Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Terapia przez internet
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Uwagi nt forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
toto



Dołączył: 20 Sty 2008
Posty: 335

PostWysłany: Wto Maj 27, 2008 22:28    Temat postu: Terapia przez internet Odpowiedz z cytatem

Pytanie baardzo powazne.

Przeczytalam gdzies,ze to forum powstalo przypadkiem , tak pomogla sobie jego zalozycielka , tez ofiara przemocy.,
Forum jest podpiete pod NL.Rozumiem, z e tylko podpiete.
Wiem tez ze NL ma problemy i obecnie nie funkcjomuje najlepiej, jest podzielona.
Moje pytanie: czy istnieje mozliwosc zinstytucjonalizowania tego forum?
/ np podpiecie do NL lub inne/ np Suwalki Echnatona czy inne..

Cel 1.: terapia przez internet.

Cel 2. wydawanie np zaswiadczen na policje, do sadu, do prokuratora itd..
jakies umocowanie prawne , ze ofiara zglosila sie, byla, - nie fantazjuje bo nie wiem jak to dziala w praktyce.
Nie mam pojecia jak funcjonuje NL. Moze tylko rozdaje numery telefonow?
U mnie w miescie 100tys jest tylko mala karteczka z telefonem w poradni... zdrowia psychicznego.

na wlasnej skorze przekonuje sie,ze z terapiami organizowanymi przez w moim przypadku MOPS jest hm.. dyskusyjnie. Kazik wie o co chodzi. Ja dla siebie z tej terapii nie wyniose zbyt duzo, a nawet otwarcie powiem,z e jest to dla mnie strata 3 godzin. Nie jest to wina prowadzacej terapeutki, ale poziomu ktory musi byc dostosowany do sredniej poziomu pojeciowego uczestniczek grupy.
Nie jest to niczyja wina, ale tak wyglada rzeczywistosc. Mysle,ze nie tylko u mnie ale w wielu wielu miejscach w Polsce.
Bede nadal chodzic na grupe w ramach cwiczenia pokory, ale prawdziwa wiedze znajduje na naszym forum.
Adwokat mi dzis nakazal wziac zaswiadczenie,ze chodze na grupe.
I to byl przyczynek do mojego pytania. powyzej.
Mamy juz niemal wszystkie uslugi dostepne przez internet. Nawet chirurgiczne.
Dlaczego by wiec nie?
rzucam pomysl.. , Kazik, Dynamika, maras. .. na forum s a madrzejsi ode mnie profesjonalisci. Pomyslcie.
zaczatek juz jest. calkiem solidna baza.


[
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Wto Maj 27, 2008 22:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Terapia prze internet jest możliwa, ale tera[pia osobista bardziej skuteczna....Do terapii internetowej potrzeba wiele czasu, wysiłku, pomysłów...oczywiście mozna wypracowac katalog utworzyć wirtualna grupę i powoli z nia pracowac....ale ta terapia ma jeszcze jeda wadę - za jej wyczerpująca czasami pracę prowadzący nie dosatnie żadncyh profitów...zostałoby kilku ideowców, nie zawsze wiedzących jak prowadzic terapię przez internet i...sprawa umarłaby zanim powstała...W realnym świecie osoby pomagające otrzymuja jakies profity, jakąs zapłatę...Jak zmusic ludzi aby pracowali za friko? Może założyć organizację pożytku publicznego, opracować plan pozyskania środków z funduszy unijnych lub innych i dopiero wtedy przystepowac do tworzenia takiej formy pomocy? pomysł od kilku lat kiełkuje w mojej głowie, tylko....nie wiem jak go urealnić....

A tak między nami toto to nazwa forum - Suwałki Echnatona bardzo przypadła mi do gustu Smile
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Wto Maj 27, 2008 23:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Na poczatek określę tak Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie " Niebieska Linia " Instytutu Psychologii Zdrowia nie ma problemów z funkcjonowaniem powiem więcej funkcjonuje bardzo dobrze . Piszę to z pełną odpowiedzialnością .

