Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kaci są bezkarni
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 16, 17, 18, 19  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
agneskoko83



Dołączył: 02 Cze 2010
Posty: 244

PostWysłany: Pon Sie 16, 2010 17:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłam dziś po decyzje w ośrodku pomocy społecznej. Odmowa przyznania pomocy finansowej w formie zasiłku okresowego.A napisałam podanie drugi raz w tym roku dopiero. W uzasadnieniu jest napisane między innymi:
...Nie można pomocy finansowej Przyznawanej przez osrodek traktować jako jedynego źródła utrzymania. Klientka powinna także wykożystac własne uprawnienia, zasoby i możliwości w przezwyciężeniu trudnych sytuacji życiowych. W oświadczeniu złożonym dnia 13.05.2010 r nie prowadzi wspólnego gospodarstwa domowego z byłym mężem panem ... ... . Ponadto ustalono ze alimenty zzasądzone na dzieci klientki nie są skutecznie egzekwowane przez komornika. Tak więc w tym stanie rzeczy strona może ubiegac się o świadczenia z funduszu alimentacyjnego. "

Byłam też w zasiłkach rodzinnych po wnioski do zasiłku rodzinnego. Tam mnie poinformowano że do moich dochodów będą wliczane zasądzone alimenty na dzieci!!!!!!!!! Których na oczy nie widziałam ! Bo takie są przepisy. To jest chore.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agneskoko83



Dołączył: 02 Cze 2010
Posty: 244

PostWysłany: Pon Sie 16, 2010 19:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłam dziś w urzędzie pracy dowiedziec się co z tym stypendium o które sie staram. Powiedzieli mi że powinna być decyzja w tym miesiącu. Jak bym chciała żeby była pozytywna. Staram się o to stypendium od jakiś dwuch czy trzech miesięcy. Tak bardzo bym je chciała otrzymać. Tak bardzo by mi tompomogło w wyniesieniu się stąd.Takiego stypendium można dostać nawet do 717 złoty na miesiąc. Oczywiście nie liczę że tyle aż dostanę ale cokolwiek żeby było przyznane. Grosz do grosza i jakoś może to będzie. Musi być.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lulka



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 930
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Sie 17, 2010 11:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ty na pewno mieszkasz w Polsce?
Są przepisy, dyrektywy co do załatwiania spraw obywatelskich.
No przy największej złej woli urzędniczej nie da się wszystkiego wypaczyć.
Tu nie, tam niedobrze...Myślisz ze w innym zakątku kraju jest inaczej niż u Ciebie? Zainwestuj w "Ofertę" pracy multum im ciężasza fizycznie tym lepiej płatna...np: brukarz w Krakowie zarabia "na dzień dobry" 5000zł.
W mazowieckim - ok 7500 zł. Są starsi ludzie gdzie za opiekę dają dach nad głową. A Ty liczysz na niedźwiedzia a niedzwiedź w lesie...
_________________
Intuicja jest nieświadomą inteligencją, która prowadzi do wiedzy bez rozumowania lub wnioskowania.

— Hans Selye
http://www.zwierzenia.cba.pl/1/6.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agneskoko83



Dołączył: 02 Cze 2010
Posty: 244

PostWysłany: Wto Sie 17, 2010 12:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szukałam za opiekę już dawno. I w sumie dalej zaglądam na ogłoszenia ale strasznie się patrzą na 3 dzieci. Ostatnio była nawet oferta że za opiekę nad mieszkaniem da mieszkanie bo czesto na długo wyjeżdża właściciel. Osoba która by pilnowała tylko czynsz i za media by płaciła. Owszem przeciwko dziecku nic nie miała ale jedno tylko wchodziło w grę.
A apropo Niedźwiedzia to w moim przypadku szybko wyjdzie z lasu. Bo ja się nie dam. Za niedługo Wam tu napiszę o tym że wyrwałam się z tąd, że wynajęłam mieszkanie , że w końcu jest dobrze. Mam chwile gdy myślę że nie dam rady itp ale szybka mijają. Obrałam drogę z której nie zboczę. Wiem co dla mnie jest najważniejsze i co powinnam robić i to robię...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Magdulekk



Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 27

PostWysłany: Wto Sie 17, 2010 13:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytałam ten wątek i bardzo ci współczujem. Ja wiem co to znaczy jak się nie ma za co na szczęście ja od 3 miesięcy jestem na stażu i do grudnia będę a już wiem że po stażu dostanę umowę na czas nieokreślony na cały etat. Szukałam długo bo niestety realia są inne niż nam się wydaje a praca nie rośnie na drzewie i ja mam tylko 1 dziecko.
Owszem praca jest ale mi nie pasowała bo szukając jej wziełam pod uwagę fakt że wszystkie obowiązki spadają na mnie. Przedszkole mam otwarte do 17 a 90% pracy jest do min 18 a mi nikt dziecka nie odbiarze ani nie przypilnuje bo tutaj po za mężem nikogo nie mam. I po roku czasu szukania pracy biurowej w końcu mi się udało czekam jescze na tą umowę o pracę bo ze stażu mam niecałe 800zł więc ani na wynajem ani na życie 2 osób nie starczy więc tak trwam w tej swojej niwoli i czekam.
Dla mnie stabilność materialna jest ważna bo niby gdzie mam iść z dziekiem do przytułku?
Ja bym ci chętnie i twoim dzieciaczką pomogła, ale na razie sama mam trudną sytuację.
Jak odejdę od męża i będzie mnie stać na wynajem mieszkania to dam sobie radę i mogę wtedy pomóc komuś innemu i napewno tak zrobię o ile ktoś będzie chcial pomocy ode mnie!!!
_________________
Magdulekk
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
SmutnySzept



