Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czara goryczy.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
anwy



Dołączył: 21 Sty 2010
Posty: 336

PostWysłany: Wto Paź 26, 2010 8:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brawo! Odnalazłaś w sobie MOC! Mama zbyt długo była w przemocy, by umieć się jej przeciwstawić, ale Ciebie wychowała wspaniale. Mnie dzieci też pomogły otworzyć oczy. Jestem dumna z nich i z Ciebie.
Właściwa postawa policji ma ogromne znaczenie, to pomaga uwierzyć w słuszność postępowania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
heka



Dołączył: 17 Lis 2009
Posty: 465

PostWysłany: Wto Paź 26, 2010 9:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No widzisz ! a nie mówiłam Laughing Laughing Laughing -wiem ,wiem, to slogan -
i jak szybko dotarło do ojca .Poradzicie sobie ,wiem to Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nuguns



Dołączył: 06 Paź 2010
Posty: 73
Skąd: Tychy

PostWysłany: Wto Paź 26, 2010 20:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj dziękuje, ja sama się ciesze i uśmiecham w duchu i właściwie i na zewnątrz, bo w końcu przespałam spokojnie już 2 noce z rzędu!
Dobrze być wypoczętą Wink Zobaczymy jak to się dalej potoczy, na razie nie wiem kiedy mogę spodziewać się wezwania kiedy będzie rozprawa...
Na pewno na dniach odwiedzi nas dzielnicowy...bo niebieską kartę ponownie mu założyłyśmy i teraz poproszę żeby przychodził regularnie.
Heke mówiłaś mówiłaś i dobrze mówiłaś, swoją drogą to muszę Ci podziękować, bo jak wzięłam do ręki telefon to mama oczywiście prosiła żebym nie dzwoniła bo jutro to dopiero będzie piekło, ale sobie przypomniałam ze tak należy Wink

Teraz dostanie wyrok w zawiasach pewnie, ale jak się sytuacja powtórzy to ja to przejdę kolejny raz, mogę zeznawać włóczyć się po sądach ale albo on albo my więc sprawa jest jasna Wink
_________________
"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka" - Samuel Butler
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
nuguns



Dołączył: 06 Paź 2010
Posty: 73
Skąd: Tychy

PostWysłany: Pią Paź 29, 2010 0:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj była Pani z UM, z rozwiązywania problemów alkoholowych zrobić wywiad środowiskowy...ojciec powiedział że w tym dniu z nią rozmawiać nie będzie...ponieważ on ma traumę po izbie wytrzeźwień i jak chce to możne przyjść do niego jutro albo zadzwonić i się umówić...po czym zebrał się i przy wychodzeniu powiedział ze nikt kur...na niego ludzi nie będzie nasyłał. I tak oto do domu na noc nie wrócił... przyszedł koło południa, zebrał się i znowu poszedł bo mama go spotkała na klatce schodowej. Powiedział że spał u kolegi i poszedł.. i dzisiaj chyba znowu nie zamierza wrócić...\
Mnie to trochę niepokoi bo nie wiem w jakim stanie on chodzi czy zamyka drzwi do mieszkania czy nie zamyka okraść niby nie ma co.. ale jak by mi psy uciekły to bym go chyba ścigneła :/
Ale notuje sobie każdy jego krok teraz jak coś wybryknie czy nie wróci do domu. Niech on nie myśli że dom to hotel. Jeśli w dalszym ciągu do domu wracać nie będzie to już ja włożę wszelkie siły żeby go eksmitować z domu... może mieszkać u kolegi to proszę bardzo... a tak to co, przyjdzie do domu nażre się świnia i idzie bez sprzątania... żeby chociaż jadł kanapki ale NIE on zeżre samą szynkę czy ser albo kiełbasę...wyczyści lodówkę i spada.. OOO NIE! Nie będzie tak. Ja go żywić nie będę. Będę kupowała po 5 plasterków sera i ze 3-4 bułki na dzień tyle co z mamą zjemy a darmozjad niech w końcu się otrząśnie i zadba o siebie....

