Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

bezsilność, prosze o rady

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
smieszka001



Dołączył: 21 Lis 2011
Posty: 2

PostWysłany: Wto Lis 22, 2011 19:19    Temat postu: bezsilność, prosze o rady Odpowiedz z cytatem

Witajcie, mam 22 lata, mieszkam w duzym domu z mama i "ojcem"! ojciec od 2 lat bardzo bardzo czesto pije, zdarza sie ze i codziennie, zneca sie zwlaszcza psychicznie i fizycznie nad moja mama, a ja jestem codziennie klebkiem nerwow. duzo pisac nie bede bo chyba kazdy wie kto tu trafia co innego moze sie dziać./! nie wiem co robic, gdzie isc, mama zyje nadzieja ze kiedys sie to skonczy, ale kiedy? chyba jak umrze. problem w tym ze rozwod bylby mozliwy ale gdzie ja i mama mialabym pojsc? jak to jest od strony prawnej? co z domem, on by zostal a my co z niczym? prosze o rady.
pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lolka0022



Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 34

PostWysłany: Wto Lis 22, 2011 20:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj. Nie wiem czy dobrze doradzę bo też jestem w ciężkiej sytuacji, ale wydaje mi się że powinnać coś z tym zrobić TY albo TWOJA MAMA. Przede wszystkim tłumacz mamie i ją wspieraj bo to będzie napewno dla niej ważne. Mnie rodzice wspieraja i jest mi lepiej. Może jak się awanturuje wzywaj policję, zawsze to jakaś pomoc, wiem że to nie będzie łatwe na swojego ojca nasłać policję ale może wedy zobaczy że Wy również jesteście silne i nie pozwalacie mu na takie traktowanie. Przede wszystkim nie możecie się poddawać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
smieszka001



Dołączył: 21 Lis 2011
Posty: 2

PostWysłany: Wto Lis 22, 2011 21:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak kiedys wspomnialam o policji to powiedzial ze nas po zabija. wiec nie wiem czy to dobry pomysl. myslalam moze o jakims leczeniu, ale nie mam o tym pojecia, co, gdzie, jak? moze ktos cos wie, jestem z lublina. gdzie mozna udac z tym?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nika14



Dołączył: 17 Paź 2011
Posty: 146
Skąd: dolnosląskie

PostWysłany: Sro Lis 23, 2011 0:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Porozmawiajcie z nim , ale wtedy gdy jest trzeźwy, zaproponujcie dobrowolne leczenie odwykowe. Jeżeli potraktuje to lekceważąco to niestety ale MUSICIE za każdym razem gdy jest pijany i zaczyna awantury wzywać policję - a to dlatego aby były dowody na jego zachowanie. Nie bójcie się gróźb ,oni wszyscy tak mają, potem zmięknie. Dzięki tym wezwaniom, możecie uzyskać nakaz przymusowego leczenia odwykowego. Po takiej interwencji, kiedy go zabiorą zobaczycie, że nie będzie takim bohaterem. I nie wstydźcie się sąsiadów, bo to Wy cierpicie a nie oni.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
basia-aa



Dołączył: 19 Sie 2011
Posty: 346
Skąd: dolnośląskie

PostWysłany: Pią Lis 25, 2011 16:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Smieszka tylko powiedz jeszcze dlaczego to obie macie się wyprowadzić? Ważne jeszcze która z Was pracuje i kto utrzymuje dom.

Zobacz czy w Twojej miejscowości powstała Gminna Komisja Interdyscyplinarna, najprościej się z nimi skontaktować.

Poza tym nie bądź naiwna, że zmusisz tego faceta do leczenia. Jeżeli jest ktoś przemocowcem, to nie ma znaczenia czy jest pijany czy trzeźwy.

Porozmawiaj ze swoją mamą, musicie coś robić. Twoja mama musi wiedzieć, że facet nie tylko ją niszczy, ale również Ciebie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group