Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pełnomocnictwo - Alimenty
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lulka



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 930
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Lut 27, 2011 19:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Echnaton napisał:
Słyszałem, że można żyć bez powietrza! Smile


Tak, ale to jest możliwe tylko w Rosji i Ameryce.
_________________
Intuicja jest nieświadomą inteligencją, która prowadzi do wiedzy bez rozumowania lub wnioskowania.

— Hans Selye
http://www.zwierzenia.cba.pl/1/6.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
motyl



Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 98

PostWysłany: Pią Mar 04, 2011 16:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki lulka ale wiem juz o co chodzi temu draniowi otoz w trakcie trwania procesu dostalam zabezpieczenie alimentacyjne na dzieci i przez caly proces nie dostalam zlotowki wiec zlozzylam wniosek do komornika ten wyslam mi zaswiadczenie o bezskutecznej egzekucji wiec zlozylam o pieniadze z funduszu pamieytam bylo to w maju w czerwcu dostakam pieniadze za maj i czerwiec pojechalam je odebrac wracam do domu a tam przekaz i wplata alimenty za miesiac czerwiec(dodam ze w czerwcu zapadl wyrok o rozwod i alimenty na dzieci ) wzielam te pieniadze i nastepnego nia zabralam odcinek i pojechalam do komornika pokazac mu to wiec powiedzial ze skoro zaplacil to moze zebym zawiesila albo dogadala sie z nim i distalam telefon od exa ze dostal prace zebym przerwala to ze bedzie mi placil i postara sie oddac zaleglosci od zabezpieczenia potem telefon tesciowej blagala zebym wycofala to wszystko i ja glupia podpisalam papier i koniec a okazalo sie ze mnie oszukali bo pracy nie mial i alimenty placil raz a raz nie zalozylam papiery o alimenty z budzetu i dostaje a ten wsciekly stwierdzil ze w czerwcu bralam pieniadze z urzedu i jeszcze od niego przekaz i teraz sie motam bo pieniadze z urzedu to zabezpieczenie bylo a te ktore mi wyslal to byly stale alimenty z decyzii sadu ktora wydal sad w czerwcu.wiec pytanie czy te pieniadze moglabym wliczyc sobie jeszcze do zaleglych czy mam klopoty??moze ktos byl w podobnej sytuacji co mam zrobic .podpisujac zgode na anulowanie egzekucji przez komornika umorzylam mu dlug ok 2000zl i czy moge te otrzymana od niego kwote za miesiac czerwiec wziac na poczet zaleglego miesiaca czy to jest jakies uzasadnienie prosze pomozcie mi??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Pią Mar 04, 2011 23:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie bardzo rozumiem...Było tak, że otrzymałaś alimenty, zgodziłaś się na to aby on nie płacił bo będzie płacił ale miałaś jakieś zaległości i podpisałaś, ze nie masz tych zaległości a on podał, że dostałaś alimenty od komornika i od niego czy z urzędu i od niego? Wszystko można wyjaśnić, nie masz potrzeby się denerwować, nawet jeśli wzięłaś alimenty od niego i z urzędu, zwłaszcza, ze on miał jakieś zaległości. Najwyżej będziesz zmuszona oddać to co ci wpłacił....ale może wyjaśnij jak to było, od początku ze szczegółami.
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
motyl



Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 98

PostWysłany: Sob Mar 05, 2011 9:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiam dzieki ze odpisales i przepraszam ze moze za malo precyzyjnie opisalam problem postaram sie to teraz napisac jasniej:)otoz w pozwie o rozwod i alimenty zlozylam wniosek o alimenty zabezpieczajace podczas procesu i tak w miesiacu lutym zapadlo postanowienie dotyczace zabezpieczenia na dzieci 500zl miesiecznie i czekalam luty marzec nic na spraewie kolejnej poruszylam to i sedzia wspomniala ze moge zgosic zaleglosci do komornika wiec to zrobilam czekalam na zaswiadczenie 2miesiace ex nie byl wydolny finansowo poszlam z papierem do urzedu po zasilek alimentacyjny i w czerwcu otrzymalam go za maj i czerwiec . bylo tego 1000zl ' rowniez w czerwcu zapadl wyrok o rozwod i stale alimenty 600zl na dzieci.kiedy odebrlam w urzedzie w kasie to 1000zl wrocilam do domu a tam listonosz z przekazem na kwote 600zl -alimenty za czerwiec przyjelam je ale nastepnego dnia pojechalam z tym kwitem do komornika bo nie wiedzialam jak to rozwiazac komornik powiedzial ze to ode mnie zalezy czy chce nadal wyegzekwowac od niego ten dlug czy to przerwac i zadzwonil telefon to ex pytal czy dostalam alimenty i ze juz teraz bedziie placil bo ma prace i zebym wycofala sie z brania pieniedzy z budzetu bo juz teraz bedzie placil poradzilam sie komornika powiedzial ze moge sprobowac i podpisalam zgode i wycofalam sie .ale juz po miesiacu zaczely sie problemy jego kurator powiedzial ze nigdzie nie pracuje wiec nie czekajac poszlam do komornika o ponowne dzialania czekalam juz tylko tydzien na zaswiadczenie i juz od nowgo roku dostalam z budzetu alimenty a on zglosil sprawe do prokuratury o to ze mimo ze bralam pieniadze od panstwa to zgarnelam tez to 600zl co on przyslal i teraz nie wiem co dalej czy to przestepstwo?od panstwa to bylo zabezpieczenie a od niego to juz stale alimenty.co teraz bedzie?boje sie ze cos mi za to grozi .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Sob Mar 05, 2011 10:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę, ze problem mocno skomplikowany, ale...jego wpis, że otrzymujesz alimenty za czerwiec najbardziej ci bruździ a mi się wydaje, ze to jest najmniej ważne. W czerwcu otrzymałaś alimenty zaległe od męża i bieżące od państwa. koniec kropka, po problemie. I to jedyna linia obrony jeśli będziesz zeznawała. Gdyby zaistniała sytuacja, że nie miałabyś zaległości a pobierała alimenty i od państwa i od męża to wtedy popełniłabyś przestępstwo wyłudzenia a w tym przypadku....odebrała zaległości i nie widzę nawet zagrożenia jakimkolwiek przestępstwem.

Przestroga dla wszystkich, którzy korzystają z usług komornika albo pieniędzy z funduszu alimentacyjnego - nie dajcie się tak łatwo wmanewrować w zapewnienia, że teraz to on zrozumiał i będzie już płacił, jeśli sytuacja trwa co najmniej 6 miesięcy to w zależności od okoliczności być może warto rozważyć taką propozycję, gdy trwa krócej powtarzajcie jak mantrę - "nie mam podstaw uwierzyć w twoje zapewnienia".
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
motyl



Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 98

PostWysłany: Sob Mar 05, 2011 14:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no wlasnie skomplikowane i boje sie ze pogubie sie choc bylam w urzedzie gdzie zalatwialam te alimenty od panstwa i pani powiedziala ze ona jest czysta i ja rowniez dzialalismy zgodnie z prawem i wedlug przepisow nie wypre sie tych pieniedzy ktore mi wyslal uwazam ze mi sie nalezaly bo i tak i tak zaleglych mialam 2000zl wiec 1000zl dostalam z urzedu a 1000zl zostalo.wiec nasuwa sie pytanie czy prokurator moze uwzglednic ten fak ze ma zaleglosci i to 600zl odjac od tego dlugu?.istnieje tez taki motyw ze tak jak pisalam dlug dotyczyl zabezpieczenia ktore wygaslo w czerwcu 28 dokladnie bo dostalam wyrok o alimenty stale .a zabezpieczenie mialo byc wyplacane do 15 kazdego miesiaca na poniedzialek mam wezwanie to zobacze tylko boje sie ze utone Sadz drugiej zas strony nie rozumiem prawa ja skladalam trzy razy wniosek do prokuratury o znecanie mimo swiadkow obdukcji trzy razy zostal wniosek oddalony z braku dowodow a tu prosze moj oprawca pastwi sie dalej napisal pisemko i ja przestepca bo tak sie czuje dostalam wezwanie cholera by to wziela!!!!wybacz ze zawracam ci glowe ale bardzo zalezalo mi zeby ktos mi powiedzial jak to wyglada.pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Nie Mar 06, 2011 0:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie tak, prawo jest jednakowe dla wszystkich - każdy może złożyć zawiadomienie o popełnionym przestępstwie tylko co z tego wynika? Niewiele jeśli przestępstwo nie zaistniało, ale Prokurator nie wie o tym, on musi Ciebie przesłuchać, ustalić Twoją wersję zdarzeń i dopiero wtedy podjąć merytoryczną decyzję...

