Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

rozwód
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
joan472



Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 30

PostWysłany: Pią Lis 12, 2010 15:55    Temat postu: rozwód Odpowiedz z cytatem

długo się nie odzywałam ale nie miałam dostępu do internetu Sad Niedługo mam sprawę rozwodową z orzekaniem winy eksmisją itd.Boję się bo nie wiem czego się spodziewać .Czy ktoś kto przez to przeszedł może dać kilka rad Question Proszę o pomoc
_________________
joan
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
heka



Dołączył: 17 Lis 2009
Posty: 465

PostWysłany: Pią Lis 12, 2010 17:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja przeszłam ,a co chcesz wiedzieć,bo tak ogólnie to trudno
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
joan472



Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 30

PostWysłany: Sob Lis 13, 2010 8:57    Temat postu: ? Odpowiedz z cytatem

czy bardzo wywlekają sprawy i czy to że toczy się sprawa o znęcanie w czymś mi pomoże
_________________
joan
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agnes25



Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 76

PostWysłany: Sob Lis 13, 2010 9:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam.tez mam zalozona sprawe o znecanie.jeszcze nie zlozylam pozwu.jestem ciekawa jak to jest.wiem tylko ze dlugo trwa i trzeba miec swiadkow-bo tak to marne szanse.pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
heka



Dołączył: 17 Lis 2009
Posty: 465

PostWysłany: Sob Lis 13, 2010 15:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

odpowiem wam dziewczyny na ile będe umiała ,ale nie teraz .Cierpliwości troszke
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ania11Ania



Dołączył: 19 Wrz 2010
Posty: 147
Skąd: Elbląg

PostWysłany: Sob Lis 13, 2010 16:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Cię joan, trzymam mocno kciuki za pomyślny przebieg Twojej sprawy,i życzę dużo siły,pozdrawiam cieplutko.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
iza1973



Dołączył: 19 Sie 2010
Posty: 74

PostWysłany: Pon Lis 15, 2010 10:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj!
Ogromne ma znaczenie ,to ze toczy sie sprawa o znecanie ...wiec idz do prokuratutry i wez sygnature sprawy i dolacz ja do swojej sprawy rozwodowej ... ja tak zrobilam i czekam teraz na pierwsza sprawe ...jeszcze jak byly interwencje policji ,to tez wez od nich sygnatury ... jestesmy na podobnym etapie ...zycze Tobie i sobie sily ...

Pozdrawiam Iza
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nuguns



Dołączył: 06 Paź 2010
Posty: 73
Skąd: Tychy

PostWysłany: Pon Lis 15, 2010 10:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jeśli chodzi o te sygnatury, to jeśli interwencja policji już była, a ja tego nie wzięłam od nich można się jeszcze o to postarać? W prokuraturze również toczy się przeciw ojcu sprawa o znęcanie się.
Dobrze wiedzieć takie rzeczy...mama chciała się rozwieść szybko polubownie, ale ojcu nagle zaczęło się z podziałem majątku bardzo śpieszyć a mówi ze rozwód nie potrzebny...i zastanawiamy się co kombinuje.
A jeszcze chciałam się zapytać bo to mamę tez nurtuje czy gdy się ktoś rozwiedzie polubownie, to jak potem sąd dzieli majątek?? Po równo czy można jakoś dochodzić swojego??
Ja mamę namawiam troszkę na orzeczenie winy, ale mama bardzo chciała by to mieć szybko za sobą...
_________________
"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka" - Samuel Butler
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
iza1973



Dołączył: 19 Sie 2010
Posty: 74

PostWysłany: Pon Lis 15, 2010 11:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zawsze mozesz wziac te sygnatury... idziesz na komende ,z ktorej byla interwencja i prosisz o to...policja ma obowiazek udostepnic Ci takie informacje...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
heka



