Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

PRZEMOC OD ŻONY
Idź do strony 1, 2, 3 ... 16, 17, 18  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pruszko



Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 81
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sro Cze 03, 2009 13:11    Temat postu: PRZEMOC OD ŻONY Odpowiedz z cytatem

Jak w temacie, czy ktoś miał/ma z takim przypadkiem doświadczenie?

Chodzi mi o przemoc przedewszystkim psychiczną tzn awantury wybuchające cyklicznie, przy użyciu najcięższch słów, bez zważania na obecność dzieci. Wyzwiska, oszczerstwa, szlochanie, wycie itd. Również przemoc fizyczna : rzucanie przedmiotami w męża, bicie pięściami itd.

Co może zrobić facet żyjący w permanentnym strachu przed kolejnym wybuchem małżonki. Z kim rozmawiać jak to zmienić?

proszę o jakieś wskazówki

wszystkie znane mi sposoby nie działają na dłuższą metę. Staram się bć spokojny i opanowany, co ją jeszcze bardziej rozsierdza Confused Nawet jak bije próbuje się jedynie zasłaniać.
Zrobiłem już chyba wszystko z terapią rodzinną włącznie
poprosturęce opadają Confused


Ostatnio zmieniony przez pruszko dnia Sro Cze 03, 2009 13:20, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jiujia
Przyjaciel NL
Przyjaciel NL


Dołączył: 16 Wrz 2008
Posty: 268
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Cze 03, 2009 13:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiele osób na tym forum, choć zdecydowanie w mniejszości są.
Sprawca i ofiara nie mają płci na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Sro Cze 03, 2009 13:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Serdecznie

Na początek posić się o rozbudowanie tej kwestii

Cytat:
Zrobiłem już chyba wszystko z terapią rodzinną włącznie


pozdrawiam
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
pruszko



Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 81
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sro Cze 03, 2009 14:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cóż, za namową mojej siostry zresztą uznanego psychologa poszliśmy rok temu na terapię do specjalistów psychologów. Terapia trwała 3 miesiące w trakcie której wyłożyliśmy wszystko jak na spowiedzi i...... nic.

Ja powiedziałem wyraźnie o tym czego doznaje, pytano mnie jak się wtedy czuję itd .
Zona swierdziła że wie że źle robi i że to jest jej wadą ale zaraz uzasadniła że to ja , mój spokój ją tak prowokuje Shocked

Zyjemy już tak 18 lat . Cały ten czas awantury się zdażały cyklicznie , początkowo uzasadniała to napięciem miesiączkowym, gdy jej przechodiło czułem że wszystko się jeszcze ułoży, będzie dobrze , powracała nadzieja. Do następnego razu!
Od trzech lat mieszkamy za miastem , wyprowadziliśmy się c centrum. Niby wszysko jest zdrowe piękne dzieci praca dom samochód, no wszelkie podstawy a jednak to za mało!
W tej chwili awantury się nasiliy są co tydzień, naprawdę trudno to zinieść!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kulerzynka
Wolontariusz NL
Wolontariusz NL


Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 1553
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sro Cze 03, 2009 15:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Zona swierdziła że wie że źle robi i że to jest jej wadą ale zaraz uzasadniła że to ja , mój spokój ją tak prowokuje


i terapia na tym etapie się skończyła?
opowiesz coś więcej na ten temat?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
pruszko



Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 81
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sro Cze 03, 2009 15:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Terapię prowadziły dwie babki a polegała na zadawaniu samych pytań, one pytały a my odpowiedaliśmy.
Pytania padały różne, początkowo wyglądało że chcą nas poznać - rodziny z jakich wyszliśmy itd. potem pytania dotyzyły naszych oczekiwań do partnera, i co nas boli, jak się wtedy czujemy, jak byśmy chcieli to zmienić. i tyle

Nie wydały wyroku kto jest winny bo zresztą tego nie oczekiwałem, ale nie dały też rad jak postępować gdy np zbliża się " tsunami", jak sobie z tym radzić ....

