Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Niebieska karte ,a teraz wstyd nigdy wiecej!!!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Asik35



Dołączył: 29 Wrz 2009
Posty: 110

PostWysłany: Pon Sty 24, 2011 15:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marto25 własnie to czuje nie doszłam ,aż tak daleko jak ty ,ale zaczełam namiastke i żałuje tego ..kaszcze terapia nie mowie ze nie i owszem ,ale temat jest inny,jak moze niebieska karta wprowadzic jeszcze wiekszy chaos w zycie...czy tak powinno byc?....czy takie konsekwencje powinna miec ta droga?..do wyjscia i powiedzenia przemocy stop!!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta 25



Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 690

PostWysłany: Pon Sty 24, 2011 16:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wniosek: okrutny- ale ktos musi glosno to powiedziec:
Nie ma sprawcy bez ofiary. Ofiara jest odwroconym sprawca.
Oboje sa zaburzeni. Sprawca, bo robi co robi, ofiara bo znosi co znosi. Oboje graja w tej samej sztuce wzajemnie uzupelniajace sie role.
A wiec terapia. I glownie terapia. Aby znalezc siebie i sile na zwykle najzwyklejsze odejscie albo inaczej : aby znalezc sile na wziecie odpowiedzialnosci za swoje zycie.
Zauwazam cos.. niepokoi mnie to..
- ja tez tak mowilam.
Zauwazam dume kobiet w trakcie wychodzenia z przemocy.. dume z siebie,ze dają rade, ze znalazly sile i odwage.
Nie mozna im odmowic prawa do takiej dumy. To prawda- dokonuja heroicznego kroku.
Ale.. brakuje mi innego akcentu. To nie odejscie z przemocy winno byc "przedmiotem dumy lecz zmiana w osobowosci ofiary , i dalej.. swiadomosc, ze do przemocy doprowadzily konkretne cechy osobowosci ofiary .
Zwroccie uwage-- godnie jest odejsc po pierwszym,drugim starciu. Po prostu odejsc. I wziac na siebie konsekwencje tego kroku.
Nie jest godnie odchodzic w asyscie niebieskich kart , policji , prokuratorow Mopsow, pomagaczy itd. Nie jest godnie odchodzic jako ofiara.
Godnie jest odchodzic jako czlowiek swiadomie kierujacy swoim zyciem i bioracy odpowiedzialnosc za swoje czyny.
Bycie ofiara to zaprzeczenie godnosci i własnego czlowieczenstwa., to samoodebranie sobie praw ludzkich. Nie on - sprawca nam je odebral, ale my same zdewaluowalysmy siebie.
Dzis to juz wiem i wyraznie widze.
I odczuwam wstyd . Wstyd za siebie z okresu gdy stalam sie prawnie "ofiara przemocy".
Ta zabawa to nie jest zabawa , ani tez nie jest to gra w kto kogo pokona. ani kto wiecej wydrze ze wspolnegop dobytku.
Ta gra jest o wieksza stawke- o nasze czlowieczenstwo, o to czy w przyszlosci potrafimy godnie zyc czy tez popelnimy takie same błędy.


\
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mgrabas



Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 1516

PostWysłany: Pon Sty 24, 2011 19:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.forum.niebieskalinia.pl/viewtopic.php?p=35001&highlight=#35001
http://www.forum.niebieskalinia.pl/viewtopic.php?p=29895&highlight=#29895
_________________
Co Bóg złączył, tego człowiek niech nie rozdziela.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
tolek banan



Dołączył: 04 Sty 2011
Posty: 19

PostWysłany: Pon Sty 24, 2011 20:25    Temat postu: niebieska karta ... Odpowiedz z cytatem

cytat"NIE MÓWIĘ ABYŚ WALCZYŁ Z POLICJĄ ...MÓWIĘ ŻE MASZ PRAWO WYBORU.... pomyśl czy chcesz skończyć z przemocom w swojej rodzinie...na tą walkę potrzeba naprawdę dużo siły... życzę Ci jej z całego serca, bo uwierz wiem ile to kosztuje...
dlatego mogę Ci powiedzieć, że "problem z policją" jaki macie z Asik35 kiedyś wyda się wam śmieszny, banalny, to dopiero pierwszy krok a niektórzy tu z nas przeszli naprawdę trudną drogę w walce z przemocom...."

