Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Niebieska karte ,a teraz wstyd nigdy wiecej!!!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Asik35



Dołączył: 29 Wrz 2009
Posty: 110

PostWysłany: Czw Sty 20, 2011 15:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lulka czy ty wogle wiesz o czym ja mowie?...bo mam wrazenie ze nie...
Piszesz:
Nawet jak masz obdukcję to oczywiście policja i sąd powinni założyć z urzędu że jedyną prawdomówną osobą jesteś Ty i tylko Twoi świadkowie i że naprawdę zostałaś pobita przez męża a nie np: po pijaku zwaliłaś się ze schodów i zrobiłaś sobie obdukcję mówiąc,że zostałaś pobita przez męża.

To oczywiste ze musza porozmawiac domniemanym sprawca ktory zakładajac hipotetycznie bedzie byc moze a nawet napewno zaprzeczał ,ale nie wnosi sie sprawy do sadu po jednym razie ....
Zreszta mam dowody e-semesy ktire zachowałam ,pobyt w osrodku myslisz z tma mozna sobie tak poprostu wejsc bez powodu?..otoz nie..wszystko sprawdzaja ale w spspob dyskretny ...
Skrepowana wystarczjaco cała ta sytuacja zostałam jeszcze publicznie osmieszona?
Powtorze jeszcze raz swa wypowiedz:
Po za tym wywiad sasiadow?,....hm co wnosi?zastanowmy sie czy coś zmienia procz chaosu?..przeciez sasiad to najbardziej niewiarygodna instytucja ..czy beda mowic pewnie ze beda ale za plecami....bo siad nic nie widzi nic nie słyszy a jeszcze moze sam nas pograzyc nie wazne,jesli ktos nie ma ochoty na publiczne zdawanie realcji i dzielenie sie tym powinien miec do tego prawo........ja juz nic nie moge zrobic jak tylko ostrzec wszystkich albo moze uswiadomic czym grozi załozenie niebieskiej karty....ja ponosze tego konsekwencje moralne i fizyczne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Asik35



Dołączył: 29 Wrz 2009
Posty: 110

PostWysłany: Czw Sty 20, 2011 15:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lulka i nie ja jestem od tego by wiedziec co nalezy robic i jak....JJESZCZE RAZ POWTARZAM JA JUZ NIE MOGE NIC ZROBIC !!!!!!!!!(wrecz odwrotnie moje skrzydła zostały podciete),ale do osob ktore chca to zrobic musza wiedziec ze tak to wyglada ,ze zgłoszenie niebieskiej karty naraza na publiczne ujawnienie problemu!!!!!a co za tym idzie juz kazdy wie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kaszcze



Dołączył: 31 Sty 2010
Posty: 363
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Czw Sty 20, 2011 15:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Asik....czy byłaś na terapii dla ofiar przemocy? czy znalazłaś odpowiednią grupę wsparcia?....uważam, że warto...potrzebujesz siły by przerwać przemoc...to na prawdę jest trudne i nie dziwię się Twoim reakcjom...
życzę Ci dużo siły.....

pamiętaj zawsze jest coś do zrobienia dla siebie....WARTO!!!!
_________________
Kasia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Asik35



Dołączył: 29 Wrz 2009
Posty: 110

PostWysłany: Czw Sty 20, 2011 15:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz to potrzebuje nie tylko wsparcia a,ale i zmiany miejsca zamieszkania
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kaszcze



Dołączył: 31 Sty 2010
Posty: 363
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Czw Sty 20, 2011 15:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

POTRZEBUJESZ WSPARCIA BY ZROZUMIEĆ SIEBIE ....BY ZROZUMIEĆ PROBLEM PRZEMOCY...BY ZROZUMIEĆ SWOJE MECHANIZMY ZACHOWAŃ...

też jestem ofiarą przemocy...nie wstydzę się tego...bo i czego????...przecież nic złego nie zrobiłam....zaczęłam głośno mówić o tym co działo się w moich "domowych pieleszach"....nawet sąsiedzi widzieli jak uciekałam z dziećmi przez balkon przed byłym mężem- psychopatą....czy to wstyd????.....

teraz jestem najszczęśliwszą osobą na świecie...i do końca życia będę dawać świadectwo , że PRZEMOC JEST PRZESTĘPSTWEM....i że należy z nim walczyć....nie jest łatwo,ale TERAPIA I SPECJALIŚCI POMAGAJĄ....
TRZEBA TYLKO WIEDZIEĆ CZEGO SIĘ CHCE...
_________________
Kasia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Asik35



Dołączył: 29 Wrz 2009
Posty: 110

PostWysłany: Czw Sty 20, 2011 15:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie tez widzieli i pewnie słyszeli ,ale mnie wstyd moze nie jestem gotowa ale zachowan nie rozumiem ...dobrze!!!!: zrobili wywiad i co z tego np.wywiadu wynikneło wszyscy np.wypowiadali sie ze wszytko ok nic nie słysza i co co i m to dało?co?.......moze zapisali ze przemocy nie ma?.......
Procz zametu i moralnych wyrzutów ..błagam ot nie ta droga!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tolek banan



Dołączył: 04 Sty 2011
Posty: 19

PostWysłany: Czw Sty 20, 2011 16:02    Temat postu: niebieska karta ... Odpowiedz z cytatem

Asik35 napisała:
zrobili wywiad i co z tego np.wywiadu wynikneło wszyscy np.wypowiadali sie ze wszytko ok nic nie słysza i co co i m to dało?co?.......moze zapisali ze przemocy nie ma?.......

