamiarów....
Miodowy meisiąc nie nastepuje dlatego, zę sprawca poczuł przemożna chęć do zmian swego postepowania, on jest wynikiem tego co napisałem wyżej....I tak trzeba go traktowąc, bez nadizei na zmiany a nacisk abyś nic nie robiła i nie szukała wyjścia z przemocy....

Nie dajmy sie otoczyć czułymi słówkami o watpliwej wartości i z dala pachnącymi manipulacją....
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ja44



Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 1224

PostWysłany: Sob Kwi 25, 2009 14:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brzmi to smutno lecz mój mąż cały czas powtarza że nie widzi w sobie żadnej winy i jest przekonany że tylko ja mam wpływ na to czy znajdzie się w więzieniu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Fifiola
Moderator - Współpracownik NL psycholog
Moderator - Współpracownik NL psycholog


Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 767
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sob Kwi 25, 2009 14:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli chce byś poczuła się winna temu, że to on popełnił przestępstwo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ja44



Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 1224

PostWysłany: Wto Kwi 28, 2009 18:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wszystko do dupy!!!!!!!!!!!
sędzina postawiła mnie pod murem że to ja muszę wydać wyrok, to chore beznadziejnie chore Mad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ja44



Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 1224

PostWysłany: Wto Kwi 28, 2009 19:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem strasznie zdołowana, mąz dołączył dokumenty choroby, przedstawił nasze dzieci w najgorszym świetle iz poczułam się jak zla matka, a na dodatek sędzina nie zabrania wypić 1 lub 2 piwa tygodniowo, byle nie dziennie, więc jak ma wyglądać leczenie alkoholika???
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mgrabas



Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 1516

PostWysłany: Wto Kwi 28, 2009 20:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

trzymaj się, ja44
_________________
Co Bóg złączył, tego człowiek niech nie rozdziela.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ja44



Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 1224

PostWysłany: Wto Kwi 28, 2009 21:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki
sądowe potyczki sprawiają że sprawca góruje bo jednak może się napić, może zeszmacić swoje dzieci, może wychwalić swoje działania, może zastawić się chorobą , zrobić z siebie ofiarę a ponoć ofiara jest tylko jednostronna..
Potrafi zagrać każdą rolę z doskonałym efektem bo nawet w sądzie trafiają na litośc i osoba stojąca po stronie pokrzywdzonych wychodzi jeszcze bardziej zraniona bo zamiast odzyskać swe szczątkii godności to jeszcze bardziej jest przybita, doprowadzona właściwie do ostateczności.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Wto Kwi 28, 2009 23:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No cóż , nasz sytem kształcenia policjantów, słuzby medycznej, pracowików pomocy społęcznej, prokuratorów i sędziów pozostawaia wiele do życzenia...

W końcu na czym stanęło?
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mgrabas



Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 1516

PostWysłany: Sro Kwi 29, 2009 2:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak, z jednej strony system to sprawia, a z drugiej strony sami ci ludzie - sędziowie, policjanci, ja, Ty, każdy - swą postawą, sobą...
_________________
Co Bóg złączył, tego człowiek niech nie rozdziela.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ja44



Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 1224

PostWysłany: Sro Kwi 29, 2009 11:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stanęło na tym iż ja pomimo iż decyzję powierzyłam sądowi zostałam przyparta do muru że to chodzi o mnie i ja musze powiedzieć czy ma odwiesić czy nie..w jego obecności mialam skazać go na więzienie. Ponadto zaznaczono że do upłynięcia czasu zawieszenia jeszcze sporo zostało i zawsze można to ponowić.
Zabrzmiało to tak albo mam zabić albo nie..
Nie zabilam i niech mnie trafi lecz nie moglam zadecydować inaczej i choć wiedzialam o aktorskich zdolnosciach alkoholika to przekonałam się jak jeszcze mało wiem. Przekonalam sie też że sędzina o ALKOHOLIŹMIE nie wie nic skoro zapytała mnie wprost czy przeszkadzają mi te dwa piwa tygodniowo skoro ja twierdziłam że one są codziennością.
Żadnej deklaracji ze strony męża że będzie się leczył bo tego on nie obieca, żadnego przymusu.
Jestem podlamana
Powiem więcej,jestem pelna nienawiści ..system leczenia alkoholowego choć mialam pełna pomoc urzędową nie zadzialał ze strony sądu..kolejny raz, kolejna porazka i przyzwolenie na bezkarność picia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ja44



Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 1224

PostWysłany: Sro Kwi 29, 2009 11:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeszcze parę słów, nie chodzi przecież o to by taką osobę jakoś bardzo ukarać lecz sam fakt bezkarności powoduje przyzwolenie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ja44



Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 1224

PostWysłany: Sro Kwi 29, 2009 11:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ponadto zasadnicze pytanie, czy sedzia wie co moze się zdarzyć po wyjściu z sądu gdy zona zadecyduje o zamknięciu a nie sąd?..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Sro Kwi 29, 2009 13:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak łatwo przenosić odpowiedzialność na Twoje barki! Przyjeżdża policjant na interwencje i pyta Ciebie co zrobić, o to samo pyta policjant prowadzący postępowanie, potem Prokurator pyta czy dasz mu szansę, sąd zwala wszystko na Twoje barki i właściwie to....

Czy jeśli zostałaś pobita na ulicy przez obcego tez każdy Cię pyta o decyzję? Nie! W tym wypadku wręcz zachęcają aby być stanowczym, robią wszystko za Ciebie, czasem nawet wbrew Tobie. Czyli taka postawa mówi - mąż ma prawo znęcać sie nad żoną, bo to nie jest oznaka zadawania bólu a jedynie oznaka miłości. Jeśli Ty stwierdzisz, ze tak mąz okazuje miłość to wszyscy umyja ręce. Za wielu jest tych osobników, któzy nie rozumieją a chca umywać ręce...
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ja44



Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 1224

PostWysłany: Sro Kwi 29, 2009 14:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Echnaton, to takie smutne i prawdziwe. Jednak z Twego punktu widzenia, czy mogłam inaczej zadecydować? Wszak to sędzia wydaje wyrok, nie ja...a czuję straszny niesmak że nie zatrzymała potoku bzdurnych oskarżeń alko...że czuję się tak jak chcial sprawca-zdołowana nic nie warta.
A było to tylko posiedzenie o odwieszenie wyroku, lecz oblicze choroby męża też miało tu znaczenie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ja44



Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 1224

PostWysłany: Sro Kwi 29, 2009 21:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

. Za wielu jest tych osobników, któzy nie rozumieją a chca umywać ręce...



Jaki więc płynie z tego wniosek? przecież tyle sie mówi o przemocy..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 65, 66, 67  Następny
Strona 3 z 67

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group