DZIŚ WŁAŚNIE DOSTAŁEM WIADOMOŚĆ Z PROKURATURY O UMORZENIU SPRAWY O POBICIE , DUSZENIE , ZNĘCANIE SIĘ PSYCHICZNE I FIZYCZNE SYNA NAD ŻONĄ I MNĄ Z BRAKU DOWODÓW , A WCZEŚNIEJ POLICJA NAROBIŁA ZAMIESZANIA W ŚRÓD SĄSIADÓW , A DONIESIENIE DO PROKURATURY DORADZIŁ NAM DZIELNICOWY.
DODAM ,ŻE WCZEŚNIEJ POLICJA BYŁA WZYWANA 4 RAZY.

I JAK TU SIĘ NIE ZGODZIĆ Z TEZĄ Asik35.

I CO NA TO MI PORADZICIE ....TERAPIA TERAPIA .....

W SOBOTĘ ZNOWU RZUCIŁ SIĘ NA MNIE Z PIĘŚCIAMI , ALE GO SPACYFIKOWAŁEM SAM

CZEKAM NA WASZE RADY.

MÓJ PRZYPADEK SZCZEGÓŁOWO OPISAŁEM NA FORUM W TEMACIE : DYSKRECJA POLICJI

N
_________________
tolek banan
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kaszcze



Dołączył: 31 Sty 2010
Posty: 363
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Pon Sty 24, 2011 21:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak Asik terapia!!!!!!

tak Tolek terapia!!!!

tylko trzeba widzieć w tym sens swojego działania....

ale przede wszystkim najpierw zapewnienie sobie bezpieczeństwa!!!!
IZOLACJA OD SPRAWCY!!!!!

Pozdrawiam Was...
_________________
Kasia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kaszcze



Dołączył: 31 Sty 2010
Posty: 363
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Pon Sty 24, 2011 22:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak Asik terapia!!!!!!

tak Tolek terapia!!!!

tylko trzeba widzieć w tym sens swojego działania....

ale przede wszystkim najpierw zapewnienie sobie bezpieczeństwa!!!!
IZOLACJA OD SPRAWCY!!!!!

Pozdrawiam Was...

Ps. Asik Niebieska Karta to co innego jak terapia i owszem...też założyłam niebieską kartę naszej rodzinie...wywołała zamieszanie ale po to by wreszcie coś zmienić...."poszłam na wojnę" jak Lulka napisała , ale dzięki terapii byłam gotowa na wygraną i przegraną...odizolowałam się od sprawcy( tu pomoc terapeuty )...zaczęłam analizować na terapii wszystko po kolei co , skąd i dlaczego...
moja decyzja o rozwodzie...już teraz 2 lata po ciężkiej walce.... i od pół roku jestem jeszcze raz na terapii...po to by nie robić takich samych błędów....tak jak pisała Marta "zmiana osobowości ofiary...."

teraz jestem OCALONA I SZCZĘŚLIWA...BUDUJE NOWE ŻYCIE...I CHCĘ POWIEDZIEĆ, ŻE JEST TO MOŻLIWE....
_________________
Kasia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lulka



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 930
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Sty 25, 2011 1:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marto bardzo mi zaimponowałaś.Chylę głowę.

Asik masz w sobie wiele żalu / chociaż skierowany jest on na razie w przestrzeń i omija prawdziwego sprawcę/ ale też i gniew - to dobrze - masz siłę, nawet nie wiesz jak wielką!
I czytaj Martę to co napisała wyżej, bo to niezwykle mądre i prawdziwe.To nie NK wprowadziła chaos w Twoje życie to nie policja ani sasiedzi je burzą i niszczą to ktoś zupełnie inny jest sprawcą Twojego bólu i nieszczęścia.
To nie my Ciebie nie rozumiemy i to nie nas przekonuj,że chcesz żyć normalnie,spokojnie i chcesz by odnoszono się do Ciebie z szacunkiem.
_________________
Intuicja jest nieświadomą inteligencją, która prowadzi do wiedzy bez rozumowania lub wnioskowania.

