Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czy pójście nago ojca z córkami do sauny to powód do niepoko

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zebra12



Dołączył: 30 Gru 2006
Posty: 1
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sob Gru 30, 2006 17:59    Temat postu: Czy pójście nago ojca z córkami do sauny to powód do niepoko Odpowiedz z cytatem

Już sama nie wiem co o tym myśleć. Mąż poszedł do sauny z naszymi córkami - 7 i 10 lat. Był nagi, podobnie jak i jego brat oraz siostra i jej dziecko. Nigdy wcześniej nie paradował nago przed dziećmi. A brat? To w sumie nie tak bliska rodzina. Córka dojrzewa. Jestem zbulwersowana tym wydarzeniem. Nie chciałam na początku wierzyć dzieciom, że ich tata tak się zachował. Nie rozumiem czemu nie poszedł do sauny w majtkach, albo tylko z bratem jeśli już musiali być nadzy. Wieczorem poszedł spać z córkami do łóżka, bo...gadały!
Co o tym myśleć? Osobiście uważam, że rozbieranie się w saunie czy w domu przed tak dużymi dziećmi jest niemoralne i bardzo jestem przeciw! Ale mąż mnie wyśmiewa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Agata24



Dołączył: 27 Wrz 2006
Posty: 147

PostWysłany: Sob Gru 30, 2006 18:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To delikatna sprawa... musialabys jakos porozmawiac z corkami, zeby wiedzialy, ze ich cialo to ich terytorium... nie wiem, moze obserwuj meza - chyba nie powinno tak byc jesli tak wczesniej nie bylo. Obserwuj corki, Boze, to bardzo delikatna sprawa, ale chyba musisz byc czujna. Nie wiem jak Ci doradzic.. moze udalabys sie do psychologa dzieciecego sama? zapytalabys co robic?
_________________
Agata
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Renata
Moderator - Pracownik NL
Moderator - Pracownik NL


Dołączył: 29 Gru 2005
Posty: 278

PostWysłany: Wto Sty 02, 2007 15:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zebra,
wszystko zależy od tego jakie normy "nagości" obowiązuja w Waszym domu. Znam wiele domów - w niektórych nikt nie chodzi nago nawet w obecności bardzo małych dzieci, w niektórych ludzie chodzą nago obecności wszystkich członków rodziny. Myślę, ze to indywidulana sprawa - i jak zwykle najlepiej z umiarem i złotym srodkiem.
To co może niepokoć to nagła zmiana dotychczasowych norm obowiązujacych w domu i to odbywająca się przed wszystkim w obecności dzieci. Porozmawiaj z mężem o tym co czujesz i co Cie niepokoi, wysłuchaj jego argumentów, ustalcie zasady na przyszłość. O seksie i nagości w Polsce w ogóle trudno się rozmawia, więc ludzie mają tendecnje do "zero-jedynkowych" rozwiązań - wszystko albo nic. Warto też posłuchać co mąż chciał osiągnąć tym wyjściem do "nagiej" sauny z córkami. I czy nie można tego osiągnąc innymi metodami (jesli to np. oswojenie dzieci z nagością swoją i cudzą). Dobrze też nie robić nagłych wolt w obowiązujących do tej pory zwyczajach, bo jeśli córki nie widziały dotychczas taty na golasa, to troche trudno im oglądać go pierwszy raz nagiego i to od razu w miejscu publicznym, a nie np. w zaciszu domowej łazienki.
Rozumiem też, że niepokoi Cię, że może ten incydent jest poczatkiem jakiegoś "złego dotyku". Warto być uważnym, ale aby nie popaść w obsesję na początek spróbujcie kilka razy o tym pogadać z mężem.
Pozdrawiam serdecznie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group