Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Schronienie w Polsce
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
miki 53



Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 23

PostWysłany: Nie Mar 28, 2010 17:57    Temat postu: Schronienie w Polsce Odpowiedz z cytatem

Mam poważny problem, ale nie bardzo wiem jak to sie pisze i gdzie, żeby uzyskać poradę, pomoc od WAS/użytkowników.
Spróbowałam nowy temat, nie wiem, czy to tutaj mogę opisać swój problem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
heka



Dołączył: 17 Lis 2009
Posty: 465

PostWysłany: Nie Mar 28, 2010 19:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Miki Smile dobrze wszystko zrobiłaś .Tutaj możesz pisac
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
miki 53



Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 23

PostWysłany: Nie Mar 28, 2010 19:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba jednak nie/straciłam godzinę, żeby wszystko opisać i wysłałam,ąle mnie wylogowało...nie ma tego co napisałam... pisać jeszcze raz?...ale to jutro, bo mój /oprawca/wraca...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
miki 53



Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 23

PostWysłany: Nie Mar 28, 2010 20:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jutro postaram się opisać...teraz tylko...chcę i muszę wrócić do Polski, ale on mnie wszędzie odnajduje i zastrasza, wracam, bo wiem na co go stać...teraz moja psychika mówi /nie wytrzymam/proszę pomóc mi się schować na jakieś 3 miesiące, żeby mnie nie odnalazł...były sprawy w sądzie o ciężkie znieważanie kobiety, więzienie/tutaj to sanatorium lub exkluzywne wczasy.../zakaz kontaktu...ale on ustala swoje prawa a ja nie chcę być już duszona, poniżana, upokorzona....raz jak uciekłam do Polski to policja powiedziała, że muszę założyć drugą sprawę w Polsce, to zadziałają...a ja już nie mogę...albo on mnie... albo ja się...albo ja jego...nie mam już siły..,tutejsza policja zgadza się, żebym uciekła...tylko, żeby mi się udało...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
miki 53



Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 23

PostWysłany: Nie Mar 28, 2010 20:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Furja, szał, niewiarygodnie silny popęd seksualny oraz seksualne żądze, czarująca osobowość, łatwo zdobywa przyjacioł, manipulowanie, poniżanie, przerzucanie winy na drugą osobę, nie respektowanie zakazów i nakazów, brak poczucia winy...oto kilka cech mojego/OPRAWCY/...jutro kilka przykładów...jest chyba określony czas na zalogowanie...jestem nowicjuszką w pisaniu, myślę, że jutro będzie lepiej...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mala114



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 2

PostWysłany: Pon Mar 29, 2010 8:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

miki 53 napisał:
Chyba jednak nie/straciłam godzinę, żeby wszystko opisać i wysłałam,ąle mnie wylogowało...nie ma tego co napisałam... pisać jeszcze raz?...ale to jutro, bo mój /oprawca/wraca...


Przy logowaniu masz takie małe okienko , "zapamiętaj mnie", zaznacz je i nie powinno cię wylogować, no chyba że korzystasz z zabespieczeń "tor".
To wtedy napewno po dłuższym nie odświerzaniu strony Cie wyloguje Confused
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
miki 53



Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 23

PostWysłany: Pon Mar 29, 2010 19:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Very Happy mala-Chciałabym bardzo dowiedzieć się, jakie są przepisy przyjęcia kogoś [OFIARA-do jakiegoś schroniska. Podobno jest w Poznaniu takie schronisko, gdzie mogłabym być przez 3 miesiące. Mogę tam pracować, pomagać we wszystkim. Pracowałam dużo z dziećmi, młodzieżą , starszymi oraz w firmach sprzątających. Mam zdolności plastyczne, szyję i wykonuję wszystkie robótki ręczne...Podjęłam ostatnią decyzję o ucieczce...więc możliwie chciałabym wiedzieć wszystko na ten temat...Ciągłe kontrole nie pozwalają mi na opisanie całej sprawy, będę pisać chociaż po "kawałku"...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pyza73



Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 64
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sro Mar 31, 2010 18:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej, Miki Smile
W Poznaniu jest faktycznie Punkt Interwencji Kryzysowej i prowadzi on Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Chybach pod Poznaniem. Trafić tam można na 3 m-ce, ale w sytuacjach trudnych i uzasadnionych przedłużają pobyt. Kieruje tam Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, po przeprowadzeniu wywiadu przez pracownika socjalnego. Ośrodek jest b. ładny, dobrze wyposażony i obsadzony niezłą kadrą Smile Są też tam świetne warunki dla dzieci.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
miki 53



Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 23

PostWysłany: Pią Kwi 02, 2010 19:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki PYZA Crying or Very sad dowiedziałam się, że koniecznie trzeba w swoim województwie. On zna miejsca zamieszkania całej mojej rodziny i znajomych. Potrafił stać pod domem 2 dni i 2 noce, śledząc i obserwując wszystkich. Nie chcę już narażać bliskich. Czy w tym Miejskim Ośrodku przetłumaczą sobie wyrok i całą dokumentację?, bo to trochę kosztuje. Można to zrobić przez internet, ale jak ja to zrobię to może być niewiarygodne a tłumacz przysięgły kosztuje. Question
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pyza73



Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 64
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Kwi 02, 2010 20:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wątpię, aby w pomocy społecznej dysponowali tłumaczem Sad I faktycznie, w przypadku takiej pomocy obowiązuje właściwość terytorialna, czyli możesz korzystać z pomocy w miejscu, gdzie byłaś ostatnio zameldowana na pobyt stały. Bezsensowne przepisy Sad Jest jeszcze szansa skorzystać z pomocy organizacji pozarządowych - różnych stowarzyszeń czy fundacji prowadzących schroniska i hostele, oni nie muszą trzymać się tych przepisów.
Współczuje.
Daj znać, jakbym mogła jakoś pomóc Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Pią Kwi 02, 2010 20:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To chyba nie do końca prawda, w przemocy w większości instytucji nie obowiązuje rejonizacja, a to gminy dogadują sie pomiędzy sobą w sprawach świadczonych usług...Przynajmniej tak jest u mnie...
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
marni



Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 37

PostWysłany: Pią Kwi 02, 2010 21:19    Temat postu: schronienie w Polsce Odpowiedz z cytatem

Najlepiej udaj się bezpośrednio do Punktu Interwencji Kryzysowej w Poznaniu na Niedziałkowskiego 30.

http://www.dik-poznan.cop.pl/html/punkt.htm

Jeżeli w Chybach nie będzie miejsca może Ci się uda w Wągrowcu. Hostel znajduje się ok. 45 km od Poznania.

http://www.wagrowiec.pl/index.php?id=6&menu=1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
miki 53



Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 23

PostWysłany: Nie Kwi 04, 2010 16:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Marni/ poprostu przygotowuje sobie grunt/ zbliza się ten dzień i chcę wiedzieć co robić po przekroczeniu granicy, żeby uzyskac pomoc i gdzie...czy ktos mógłby mi powiedzieć ile czasu mogę być zalogowana...opisałam swoją historię, ale kiedy chciałam wysłać to pojawił się napis zaloguj sie, byłam zalogowana...1 godzina?...mam częste kontrole i nie mogę pisać bez przerwy...to są chwile a ja muszę zdążyć wyłączyć srtonę, bo jak by zobaczył to..........ile mogę być zalogowana?...ktoś mi poradził, żeby kliknąć na kwadracik przy logowaniu, ale to jest zapamiętaj mnie przy następnym logowaniu...DZIĘKI
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
miki 53



Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 23

PostWysłany: Pon Kwi 05, 2010 0:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytam w chwilach"wolnych"wasze posty/dochodzę do wniosku, że każda z nas nawet tutaj nie czuje się bezpieczna, bo ktoś może"mnie rozpoznać"...Odnalezienie WAS jest dla mnie poczuciem bezpieczeństwa i odwagi. Robię coś wbrew jego woli, to co chcę...
...Niestety...nie jestem jeszcze gotowa...drugi raz wszystko wymazałam, boję się, to jest zbyt publiczne...i może ktoś...może być jeszcze gorzej... Crying or Very sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lulka



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 930
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Kwi 05, 2010 11:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
jesli masz problem z wysłaniem posta to zrób tak:
Przed kliknieciem "wyslij" skopiuj tekst, jezeli Cię wywali to po prostu po ponownym zalogowaniu kliknij "wklej" i po bólu. Smile

Trzymam kciuki za Ciebie - żeby wszystko się udało.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group