— Hans Selye
http://www.zwierzenia.cba.pl/1/6.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta 25



Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 690

PostWysłany: Wto Sty 25, 2011 12:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mgrabas.. oczywiscie zgadzam sie z Twoimi wypowiedziami pod linkami.
Ale..
jest ale..
kto odwazy sie powiedziec ofierze, ze jest szmatą?
Mowi jej to sprawca. I tylko on mowi jej prawde o niej prosto w oczy. On jej mowi prawde o niej . Ona nazywa to przemoca. Ona jemu mowi dokladnie taka sama prawde o nim - on nazywa to przemoca.
Odwazysz sie? bo ja nie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Asik35



Dołączył: 29 Wrz 2009
Posty: 110

PostWysłany: Wto Sty 25, 2011 12:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lulka przeczytałam b.uważnie i najsmutniejsze jest ot ze wyciagamy te same wnioski z marta 25 wniosek jest jeden nk nigdy!!!!....terapi i tylko terapia reszta to bagno ktorego nie ruszac...bo ciagnie za soba o wiele wieksze zło i konsekwencje ......bólu ,zwątpień ,upokorzeń...ktore i tak towarzysza na bezustannie .......
Ty co sie udało chyle czoła,ale takich osob jest wciaz za mało......a biorac pod uwage jak to tu wciaz słysze konsekwecje nie jest to warte nie w tak smutnym teamcie..


Ostatnio zmieniony przez Asik35 dnia Wto Sty 25, 2011 12:33, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Asik35



Dołączył: 29 Wrz 2009
Posty: 110

PostWysłany: Wto Sty 25, 2011 12:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przeczytajcie uwaznie marte 25 i jej ie tylko ostatnia wypowiedz czy tylko ja widze proble społeczeństwa i roztrząsania sprawy? i publiczną krzywda jaka za tym idzie?......
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Asik35



Dołączył: 29 Wrz 2009
Posty: 110

PostWysłany: Wto Sty 25, 2011 12:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tez sie zgadzam z wieloma sprawami ktore zostały tu poruszone ale to ze sie wstydze to moj wstyd i mam do tego prawo .....to dlaczego inni moga decydowac w tak ciezkie sprawie i za mnie podejmuja decyzje?.....ja podejmuje decyzje nabieram odwagi mowie dosc...nie bede pomiatan ,chce sie szanowac odzyskac godnosc i co...zabieraja mi ja w spsob okrutny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lulka



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 930
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Sty 25, 2011 12:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No wybacz Asik, ale Twoje wnioski są zupełnie rozbieżne.
Nie ruszać? A co - tkwić w tym? Chwila dziewczyny chyba popłynęłyście na mieliznę.

Co Ty Marta piszesz?
To prawda - tylko przemocowiec mówi ofierze, że jest nikim....etc Tylko przemocowiec utwierdza ofiarę, że bez niego zginie marnie przecież to on jest panem jej życia on decyduje.On jest wielki! najsilniejszy,najmądrzejszy.
Sąd,policja,prawo jest poza nim bowiem ON JEST PRAWEM.Twoim prawem,dla Ciebie prawem - inne nie istnieje a jeśli po niego sięgasz to wszystko dzieje się z Twojej winy.To ty jesteś jego wstydem i nieszczęściem,ale on niczego nie robi przeciwko Tobie on nie jest Twoim wrogiem tak jak Ty jego ale to Ty właśnie jesteś szmatą,nielojalną to ty niszczysz życie rodziny "srając we własne gniazdo" Czyż nie to słyszy ofiara?!
Ale wezwij policję zobaczysz jaki stanie się potulny,malutki,biedny i zagubiony. Tylko zostań z nim sama a zdwoi swoją agresję żebyś więcej nie miała takich bezmyślnych pomysłów!Zostań z nim sama a gotów Cię zabić za nieposłuszeństwo.
Wiesz co oznacza taka agresja? JEGO STRACH! on już czuje,że wymykasz mu się spod kontroli.on już wie,że masz odwagę przeciwstawić mu się i co dla niego najgorsze - wie, że masz ŚRODKI by się bronić.Oooo! tego oni boją się najbardziej! wiedzą,wiedzą że to już KONIEC.Dlatego zdwoją swoją agresję,będą próbowali wszystkich możliwości by Cię zawrócić i podporządkować.
Ale to TY WYBIERASZ! I NIKT WIĘCEJ!
Napisałam już dopóki jest popyt /czytaj: milczenie/ dopóty jest podaż / czytaj: działanie/
Wiele Asik musisz jeszcze zrozumieć ze swojego życia,z siebie samej - ale chyba jednego jesteś już pewna: że nie jesteś masochistką, że jesteś człowiekiem,który czuje,myśli i reaguje.
Asik a wiesz jak ja to odbieram o tym wstydzie? że GO BRONISZ! TY BRONISZ SWOJEGO KATA - to jest w Twojej głowie! Wmówił w Ciebie te wszystkie brednie!
_________________
Intuicja jest nieświadomą inteligencją, która prowadzi do wiedzy bez rozumowania lub wnioskowania.

