Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Totalnie zrezygnowana bez chęci do życia
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gigi31



Dołączył: 18 Kwi 2008
Posty: 893

PostWysłany: Sro Paź 21, 2009 11:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Asik czytam twój post i rozumiem to co chcesz powiedziec .....nigdy nie mów jednak, że to twoja wina bo tak nie jest ....uwierz jestes wspaniałą kobieta i matką dasz rade bez partnera wszystko osiągnąc ...ale musisz spróbować ......proszę bardzo prosze zdobądz się na porade przynajmniej telefoniczna lub jesli chcesz napisz do kogoś na pw......

Droga sądowa do wolnosci jest inna ,.zawiła ale jest mozliwa jest do przejścia
ja uważam, że najlepsza i naszybsza byłaby droga do wolności opisana przez jamama .......Najwazniejsze jednak Asik żebyś sie uwolniła od tego złego czlowieka .....

Dasz rade .....tutaj zawsze mozesz liczyć na pomoc .......
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mgrabas



Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 1516

PostWysłany: Sro Paź 21, 2009 15:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gigi31 napisał:
Asik czytam twój post i rozumiem to co chcesz powiedziec .....nigdy nie mów jednak, że to twoja wina bo tak nie jest ....uwierz jestes wspaniałą kobieta i matką dasz rade bez partnera wszystko osiągnąc ...ale musisz spróbować ......proszę bardzo prosze zdobądz się na porade przynajmniej telefoniczna lub jesli chcesz napisz do kogoś na pw......

Droga sądowa do wolnosci jest inna ,.zawiła ale jest mozliwa jest do przejścia
ja uważam, że najlepsza i naszybsza byłaby droga do wolności opisana przez jamama .......Najwazniejsze jednak Asik żebyś sie uwolniła od tego złego czlowieka .....

Dasz rade .....tutaj zawsze mozesz liczyć na pomoc .......

ani obwinianie siebie, ani sądzenie innych do niczego dobrego nie prowadzi
sumienie i rozum mamy po to by ich używać, odróżniać dobro od zła, wybierać dobro, a zła unikać; możemy korygować swoje postawy, naprawiać swoje błędy, a nie po to by tkwić w błędzie czy osłabiać się i dołować
powinniśmy cieszyć się tym, że żyjemy
jeśli nie cieszymy się tym, to trzeba przeanalizować co odbiera nam radość życia i dlaczego
_________________
Co Bóg złączył, tego człowiek niech nie rozdziela.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
dynamika
Wolontariusz NL
Wolontariusz NL


Dołączył: 16 Lip 2006
Posty: 741

PostWysłany: Sro Paź 21, 2009 16:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mgrabas napisał:

ani obwinianie siebie, ani sądzenie innych do niczego dobrego nie prowadzi
sumienie i rozum mamy po to by ich używać, odróżniać dobro od zła,


Jezeli ktos inny postepuje wobec nas zle, to nalezy to zauwazyc i ocenic tak jak na to zle zachowanie zasluguje. Inaczej bedziemy zle zachowanie takiej osobie wybaczac w nieskonczonosc i taka osoba nie bedzie miala motywacji do zmiany. Nie wszystcy sa dobrzy, istnieja ludzie ktorzy sa zli, ktorzy permamentnie naruszaja godnosc i dobro innych osob.
Tam gdzie wystepuje przemoc wobec osob bliskich trzeba sytuacje i osoby jednoznacznie osadzic, albo jest sie winnnym obojetnosci ( w historii byly juz przypadki nie osadzania zlych zachowan i zlych osob ) Tak nawiasem mowiac to wlasnie zachowanie osoby stosujacej przemoc w zwiazku odbiera radosc zycia. Rowniez wina spoczywa na osobie stosujacej przemoc a nie na osobie ktora tej przemocy doswiadcza.

pozdrawiam,
P.
_________________
"Sukces mierzy sie tym jak wysoko dolecisz kiedy odbijesz sie od dna" General George Patton Jr.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mgrabas



Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 1516

PostWysłany: Sro Paź 21, 2009 17:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dynamika napisał:
Jezeli ktos inny postepuje wobec nas zle, to nalezy to zauwazyc i ocenic tak jak na to zle zachowanie zasluguje. Inaczej bedziemy zle zachowanie takiej osobie wybaczac w nieskonczonosc i taka osoba nie bedzie miala motywacji do zmiany. Nie wszystcy sa dobrzy, istnieja ludzie ktorzy sa zli, ktorzy permamentnie naruszaja godnosc i dobro innych osob.
Tam gdzie wystepuje przemoc wobec osob bliskich trzeba sytuacje i osoby jednoznacznie osadzic, albo jest sie winnnym obojetnosci ( w historii byly juz przypadki nie osadzania zlych zachowan i zlych osob ) Tak nawiasem mowiac to wlasnie zachowanie osoby stosujacej przemoc w zwiazku odbiera radosc zycia. Rowniez wina spoczywa na osobie stosujacej przemoc a nie na osobie ktora tej przemocy doswiadcza.

pozdrawiam,
P.