To, że ktoś zgłosił na policję czy w prokuraturze jakiś donos, złożył zawiadomienie nie oznacza, ze ten, na którego doniósł już jest skazany, do tego daleka droga, a Ty...jesteś pewna swego i wiesz, ze masz rację...
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Lulka



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 930
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Mar 06, 2011 10:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i tak to będzie Pójdziesz siedzieć! Wink
Żartuję oczywiście.
Takie to są pułapki,które zastawiają ci co nie mają uczciwych zamiarów.
Kolejne Twoje drogie doświadczenie.Już wiesz, że ktoś kto nie potrafił być dobrym ojcem nie będzie myślał o dzieciach.Alimentacja była nieskuteczna i tego musisz się trzymać i pokazać prokuratorowi pismo od komornika.
Pisałaś, że mu odesłałaś te alimenty czy ja nie zrozumiałam?
Pamiętaj, że matki mają to do siebie, ze stoją po stronie swoich dzieci - Ty jesteś byłą synową,która skrzywdziła jej dziecko a wasze dzieci to nie są wasze dzieci tylko Twoje - jego dzieci, mają wartość alimentów 600zł.
Nie jest to regułą,ale jak Twój eks znajdzie nowa partnerkę to dzieci będą czynnikiem ekonomicznym waszego związku nie uczuciowym.
Nikt z miłości się nie rozwodzi i sentymenty można schować do szuflady miedzy stare fotografie.Wiem, ze to przykre i bolesne, ale na przyszłość unikniesz manipulacji ze strony byłego męża i jego mamusi.Samo życie.
_________________
Intuicja jest nieświadomą inteligencją, która prowadzi do wiedzy bez rozumowania lub wnioskowania.

— Hans Selye
http://www.zwierzenia.cba.pl/1/6.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
motyl



Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 98

PostWysłany: Pon Mar 07, 2011 13:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witajcie zlozylam zeznania mysle ze pojdzie dobrze wszystko:)tylko zaskoczylo mnie to ze doniesienie dotyczy takze ze ja podobno znecam sie moralnie nad nim CHOLERA zaskoczyl mnie no:)!!!normalnie smiechu warte napisal w punktach ze chce go wymeldowac(przeciez wyniosl sie juz dawno ponad rok temu),rozdalam jego narzedzia ktore byly w garazu(zabral to co zostalo w listopadzie zeszlego roku a czesc spzedal na dlugi i picie),ze zdemontowalam jego antene satelitarna bez specjalistow i syn mu ja odwiozl(oddalam mu bo kupilam sobie swoja ) to ci dopiero znecanie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lulka



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 930
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Mar 07, 2011 23:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak piszesz jakbym siebie czytała Very Happy
I fajnie,że masz to za sobą.Wymeldowanie powinno być dla Ciebie priorytetem bo chodzi o koszty wliczane do czynszu niby miesięcznie to mała kwota,ale jak policzysz za rok to się okaże, że to pokaźna sumka wystarczająca np na kurtkę dziecka.
I nie przejmuj się tak bardzo tym co pisze do i będzie wypisywał do innych Instytucji.Niektórym się wydaje, ze pozjadali wszystkie rozumy a prawo,Sądy i reszta świata to idioci.Staraj się być jak najmniej zależna od męża i pozakańczaj wszystkie sprawy tak, jak to zrobiłaś z kablówką.
_________________
Intuicja jest nieświadomą inteligencją, która prowadzi do wiedzy bez rozumowania lub wnioskowania.

