Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nie wolno mnie bić!

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Czytelnia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kulerzynka
Wolontariusz NL
Wolontariusz NL


Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 1553
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon Lip 27, 2009 10:08    Temat postu: Nie wolno mnie bić! Odpowiedz z cytatem

Nie wolno mnie bić!
Przezwycięż wstyd i poszukaj pomocy

Zakochałaś się i wszystko się świetnie układało. Do czasu. Aż cię nie uderzył po raz pierwszy. Potem był drugi, trzeci i kolejny raz.

Sama nie wiesz dokładnie o co poszło za pierwszym razem. Po prostu się kłóciliście, ale przecież każda para o coś się sprzecza. Uderzył dość mocno i zaraz złapał się za głowę, mówiąc: "co ja zrobiłem? kochanie, przepraszam, nie wiem, co we mnie wstąpiło".

Przepraszał, prosił o wybaczenie, obiecywał, że to się więcej nie powtórzy. Uwierzyłaś mu. Ale potem był drugi raz, i następny, i następny. I nic się nie zmieniało na lepsze.Niestety zazwyczaj bywa tak, że pierwszy raz wcale nie jest tym ostatnim. A kobiety rzadko się buntują. Znoszą to wszystko, bo nie wiedzą, co robić dalej, albo wierzą, że to rzeczywiście był ostatni raz. Nie wiedzą, gdzie szukać pomocy. Wstydzą się powiedzieć komukolwiek, co się dzieje w ich czterech ścianach. Ale to nie one powinny się wstydzić!

Nie chcą sobie dodatkowo komplikować życia, bo np. nie mają się gdzie wyprowadzić, albo chcą w tym związku trwać ze względu na dzieci. Ale i dzieci często stają się ofiarami. Bite i poniżane, cierpią i płaczą po kątach.

- Największymi błędami jakie popełniałam było to, że nikomu nie mówiłam o tym, co mnie spotykało, o tak zwanych "zderzeniach z pięścią". Drugim to, że zawsze wmawiałam sobie, że on się zmieni, że pokocha, zacznie szanować i doceni to, że za każdym razem wyciągałam pomocną dłoń - przestrzega Nina na forum serwisu Kobieta.

Według statystyk Komendy Głównej Policji, każdego roku zgłaszanych jest coraz więcej przypadków przemocy w rodzinie - w 2003 r. było to 137 299, z czego 94 proc. ofiar to kobiety i dzieci. Wiele z tych sytuacji kończy się tragicznie - co trzecie zabójstwo popełnione w Polsce jest skutkiem tzw. konfliktu w rodzinie.

Kobiety, które przeszły przez takie piekło, mówią zgodnie: "ODEJŚĆ!". Nie możesz czekać z decyzją, bo może być już za późno. Potrzebujesz pomocy, więc odważ się i powiedz, co się dzieje. Zwróć się do mamy, przyjaciółki czy rodzeństwa. Szukaj pomocy w ośrodkach zajmujących się przemocą w rodzinie lub na policji.

"Życzę wszystkim kobietom dużo odwagi" - to słowa naszej forumowiczki, która potrafiła odejść i teraz wie, że to była najlepsza decyzja w jej życiu.

źródło informacji: INTERIA.PL

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Czytelnia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group