osądzanie ludzi jest czymś bardzo złym i niebezpiecznym
należy poznawać postawy, rozumieć z czego wynikają, widzieć do czego prowadzą
to postawy trzeba osądzać, nie ludzi, to wobec postaw trzeba zajmować stanowisko, a ludzi trzeba kochać
nikt nie ma prawa stawiać siebie nad innymi, czynić siebie sędzią bliźniego, karać, ani odbierać innym ich praw ani godności
_________________
Co Bóg złączył, tego człowiek niech nie rozdziela.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
dynamika
Wolontariusz NL
Wolontariusz NL


Dołączył: 16 Lip 2006
Posty: 741

PostWysłany: Sro Paź 21, 2009 19:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przypominam, ze przemoc w rodzinie, jest w Polsce przestepstwem, sciganym przez policje, karanym i osadzanym przez sady. Osoba dopuszczajaca sie przestepstwa postepuje zle. Po cos jednak mamy prawo, sady i policje.
Ocena zachowan przemocowych w swietle prawa i moralnosci nie podlega dyskusji.

pozdrawiam,
P.
_________________
"Sukces mierzy sie tym jak wysoko dolecisz kiedy odbijesz sie od dna" General George Patton Jr.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mgrabas



Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 1516

PostWysłany: Sro Paź 21, 2009 19:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dynamika napisał:
Przypominam, ze przemoc w rodzinie, jest w Polsce przestepstwem, sciganym przez policje, karanym i osadzanym przez sady. Osoba dopuszczajaca sie przestepstwa postepuje zle. Po cos jednak mamy prawo, sady i policje.
Ocena zachowan przemocowych w swietle prawa i moralnosci nie podlega dyskusji.

pozdrawiam,
P.

otóż to, postawy
złe postawy należy piętnować, a dobre dostrzegać i wspierać
_________________
Co Bóg złączył, tego człowiek niech nie rozdziela.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
mgrabas



Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 1516

PostWysłany: Sro Paź 21, 2009 20:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Asik35 napisał:
(...) Boje sie każdego dnia ,każdej minuty ...co mi przyniesie każda chwila czy będzie spokojnie ... (...) .....Boję się go tego co zrobi ,co mówi ,że zrobi lub może zrobić,wczoraj powiedział ,że pójdzie coś sprawdzić i jak sie dowie ,ze znowu kłamie to mnie zabije .... (...)

Asik35, czy myślisz, że ta groźba Męża to na serio? bo jeśli tak, to nie żarty
_________________
Co Bóg złączył, tego człowiek niech nie rozdziela.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
dynamika
Wolontariusz NL
Wolontariusz NL


Dołączył: 16 Lip 2006
Posty: 741

PostWysłany: Sro Paź 21, 2009 21:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mgrabas napisał:

otóż to, postawy
złe postawy należy piętnować, a dobre dostrzegać i wspierać


Hej,

Te postawy i zachowania, szczegolnie kiedy sie powtarzaja, wynikaja z tego kim dana osoba jest. Dobre drzewo daje dobre owoce a zle drzewo zle.

pozdrawiam,
P.
_________________
"Sukces mierzy sie tym jak wysoko dolecisz kiedy odbijesz sie od dna" General George Patton Jr.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Czw Paź 22, 2009 0:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Droga wychodzenia z przemocy bywa ciężka, bywa, że wychodząc popełniamy błędy, krążymy po wielu ścieżkach nie mogą odnaleźć tej właściwej. To wymaga wiele i wysiłku i samozaparcia i wiary, ale jest ogromna szansa na to, ze wreszcie wyrwiemy się z kręgu zła, poniżania, beznadziejności. I dlatego warto iść tą drogą usłana cierniami, bo chociaż kolce kłują w nogi to czujemy wokół siebie cudowny zapach róż i możemy wreszcie robić to co chcemy, co uważamy za słuszne, najlepsze i najmądrzejsze i nie robić nic dla "świętego spokoju".
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Asik35



Dołączył: 29 Wrz 2009
Posty: 110

PostWysłany: Czw Lut 18, 2010 17:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie jak to jest z niebieską kartą?.czy mając ją można się z niej wycofać?,czy posiadając ową kartę jest stała kontrola osób 3 tzn.mam na myśli niezapowiedziane wizyty dzielnicowego kontrola opieki społecznej itd...
Bo w końcu zdecydowałam,się przełamałam postawiłam ,ale coś czuję ze skutki będą nieubłagane dla mnie również..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Sob Lut 20, 2010 1:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiem tak, Niebieska Karta to procedura prowadzona w tej chwili przez policję albo Ośrodki Pomocy Społecznej, albo obie instytucje jednocześnie. To od prowadzących zależy kiedy ja zakończą. Jedna z podstaw zakończenia NK jest ustanie przemocy czyli sprawca wyprowadził się od pokrzywdzonych najlepiej do drugiego miasta i nie ma zagrożenia życia, zdrowia czy mienia. Do tych sytuacji zaliczyć tez można:
- aresztowanie sprawcy,
- podjęcie i ukończenie terapii(przemocowej) przez pokrzywdzonych i sprawcę
- wyprowadzenie sie pokrzywdzonych
- inne uzasadnione okoliczności zakończenia NK.

