Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wzór odwołania od decyzji prokuratora

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tolek banan



Dołączył: 04 Sty 2011
Posty: 19

PostWysłany: Wto Sty 25, 2011 15:13    Temat postu: Wzór odwołania od decyzji prokuratora Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś na tym forum pomoże mi , poda wzór pisma odwołania od decyzji prokuratury o umorzeniu spr. tj o czyn z art.207&1kk(znęcanie, ubliżnie znęcanie psychiczne, bicie , duszenie) na podstawie art. 17 &1 pkt 1 wobec braku danych dostatecznie uzasadniających podejrzenie popełnienia przestępstwa

Proszę o pomoc , mam czas do 31 stycznia.

Jutro idę zapoznać się z aktami
_________________
tolek banan
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Wto Sty 25, 2011 21:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odwołanie od umorzenia ...nie ma jakiegoś wzoru, trzeba napisać normalne pismo, ująć w nim dlaczego nie zgadzasz się decyzją prokuratora, uzasadnić co nie zostało wyjaśnione, albo wyjaśnione zbyt pobieżnie,, do jakich dowodów nie sięgnięto a jakie zbagatelizowano...Pisze się do sądu za pośrednictwem prokuratora, który zatwierdził postanowienie...zresztą, przyślij na mego maila Twoje wątpliwości i przemyślenia a ja postaram się ci pomóc!
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
heka



Dołączył: 17 Lis 2009
Posty: 465

PostWysłany: Wto Sty 25, 2011 21:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pisałam takie odwołanie ( jak zresztą wszystkie pozwy i inne pisma do sądu) sama,zwyczajnie ,po polsku,starając się w miarę jak najkrócej-najlepiej w punktach- ,ale rzeczowo przedstawić moją sprawę .Nigdy nie siliłam się na prawnicze sformułowania ani paragrafy i nigdy z tego powodu żadne pismo nie zostało odrzucone.Pamiętam jedna sytuację ,kiedy sąd miął wątpliwości czego oczekuję ,ale zostałam o to dopytana w czasie rozprawy i mój wniosek został przyjety.
Wg.mojej wiedzy i doświadczenia z sądami powinieneś wypunktować to co zostało przez policje /prokuraturę odrzucone , nieuwzględnione.
Tyle moje doświadczenie,może Echnaton coś doradzi?

EDIT-pisałam razem z Echnatonem Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Wto Sty 25, 2011 22:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj

w/g mnie jak coś mogę dodać - w tym piśmie niech głównym elementem będą dowody . Przyjrzyj się nim może coś umkneło Twojej uwadze ...

Nie ma takiego wzoru - napisz swoimi słowami, daj argumenty, powody czemu nie zgadzasz się z umorzeniem. ( pamiętaj także, że masz na to określony termin -podany na /dole/ postanowienia o umorzeniu).
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
tolek banan



Dołączył: 04 Sty 2011
Posty: 19

PostWysłany: Sro Sty 26, 2011 8:26    Temat postu: Wzór odwołania od decyzji prokuratora Odpowiedz z cytatem

Dzięki za rady ,właśnie za godzinkę wybieram się do prokuratury zapoznać się z aktami , bo na odwołanie mam czas do poniedziałku 31 stycznia .

Mam jeszcze pytanie.
Czy na świadka można powołać kogoś kto na własne oczy nie widział przemocy znęcania ale zna to z naszych opowiadań , np. pedagog czy psycholog szkolny?
_________________
tolek banan
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lulka



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 930
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Sty 26, 2011 9:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Możesz powoływać każdego na świadka i to zależy od Sądu czy uzna że zeznania wnoszą coś do sprawy.
Z psychologami to trudna sprawa bo obowiązuje ich "tajemnica zawodowa" na ogół wymawiają się "bólem głowy", / nie dotyczy biegłych powołanych przez Sąd do sprawy/ ale Sąd może powołac jako świadka a w szczególnych przypadkach / np zagrożenie życia i zdrowia/ może zeznawać, ale raczej nie licz na psychologa szkolnego - chyba, że sam się zadeklarował lub wyraził zgodę na uczestniczenie w sprawie./ w co mówiąc szczerze wątpię/.
_________________
Intuicja jest nieświadomą inteligencją, która prowadzi do wiedzy bez rozumowania lub wnioskowania.

