Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

szukam pomocy

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
stokrotka95



Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 3

PostWysłany: Czw Lis 25, 2010 23:38    Temat postu: szukam pomocy Odpowiedz z cytatem

witam wszystkich - potrzebuje pilnej pomocy i porady. króciutko przedstawie swój problem. jestem od wielu lat w małżeństiwe - nigdy nie bylo sielanki ale tez nie było najgorzej. moze cos przegapilam - moze popełniłam błąd. od lipca mąż wobec mnie stał sie bardzo agrsywny. śledzi moje poczyniania, szarpie, zmusza do współzycia, szantażuje słownie, znęca sie psychicznie, ubezwlasnowalnia,ZABIERA TELEFONY MOJE, straszy szpitalem psychiatrycznym, nie ma co mi udowodnic - bo zajmuje sie tylko domem i praca - wiec wmówił sobie i stara sie wmowic wszystkim ze z przyjaciółką z którą rozmawiam przez telefon - łączą nas kontakty lesbijskie- paranoja - PODEJRZEWAM ZE TO ON JEST WINNY - ZARZEKA SIE ZE W OGÓLE NIE KORZYSTA Z KOMPUTERA - będąc w pracy obserwuje go skrupulanie poprzez komunikator gg i wiem ze siedzi całe dnie na komputerze - ma taka prace ze wiekszosc dnia przebywa w domu szczególnie ze w okresie jesienno wiosennym nie ma zleceń - kasuje historie - czyta moją poczte - po lekkiej inwigilacji komputera okazało sie ze główie są to strony *** ale równiez np becikowe.com, dostaje głuche telefony , sygnały, smsy- nie odbiera komóki przy mnie, wychodzi niby do kolegów na krótki czas np na 40 minut. mąż jest bardzo bystry - ja nie znam sie na wielu sprawach - poza tym ja pracuje około 12 godzin dziennie - NIE WIEM CO MYŚŁEĆ, JAK SZUKAĆ DOWODÓW, ON CORAZ BARDZIEJ MNIE ZASTRASZA I CAŁY CZAS CHCE WYRZUCIC MNIE Z DOMU. O CO W TYM WSZYSTKIM CHODZI - CO MAM ROBIĆ. JEST PERFIDNY I FAŁSZYWY TO JUŻ WIEM.PROSZĘ O POMOC, CZAS MNIE NAGLI. DZIEKUJE

AHA BYŁAM u adwokata ale kazał szukac i zbierac dowody - ale jak - jak mam to robic - narazie to mąz zbiera na mnie dowody w pełni fikcyjne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Pią Lis 26, 2010 1:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzisz w związku ma się tyle praw ile obowiązków....w Twoim przypadku a mąż ma prawo śledzić, przeglądać, zmuszać, Ty? Raczej masz ograniczone prawa - masz prawo mieć obowiązki! Jeśli jedna ze stron am tylko prawa a druga tylko obowiązki to albo to już jest przemoc albo bardzo blisko przemocy....
W Twoim przypadku nadmierna inwigilacja nie jest objawem troski, zaufania czy miłości ale właśnie podejrzliwości, braku zaufania, zachowania te są nacechowane przemocą a już na pewno przemocą jest szarpanie, zmuszanie do współżycia, szantażowanie, straszenie....

Nie wiem na jakim to jest etapie ale mniemam, że trwa to jakiś czas i nie jesteś w stanie sama nad tym zapanować...Może warto poszukać pomocy na terapii? To pierwszy wstęp do tego aby zmienić całkowicie swoje życie....W każdej gminie( i oczywiście mieście) jest taki stwór jak Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych...tam dowiesz się gdzie szukać dla siebie pomocy...Od tego zacznij, a nie od szukania haków na niego....
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
stokrotka95



Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 3

PostWysłany: Pią Lis 26, 2010 10:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Echnaton napisał:

