Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Witam i proszę o pomoc w sprawie..

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sylwanka



Dołączył: 06 Paź 2010
Posty: 3
Skąd: PL

PostWysłany: Sob Paź 09, 2010 11:46    Temat postu: Witam i proszę o pomoc w sprawie.. Odpowiedz z cytatem

Witam.
Mam problem. Osobiście nie jestem ofiarą przemocy w rodzinie, ale sprawcą jest mój szwagier. Piekło w jego domu trwa mniej więcej od trzech lat. W zeszłym roku, po awanturze wylądował w izbie wytrzeźwień. Wiem od szwagierki co się dzieje w domu, poza tym pracujemy razem, więc mimowolnie jestem świadkiem tego wszystkiego. Biedna kobieta przychodzi do pracy odpocząć, bo czuje się i wygląda jak zbity pies. Odsunął ją od rodziny, co prawda, w tej chwili, jak ja to nazywam próbuje się wybielić (bo chyba wyczuwa, że ona ma powoli dość), ale co z tego. Kiedy są u jej rodziny jest mniej więcej ok, ale kiedy wracają do domu, ona zaraz dostaje "łupnia". Jak to bywa w przypadku takiej przemocy czasami jest źle, a potem na kilka dni jest fajnie, on jest do rany przyłóż.

Dodam, że zwolniono go z pracy, bo nie zgodził się przejść na inne stanowisko pracy, i tak od półtora roku siedzi w domu i nie dokłada ani złotówki na utrzymanie rodziny, bo jak to on stwierdził : już dość się napracował i niech teraz ona utrzymuje rodzinę. Ja wszystko rozumiem niech sobie siedzi w domu, ale tylko wtedy gdy jedna wypłata starcza na cały miesiąc. Wszystkie pieniądze są pod jego kontrolą, bo "to są jego pieniądze". Ona z resztą też jest pod jego 100% kontrolą: bo to on ją zawozi do pracy i przyjeżdża po nią, każdego dnia. Nie wiem, czy była w okresie ostatnich trzech lat gdzieś sama, chociażby z dziećmi na zakupach...zawsze jest z nim...z daleka taka fajna szczęśliwa rodzinka, bo zawsze i wszędzie razem...

Mój problem polega na tym, że już nie wiem jak mam z nią rozmawiać, jak ją przekonywać, że trwanie w tym związku nie ma większego sensu. Ostatnio na moje pytanie, czy mogę jej jakoś pomóc odpowiedziała, że nie...A ja nie mogę patrzeć na nią, taką zmarnowaną i zrezygnowaną i na dzieci, które jak tylko mogą to przedłużają pobyt u babci...Ona dobrze wie ,że może liczyć na pomoc moją i mojego męża. Dostała ode mnie materiały wydrukowane z internetu dotyczące przemocy psychicznej w rodzinie, ale ona nie ma odwagi ich przeczytać...Jak mogę jej jeszcze pomóc? Bo nie potrafię się już patrzeć na jej ból…a nie chcę być kiedyś posądzona o to, że to przeze mnie rozpadła się jej rodzina.
Dziękuję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ja44



Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 1224

PostWysłany: Sob Paź 09, 2010 11:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj
Jeśli Ona sama nie zechce nic z tym robić to nikt nie pomoże.Ty możesz ją jedynie motywować i wspierać ta jak to robisz obecnie.
Uważam że to wielkie szczęście mieć kogoś takiego przy swym boku jak Ty jesteś.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Sylwanka



Dołączył: 06 Paź 2010
Posty: 3
Skąd: PL

PostWysłany: Nie Paź 24, 2010 11:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam ponownie, chciałam tylko powiedzieć, że koszmar mojej szwagierki po woli dobiega końca. W czwartek odeszła od męża. To długa historia jak do tego doszło, najważniejsze jest tylko to, że już z nim nie jest i że ona i dzieci są bezpieczne. Sprawy załatwia tak jak powinna, czyli doniesienie na policji o interwencji, zawiadomienie do prokuratury o psychiczne znęcanie się nad rodziną a jutro wniosek o rozwód. Jestem szczęśliwa, że w końcu do tego doszło. Trzymam za nią kciuki i będę pomagać jak tylko się da.
Dziękuję i pozdrawiam Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ja44



Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 1224

PostWysłany: Nie Paź 24, 2010 13:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak miło przeczytać taki post Very Happy
I jak dobrze że szwagierka ma Ciebie, jesteś dla niej skarbem, wiesz o tym? Very Happy
Pozdrawiam Was Obie i życzę dużo siły
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kaszcze



Dołączył: 31 Sty 2010
Posty: 363
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Nie Paź 24, 2010 21:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sylwanko...wspieraj ją ile możesz...niech się nie cofa z obranej drogi...mnie tak wszyscy mówili..."niech pani wytrwa w tym wszystkim"..."trwaj w tym wychodzeniu z przemocy"..."dasz rade"..." pamiętaj przemoc to przestępstwo"...itd....to pomagało, to wsparcie....i UDAŁO SIĘ TO ZMIENIĆ!!!!
Życzę dużo siły Twojej szwagierce i Tobie dobra kobieto...pozdrawiam trzymam kciuki...nie będzie łatwo ale to jest możliwe...Smile
_________________
Kasia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Magdulekk



Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 27

PostWysłany: Pon Paź 25, 2010 13:34    Temat postu: :) Odpowiedz z cytatem

Gratuluję i zazdroszczę twojej szwagierce że ma takiego anioła i że w tak trudnej sytuacji ma wsparcie i pomoc oby więcej takich ludzi jak ty.
Wielki uścisk dla szwagierki i dla Ciebie Kochana.
Ja niedługo też będę wolna
_________________
Magdulekk
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sylwanka



Dołączył: 06 Paź 2010
Posty: 3
Skąd: PL

PostWysłany: Pon Paź 25, 2010 18:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję, dziękuję i jeszcze raz dziękuję!!! Wasze słowa są dla mnie bardzo ważne. Nie wiem skąd, ale mam w sobie jakiś motor, który mnie napędza.Oby jak najdłużej i jak najskuteczniej. Dziękuję za słowa otuchy i poparcia, pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group