— Hans Selye
http://www.zwierzenia.cba.pl/1/6.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta 25



Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 690

PostWysłany: Wto Sty 25, 2011 13:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przepraszam ale cos poknocilam. Odbilo sie 3 razy.

Ostatnio zmieniony przez marta 25 dnia Wto Sty 25, 2011 13:04, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta 25



Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 690

PostWysłany: Wto Sty 25, 2011 13:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Asik, choremu, niedoleznemu, niezdolnemu do samodzielnej egzestencji czyli zatroszczenia sie o swoje dobro tez spoleczenstwo i odpowiednie sluzby niosa pomoc.
.. reszte sama sobie dopowiedz.

Mgrabas.. tekst Dynamiki o psychopatach znam, ale dzis odbieram go inaczej . To wczesny tekst Dynamiki, z czasem wielokrotnie korygowany .
Dzis patrze inaczej na to zjawisko: jesli potrafie " odczytac " psychopate , potrafie od niego odejsc. Problem lezy gdzie indziej- w przemocy mamy dwie osoby wzajemnie sie uzupelniajace . Dynamika slusznie pisze, ze zapewne kazdy z nas zna osoby psychopatyczne ale z roznych powodow nie wchodzi z nimi w blizsze lub dalsze zwiazki. A nawet jesli wejdzie- potrafi postawic granice i powstrzymac zainteresowanie psychopaty swoja osoba.
Problem zas jest tam, kiedy ochoczo wchodzimy w kontakt / z uroczym/ psychopata/tka zupelnie imregnowani na sygnaly ostrzegawcze , ktore to sygnaly sa czesto wlasnie bodzcem pobudzajacym potrzebe jeszcze blizszego z nim kontaktu. / psychopata wyzwalajacy uczucia macierzynskie, psychopatka wyzwalajaca potrzebe bycia rycerzem -wybawca/ .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta 25



Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 690

PostWysłany: Wto Sty 25, 2011 13:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lulka.. nie pisze nic odkrywczego, dziele sie z wami przemysleniami po..

Lulka - on to robi. A ty sie zgadzasz. / zgadzalas.
Nie stajemy sie szmatami bo ONi z nas robia szmaty. Stajemy sie nimi poniewaz sie na to godzimy. Stajemy sie nimi, bo po pierwszych wulgarnych slowach, pierwszym szarpnieciu, pierwszym uderzeniu- nie odeszlymy natychmiast. Jak miliony innych kobiet .

Tylko nie pytaj mnie dokad isc ? nie pytaj za co?
bo w tych pytaniach jest juz odpowiedz.
Dlaczego uzaleznilysmy sie od nich? Dlaczego inne kobiety potrafily zadbac o swoja niezaleznosc?

Asik a wiesz jak ja to odbieram o tym wstydzie? że GO BRONISZ! TY BRONISZ SWOJEGO KATA - to jest w Twojej głowie! Wmówił w Ciebie te wszystkie brednie!

Asik albo
a/ broni swoj falszywy obraz / przecietna rodzina, przecietna mezatka jak inni wokol niej
b/ dojrzewa do samodzielego myslenia / dzialania i odczuwa wstyd na mysl, ze ma swoje zycie powierzyc w rece osob postronnych. / juz to zrobila -nk
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 6 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group