Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przed trudną decyzją
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 53, 54, 55 ... 65, 66, 67  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Sro Cze 20, 2012 2:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napisałem Ci ja44 pismo do sądu, spokojnie odbierz pocztę i zdecyduj czy chcesz tego w takiej postaci jak Ci podałem. Pamiętaj, że tylko ty jesteś najważniejsza w swoim życiu i tylko Ty możesz decydować czego chcesz a czego niekoniecznie!
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
gigi31



Dołączył: 18 Kwi 2008
Posty: 893

PostWysłany: Sro Cze 20, 2012 10:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dasz radę ja44 ... przeczekaj kilka dni sprawa sama się ulozy ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ja44



Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 1224

PostWysłany: Sro Cze 20, 2012 12:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Samo się raczej nic nie ułoży....

Echnaton..odebrałam wiadomość na spokojnie i zastanawiam się jeszcze nad małymi szczegółami, po czym zabiorę do pracy. Dziękuję
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ja44



Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 1224

PostWysłany: Czw Cze 21, 2012 16:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba za długo zastanawiałam się nad tymi szczegółami, bo dziś zawiozłam pismo do sądu , a szwagierka dziś otrzymała wezwanie...przysyła mi smsy że mam to odkręcić i nic nie dociera, żadne moje słowa że zawiozłam pismo, że ma prawo odmowy zeznań..nic tylko ona do sądu nie pojdzie!
W sekretariacie mi powiedziano że rozpatrzenie pisma zależy od sędziego, a jak już otrzymała wezwanie to będzie musiała się zgłosić-zgroza.

Na dodatek okazuje się że za dlugo byłam poza domem, gdyż po przekroczeniu progu pada że mam się jebać i......bo mieliśmy iść wspólnie odrabiać zaleglosci czynszowe...zatem muszę sama zakasać rękawy i faktycznie je...ć Evil or Very Mad
Exclamation
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ja44



Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 1224

PostWysłany: Wto Cze 26, 2012 7:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

....ten człowiek nic się nie boi...jutro ma sprawę w okregowym odnośnie niezawieszonego wyroku, a przyszedł po nocce, powrzeszczał, zwyzywał nas z synem kur.. i złodziejami i wyszedł..a ja znow jestem cała roztrzęsiona...Sad nie wezwę policji bo go nie ma....
tak już było spokojnie ostatnie dni..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ja44



Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 1224

PostWysłany: Wto Cze 26, 2012 12:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak, coraz lepiej Rolling Eyes Przed chwilą odebrałam list do syna z prokuratury o umorzeniu dochodzenia w sprawie gróźb pozbawienia życia i zdrowia, wobec braku danych dostatecznie uzasadniających podejrzenie popelnienia przestępstwa.
Czyli On znowu górą!
Może wyzywać, ganiać nożem..grozić, bo brak dostatecznych danych..czyli trupa Evil or Very Mad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
marta 25



Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 690

PostWysłany: Wto Cze 26, 2012 13:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja sie dziwie ze Ty wciaz sie dziwisz..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ja44



Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 1224

PostWysłany: Wto Cze 26, 2012 13:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

masz rację, nie powinnam się dziwić..
nie powinniśmy wzywać policji, ani zgłaszać..
co powinniśmy zatem uczynić?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
marta 25



Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 690

PostWysłany: Wto Cze 26, 2012 14:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MY? my mamy przerabane.
Ale nasze dzieci oby byly madrzejsze.

1 Wziac odpowioedzialnosc za siebie.
a. rozwiezc sie,
b.oddac pol jesli wspolne
c. uciekac i nie myslec o ukaraniu i dochodzeniu krzywd ale o sobie!
pamietasz jak pisalam wiele miesiecy temu , ze taklnaprawde to chodzi nie o zemste nie o zadoscuczynienie ale o te pol.. bylas oburzona.
Co robic? nic, zaplacic wlasna cene za wlasna glupote . Glupote bo zamiast uciekac juz na poczatku.. tkwilysmy dalej w chorym ukladzie. Nikt nas nie zmuszal. To byl nasz wybor.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ja44



Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 1224

PostWysłany: Wto Cze 26, 2012 15:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jestem w trakcie rozwodu marto, były trzy sprawy, kolejna odroczona do września!...a gdzieś muszę mieszkać zanim się rozwiodę i oddam mu co jego. A rozwód muszę uzyskać z jego wylącznej winy, nie dlatego ze się uparlam, ale by nikt nie musial mu placić alimentow jako schorowanemu człowiekowi o niskiej rencie, ani ja ani dzieci, bo o to on walczy ze swoim adwokatem.
Czy znasz takie miejsce gdzie moglabym uciec?
acha....jestem bez pracy i zdrowia które staram sie podreperowac i przebywam od kwietnia na l4.za które zus też mi jeszcze nie wyplacil grosza..bo oni mają czas.
Stawianie granicy przemocy jest dązeniem do ochrony siebie, a nie głupotą!
I nie ma co wracać nieustannie do początku-przeszłości której nikt nie cofnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Wto Cze 26, 2012 23:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bez rzetelnego planu, bez przygotowania, bez konsekwentnego realizowania ...niedaleko zajdziemy. Marta mówiła tylko - gdybyśmy uciekły na początku to łatwiej byłoby o wszystko a tak...szkoda nam i naszego wysiłku, i wkładu, i życia i dzieci i wszystkiego co zaszło tak daleko zamiast szukać ucieczki na początku. Pewno szkoda tylko...na to co było - nie mamy żadnego wpływu, a mamy wpływ na to co będzie , jak będzie i na jutro trzeba mieć gotowy plan i przekonanie, ze tego chcę, to zrobię - bez względu na okoliczności. Ucieczka była możliwa wczoraj dziś tylko walka - o godność, o przekonania, o siłę, o wiarę.

Wierzę ja44, że Tobie uda się pokonać swój własny strach, swoje wątpliwości i swoje niedoskonałości, a skoro ja Ci ufam i mam nadzieję.... to może warto abyś i Ty nabrała jej więcej, całymi garściami!
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ja44



Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 1224

PostWysłany: Czw Cze 28, 2012 21:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Echnaton DZIĘKUJĘ

Twoja pomoc i wsparcie są bezcenne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ja44



Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 1224

PostWysłany: Czw Lip 12, 2012 18:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dla własnego przypomnienia....wysłałam dziś do sądu wniosek o dostarczenie nowych dowodów w sprawie o rozwód.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
gigi31



Dołączył: 18 Kwi 2008
Posty: 893

PostWysłany: Czw Lip 19, 2012 15:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam internet mam internet Smile dośc burz Smile nawałnic Smile i trąbek :0

a tak na serio ja44 będe juz obecna i pisz wszytsko co sie dzieje bo cos tu świeci brakiem informacji ... ja44 ciągle myślę co tam u Ciebie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ja44



Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 1224

PostWysłany: Czw Lip 19, 2012 22:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kochana gigi, pusto było bez Ciebie Smile

mówisz brak informacji..nie wiem czy moje pisanie ma sens gdy i tak wychodzi z tego narzekanie..a nie mogę stworzyć obrazu którego nie ma.
Może jednak masz rację, może sobie ulżę a może ktoś podrzuci jakieś wyjście które mi pomoże ujrzeć rozwiązanie..
Chodzi mi o zobowiązania finansowe po stracie pracy/działalności i kredyt który jest na mnie, utrzymanie mieszkania...mąż nie uczestniczy w rachunkach zarzucając ze to moje długi..
Aby nie popaść w odsetki bankowe, sądowe potyczki każdy grosz jaki przysyła mi Zus za moje chorobowe przeznaczam na spłacanie rat jednocześnie odrabiam zaległości czynszowe, syn płaci czynsz a mąz..przy zwróceniu uwagi-awantura.
Mieszkamy w lokalu komunalnym którego maż jest najemcą, przy podziale będzie czym podzielić, ale to dopiero po rozwodzie, a to potrwa.
Zastanawialm sie już nawet by przestać oplacac te wszytskie raty i czekać do podzialu, mialabym pieniądze na życie..tylko zanim ten podzial nastąpi to koszty, odsetki będa ogromne..a z drugiej strony z moich obecnych dochodow i tak nie zdołam splacić zadłuzen ..
Najgorsze że nie ma uregulowań prawnych aby mąz też poczuwal się do obowiązku spłat naszych wspólnych przecież zadłuzen..
Jak sobie radzicie w sytuacjach problemów tego typu, bo widać że większośc kobiet boryka się z nimi.


Ostatnio zmieniony przez ja44 dnia Pią Lip 20, 2012 20:43, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 53, 54, 55 ... 65, 66, 67  Następny
Strona 54 z 67

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group