Ogólnie nie wiem co to nam dało doprawdy nie wiem. Może tyle że dowiedziałem się więcej o niej ? może ?
Wydaje mi się że ona poszukuje w partnerze jekiegoś wzorca który sobie wyśniła. A skoro nie spełniam jej kryterów to powoduje szał!
Tam padło takie stwierdzenie że żona poszukuje w partnerze "ojca" który już zresztą nie żyje. Gdy doznaje zawodu to ją załamuje Shocked

Zakoćzenie terapii było nijakie w sumie na niczym się skończyła. Chyba próbowały naj jakś pojednać, ale cóż ale widać że bez skutku. Po tem zabrałem ją i dzieci na wakacje na mazurach , tam po dwóch dniach zaczęła być miła. W sumie było nieźle. No tk ale gdy wakacje się skończyły-wróciła proza życia. W październku wybuchła z ogromną siłą. Nie pytajcie o powody, nawet ich nie pamiętam bo mogą być jakiekolwiek. I tak prawie co tydzień. Np W poniedziałek rzuciła się na mnie , chwyciła ze stołu grubą świecę, taką gromnicę i przywaliła miie w głowę. Shocked Ja nawet się nie osłaniałem . nic poprstu nic nie zrobiłem, Crying or Very sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pruszko



Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 81
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sro Cze 03, 2009 15:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

postanowiłem o tym wszystkim mówić i skończyć ukrywanie tego zła. Moja rodzina też stosunkowo nie dawno się o tym dowiedziałą dopiero 2 lata temu . Ale postanowiłem zerwać ten lukier co maskuje przed obcymi oczami to co się wewnątrz mego domu dzieje.
Evil or Very Mad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kulerzynka
Wolontariusz NL
Wolontariusz NL


Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 1553
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sro Cze 03, 2009 15:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie ukrywaj stosowanej pomocy na sobie- nawet jeśli robi to ukochana osoba, zwłaszcza jeśli robi to ukochana osoba....

jeśli ktoś natyka twoją intymność, ubliża, bije, maltretuje, lub w jakikolwiek sposób powoduje że czujesz się poniżony- to jest PRZEMOC
trzeba się przed nią bronić
jeśli żona cię bije i ubliża, nagraj to, zrób notatki, zadzwoń na policję
i ZAŻĄDAJ niebieskiej karty

w jakim wieku są Wasze dzieci?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Fifiola
Moderator - Współpracownik NL psycholog
Moderator - Współpracownik NL psycholog


Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 767
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sro Cze 03, 2009 18:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pruszko, strasznie krótka była ta terapia. Nic dziwnego, że nie ma efektu. Może spróbuj w Ośrodku Interwencji Kryzysowej?
Pozdrawiam serdecznie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
robertb



Dołączył: 01 Lut 2009
Posty: 61
Skąd: sr poruszkow

PostWysłany: Sro Cze 03, 2009 19:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pruszko...tylko nie idz do sprawdzonych osrodkow(wiem co mowie bo za chwile bedziesz przemocowcem) napisz na priv
pzdr
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
renata.p.1975



Dołączył: 19 Maj 2009
Posty: 579
Skąd: Walbrzych

PostWysłany: Sro Cze 03, 2009 19:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

robertb napisał:
Pruszko...tylko nie idz do sprawdzonych osrodkow(wiem co mowie bo za chwile bedziesz przemocowcem) napisz na priv
pzdr


robert nie wszystkie ośrodki sa zle Exclamation
Sprawdzone to raczej bardziej pewne niz te nie sprawdzone.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
robertb



Dołączył: 01 Lut 2009
Posty: 61
Skąd: sr poruszkow

PostWysłany: Sro Cze 03, 2009 19:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chcialem napisac nie sprawdzone....
a znasz jakies osrodki dla facetow?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Sro Cze 03, 2009 22:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak... sa jeszcze ośrodki dla blondynów, dla łysych, głuchych, niskich i pięknych....a według mnie sa tylko ośrodki dla doświadczajacych przemocy! Chyba pruszko nie potrzebuje takiego ośrodka?

Terapia rodzinna w tym przypadku niewiele pomoże bo...według mnie nie jest pomoca terapia rodzinna, w której uczestniczą ofiara i sprawca. Ofiara musi chodzic na swoja terapię, sprawca na swoją, inne są cele i założenia tych obu etrapii. To troche tak jakby mordercę edukowac w obecności ofiary, może to wzmocnić jeszcze bardziej mordercę i osłabic - jeszcze bardziej - ofiarę.

Ofiara i sprawca spotkac sie moga na terapii rodzinnej gdy juz maja poukładane pewne sprawy i rozwiązane problemy.
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
renata.p.1975



Dołączył: 19 Maj 2009
Posty: 579
Skąd: Walbrzych

PostWysłany: Sro Cze 03, 2009 22:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wrzuca sie tu wszystkich do jednego wora Question Question Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fifiola
Moderator - Współpracownik NL psycholog
Moderator - Współpracownik NL psycholog


Dołączył: 04 Lut 2008
Posty: 767
Skąd: Katowice

PostWysłany: Sro Cze 03, 2009 22:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Renatko, o co pytasz?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 16, 17, 18  Następny
Strona 1 z 18

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group