— Hans Selye
http://www.zwierzenia.cba.pl/1/6.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
motyl



Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 98

PostWysłany: Wto Mar 08, 2011 10:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam:)mysle ze my tu wszyscy piszemy o podobnych problemach kochana i jak czytamy inneych to tak jakbysmy czytaly to co same zesmy napisaly.dziekuje ze czytasz moje posty czuje sie duzo lepiej jak widze ze ktos choc chwile mnie slucha. co do wczoraj to dobrze wiem ze bedzie nadal mnie dreczyl odwolaniami i td ale mysle ze czas na moj ruch choc prawde mowiac nie chce tego. chce zlozyc wniosek o alimenty na siebie za miesiac konczy mi sie zasilek z praca ciezko wiec choc obiecalam mu ze nie zrobie tego ale on tez duzo obiecal i juz w czerwcu minie rok a on wciaz nie daje mi spokoju.i wlasnie chce zapytac czy teraz juz po rozwodzie moge sie domagac aby placil mi alimenty ?ile kosztuje zlozenie takiego wniosku i czy to dlugi proces.?dodam ze rozwod jest z jego winy na dzieci placi mi panstwo bo on jest nie wyplacalny .jak dlugo bede czekac na wyrok w sprawie alimentow na mnie czy wogole sad mi je przyzna?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
heka



Dołączył: 17 Lis 2009
Posty: 465

PostWysłany: Wto Mar 08, 2011 18:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oczywiście ,ze ci przyzna .szkoda ,ze nie wnosiłaś o nie juz przy rozwodzie ,bo przy jego winie to dzieje sie prawie "z automatu".Oczywiście musisz to uzasadnić .Nie wiem jak jest z opłata na ciebie ,bo na dzieci bezpłatnie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
flowerek



Dołączył: 19 Sty 2010
Posty: 364

PostWysłany: Wto Mar 08, 2011 21:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawy o alimenty są bezpłatne - wszystkie, czyli także na Ciebie Motyl.
Możesz tez od razu wystapić o zabezpieczenie alimentacyjne na siebie.
Dokładnie tak samo wszystko robisz jak o alimenty na dzieci.
Jeżeli mąż jest uznany za wyłącznie winnego rozwodu - to wystarczy do ubiegania się o alimenty,że pogorszyła ci się sytuacja materialna, nie musisz być w niedostatku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mgrabas



Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 1516

PostWysłany: Sro Mar 09, 2011 8:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

alimenty skutecznie rujnują w mężczyźnie więź z żoną i dziećmi
bycie sprowadzonym do roli bankomatu bardzo boli i niszczy
proszę się później nie dziwić
_________________
Co Bóg złączył, tego człowiek niech nie rozdziela.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
motyl



Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 98

PostWysłany: Sro Mar 09, 2011 11:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam cie jesli chodzi o rujnowanie relacji maz zona i tata dzieci on robil to od dawna duzo wczesniej przed rozwodem .i bankomatem to bylam ja nie on i do tej pory mnie dreczy wymysla niestworzone historie tylko po to zebym czula ze choc jest daleko to nadal mnie truje swoim jadem to dran juz mi go nie zal zniszczyl mi zycie tym samym dzieciom i nie bede sie przygladac jak robi to nadal to psychol i naprawde zmusza mnie do tego zebym toczyla z nim walke i mysle ze alimenty to bedzie czuly punkt i zrobie to niesmierdzi groszem nie ma na alimenty dla dzieci i walczy wiec mu doloze trudno!!a co do tego co bog zlaczyl..... znam ta regule ale takze przysiege malzenska w ktorej nic nie bylo ze bede cie bil kopal wyzywl dreczyl nie przypominam sobie takiego tekstu a tymbardziej zebym zgadzala sie na takie traktowanie milczalam bardzo dlugo i za dlugo dziekuje bogu ze dal mi sile zebym powiedziala STOP!!!i wcale sie nie martwie kim bedzie bo dla mnie jest juz nikim zerem i nie bede stac z zalozonymi rekoma gdy on nadal wymierza ciosy w moja strone a ja co mam stac i przytakiwac ?nie!!dosc mozesz myslec co chcesz moj drogi nie wiesz co przeszlam razem z dziecmi a za niedopelnienie sakramentu malzenstwa sadzil bedzie mnie bog nie ludzie!!pozdrwaiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 2 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group