Ah no i pół godziny po Pani z UM był dzielnicowy....ojciec się boi wie że pod tyłkiem mu się pali...uniki robi bo nie chce tam wrócić, swoją drogą jestem ciekawa co takiego traumatycznego doznał...zapracował to mu się odpłaciłam drogim hotelem...
Czy on myśli że nie wracaniem do domu na noc uchroni się od składania zeznań rozprawy i leczenia?? czym się kieruje taka zapita głowa??
_________________
"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka" - Samuel Butler
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
flowerek



Dołączył: 19 Sty 2010
Posty: 364

PostWysłany: Sob Paź 30, 2010 0:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tym kupowaniem jedzenia na jeden dzień to bardzo dobry pomysł.Ja bym poszła jeszcze dalej i kupowała tylko na jeden posiłek, bo jak cokolwiek zostanie to on i tak zje.
Dzielna z ciebie dziewczyna.Gratuluję Twojej mamie takiej córki.
uściski dla was obu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nuguns



Dołączył: 06 Paź 2010
Posty: 73
Skąd: Tychy

PostWysłany: Sob Paź 30, 2010 10:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NoOo wiecie jak miło spać bez zamkniętych drzwi na klucz....cisza spokój nic się nie dzieje nikt nie łazi i TV nawet nie leci całą noc. Ja się wysypiam i mogę spokojnie wyjść wieczorem z domu.. narazie jest barzo grzeczny, unika z nami kontaktu jakiegokolwiek...
Musieli go już dobrze pouczyć ze rodzinę się szanuje i co go czeka jak się stosować nie będzie.
Dziękuje za uściski i właściwe to za wszystko Wink
_________________
"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka" - Samuel Butler
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
heka



Dołączył: 17 Lis 2009
Posty: 465

PostWysłany: Sob Paź 30, 2010 14:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nuguns napisał:
NoOo wiecie jak miło spać bez zamkniętych drzwi na klucz... )

Wiemy,wiemy,a własciwei to ja wiem Very Happy
Z ty jedzeniem jesteś genialna.
Mój terapeuta opowiadał historię kobiety z 2 małych dzieci,która tak własnie robiła .Kupowała jedzenie na jeden posiłek dla siebie i dzieci.Namęczyła się kobieta okropnie ,ale efekt uzyskała.Grunt to konsekwencja.
Brawo Nugus ,jesteś super dziewczyną Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nuguns



Dołączył: 06 Paź 2010
Posty: 73
Skąd: Tychy

PostWysłany: Sob Paź 30, 2010 20:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napisąła bym raczej zawziętom...ale tyle już mi napsuł krwi że mu nie odpuszcze i konsekwencje poniesie....
Ale czujesie dobrze nie martwie sie o mame, dom i psy chodzi właściwie w miare trzeźwy, chociaz jakieś piwko se tam chlapnie....
W zeszłym roku takich wyraxnych zmian nie było...
Moja mama tylko nie potrafi się odnalesć w tym wszystkim...ale ja już jej tam z siostra pomogę przez to przebrnąć Wink
_________________
"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka" - Samuel Butler
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
nuguns



Dołączył: 06 Paź 2010
Posty: 73
Skąd: Tychy

PostWysłany: Pon Lis 01, 2010 23:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio ojciec rozmawiał przez telefon i ktoś mu musiał piękne rzeczy radzić co ma zrobić jak go wkur...ale powiedział, "nie mogę, grozi mi dwa lata w zawieszeniu" sesese
więc pastucha na pohamowanie reakcji i złości i picia na razie ma... czy ktoś może mi powiedzieć kiedy od złożenia doniesienia do prokuratury i wszczęcia postępowania można spodziewać się czegoś dalej? Rozprawy jakiejś?
_________________
"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka" - Samuel Butler
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
flowerek



