Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dom Opieki?co to za placowka i dla kogo??

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
motyl



Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 98

PostWysłany: Wto Lut 01, 2011 15:06    Temat postu: Dom Opieki?co to za placowka i dla kogo?? Odpowiedz z cytatem

witajcie.pisze tu bo nie wiem gdzie sie z tym udac a moze i wiem tylko nie chce nikomu zaszkodzic a wiem ze to co slyszalam z opowiesci dobre nie jest.otoz moja kolezanka choruje od 27lat na SM jest w domu opieki i podczas odwiedzin czuje ze jest coraz bardziej przybita wiec bylam tam nie dawno i postanowila mi wszystko opowiedziec.dla mnie to nie logiczne i nie dopomyslenia mowi ze takie osoby jak ona nazywani sa ,,podludzmi,,kobieta jezdzi na wozku jej nogi rece odmowily posluszenstwa jedynie prawa reka jeszcze troszke dziala jakos.tak mi jej zal byla w szpitalu nosi juz cewnik ktory musi sobie kupowac placi za ten pobyt 3tys zl a kierownictwo wymaga zeby pieluchy rekawiczki latexowe kupowala sobie sam .slyszala od kierowniczki ze ma przywilejje bo ja zciagaja zlozka w dzien i sadzaja na wozek i jest powiedziane albo lezysz albo siedzisz cholera to jest nic czy widzial ktos kiedys zeby ktos na kibel sadzal w wyznaczone dni??to cos nie tak ta kobieta chce zyc a oni ja dobijaja jak mozna nakazac zalatwiac sie nie wtedy kiedy ja chce tylko wedlog grafiku.? pytalam a co jest jak np.zechce ci sie w dzien do ktorego nie wysadza cie na kibel to powiedziala mi ze robi na siedzaco w wozku ona ma zaparcia jest jej tak ciezko .to bardzo meczace .prosze powiedzcie mi gdzie mozna by bylo sie udac zeby ta kobieta zyla normalnie mimo tej choroby chciala gdzies napisac o tym jak jest naprawde w tym domu ale nikt nie chce sie nararzac mowi ze osoby tam przebywajace a jest ich sporo sa zastraszane i wogole i dlatego zyje z dnia na dzien bo sie boi narazic i zrobic z siebie kozla ofiarnego.chce jej pomoc tylko nie wiem jak .mowila ze w nocy dostaje spastyki -kurcza jej sie nogi i ciezko jej je wyprostowac ma dzwonek zeby dzwonic po pomoc ale nie korzysta z niego bo opiekunki sa zle i strasza ze zostanie przeniesiona do hospicjum dla niej noc to koszmar przez te nogi nie moze przewrocic sie na bok a nikt jej nie moze pomoc ona wie ze nie jest tam sama ale za opieke placi duzo pieniedzy i chce za to troche zrozumienia i opieki moze ktos mi powie czy to normalne ze tak jest wszedzie ?czekam i pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sylwia1975



Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 431

PostWysłany: Wto Lut 01, 2011 21:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

motylku nie mnieszkam wpolsce to nie i nie wiem ale zawsze jest warto pukac w duzo drzwi ,trzeba sie rozejzyc zorientowac.pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lulka



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 930
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Lut 02, 2011 11:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam - zrób cichutki wywiad i jeżeli będziesz miała podejrzenia to kieruje Cię na tę stronę - może sie przyda:

http://www.bpp.waw.pl/rzecznik_praw_pacjenta.html

Często się zastanawiam jak to możliwe, że niektórzy ludzie nie są na swoich miejscach - jakie życie było by łatwiejsze...

http://www.forum.niebieskalinia.pl/viewtopic.php?t=2522
_________________
Intuicja jest nieświadomą inteligencją, która prowadzi do wiedzy bez rozumowania lub wnioskowania.

— Hans Selye
http://www.zwierzenia.cba.pl/1/6.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
motyl



Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 98

PostWysłany: Sro Lut 02, 2011 15:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam i dziekuje napewno sie przyda:)pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group