Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

stanęłam w rozkroku
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mgrabas



Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 1516

PostWysłany: Nie Mar 21, 2010 15:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MMS napisał:
Myślę, mgrabas, że Twoje wywody nie dotyczą Isary i nie miejsce na nie w jej wątku.
Uważam, ze Isaura dała z siebie wszystko co mogła i nikt nie ma prawa oczekiwać od niej większego poświęcenia.

czy ja odniosłem się do Izaury? nie
odniosłem się do błędnego myślenia Echnataona zawartego w słowach: "wszystko mi wolno" podobnie jak "nie krepują naszej wolności żadne więzy i zobowiązania", bo taki sposób myślenia jest bardzo niebezpieczny
_________________
Co Bóg złączył, tego człowiek niech nie rozdziela.


Ostatnio zmieniony przez mgrabas dnia Nie Mar 21, 2010 15:35, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mgrabas



Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 1516

PostWysłany: Nie Mar 21, 2010 15:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

anwy napisał:
mgrabas, w wielu twoich wątkach widać dążenie do tego by rodzina była razem. Chcę Ci uświadomić jedną rzecz. Wszyscy, Ktorzy tutaj piszą próbowali utrzymać rodzinę bardzo długo - 35l, 20l, czy nawet 5 lat. To też bardzo długo. Najczęściej były to działania jednostronne, związane z ogromnymi kosztami zdrowia psychicznego, czy nawet fizycznego. Do utrzymania rodziny w całości potrzebne są dążenia dwóch stron. Dążenia oparte na właściwych relacjach międzyludzkich a nie przemocowych.

zgadzam się z Tobą, anwy, całkowicie
_________________
Co Bóg złączył, tego człowiek niech nie rozdziela.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
anwy



Dołączył: 21 Sty 2010
Posty: 336

PostWysłany: Nie Mar 21, 2010 16:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim skromnym zdaniem to nadintrpretacja "wszystko wolno" występuje u Ciebie.
W kontekście tego forum, to stwierdzenie tak dalego nie sięga, jak sugerujesz.
Dla mnie "wzystko wolno" oznacza, że mogę włączyć ten program w tv, który ja chcę oglądać, napić się kawy o takiej porze jaka mi pasuje. Spotkać się z tą koleżanką, z którą mam ochotę, wybrać taki strój, jaki mi pasuje, a jak jestem zmęczona, to wolno mi odpoczywać. Wolno mi również chorować, mieć ochotę na kino, czy czytanie książek.
Czy tak dużo oczekujemy, mówiąc o wolności?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
isaura78



Dołączył: 28 Sie 2009
Posty: 38
Skąd: cracovie

PostWysłany: Wto Mar 23, 2010 23:27    Temat postu: o wolnosci i obowiazkach w zwiazku Odpowiedz z cytatem

tak sobie postanowilam napisac o granicach wolnosci i odpowiedzialnosci w zwiazku...
moze opisze na wlasnym przykladzie
mam prawo isc spac wtedy kiedy moj maz mi pozwoli... wstaje wtedy kiedy mi kaze (1-3 rano ustawiczne zapalanie swiatla);
mam prawo miec takie hobby jakie moj maz dla mnie ustalil (bo lubi on i dziecko);
mam prawo odpoczywac wtedy jak mi pozwoli (jak nie to robie co chce);
mam prawo chodzic do pracy (przynosic kase ale byc rownoczesnie na kazdy gwizdek: sniadanie obiad kolacja, niestety 38letni panicz ma dwie lewe rece i nawet zupy sam nie odgrzeje - po huk skoro mozna sie wydrzec na kuchte ze znowu wylazla do roboty o 14tej a wrocila z pracy o polnocy);
mam prawo wybrac gdzie chce spedzic wakacje - pod warunkiem ze sa ta punkt A lub B wybrany przez meza;
czy mam kontynuowac?
bo tak moge wyliczac bez konca... dla mnie wolno mi wszystko onzacza po prostu "wolno mi byc soba - odrebna jednostka, mam prawo nie jezdzic na nartach, nie plywac ale za to lubic grac w snookera"... ja nie chce byc niczyim odbiciem w lustrze... nie umiem zrezygnowac tak do konca z wlasnych marzen i nie zamierzam....


z krotkich nowosci: wczoraj rano malz obudzil syna w okolicy 6.30 (sam nie spal cala noc tylko doil); uderzyl mnie kilkakrotnie w twarz na oczach dziecka; z przykroscia stwierdzam ze nie na tyle mocno zebym mogla zrobic obdukcje... zal...
tesciowa oznajmila ze przeze mnie ma wysokie cisnienie i ze to ja uwaga mam nie prowokowac jak dzieki bogu misiu jest trzezwy... jasne mam chodzic na palcach po to zeby mi powiedzial ze pije bo za glosno stukam kapciami.... itd itp...
na koniec oswiadczyl ze popelni samobojstwo... i ze zglosil sie do psychiatry...
pech ze psychiatra oznajmil mu ze wysle go na detoks wiec dzis znowu bylo lalalalala.... i tak bez konca bo on nie ma czasu na detoks...
cool... woz albo przewoz... stercze przy nim bo idzie na detoks (tak mowi) chociaz sama nie wiem czy go powitam z otwartymi rekami....
ale czekam...
_________________
nie tylko cierpienie jest na świecie, ale jak można uwierzyć w szczęście patrząc w te smutne oczy...