Dołączył: 19 Sty 2010
Posty: 364

PostWysłany: Wto Lis 02, 2010 0:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najpierw policja poprowadzi postępowanie , przesłuchania itd. a potem dalej.U mnie ciągnie się to wszystko od pól roku, z tym,że postepowanie zostało umorzone i się odwołałam.
Ale u Ciebie nie musi trwac tak długo,
No i ważne,że przez cały ten czas mam spokój.jednak ten "bat" nad mężem wisi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nuguns



Dołączył: 06 Paź 2010
Posty: 73
Skąd: Tychy

PostWysłany: Wto Lis 02, 2010 9:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jasne, no mam nadzieje że to będzie troszkę szybciej...Pani z UM ds rozwiązywania problemów alkoholowych jeszcze musi przyjść porozmawiać z ojcem bo nie chciał z nią rozmawiać ostatnio, no i dzielnicowy będzie nas odwiedzał raz w miesiącu lub częściej, podobno sytuacja musi być zgłoszona do MOPSu i od nich pracownicy też jakiś nadzór muszą prowadzić...ale co do tego to pewności nie mam chociaż tak nam to przedstawiono...
Zobaczymy na razie spokój...ojciec trochę doszedł do siebie tz chodzi w miarę trzeźwy...wiec matka tez z nim porozmawiać musi...
_________________
"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka" - Samuel Butler
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
anwy



Dołączył: 21 Sty 2010
Posty: 336

PostWysłany: Wto Lis 02, 2010 12:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na jednych ten bat działa, na drugich nie. od złożenia wniosku do pierwszego terminu w sądzie minęło 11 miesięcy!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
heka



Dołączył: 17 Lis 2009
Posty: 465

PostWysłany: Wto Lis 02, 2010 18:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie 1,5 roku,ale tu nie ma reguł.W róznych miastach jest róznie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Wto Lis 02, 2010 18:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie za dużo. W normalnej sytuacji postępowanie w policji powinno zakończyć się w ciągu 2-3 miesięcy(jeśli nie ma potrzeby powoływania biegłego np. psychiatry), potem prokurator przesyła akt oskarżenia, sąd wyznacza termin i w ciągu 4-5 miesięcy po zgłoszeniu powinna odbyć się pierwsza rozprawa. W granicach od 4 do 8 miesięcy sprawa powinna się zakończyć. Oczywiście te terminy nie dotyczą Warszawy i wielkich miast, tam sprawy znacznie sie wydłużają....
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
nuguns



Dołączył: 06 Paź 2010
Posty: 73
Skąd: Tychy

PostWysłany: Sro Lis 03, 2010 3:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To bardzo długo...no ale to biurokracja trwa najdłużej...

A u mnie w domu właściwie spokój, pomału dochodziłam do siebie i już byłam spokojna, to teraz z chłopakiem się pokłóciłam o taka błachostke, a on się tak zagalopował ze słowami że powiedział że mogę o nim zapomnieć... wiem że będzie tego bardzo żałował rano jak wstanie...a ja nie bardzo wiem jak się zachować, bo wystraszyłam się że nagle zostanę sama bez ukochanego bez serca, a wystarczy że rodzinę mam rozbitą...czuje się trochę poniżona, ale przez samą siebie...bo nie potrafię żyć z konfliktem jeśli wiem że między mną a nim coś nie gra, zaraz bym wszystko chciała wyjaśnić udobruchać a czasem sie tak nei da....i tak strasznie bym chciała do niego napisać i przeprosić chociaż to nie moje słowa... ale wiem że nie powinnam tego robić Sad

Marze o tym żeby mnie przeprosił, uważam że powinien...ja mu takich przykrości nie wyrządzam...no ale jeśli nie będzie dążył do zgody i uważa ze jak się z problemem prześpimy i będzie dobrze to się myli.. i jeśli w końcu on się nie postara to będę znała odpowiedź na swoje obawy Sad
_________________
"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka" - Samuel Butler
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group