Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zrobiłam wszystko i co dalej?
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jamama



Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 72

PostWysłany: Pią Kwi 03, 2009 14:29    Temat postu: Zrobiłam wszystko i co dalej? Odpowiedz z cytatem

Przerwałam przemoc w mojej rodzinie, ale nie do końca jestem bezpieczna. Najpierw próbowałam ratować małżeństwo proponowałam terapie dla uzależnionych zwalałam wszystko na narkotyki i alkochol. Tak naprawde on jest poprostu tyranem i nie tylko dlatego że ćpa i pije. Najpierw wziełam rozwód bez orzekania winny z nadzieją że poprostu sobie pójdzie i unikne koszmaru. Jednak gdy już nie miał za co żyć postanowił do mnie wrócić i zmienić sie Wink Nie chciałam bo nie wierzyłam jednak 12 lat związku pokazało że on się nie zmieni no chyba że na gorsze. Nie udało mu się mnie przekonac po dobroci więc szantarzował swoim samobójstwem po pewnej próbie pozorowanego samobójstwa i jego leczeniu w psychiatryku oświadczył że wracva do domu. Ja bojąc sie jego założyłam sprawe o znęcanie aby mieć jakieś zabezpieczenie był wsciekły ale przyjął kare przyznał sie do winny.Zawiasy- Po 3 tyg wybuchł i zas na nowo Przemoc - przepraszanie -prośba- groźba padałam z wyczerpania fizycznego i psychicznego.Przychodził nocami prosił o kolejna szanse na odmowe wciekał się bił wyzwywał zastraszał. Założyłam kolejną sprawe nawet dwie o eksmisje i o znencanie po 3 interwencjach został aresztowany . Mineło 14 miesięcy co 2 miesiące rozprawy wyroku nie ma ja już nie mam sił wszystko czym mnie straszył już wykorzystał jeszcze tylko ma mnie zabić! Srawe eksmisyjną wygrałam dostał eklsmisje bez prawa do mieszkania zastępczego/. Jednak nie zamierza się wymeldować dostałam po 8miesięcznym dochodzeniu info na piśmie z UM że nie mogą go wymeldować z tysiąca przyczyn a najbardziej śmieszną jaką podali to że nie wtącają sie do sporów rodzinnych. Mieszkanie jest tylko moje dostałam je po rozwodzie jednak nie mogę go sprzedać i uciec przed śmiercią bo pan lokator po wyjściu z więzienia zamierza wrócić do mojego domu.Co zrobić będę pisac odwołanie ale co mi to da skoro prawo cywilne przeczy prawu administracyjnemu. Paranoja sytuacja bez wyjścia myslałam że zanim wyjdzie sprzedam mieszkanie i poprostu uciekne od niego bo prawnie zrobiłam wszystko. Toczy sie jeszcze sprawa o pozbawienie praw rodzicielskich.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jamama



Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 72

PostWysłany: Pią Kwi 03, 2009 15:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napiszcie coś proszę co mam zrobić ja muszę uciekać Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jiujia
Przyjaciel NL
Przyjaciel NL


Dołączył: 16 Wrz 2008
Posty: 268
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Kwi 03, 2009 15:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dość pogmatwany problem, eksmisja, meldunek, areszt,własność, tytuły prawne do mieszkania i do zamieszkiwania
Jedno jest pewne - decyzja urzędu jest absurdalnie uzasadniona,
Czy masz odmowę wymeldowania na piśmie?
Czy w ogóle składałaś wniosek o wymeldowanie męża?
Próbowałaś się odwoływać?
_________________
Nie toleruję tylko nietolerancji...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jamama



Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 72

PostWysłany: Pią Kwi 03, 2009 16:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj dostałam na piśmie odmowe wymeldowania taką na 4 kartki A4
mnustwo powodów wymieniłam ten naj głupszy. Mam teraz 2 tyg aby sie odwołać ale na co sie powołać skoro ich nie obchodzi za co jest w więzieniu tylko to że on się nie zgadza na wymeldowanie. A nikt nie potwierdził jednoznacznie że przed aresztowaniem nie mieszkał,moje zeznania przeczyły jego a sąsiedzi nic nie widzieli nie słyszeli sporadycznie go widywali ale nie wiedzą czy mieszkał czy nie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marysia"
Współpracownik NL psycholog
Współpracownik NL psycholog


Dołączył: 07 Lis 2007
Posty: 383
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Kwi 04, 2009 13:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jamama
W poniedziałki i piątki w godz. od 18.00-22.00 w ramach poradni telefonicznej Niebieskiej Linii odbywa się dyżur prawnika. Zadzwoń proszę pod numer (0-22) 668-70-00.
Przygotuj do rozmowy dokumenty dotyczące eksmisji i odmowy wymeldowania męża. Być może się przydadzą. Na pewno uzyskasz właściwą pomoc. Dowiesz się co możesz zrobić i jak to zrobić.
Napisz potem koniecznie jakie kroki dalej podejmiesz.
ciepło Cię pozdrawiam,
Marysia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Leia