Ja mam podobne odczucia , o naszych problemach sąsiedzi nie wiedzieli bo to znęcanie odbywało się po cichu i wszyscy oskarżonemu wystawili pewnie dobra opinię.
A policjant ponoć miał zadać pytanie sąsiadowi.

A może oni(rodzice) za dużo od niego (damskiego boksera) wymagają.
Inny cytat : To konflikt pokoleń

Asik35 jesteśmy z Tobą i rozumiem Twoje rozgoryczenie z działań policji , bo nas spotkało to samo.
Ja za nim poszliśmy na policję donieść na swojego syna ostrzegałem i uświadamiałem żonę ,że ta sprawa na pewno dojdzie do sąsiadów ale żona po ostatnim incydencie z duszeniem i obijaniem powiedziała ,jeśli nie teraz to kiedy ? Gdy następnym razem mnie udusi .
Wcześniej trzy razy wzywaliśmy policję.

Asik35 mimo tego ,że czujesz się osaczona i jest CI wstyd nie wycofuj się.
_________________
tolek banan
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kaszcze



Dołączył: 31 Sty 2010
Posty: 363
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Czw Sty 20, 2011 17:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Asik a może odwiedzisz Ośrodek Interwencji Kryzysowej?...myślałaś o tym?...nie wycofuj się z pierwszych poważnych podjętych kroków...
zastanów się, czy chcesz przerwać przemoc?... zastanów się co chcesz dla siebie?...i co jest dla Ciebie najważniejsze?....

życzę Ci dużo siły....
_________________
Kasia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Asik35



Dołączył: 29 Wrz 2009
Posty: 110

PostWysłany: Czw Sty 20, 2011 18:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kaszcze mieszkałam tam ....teraz konsekwencje sie ciagna a co jeszcze?..czego moge jeszcze sie spodziewac
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kaszcze



Dołączył: 31 Sty 2010
Posty: 363
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Czw Sty 20, 2011 21:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Asik tak na prawdę to każde nasze działanie powinno być poparte konsekwencjami tych działań...bo po coś się działa...


zgłosiłaś przemoc na policję...policja tak jak powinna zaczęła działać....

ja wcześniej pytałam się co i jak będą robić w mojej sprawie, pytałam jak wygląda cała procedura...... więc wiedziałam, ze przyjdą do sąsiadów...
wiedziałam, że jeśli coś wyciągam na wierzch to po to by się tego pozbyć...

nie wiem czy interesuje Cię terapia i pomoc? czy chcesz zrobić ten drugi krok...a czego się tak na prawdę wstydzisz?
_________________
Kasia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gaga30



Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 42

PostWysłany: Pią Sty 21, 2011 0:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piszesz, że zdajesz sobie sprawę, że sąsiedzi słyszeli, że w Waszym domu dzieje się źle. Dlaczego więc bardziej wstydzisz się faktu, że w końcu chcesz uporządkować życie swoje i dziecka, niż wstydziłaś się tego, że mąż się znęca, wszyscy o tym wiedzą, ale nic się nie zmienia?
Ja myślę, że Ciebie po prostu wystraszył fakt, że ruszyła cała ta machina,a Ty nie jesteś na to gotowa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
flowerek



Dołączył: 19 Sty 2010
Posty: 364

PostWysłany: Pią Sty 21, 2011 1:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Asik, to nie ty się znęcasz nad nim ale on nad Tobą i to nie Ty masz powód do wstydu ale on.
Rozumiem co czujesz, chciałabyś się schować w mysią dziurę ale nie tędy droga. Rozumiem, bo sama to przeżywam.
Rozumiem też twój strach przed tym co będzie.
Ale uwierz ,że to można pokonać.Nie mówię,że jest łatwo ale można.
Popatrz , masz tutaj tyle przykładów osob, które tego dokonały.
I pomysl sobie ,że albo teraz się wycofasz i dzieci za ileś lat powiedzą ci,że to ty jestes temu winna, że to przez ciebie tyle wycierpiały a i sama dojdziesz do wniosku ,że zmarnowałaś ileś lat życia .
A nie będzie lepiej, tylko coraz gorzej, jesli się wycofasz.
Asik, pomysl sobie tak jak pisze heka - ich gadanie , ich bół głowy.
Ty noś głowę wysoko, bo jesteś dzielna.
Minie trochę czasu i ludzie znajdą inny temat do rozmów.
Aha, muszę ci powiedzieć,że ja z jedną osobą z rodziny, która podsycała plotki sobie poradziłam.Poszłam do niej i powiedziałam jej że wezmę ją na świadka bo skoro gada to wie dużo i ta jej wiedza może się przydać w sądzie.Przy czym "pouczyłam" ją ,że w sądzie będzie musiała powiedzieć prawde, bo zostanie zaprzysiężona.
Oczywiście zaprzeczała ,że cokolwiek gada ale ja już tego nie słuchałam bo powiedziałam do widzenia i wyszłam.
Pomogło- zamilkła jak grób.
A że do mnie się nie odzywa to trudno - nie moja ale jej strata. Smile
Pomysl też Asik o terapii.Zgłoś się do Ośrodka Interwencji Kryzysowej.
Tam będziesz miała pełną dyskrecję.Nic nie wyjdzie na zewnątrz.
A na pewno Tobie pomogą.
I bedzie ci lżej, bo chociażby to,że będziesz miala świadomość,że jest miejsce w którym spokojnie, bezpiecznie możesz o wszystkim mówić .Gdzie nic nie wyjdzie na zewnątrz i gdzie nikt nie zdziwi się i niczego nie skomentuje.
Za to da Ci wsparcie i pomoże pokonać lęk.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lulka