Mężczyzna, który czuje się autentycznie silny nie musi deptać godności kobiet
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Sro Mar 24, 2010 1:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W necie znalazłem taką informację:

1855 r. - Sprzeciw Kościoła wobec Konstytucji Stanów Zjednoczonych. Kościół głosił: "Wolność to bluźnierstwo, wolność to odwodzenie innych od prawdziwego Boga. Wolność to mówienie kłamstw w imię Boga". Wcześniej, do Kongresu Stanów Zjednoczonych, Kościół wniósł projekt ustawy zabraniającej wydobywania z łona ziemi ropy naftowej, którą Bóg tam umieścił, aby czarci w piekle mieli czym pod kotłami palić.


Może dlatego niektórzy protestują przeciwko wolności bo im się czas zatrzymał i pomyliła epoka?
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
isaura78



Dołączył: 28 Sie 2009
Posty: 38
Skąd: cracovie

PostWysłany: Sro Mar 24, 2010 22:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

trzymajcie kciuki... malz zdecydowal sie na leczenie farmakologiczne... nie wiem jakie sa szanse ze juz bedzie ok... ale bardzo na to licze...
_________________
nie tylko cierpienie jest na świecie, ale jak można uwierzyć w szczęście patrząc w te smutne oczy...

Mężczyzna, który czuje się autentycznie silny nie musi deptać godności kobiet
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Czw Mar 25, 2010 18:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy pod słowami "farmakologiczne leczenie" kryje sie detoks czy tez odwyk albo leczenie psychiatryczne?
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
MMS



Dołączył: 22 Sie 2009
Posty: 179

PostWysłany: Pią Mar 26, 2010 6:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Isauro - trzymam mocno kciuki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
isaura78



Dołączył: 28 Sie 2009
Posty: 38
Skąd: cracovie

PostWysłany: Pią Mar 26, 2010 11:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dostał jakieś leki... zdaje sie ze maja wyciszac objawy zwiazane z odstawieniem alkoholu... ale szczerze mowiac nie wiem czy to nie za malo... leki sie kiedys skoncza a to co w glowie siedzi nadal tam bedzie...
_________________
nie tylko cierpienie jest na świecie, ale jak można uwierzyć w szczęście patrząc w te smutne oczy...

Mężczyzna, który czuje się autentycznie silny nie musi deptać godności kobiet
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Pią Mar 26, 2010 22:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma leków na leczenie choroby alkoholowej. Może to związane jest z czymś innym? Z czym?
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
isaura78



Dołączył: 28 Sie 2009
Posty: 38
Skąd: cracovie

PostWysłany: Nie Mar 28, 2010 9:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to sa leki lagodzace objawy towarzyszace odstawianiu alkoholu
_________________
nie tylko cierpienie jest na świecie, ale jak można uwierzyć w szczęście patrząc w te smutne oczy...

Mężczyzna, który czuje się autentycznie silny nie musi deptać godności kobiet
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Nie Mar 28, 2010 12:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byc może alkoholizmowi towarzyszy też coś innego i stad jakieś tajemnicze leki pomagające odstawić alkohol, bo generalnie takich leków się nie stosuje, co najwyżej detoks czyli odtrutkę organizmu od trucizn...
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
kaska-24



Dołączył: 14 Wrz 2009
Posty: 332

PostWysłany: Nie Mar 28, 2010 19:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sa rozne objawy nerwicowe jest tez padaczka czy jak to sie tam fachowo zwie Confused moj tato czesto bral leki po odstawieniu alkoholu zazwyczaj uspokajajace i jakies tam witaminy ale to nic a nic nie pomagalo bo i tak po kazdej przerwie od picia wracal do tego co lubil Confused i nikt mi nie przetlumaczy ze jakies tam tabletki pomoga alkoholikowi zerwac z nalogiem z zycia wiem ze to nierealne Confused
_________________
wreszcie zaczynam żyć Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
isaura78



Dołączył: 28 Sie 2009
Posty: 38
Skąd: cracovie

PostWysłany: Pon Mar 29, 2010 0:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i ja wlasnie sie tego boje... ze pobierze przez miesiac jak dotrwa leki uspokajajace, dowitaminizuje sie a potem zacznie od puszki piwa zeby dojsc do chlania przez 48 h non stop... i zaczniemy polke galopke w prawo przez lewe ramie od nowa...
_________________
nie tylko cierpienie jest na świecie, ale jak można uwierzyć w szczęście patrząc w te smutne oczy...

Mężczyzna, który czuje się autentycznie silny nie musi deptać godności kobiet
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kaska-24



Dołączył: 14 Wrz 2009
Posty: 332

PostWysłany: Pon Mar 29, 2010 9:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

isaura jesli on sam nie bedzie chcial to nic nie zrobisz a te witaminki i inne tabletki niewiele zdzialaja Confused moj tato co jakis czas robi sobie przerwe od picia idzie do lekarza mowiac ze zle sie czuje lekarz daje mu witaminy i leki na uspokojenie bierze je kilka czasem kilkanascie dni a pozniej mowi "te leki nie pomagaja musze sie napic wtedy sie lepiej poczuje" i znow wpada w ciag alkoholowy teraz juz mija miesiac jak dzien w dzien jest pijany... wydaje mi sie ze gdyby twoj maz naprawde chcial sie zmienic to poddal by sie leczeniu w zamknietym zakladzie co daje wieksze szanse na pozbycie sie nalogu Rolling Eyes
_________________
wreszcie zaczynam żyć Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 5 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group