Dołączył: 01 Sty 2010
Posty: 9

PostWysłany: Sro Sie 18, 2010 11:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agneskoko83 i Magdulekk, jedyne chyba co mogę, to życzyć wam wytrwałości. Opłaca się wytrwać i wyrwać... bardzo się opłaca, chociaż przeszłość zostawia wielkie cienie. Spróbujcie może urwać się przy okazji na psychoterapię, to pomoże wam dalej znosić jakkolwiek dalszą rzeczywistość w przysłowiowej wolności.
_________________
Mędrzec jest mędrcem tylko dlatego, że kocha. Zaś głupiec jest głupcem, bo wydaje mu się, że miłość zrozumiał.

-Paulo Coelho
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agneskoko83



Dołączył: 02 Cze 2010
Posty: 244

PostWysłany: Sro Sie 18, 2010 16:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawa o alimenty do komornika oddana.
Pozew o podwyższenie alimentów na dzieci złożony w sądzie.
Pozew o alimenty na mnie złożony w sądzie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agneskoko83



Dołączył: 02 Cze 2010
Posty: 244

PostWysłany: Sro Sie 18, 2010 18:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Parę dni temu napisałam tez do opieki społ prośbę o pomoc finansową na wyniesienie się stąd powtórnie opisując dokładnie sytuację. Zostałam wyśmiana że mi nie dadza bo nie mają. Byłam namawiana do wycofania się z tej prośby ale się nie wycofałam i musza rozpaczyć.
Złożyłam mponownie równiez parę dni temu wniosek do wójta o przyznanie mieszkania z dokładnymm opisem sytuacji. Nie dam się . Obrałam drogę którą będę kroczyć. Oby wszyscy na tym forum przestali się bać tak jak ja i dążyli do celu. Pozdrawiam wszystkich. Trzymajcie się tak jak ja się trzymam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agneskoko83



Dołączył: 02 Cze 2010
Posty: 244

PostWysłany: Sro Sie 18, 2010 18:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem ile jestem warta i na ile mnie stać. Wiem że zasługuję na normalne życie tak jak i moje dzieci.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kaszcze



Dołączył: 31 Sty 2010
Posty: 363
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Sro Sie 18, 2010 23:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BRAWO AGNIESZKO!!!!! OBY TAK DALEJ!!!!POZDRAWIAM I ŻYCZE POZYTYWNYCH DECYZJI DLA CIEBIE I DZIECI...MUSI SIĘ UDAĆ...
_________________
Kasia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lulka



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 930
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Sie 19, 2010 0:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no i co? przecież od początku było wiadomo, że to kobieta z ...no z tym no...z głową pośrodku ramion:)
Tak trzymaj!
_________________
Intuicja jest nieświadomą inteligencją, która prowadzi do wiedzy bez rozumowania lub wnioskowania.

— Hans Selye
http://www.zwierzenia.cba.pl/1/6.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agneskoko83



Dołączył: 02 Cze 2010
Posty: 244

PostWysłany: Pią Sie 20, 2010 14:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozwiedziony małżonek, który znajduje się w niedostatku, może domagać się dostarczenia środków utrzymania od byłego małżonka. Istnieje jeden ważny warunek. Nie spełnienie tego wymogu spowoduje, iż małżonek nie będzie miał możliwości domagania się od byłego partnera środków na utrzymanie, nawet jeśli będzie znajdował się w niedostatku. Małżonek ubiegający się o alimenty nie może zostać uznanym za wyłącznie winnego rozpadu pożycia. Wyrok rozwodowy musi zapaść albo bez orzekania o winie, albo z przypisaniem winy drugiemu małżonkowi, albo z przypisaniem winy obojgu małżonkom.

Przez ciężkie lata opieka społeczna i kuratorka twierdziła mi że nie mam prawa do alimentów na siebie. Ponieważ musiałabym mieć rozwód tylko i wyłącznie z orzeczeniem że z jego winy. Jednak jest inaczej. Nie wiem od kiedy ale jest inaczej co wskazuje tekst powyżej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ela43



Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 8

PostWysłany: Sob Sie 21, 2010 16:15    Temat postu: szkoda słów Odpowiedz z cytatem

Wpadnij na stronę ; TVN Uwaga - jest świetny temat do dyskusji :
Jak sobie radzić z przemocą w rodzinie - wpadnij bez ciebie - nic nie zrobimy.
Pozdrawiam .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Nie Sie 22, 2010 22:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TVN Uwaga? Media tylko nielicznym rozwiązują problemy. Znam wiele osób, które otworzyło się zbyt boleśnie i ...teraz cierpią a media wycisnęły z nich cała kwintesencje życia jak z przysłowiowej cytryny...i nie po to aby pomóc ale wyłącznie po to aby mieć "medialna sprawę"....

Wstydziłabyś się Ela43 zwracać się do tych, którzy potrzebują pomocy nie mając pojęcia ani możliwości aby ta pomoc ofiarować....To się nazywa powtórne zranienie, przez instytucje i media o wiele bardziej boli niż ciosy sprawcy.... Radziłbym nie zawracać tym ludziom głowy jeśli nie jesteś przekonana, że chcesz im pomóc a nie tylko wykorzystać do tego aby mieć ciekawy materiał....
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Pon Sie 23, 2010 22:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zgadzam się w pełni z Kazimierzem
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 16, 17, 18, 19  Następny
Strona 17 z 19

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group