Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nie zamykajcie się w domu

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Czytelnia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
justi1301



Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 10

PostWysłany: Czw Lut 10, 2011 12:28    Temat postu: Nie zamykajcie się w domu Odpowiedz z cytatem

Witam!
Moim zdaniem to najgorsze co może być to zamknięcie się w domu ze swoim problemem, odcięcie się od przyjaciól, rodzinny, ludzi bo przecież wstyd. A ten, który krzywdzi na zewnątrz błyszczy wśród otoczenia. I oto historia mojej teściowej:
Młoda, piękna, inteligentna, niezależna kobieta zamknęła się w domu ze swoim oprawcą i swoim problemem. Teść pił, bił, bawił a ona wszystko to przetrzymywała bo nie chciała odbierać dzieciom ojca. Wszyscy wiedzieli wśród otoczenia jaki jest i co się dzieje. Rodzinna teścia wiedziała o problemie ale zamiast jej pomóc wszyscy ją "gnoili" bo jakby była dobrą żoną to by nie pił. A on pracowała na całą rodzinnę, pracowała w domu, wychowywała dzieci. Odcięła sie od ludzi, od przyjaciół, od swojej rodziny bo wstyd, na zewnątrz wychodząc z maską szczęśliwej kobiety. Konsekwencje są smutne w tej chwili ma silną nerwicę, o ogromnym uszczerbku na zdrowiu, sama. Teść mówi teraz o niej wariatka powinna sie leczyć, ośmieszając ją wśród całego otoczenia. A on bryluje wśród wszystkich "kryształowym charakterem", humorem, zadbany, wypoczęty Evil or Very Mad Dziś teść ma 60 lat dewiza życia: zjeść, zapalić, wypić ( trochę mniej ze względu na zdrowie), tv, warknąć na żonę lub ją nękać ( dni ciszy bądź krzyku itp.) Nadzieja 40 lat zmieni się, jak widać! Teściowa po 40 latach dojrzała, żeby zadzwonić 1- raz po policję, żeby się nie izolować ze swoim problemem ale zdrowia i życia jej nikt nie wróci. Może ta historia komuś się przyda, zeby przemyśleć własne życia i wyciągnąć wnioski
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
flowerek



Dołączył: 19 Sty 2010
Posty: 364

PostWysłany: Czw Lut 10, 2011 23:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

justi , może jestem twoją teściową? Smile bo jakbym słyszała moją synową. Smile
To jest tak podobne do mojego małżeństwa , łącznie ze skutkami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
justi1301



Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 10

PostWysłany: Pią Lut 11, 2011 0:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Flowerek być może jestem Very Happy Teść jest dla mnie czarujący, dowcipny, wymarzony w pełni tego słowa znaczeniu. Nie dawno dostałam od "M" telefon z delegacji: "ojciec pijany pobił matkę" na początku nie mogłam zrozumieć jaki ojciec, o co chodzi, nie docierało to do mnie. Jak przecież ojciec ma 60 lat Exclamation Ale dotarło jak "M" mi powiedział proszę pomóż jej bo ja jestem daleko. Pojechałam i nie poznałam kobiety: nie potrafiła sklecić prostego zdania bo jest tak znerwicowana. Piłam kawę i się przyglądałam ich relacją. Siedziała cicha i zastanawiała się czy może się odezwać. Jak tylko się odezwała od razu krzyczy na nią, warczy jakby mógł to: w łeb i do kąta. Zresztą jego najlepszym dowcipem: "babę należeć lać bo tam gnije czy coś tam" Evil or Very Mad Wiem, że nie powinnam się mieszać w ich małżeństwo ale nie pozwolę tak traktować kobiety, człowieka Evil or Very Mad Teraz często jeżdżę na obiadki i również bryluję dowcipem ale mu w pięty wchodzą. I namówiłam teściową, żeby sobie szła na uniwersytet 3 wieku, do fryzjera, na zakupy, do koleżanek Very Happy Niech siedzi sam, a rodzinka teściunia już się boi Shocked bo przecież jakby mieliby go wziąść to wiedzą jakie ziółko. Szkoda, że 40 lat temu tego nie widzieli Twisted Evil
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Czytelnia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group