— Hans Selye
http://www.zwierzenia.cba.pl/1/6.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tolek banan



Dołączył: 04 Sty 2011
Posty: 19

PostWysłany: Sro Sty 26, 2011 16:57    Temat postu: Wzór odwołania od decyzji prokuratora Odpowiedz z cytatem

Zapoznałem się z aktami w prokuraturze:
1/ Sąsiedzi nic nie widzieli i nie słyszeli , bo nie mogli wszystko to odbywało się w czterech ścianach.
2/Podejrzany -"syn" oczywiście większości zaprzecza w swoich zeznaniach.

Innych świadków nie mamy , czy jak ja widzę jak syn znęca się psychicznie i fizycznie nad żoną to jestem niewiarygodnym świadkiem?.
Przecież były też groźby .
O co tu k-wa chodzi czy musi dojść do tragedii rozlewu krwi aby prokurator zauważył ale często jest już wtedy za późno.

Biorę się do pisania odwołania

Jak macie jakieś rady to dajcie znać
_________________
tolek banan
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
heka



Dołączył: 17 Lis 2009
Posty: 465

PostWysłany: Sro Sty 26, 2011 21:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

teraz do mnie dotarlo Shocked czy ja dobrze rozumiem?twoja żona jest poszkodowaną ?,to ona wniosła oskarżenie?jeśłi tak ,to jasne ,ze ty jestes swiadkiem i wg mnie dość wiarygodnym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Sro Sty 26, 2011 23:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A interwencje Policji? Może coś zostało pominięte, niewyjaśnione, zakryte czymś innym? Daj jakiś znak, wskazówkę....
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
tolek banan



Dołączył: 04 Sty 2011
Posty: 19

PostWysłany: Czw Sty 27, 2011 14:26    Temat postu: Wzór odwołania od decyzji prokuratora Odpowiedz z cytatem

No właśnie zażaleniu na umorzenie zwróciłem uwagę, że brak jest notatek i informacji , że co najmniej 3 razy była wzywana policja , że byli uspokajali syna .

Doniesienie o znęcanie się fizyczne i psychiczne złożyliśmy oboje , czy to na znaczenie?

Czy do tego zażalenia , może być też dołączony opis tego jak żona odczuwa tą sytuacje , opis tego ,że zeznania syna są nie prawdziwe?

Czy zażalenie zacząć od :

Nie zgadzam się z postanowieniem o umorzeniu śledztwa?
_________________
tolek banan
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Sob Sty 29, 2011 23:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zacząć trzeba mniej więcej w tym stylu - Zaskarżam postanowienie Prokuratory Rejonowej w ...z dnia ....sygantura akt...............
zarzucając mu:
1. nieuwzględnienie wszystkich dowodów w sprawie.
2. stronnicze i wybiórcze stwierdzenia
3. ......

Uzasadnienie:
Prokurator rozpatrując zawiadomienie nie sięgnął do notatek z interwencji policyjnych, notatników interweniujących policjantów oraz nie przesłuchał ich pomijając oczywiste i niepodważalne fakty. Także moje zeznania i zony zostały potraktowane pobieżnie i nie stanowiły dowodu, a zeznania/wyjaśnienie syna zostały przytoczone jako prawdziwe i nie podlegające sprawdzeniu. odnoszę wrażenie, ze sprawca w tym przypadku niczego nie musi udowadniać, a prokurator - powołany do obrony krzywdzonych i poszkodowanych - staje murem za sprawcą jemu wierząc i pomijając zgłoszone przez nas dowody i ignorując nasze zeznania.


I tak dalej, udowadniając każdą tezę...
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group