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 930
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Sty 21, 2011 1:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Ja myślę, że Ciebie po prostu wystraszył fakt, że ruszyła cała ta machina,a Ty nie jesteś na to gotowa.


Nareszcie ktoś zrozumiał do czego zmierzam, ale się nie zgodzę że nie jest gotowa.
Asik Ty jesteś gotowa wziąć "byka za rogi" tylko nie możesz wciąż w to uwierzyć! Wiesz, ta decyzja o NK to pierwszy dowód. Jesteś nie tylko silna,ale potrafisz walczyć z głupotą i zakłamaniem.
Masz prawo mieć wątpliwości.Masz prawo buntować się przeciw bezduszności i zobacz jak pięknie to robisz.Tu na Forum to udowadniasz jesteś nie tylko mądra ale masz w sobie wiele wrażliwości,której przemoc w Twoim życiu nie stępiła.Trzeba mieć wiele siły i mądrości by przetrwać - Ty dasz radę i to widać ,słychać i czuć. Szanuję ludzi którzy potrafią bronić swoich wartości bo Twój "wstyd" jak go nazywasz nie jest wcale wstydem - a walką o Twoją godność, więc "wstydź się tak jak najdłużej - bardzo Ci tego życzę!
_________________
Intuicja jest nieświadomą inteligencją, która prowadzi do wiedzy bez rozumowania lub wnioskowania.

— Hans Selye
http://www.zwierzenia.cba.pl/1/6.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
flowerek



Dołączył: 19 Sty 2010
Posty: 364

PostWysłany: Pią Sty 21, 2011 2:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No Lulka, ładnie to ujęłaś .
Dołączam się do Twoich życzeń dla Asik
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Asik35



Dołączył: 29 Wrz 2009
Posty: 110

PostWysłany: Pią Sty 21, 2011 12:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z p-kt waszego widzenie sie zgodze i nie mowie,że tak nie będe uważać jednak mimo wszytko twierdze ,ze w obecnej sytuacji i na tym poziomie samo złozenie NK juz jest odgornie długa droga usłana pasmem cierpien,bółu i upokorzeń że nie wspomne o rozjuszeni ów nie których przypadkach sprawcy i co to mało?...potrzebne jeszcz dodatkowe doznania?,nie przyjemnisc i osaczenia nie chce sie z nikim dzielic jak to ładnie Tolek banan ujał gdybym chiała publicznie sie ujawnic poszłabym do programu Ewy DRZYZGI.... .....czyż już nie wystarczy fakt ze samo zgłoszenie NK jest wielki wezwaniem ktore juz id gornie niesiesi konsekwencje zycia wspolnego,same wiecie z jakimi myslami sie borykacie jak b..jest trudne przerwanie tego wszyskiego...jak b..jestesmy uzaleznione ....zobaczcie prosze uzaleznionego człowieka puka do drzwi chce cos z tym zrobic mino ze za nim podejmie to decycje mijaja nie raz lata ,długie lata ,walak ze soba itddd...ale zgłaszajc sie ma anonimowos nie chciałby by ludzie dookoła wiedzieli ze to on ma problem...i to jego problem
To miłe co mowicie ja jednak czuje inaczej,owszem chciałam przerwac to wszystko ,ale nie za cene upubliczniania nie mam na to siły ...jeszcze raz powtorze ja nie moge sie z tym pogodzic i rowniez dowiadywałam sie o NK.. i informowano mnie ze jesli byłyby nastepne inerwencje lub sprawa w sadzie to sprawdza ale pierwsze wezwanie i załozenie nk jest taki b..postraszeniem sprawcy......wiec zakładajac ze wprowadzili mnie w blad zle poinformowali,bo gdybym wiedziała pewnie nie odważyłabym sie,ale stało sie ....moze warto załozyc prze moderatorow informacje jakie konsekwencje niesie za saba nk..to wazne,bo ja nie moge sie z tym pogodzic
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 4 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group