Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ojciec ją pobił
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
heka



Dołączył: 17 Lis 2009
Posty: 465

PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 21:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

anax,jak dla mnie to niesmaczne co robisz Sad Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lulka



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 930
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 22:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Wysłana :: Wiadomość
Od: Lulka
Do: anax
Wysłany: Sob Mar 13, 2010 21:26
Temat: Witam
Jad – silnie toksyczna wydzielina niektórych zwierząt mająca na celu odstraszanie, paraliżowanie lub uśmiercanie innych zwierząt. Do zwierząt produkujących jad należą m.in. niektóre węże, osy, pszczoły, pająki i skorpiony. Produkowany jest zazwyczaj przez specjalne gruczoły i wprowadzany do ciała przeciwnika np. za pomocą zębów i kolców jadowych lub żądeł.




Immanuel Kant był blizszy prawdy powiedział, że "z krzywego kawałka drewna, z jakiego stworzony jest człowiek, nie da się zrobić nic prostego". Nie jest to jednak stwierdzenie mające nawiązywać do nieużyteczności człowieka, lecz jego niedoskonałości.

Wydaje Ci się, że przeczytałas dwa poradniki, być może byłaś na jakimś treningu z asertywności i już posiadłaś wiedzę absolutną, taką, do jakiej dochodzą praktycy całymi latami.
Masz jakieś lekko ponad 30 lat i uwazasz ,że wystarczy tupnąc nóżką, pomachać rączkami a świat oniemieje z zachwytu.
Nie mam jadu, ale mam w sobie pokore dla ludzkich spraw. Zachowuję ostrożność i dystans do cierpienia innych ludzi. Nie rzucam się nikomu na szyję radośnie pohukujac mu do ucha.
Pewnie tego nie zrozumiałas, ale to uznaj za szczęscie.


jednak nie zrozumiałaś ja pisałam o sobie.

Doceniam Twoje zaangażowanie oraz czuję wyższość sznurka nad moją głową.
Twój styl pisania oraz efekty specjalne są mi skądś znane już Cię gdzieś czytałam. Pojawiasz się i znikasz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
anax



Dołączył: 03 Wrz 2008
Posty: 104

PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 22:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

heka
szczególnie na tym forum, niesmaczne byłoby skrywanie aktów agresji, a taki charakter miał mail Lulki do mnie.

Pozdrawiam

anax
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 22:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proszę o powrót do tematu wątku.
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
anax



Dołączył: 03 Wrz 2008
Posty: 104

PostWysłany: Nie Mar 14, 2010 22:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
teresa1



Dołączył: 31 Mar 2010
Posty: 6

PostWysłany: Czw Kwi 15, 2010 10:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wracając do tematu. Chłopak prosił o poradę, co ma zrobić, gdzie ma zgłosić przemoc wobec koleżanki/dziewczyny. Nie prosił o rozważania na temat zwiazków/stosunków seksualnych z osobą 16letnią.

Do Szym:
Nie można nikogo wyzywać, ani bić. Dotyczy to też dzieci i rodziców. W skrócie możesz porozmawiać z :
psychologiem/pedagogiem szkolnym
Pójść do Ośrodka Pomocy Społecznej i tam przedstawić sytuację, tak samo możesz zgłosić sprawę Dzielnicowemu.
Warto zachecić J. do kontaktu z psychologiem. np, może zadzwonić pod 116 111 i tam porozmawiać.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
szym



Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 11

PostWysłany: Pon Sty 17, 2011 1:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teresa, dzięki za odpowiedź, ale to samo przeczytałem w drugim poście. Z tego co pamiętam, to J. była u pedagoga szkolnego i nic to nie pomogło - jak była wizyta policji w domu to wszystko było ok: Ładnie urządzone mieszkanie, poważny ojciec, matka...Ani śladu przemocy czy patologii. Niestety nasze państwo nie ma zbyt dużych możliwości jeśli chodzi o rozwiązywanie tego typu problemów.

Wszystkim, którzy się wypowiadali w tym temacie winien jestem wyjaśnienie mojej nieobecności: Zaraz na początku kwietnia 2009 roku zerwałem kontakt z J. Oboje doszliśmy do wniosku, że lepiej żebyśmy się nie widywali. Z tego co wiem, to poszła do nowej szkoły i ma nowe towarzystwo. Mam tylko nadzieję, że lepsze niż w starej szkole i że nie wróciła do starych(z okresu, kiedy mnie nie znała) nawyków. Nie wiem co się dzieje w jej domu...

Mam wiele wniosków z tej znajomości:

1. Smutny jest fakt, że zamożny poważny, szanowany mężczyzna, ojciec, mąż, głowa rodziny, po pracy okazuje się potworem, damskim, tchórzliwym bokserem, a państwo Polskie tak mało może zrobić, żeby go powstrzymać przed zadaniem kolejnego ciosu.
3. Smutny jest fakt, że zamożna, poważna, szanowana kobieta, matka i żona, w domu wtóruje temu damskiemu bokserowi tylko dlatego, że nie chce go tracić, a nie widzi, że traci swoje dziecko...
2. Smutny jest fakt, że niesłuchane dzieci szukają zrozumienia w internecie albo w seksie(który może szkodzić w tak młodym wieku!) i często znajdują przemoc w różnej formie.
3. Smutny jest fakt, że rodzice w pogoni za pieniędzmi, własnym szczęściem, za SOBĄ (wszędzie to JA, ja, Ja, jA!), nie dostrzegają tego, że ich dzieci potrzebują zwykłej rozmowy.
3 Smutny jest fakt, że wszelka nietolerancja bierze się z niewiedzy.
4. Smutny jest fakt, że dorośli ludzie potrafią być do tego stopnia zagubieni (jak ja byłem) i kontaktują się, w kontekście erotycznym, z 16-letnia, niedojrzałą emocjonalnie dziewczyną...
5. Pocieszający jest fakt, że to forum istnieje:)

Z moich obserwacji wynika, że psycholog, pedagog szkolny, Ośrodek Pomocy Społecznej, dzielnicowy to jedynie leczenie skutków przemocy. Przyczyny przemocy chyba powstają przy niezdrowych relacjach w rodzinie połączonych z niskim poziomem inteligencji emocjonalnej. Więc żeby zapobiegać przemocy, to chyba trzeba promować zdrowy model rodziny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
szym



Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 11

PostWysłany: Pon Sty 17, 2011 1:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wkradł się błąd! zamiast "Zaraz na początku kwietnia 2009 roku zerwałem..." miało być "Zaraz na początku kwietnia 2010 roku zerwałem..." przepraszam - późno jest:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lulka



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 930
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Sty 17, 2011 10:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czyli samo życie....
Uznaj to za dobre doświadczenie dla siebie.
pozdrawiam
_________________
Intuicja jest nieświadomą inteligencją, która prowadzi do wiedzy bez rozumowania lub wnioskowania.

— Hans Selye
http://www.zwierzenia.cba.pl/1/6.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sylwia1975



Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 431

PostWysłany: Pon Sty 17, 2011 16:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja uwazam ze pzemoc powstaje zbraku wiedzy o patalogi rodzinej lub checi do zmian,i z braku inteligencji badz integralnosci ,przemocownicy czesto boja sie zostac osamonieni,i nie zdaja sobie sprawy ze przes przemoc zostaja sami glupie ale prawdziwe ,z tad te nekanie i wywieranie presji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group