Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Niebieska karta!!!
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sylwia1424



Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 15
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wto Maj 17, 2011 22:13    Temat postu: Niebieska karta!!! Odpowiedz z cytatem

Witam mam pytanie czy na moją prośbę policjant z interwencji lub dzielnicowy musi mi założyć niebieską kartę?Czy ona jest potrzebna do złożenia doniesienia czy beż karty jest to to samo?Pozdrawiam i czekam o jak najszybszą odpowiedź.Dodam że policjant interweniujący stwierdził że karta nie jest potrzebna bo są notatki,które oni napisali podczas interwencji.
_________________
Sylwia1977
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Sro Maj 18, 2011 0:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Policjant w każdym przypadku przemocy w rodzinie jest zobowiązany do założenia NIEBIESKIEJ KARTY. Taką kartę możesz założyć też u dzielnicowego już po interwencji oraz w momencie złożenia przez Ciebie zawiadomienia o przestępstwie znęcania się nad Tobą. Tak mówią przepisy, a życie...pisze swoje scenariusze.

Podpowiedź dla wszystkich - żądajcie założenia Niebieskiej Karty podczas każdej interwencji policji. Stanowczo, zdecydowanie, to ich obowiązek!
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Sylwia1424



Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 15
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Maj 18, 2011 0:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za odpowiedź.Prosiłam o niebieską kartę,ale policjant będący na interwencji stwierdził-Po co jak będą notatki z tej interwencji,a karta niebieska czy różowa do niczego nie jest potrzebna.Dzielnicowy odsyła do policjantów interweniujących.I tak koło się zamyka.
Czyli jak będę składać zawiadomienie o przestępstwie to też mogę poprosić o niebieską kartę?
_________________
Sylwia1977
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
motyl



Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 98

PostWysłany: Pią Maj 27, 2011 20:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj powiem ci ze nawet powinnas wiem cos o tym dla policji a konkretnie dzielnicowego to obciazenie i najlepiej przekonac ze notatki wystarcza guzik prawda zadaj za kazdym razem kiedy tylko uznasz ze maz stosuje wobec ciebie przemoc bo to sie przydaje naprawde:)pozdrawiam i zycze spokoju
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sylwia1424



Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 15
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią Maj 27, 2011 22:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Motyl dziękuję za odpowiedź.Na policji cały czas przekonują że nie jest mi to potrzebne bo mają notatki z interwencji,więc na tym będą się opierać.Dzielnicowy nie ma czasu,policjant który przyjął zgłoszenie też nie chce założyć i takie tam głupie gadanie.Dość że w domu szarpanie się z katem to jeszcze tak samo na policji.Pozdrawiam
_________________
Sylwia1977
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
heka



Dołączył: 17 Lis 2009
Posty: 465

PostWysłany: Sob Maj 28, 2011 8:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Musisz być przygotowana na różne "kłody" ,które niestety czasem też rzucają osoby/instytucje ,które powinny pomagać ,tak jak np.policja.Można ich zrozumieć ,wszak to dodatkowa robota,ale to ty musisz znać swoje prawa i stanowczo się domagać ich respektowania.Idź jeszcze raz i grzecznie acz stanowczo zażądaj założenia tej karty. Jeśli odmówią ,idź do naczelnika,zagroź złożeniem skargi do wyższej instancji jeśli odmówią złóż ją.
Namawiam cię do terapii.Oprócz leczenia dostanisz też wiedzę jak postępować ,jak sie bronić ,jakie masz prawa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bacha4215



Dołączył: 22 Lip 2010
Posty: 52

PostWysłany: Sob Maj 28, 2011 13:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sylwia 1424 NIEBIESKA KARTA z tego co się orientuje jest wystawiana po pierwszej interwencji policji. Ja i moja rodzina mielismy taką karte o której nawet nie wiedziałam. To były interwencje policji na moje wezwania bo rodzinka meza srednio raz na 3 miesiace robiła nam taką jazde ze szok. Skonczyło sie pobiciem mojej starszej córki i mezus miał zlamany nos przez swojego brata. Dzielnicowy albo dzwonił albo wpadał w odwiedziny dowiedziec jak sie sprawuje MAMUNCIA chodzi o tesciową bo to jest taka zaraza, która swojego ojca przejechała tarką po twarzy. Do mnie też wyciągnęla ręce pierwszy raz 2 tygodnie po slubie. Jak byłam w ciązy to powybijała nam wszystkie okna ale była uznza za winna i ukarana przez sąd grodzki . Teraz to mi się wszystko przyda przy rozwodzie bo miałam rozkosze i ze strony męza i rodzinki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sylwia1424



Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 15
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie Maj 29, 2011 10:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za odpowiedzi widzę,że przy pierwszej interwencji muszę o tą karte walczyć.Wiem że terapia by mi się przydała ale jak na razie nie mam czasu,ale z biegiem czasu pofatyguję.Um mnie dzielnicowego nie było wogóle chociaż policjanci z interwencji brali mój numer i mieli mu przekazać.Po prostu ma za dużo pracy i musi jeździć z patrolem więc na przychodzenie czy nawet telefon już nie ma czasu.Pozdrawiam
_________________
Sylwia1977
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sylwia1424



Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 15
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Cze 08, 2011 22:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam z ta niebieską karta to chyba jakaś porażka bynajmniej z mojej strony.Nie chcą przyjeżdzać na interwencję bo twierdza że on ma prawo tak się do mnie odnosić.Tak samo nie ma żadnych przesłanek do wystawienia nk.Napiszcie co jest taką przesłanką.Znęcanie psychiczne się nie nadaje.Pozdrawiam
_________________
Sylwia1977
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marekzegarek



Dołączył: 24 Sty 2011
Posty: 15

PostWysłany: Pon Cze 13, 2011 4:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozważała Pani zgłoszenie popełnienia przestępstwa z art. 207 par. 1 kk?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sylwia1424



Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 15
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pon Cze 13, 2011 5:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgłoszenie już jest złożone ale jak na razie cisza,zgłosiłam go na leczenie i dowiedziałam się że NK może mi założyć pracownik socjalny w MOPS-ie więc się wybieram bo inaczej policja będzie mnie miała w nosie.A tak chociaz będę wiedziała,że zrobiłam co mogłam.
_________________
Sylwia1977
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
heka



Dołączył: 17 Lis 2009
Posty: 465

PostWysłany: Pon Cze 13, 2011 9:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sylwia,naucz się na pamięć takiej formułki :czuję się zagrożona,obawiam się o moje życie i zdrowie.
Jak wygłosisz taką formułke przez tel ,to przyjadą .W domu powtarzaj to samo policjantom ,a jak nie zajmą sie tak jak należy idź na skargę -złóż na piśmie - do komendanta.
Musisz mieć udokumentowane interwencje policji,niebieską katrę,świadkó,inaczej prokurator umorzy postępowanie ,a pan poczuje się jeszcze bardziej bezkarny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Wto Cze 14, 2011 22:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To co przedstawiła heka polega jak najbardziej na prawdzie! Policja interweniuje w przypadku gdy życie lub zdrowie jest zagrożone. Policjanci interwencyjni sa po to aby ratować życie i zdrowie ludzkie przed zagrożeniami i interweniują kiedy te dobra sa zagrożone. Jeśli jednak dzieje się , ze on stosuje przemoc polegającą na wyzwiskach, groźbach, przemocy psychicznej to...najlepszym rozwiązaniem jest wizyta u dzielnicowego i żądanie założenia Niebieskiej Karty.
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
heka



Dołączył: 17 Lis 2009
Posty: 465

PostWysłany: Sro Cze 15, 2011 18:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Echnatonie ,zgoda,tylko ze gdyby doszło do sprawy w sądzie to sama Niebieska Karta to za mało. Interwencje policji to już cos więcej.Nikt nie moze Sylwii( ani komukolwiek ) udowodnić ,ze krzyki, wyzwiska nie wzbudzają w osobie napastowanej lęku.Jestem po 7 róznych sprawach sądowych i wiem ,że tam trzeba troszkę koloryzować .Nie kłamać ,nie przeinaczać ,ale własnie koloryzować .Zreszta to nie tylko moje dośwaidcznie,taka radę dostałam od znajomego adwokata.Powiedział mi ,ze sądy z zasady dzielą to co mówią uczestnicy postępowania na dwa.W moim przypadku sprawdziło się w 100%
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sylwia1424



Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 15
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Cze 16, 2011 7:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam dzięki za porady sprawa w końcu się ruszyła były dostał wezwanie ja zawiadomienie o wszczęciu postępowania.A co do notatek z interwencji to Heka ma rację mi też powiedzieli żeby było ich jak najwięcej i chyba dlatego mam problem z tą NK.A do dzielnicowego to szkoda chodzić byłam nie raz i cisza ponoć nie ma czasu,więc założe NK przez MOPS i z tego co wiem pracownik socjalny musi powołać taka komisję która będzie monitorować co się u nas dzieje,więc i dzielnicowy będzie w to musiał być wmieszany(może w końcu się pofatyguje) Smile Pozdrawiam
_________________
Sylwia1977
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group