Dołączył: 26 Sie 2008
Posty: 117

PostWysłany: Nie Kwi 05, 2009 13:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jamama,
ja się zupełnie na tym nie znam, więc fachowo Ci nie pomoge, ale staraj się nie poddawać!!! przerażające jest to co napisałas, po raz kolejny widze, jakie miałam szczęście, że mój się sam wymeldował i wyniósł. chociaz wszystkie sprawy jeszcze przede mną.
trzymam za Ciebie kciuki. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jamama



Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 72

PostWysłany: Sob Kwi 11, 2009 11:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Złożyłam odwołanie od odmownej decyzji wymeldowania, wedłóg ustawy o meldunkach i dowodach osobistych na którą się powołują mogę liczyć na kolejną odmowe.
Mam pewien pomysł chyba zgłoszę się do TV szkoda tylko dzieci bo wtedy cała polska dowie się co było w moim domu.
Ale skoro on po wyjsciu z więzienia zamierza wrócić i być może mnie zabić bo tylko tego nie zrobił z wszystkich rzeczy którymi straszył.
To może TV pomoże mi zanim mnie zabiję zamiast użalać i pytać dlaczego nikt nie pomógł po fakcie.
Trzymajcie za mnie kciuki a kto wierzący proszę o modlitwę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marysia"
Współpracownik NL psycholog
Współpracownik NL psycholog


Dołączył: 07 Lis 2007
Posty: 383
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Kwi 11, 2009 12:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jamama,
czy wyrok eksmisji został wykonany? jeżeli tak, to trzeba wziąć od komornika zaświadczenie wykonania wyroku i wraz z nim złożyć wniosek o wymeldowanie/ odwołanie od decyzji.
jeżeli nie, zwróć się do komornika sądowego o wykonanie wyroku, tak byś byś miała podstawy prawne do Jego wymeldowania. egzekucja wyroku jest taką podstawą.
czy kontaktowałaś się z prawnikiem? nie trzeba wszystkiego robić samej jamama, są ludzie i Instytucje, które pomagają w takich sytuacjach. nawet jeżeli trudno znaleźć właściwe w pobliżu miejsca zamieszkania, można korzystać z kontaktów telefonicznych lub e-mail.
pozdrawiam Cię ciepło jamama,
Marysia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
jamama



Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 72

PostWysłany: Sob Kwi 11, 2009 16:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

byłam u Komornika nie można wykonać egzekucji wyroku aż nie wyjdzie z więzienia, nie da się fizycznie eksmitować lokatora który nie mieszka.Ja nie zamierzam go wpóścić do mieszkania więc sprawa jest pogmatwana.
Na dodatek pomimo iż Sąd orzekł eksmisje bez prawa do lokalu zastępczego komornik nie moze wyrzucić go na bruk.
Polecił wpuscić kata (czego nie zrobie), umiescić go w jednym pokoju wraz z jego rzeczami, znaleść mu pokoik do wynajęcia opłacić na około 2-3 miesiące i wtedy Komornik wykona egzekucje . Paranoja, a jakie koszty płatne od metra kwadratowego. Zapłacić za święty spokój mogę ale wpuscić go do domu boję się chyba że siłą wejdzie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Leia



Dołączył: 26 Sie 2008
Posty: 117

PostWysłany: Nie Kwi 12, 2009 18:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a rozważałaś, czy da się to jakoś tak zsynchronizować w czasie, żeby pokój czekał, on wychodzi i od razu komornik i w tym samym momencie go eksmitujesz? taka myśl.... może by się udało??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jamama



Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 72

PostWysłany: Pon Cze 08, 2009 16:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moi kochani
Wojewoda Śląski do którego się odwoływałam wydał pozytywną decyzje.

MÓJ BYŁY MĄŻ ZOSTAŁ WYMELDOWANY

I wcale mi go nie szkoda;)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kulerzynka
Wolontariusz NL
Wolontariusz NL


Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 1553
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon Cze 08, 2009 16:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hurra Smile
Very Happy
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
NIKOLA2006



Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 991
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Pon Cze 08, 2009 21:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

brawo:)
_________________
Cokolwiek robisz czyń roztropnie i przewiduj skutki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mgrabas



Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 1516

PostWysłany: Pon Cze 08, 2009 21:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

może jeszcze się opamięta
_________________
Co Bóg złączył, tego człowiek niech nie rozdziela.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Pon Cze 08, 2009 22:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pozytywnie. Jak widać Wojewoda zrozumiał. Oby więcej takich Wojewodów.


pozdrawiam
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group