Podpięcie do tego forum innych for raczej nie jest możliwe . Zastanawiałem się już wielokrotnie nad tą kwestią , dyskutowałem itd .
Dużo pracy , pasjii , zangażowania zostało włożone aby to forum funkcjonowało tak jak teraz . Uważam że jest nieżle a będzie jeszcze lepiej Smile
Nic nie stoi na przeszkodzie aby inne osoby w tym także pomagacze czynnie uczestniczyli w życiu tego forum . " Drzwi cały czas otwarte" o tym się pisze i mówi . Np temat forum profesjonalistów .

Terapia przez internet teoretycznie istnieje takie słowo ale podkreślam tylko teoretycznie . W praktycze nie ma takiej terapii . Owszem pomysł z utworzeniem grupy edukacyjnej , wsparcia jest możliwy lecz jak Wiesz są porzebne osoby i to nie przypadkowe tylko posiadające odpowiednie kwalifikacje . Ponadto tak jak wsponiał Kazik pozostaje jeszcze kwestia materialna co często jest barierą .
Aczkolwiek jestem na Tak i poruszę ten temat w Warszawie w przyszłym tygodniu .

pozdrawiam
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Czw Maj 29, 2008 22:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie na tym forum znajdzie się kilka osób, które będą umiały napisać dobry biznes plan na rozkręcenie takiej inicjatywy...Napisać program i sięgnąc po pieniadze unijne...Wydaje się, zę temat jest na topie....Chociaż od kilku lat obserwuje, ze przy każdej terapii dla ofiar najlepiej jęsli istnieje terapia dla sprawców...Więc aby anpisac dobry program potrzeba sięgnac i do tych pokładów...gorzej jak z motywacja do terapii u sprawców...
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
toto



Dołączył: 20 Sty 2008
Posty: 335

PostWysłany: Nie Cze 01, 2008 11:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myslcie dalej.. bo zwlaszcza w ostatnim poscie Kazik rzucil słowo klucz do dalszych rozmyslan. Mozna i na tym zarobic. Mozna. Trzeba dobrze pomyslec. Moga placic i same ofiary i unia. Raczej martwilabym sie o profesjonalizm pomagaczy. Mozna np dzielic na male kilku osobowe grupy. . Wg problemu, lub wg miejsca zamieszkania. Lub jedno i drugie.Lub inne. Mozna dalej z tych grup tworzyc lokalne mini punkty wsparcia.

A ja własnie w swoim miescie ruszylam problem przemocy.,/ wlasnie to mi chodzilo po glowie i nadal chodzi. /
Po wlasnych doswiadczeniach i na szczescie znajmosci paru osob po wielu rozmowach mam oficjalne stanowisko: w moim miescie przemocy nie ma.
Nie ma tez wlasciwie zadnych mozliwosci zdobycia profesjonalnych informacji na temat przemocy, > jest kilka ale bardzo banalnych slow na stronie miejskiej policji.
Oczywiscie jest MOPS, ale ..daje telefon na policje.
Na policji pytaja czy byla krew na scianie- nie bylo- nie ma przemocy.

I.. lepiej nie zaczepiac tematu- taka jest oficjalna wykladnia. Nie zaczepiac, bo to specyficzne robotnicze , zdezintegrowane
, be z tradycji , ze sztucznie stworzonym establishmentem jest jedna wielka przemoca.
Zaczepilam. Znalazłam popracie i zgode lokanego portalu na utworzenie dzialu dot przemocy w rodzinie. Znalazłam oddzwiek poparcia na miejskim forum .. .
To juz baaardzo duzo. Jak na moje miasto.
I teraz co dalej?
rzecz w tym,ze to szefowie portalu mnie zapytaja o propozycje,/ pracuja tam mlodzi ludzie, ktorym temat jest zupelnie obcy.,
Nie wiele pomoga.
Ja absolutnie nie czuje sie na silach aby samodzielnie cos proponowac. Wsrod lokalnych psychologow- nie znajde pomocy. Tym bardziej w Mopsie . Moze kiedys.,. jesli uznaja ze im sie to opłaci, ale nie na poczatku. To jest miasto w ktorym natychmiast w zarodku duszone sa inicjatywy spoleczne. Miasto przy ktorym Nowa Huta to Paryz.
100tys familok.
Poradzcie cos . Albo wezcie to w swoje rece.
Pytali mnie np czy ma to byc w formie forum? czy dzialu porad, czy kacika edukacyjnego.
Powaznie prosze o rady lub przekazę sprawe osobom kompetentym. Komu?
Z urodzenia zwykle bywam dobra organizatorka, ale nie pakuje sie w obszary o ktorych nie mam pojecia. Tak tez jest w tym przypadku.
Chcieliscie wiecej Niebieskiej Linii w necie- prosze bardzo.
Melduje z e zadanie wykonane.
Tylko co dalej?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
toto