W zasadzie jeśli nie ma przemocy z uwagi na izolację czy też zmianę zachowania sprawcy w wyniku terapii to można zakończyć NK, praktyka pokazuje, że NK często kończy sie na prośbe osoby pokrzywdzonej a w niektórych instytucjach po kilku miesiącach wobec braku następnej interwencji!
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
katrin2727



Dołączył: 18 Gru 2008
Posty: 16

PostWysłany: Sob Lut 20, 2010 15:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...witaj ASIK...nie myśl o konsekwencjach które mogą ciebie dotknąć zakładając mężowi niebieską kartę,bo to ma być dla twojego dobra nie inaczej .Sama dwukrotnie mojemu byłemu zakładałam coć takiego i powiem ci że niekoniecznie składał wizyty w domu ,ale zawsze gdy potrzebowałam czy spotkać się czy zadzwonić z problemem otrzymywałam pomoc.Kwestia hosteli dla ofiar przemocy,wierz mi to niekoniecznie tylko dla ludzi z marginesu i takich tam jak napisałaś wcześniej...byłam pod opieką MOIK-u ,przebywałam w takim hostelu dla ofiar przemocy,nie jestem pijaczką ani narkomanką ani nikim takim,jestem normalną kobietą która walczyła ile się dało o przetrwanie rodziny...nie masz pojęcia ile ciepła pomocy i wsparcia dostałam od ludzi tam pracujących i pomagających innym,pomoc prawna ,psychologiczna i nawet pomoc w załatwieniu jakichś zasiłków,do tej pory utrzymuję kontakt z niektórymi osobami ,bo takich ludzi się nie zapomina.Prawie dwa lata temu rozstałam sie z byłym i dalej walczę .Będąc tam w MOIK-u moja psychika została konkretnie wyprostowana i mogę ci powiedzieć że najlepszą decyzją jaką podjęłam było odejście od pana ,władcy i tyrana,bez względu na to jak ciężko jest kobiecie być samej z dwójką małych dzieci.NIE PODDAWAJ SIĘ ,NA PEWNO NIE JESTEŚ SAMA ,ROZEJRZYJ SIĘ TYLKO DOKŁADNIE .Szukaj pomocy ile się da i gdzie się da ,walcz o siebie,swoją godność i swoje dziecko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Asik35



Dołączył: 29 Wrz 2009
Posty: 110

PostWysłany: Sro Lut 24, 2010 12:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podziwiam was kobietki które tak walczycie,ja zrobiłam pierwszy krok a właściwie drugi tylko ,że konkretny założyłam niebieską karte..tylko teraz boję się konsekwencji ,mąz wypomina ,że nie spodziewał sie ,że ja przeciwko niemu,wystraszyli go to pewne nie wiem co mu naopowiadali ale uspokoił sie ..tyle ,że teraz cały czas mi wytyka ,że ładnie go ugotowałam ,że to był mój plan ,że specjalnie go prowokowałam aby wybuchł,że jestem wyrafinowana,a teraz on przeze mnie ma przechlapane(nie wiem dlaczego tak uważa co oni mu powiedzieli?..zastanawiam się)...
Mąż mówi ,że największemu wrogowi nie zrobiłby takiego świństwa..
Nie chcę tak żyć a jednocześnie boję się ,wszystkiego tego ,że ez nie go będzie mi źle,ale z nim wiem ,że jest jeszcze gorzej..
Zreszta i tak nie mam wyjścia....bo gdzie pójdę?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gigi31



Dołączył: 18 Kwi 2008
Posty: 893

PostWysłany: Sro Lut 24, 2010 15:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie bój sie ...niebieska karta ma na celu chronic ciebie i córke ...tzn. kontrole przez policje będą przynajmniej raz w miesiącu ale wtedy mąz będzie czuł nad sobą kontrole kogoś, wiec może to troszke pomoże ....Ja pisze tylko o tym co wiem z własnego doświadczenia ....Uważam że zrobiłas słusznie . Ja trafiłam na mądrego i czlowieczego :)dzielnicowego i tych co z nim przyjeżdzają. Dla twojej córki wazne jest to że zaczynasz działac... Powodzenia i uszy w góre policjanci to tez ludzie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
katrin2727



Dołączył: 18 Gru 2008
Posty: 16

PostWysłany: Sro Lut 24, 2010 18:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...wiesz o co mu chodzi ???o o by ciebie wpędzic w jak największe poczucie winy ,zakorzenić w tobie że wszystko to twoja wina ...NIE POZWÓL NA TO ,masz na pewno w sobie siłę i dasz radę Smile ...nie wycofuj tej niebieskiej karty i za każdym razem jak coś jest nie tak informuj policję
_________________
Może zedrzesz sobie łokcie i kolana, ale warto jeśli uda się trafić w dziesiątkę. (Mia Hamm)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 2 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group