Dołączył: 17 Lis 2009
Posty: 465

PostWysłany: Pon Lis 15, 2010 19:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie potrafię odpowiedzieć czy bardzo wywlekają.Ja sprawę rozwodową zostawiłąm na koniec,ponieważ stwierdziąłm że rozwod nie jest mi najbardziej potrzebny w zyciu.Powtórnego małżeństwa nie planowałam i nie planuję ,więc najpierw załatwiłam to co było mi naprawdę potrzebne:,alimenty,rozdzielność majątkową ,sprawę karną o przemoc-aha ,w miedzyczasie ,trochę na moją prośbe,ale z urzędu, była o pozbawienie go władzy rodzicielskiej -wszystkie wyroki na moją korzyśc.Wydawalo mi się że rozwodowa ,to już bedzie formalnośc.Niestety pan ex uważal ,ze we wszystkich poprzednich został pokrzywdzony,świadkowie kłamali i zaczął się ostro bronić tzn . zażyczył sobie świadków(tych samych ,kórzy zeznawali w poprzednich sprawach i zamierzał im udowadniac ,ze kłamali Very Happy Very Happy ).Oczywiście nic nie udowodnił ,wręcz przeciwnie,ale z powodu przesłuchań świadow -wezwał chyba 7 albo 8- sprawa się wlokła prawie 2 lata.Pani sedzia byla na niego okropnie zła(to dawało sie wyczuć)ale jak kiedyś mi powiedziała( jakiś swiadek się nie stawił i ona wyznaczyła następny termin, ja zaczęłam" jędzolić ",że
:ile to jeszcze będzie trwało?ze juz tylu swiadków ,mówi to samo i ze ten następny nic nowego nie wniesie,bo już przecież zenwał itp ) ze takie są procedury i że ona musi wysłuchac wszystkich śwaidków ,których podają strony.Mówiłą to takim tonem jakby mi się tłumaczyła Smile
Koniec końców sprawa skończyła sie wyrokiem z wyłacznej jego winy i eksmisją ,której do tej pory nie jestem w stanie wyegzekwowac Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nuguns



Dołączył: 06 Paź 2010
Posty: 73
Skąd: Tychy

PostWysłany: Pon Lis 15, 2010 23:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To po cholerę ta eksmisja której nie możemy egzekwować... co za prawo normalnie ręce załamuje...
W takim razie udam się na komendę po te dokumenty, tylko do kogo się kierować do Pana prowadzącego sprawę o znęcanie się ??
_________________
"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka" - Samuel Butler
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Pon Lis 15, 2010 23:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj

Masz możliwość rozmowy z prowadzącym postępowanie w jednostce policji.
Uzuskania jaki Prokurator nadzoruje i umówienia się na rozmowę.
Ponadto masz także możliwość uzyskania zaświadczenia (w jednostce policji) odnośnie potwierdzenia i przebiegu konkretnej interwecji (data, godzina).
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
joan472



Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 30

PostWysłany: Pią Lis 19, 2010 10:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za pomoc mam świadków sygnaturę sprawy o znęcanie wyrok alimentacyjny zaświadczenie od komornika o nieściągalności i dużo innych ale niestety jestem zbyt emocjonalna i boję się ze się zdenerwuje i nic nie będę umiała powiedzieć Sad
_________________
joan
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Sob Lis 20, 2010 15:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To prawda, emocje to zły doradca. Zawsze w takich przypadkach warto sobie poćwiczyć przed lustrem. Przynajmniej u mnie - pomaga. Wyobrażam, ze za lustrem siedzą widzowie, których muszę i chce przekonać do swoich racji. Mówię do nich, wsłuchuje się w siłę, intonację i barwę swego głosu, przy okazji obywam z tematem. Lustro to prawdziwy przyjaciel.... Smile
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
heka



Dołączył: 17 Lis 2009
Posty: 465

PostWysłany: Sob Lis 20, 2010 15:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja przed sprawą o przemoc ćwiczyłam z koleżnką .Ona była "sądem" Smile
Tak się przejęła rolą ,że nawet podchwytliwe pytania mi zadawała Laughing .To było super i bardzo mi pomogło.Przed rozwodową Byłam już weteranką i nie ćwiczyłam ,ale przygotowałam się dobrze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group