Dołączył: 20 Sty 2008
Posty: 335

PostWysłany: Nie Cze 01, 2008 11:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

uwazam ze okreslenie TERAPIA przez internet jest bledem. Moze grupy wsparcia, grupy pomocowe, ,kazde inne, ale chyba nie terapia. / Sprawcy przemocy tez nie maja terapii ale " programy korekcyjne" / przyczyna jest prawo: i alternatywa: "karac czy leczyc". Skoro sie karze, nie mozna leczyc. jesli leczy- nie mozna karac.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Nie Cze 01, 2008 21:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W końcu dzisiaj odległość to nic wielkiego....Pomożemy choćby przez osobisty udział, Ty twórz, rób, powołuj, a ja ...jako pierwszy zgłaszam sie do pomocy...Mieszkam bardzo blisko Smile ale jak wspomniałem odległość prawie nie istnieje....
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Nie Cze 01, 2008 22:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

toto ja też daje swoją dłoń . Smile

mam pewien pomysł ale więcej na pw . Potem się ewentualnie opublikuje na łamach forum .

pozdrawiam
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Pon Cze 02, 2008 23:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To już jest nas troje Smile niezły tercet....Smile
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
laura52



Dołączył: 08 Sie 2006
Posty: 400

PostWysłany: Czw Cze 05, 2008 17:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie , jestem ja jedna.
Zawodowcy nie pracuja po godzinach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Czw Cze 05, 2008 23:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba mogę siebie zaliczyć do zawodowców, ale....co to są godziny? Jeśli ktoś potrzebuje mojej pomocy a ja umiem i mogę mu pomóc to...nie liczy się czas....

Więc o czym mówisz?
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Pią Cze 06, 2008 11:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie Smile

myślałem , rozmawiałem w Warszawie .

Utworzenie grupy nie jest problemem natomiast niesamowitą trudnośc stanowi bezpieczeństwo użytkowników a mianowicie :

- niemożliwości weryfikacji użytkowników [ brak sposobu aby zertyfikowac osobę rejestrująca czy jest tym za kogo się podaje .
Istnieje realne zagrożenie ,iż zarejstruje sie np osoba podająca się :
Anna Nowak a tak faktycznie to bedzie ktoś inny np sprawca przemocy albo jakiś żartowniś . Jak wiadomo temat jest bardzo poważny i nie może miec miejsca żadna przypadkowośc i narażenie szanownych Użytkowników Forum dyskusyjnego .

pozdrawiam
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Pią Cze 06, 2008 11:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

laura52 nie rozumiem .

Są co pracują po godzinach . Nie jest ich wiele ale w sumie nie liczy się ilośc . Ja się tym nie przejmuję .


pozdrawiam
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
laura52



Dołączył: 08 Sie 2006
Posty: 400

PostWysłany: Pią Cze 06, 2008 15:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maras .. miales mi podrzucic pomysly.

Rozumiem,ze byla to praca po godzinach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Pią Cze 06, 2008 16:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak wiesz byłem w Warszawie [ brak dostępu do komputera] .

napisałem odpowiedz na pw.


pozdrawiam Smile
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Uwagi nt forum Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group