Nie wiem na jakim to jest etapie ale mniemam, że trwa to jakiś czas i nie jesteś w stanie sama nad tym zapanować...Może warto poszukać pomocy na terapii? To pierwszy wstęp do tego aby zmienić całkowicie swoje życie....W każdej gminie( i oczywiście mieście) jest taki stwór jak Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych...tam dowiesz się gdzie szukać dla siebie pomocy...Od tego zacznij, a nie od szukania haków na niego....



hm no wlasnie - prosze mi tylko wyjaśnic w jakim celu miałaby byc ta terapia - w jakim zakresie ona moze mi pomóc i czemu GKRP alkoholowych?...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mimi60



Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 30
Skąd: warszawa

PostWysłany: Pią Lis 26, 2010 15:43    Temat postu: przemoc Odpowiedz z cytatem

Stokrotko95,trzymaj się !Dasz rad e.Ja daję po 36 latch przemocy.A zaczyna się tak jak napisałaś.Poczytaj jak najwięcej postów to Cie wzmocni i wyznaczy tok działania.Pozdrowienia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
stokrotka95



Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 3

PostWysłany: Pią Lis 26, 2010 16:35    Temat postu: Re: przemoc Odpowiedz z cytatem

mimi60 napisał:
Stokrotko95,trzymaj się !Dasz rad e.Ja daję po 36 latch przemocy.A zaczyna się tak jak napisałaś.Poczytaj jak najwięcej postów to Cie wzmocni i wyznaczy tok działania.Pozdrowienia


tak - czyli dobrze zakwalifikowałam swój przypadek ... no nie brzmi to optymistycznie... szkoda. a wystarczy w zyciu byc tylko czlowiekiem.. zaledwie czlowiekiem ...aż człowiekiem ... co mam robić - prosze poraxcie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mimi60



Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 30
Skąd: warszawa

PostWysłany: Pią Lis 26, 2010 17:09    Temat postu: przemoc Odpowiedz z cytatem

Ja zaczęłam od przeczytania wszystkich posyów na forum.Też sie bałam jak zacząć wolczyć.Ale po kolejnym akcie przemocy wezwa lam policję.Założono mi niebieską kartę.Poszłam na policję i złóżyłam zeznania i sprawa zaczęła sie toczyć własnym tokiem.Też miałam masę skrupółów i wątpliwości,ale stwierdziłam,że nie moge tak dalej żyć.Jest bardzo ciężko,ale musisz dbać o siebie do tego przekonały mnie różne wpisy na tym forum.Przestrzegam,że mozesz ze wszystkim zostać sama,ale mam nadzieje,że warto Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mgrabas



Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 1516

PostWysłany: Sob Lis 27, 2010 10:20    Temat postu: Re: przemoc Odpowiedz z cytatem

brawo mimi60 !
oby każdy krzywdzony człowiek podobnie pomyślał i uwolnił się od nieludzkiej sytuacji
powodzenia Smile
_________________
Co Bóg złączył, tego człowiek niech nie rozdziela.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Nie Lis 28, 2010 1:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stokrotka95 napisał:


hm no wlasnie - prosze mi tylko wyjaśnic w jakim celu miałaby byc ta terapia - w jakim zakresie ona moze mi pomóc i czemu GKRP alkoholowych?...


Terapia...każda terapia zmierza do tego aby poszuka najlepszego rozwiązania, podpowiedzieć jakie sa wyjścia, zatrzymać przemoc, wzmocnić Ciebie, zmotywować...dla Ciebie zostanie tylko działanie....

Czemu GKRPA? Też się nad tym zastanawiam coraz częściej bo w wielu przypadkach przemoc jest trzeźwa ale...na początku drogi zaczęto od Komisji ALkoholowych, zaczęto reagować na przemoc pod wpływem alkoholu - jakby ta po trzeźwemu mniej bolała - znalazły sie pieniążki na diząłnie i dlatego zostało to do dziś...chociaż od pewnego czasu mówię głośnym głosem, ze trzeba szukać innych rozwiaań....
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group