Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jak uciec od psychopaty ? :(

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krzywdzona



Dołączył: 04 Mar 2011
Posty: 2

PostWysłany: Pią Kwi 01, 2011 16:58    Temat postu: Jak uciec od psychopaty ? :( Odpowiedz z cytatem

Witam,
od pewnego czasu (po przeczytaniu wielu artykułów, informacji, itp. na temat psychopatii), jestem pewna, że mój mąż jest psychopatą ! Sad Wcześniej nie umiałam nawet nazwać jego i tego co on mi wyrządza bez żadnych skrupułów, ale teraz już jestem pewna, że się nie mylę.
Moje pytanie jest natomiast takie, co dalej ? Co teraz ? Przecież on jest bystry i inteligentny, jak mam wygrać jaką kolwiek sprawę ? Przecież to on wszędzie i przed każdym zrobi ze mnie wariatkę ? W dodatku mamy kilku miesięczne dziecko, które boję się, że on swoim sprytem, na złość mi zabierze, gdy wytoczę jakąś sprawę przeciwko niemu Sad
Wiem, że nie mogę tkwić dalej w tym toksycznym związku, bo naprawdę zwariuje, ale ucieczka z tego jest niemalże nie możliwa Sad
Nie mogę pozwolić sobie na kolejne lata manipulowania mną i perfidnego okradania mnie i mojej rodziny Sad Oszukiwania i winienia mnie, za jego przekręty, upokarzania i obrażania oraz wysłuchiwania jego notorycznych kłamstw, w dodatku w "żywe oczy" Sad

A wiecie co jest najgorsze, że choć jestem wykształcona (obroniony tytuł mgr + dodatkowe studia podyplomowe + inne kursy dokształcające), choć mam wielu przyjaciół i znajomych, choć podobno większość uważa mnie za ładną i szczupłą, to on wmówił mi, że jestem głupia, nikt mnie nie lubi i mam się odchudzać Sad Sam natomiast ledwo co zdał maturę, a ma takie mniemanie o sobie, że jest najmądrzejszy, najfajniejszy i najpiękniejszy. Wiem jedno muszę się od niego uwolnić, ale jak ? Czy ma ktoś podobne doświadczenia ? Czy komuś udało się raz na zawsze uciec od psychopaty ?

I jeszcze jedno, czy jest możliwe zdiagnozowanie psychopaty za pomocą badania jego mózgu ? Bo wiadomo, że mózg psychopaty różni się od mózgu normalnych ludzi. Jeśli tak to kto i gdzie przeprowadza takie badania ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dynamika
Wolontariusz NL
Wolontariusz NL


Dołączył: 16 Lip 2006
Posty: 741

PostWysłany: Pon Kwi 04, 2011 18:52    Temat postu: Re: Jak uciec od psychopaty ? :( Odpowiedz z cytatem

Witaj,

Calej rzeszy ludzi udalo sie uwolnic od psychopatow. Wiele osob opisalo w ksiazkach jak to zrobilo, na poczatek poczytaj jakies pozycje z listy ksiazek polecanych na forum. Osoby posiadajace zaurzenia osobowosci sa zazwyczaj nadmiernie kontrolujace i egoistyczne i maja bardzo wrazliwe ego, Jednoczesnie ich wola jest tak naprawde sprzezona z wola osob, nad ktorymi staraja sie zapanowac, tzn jak sie na cos uprzesz to takie osoby sie na to zgodza, mimo, ze beda utrudniac Ci osiagniecie twoich celow maksymalnie. Dlatego w moim osobistym doswiadczeniu skuteczne jest nie oglaszanie im swoich zamiarow i posuniec, zapobiega to ich kalkulacjom . Wszystko to dotyczy oczywiscie osob, ktore maja zaburzenia osobowosci.
Pozniej dopisze jeszcze wiecej.

pozdrawiam,
P.
_________________
"Sukces mierzy sie tym jak wysoko dolecisz kiedy odbijesz sie od dna" General George Patton Jr.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Wto Kwi 05, 2011 0:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nawet najbardziej przebiegły i sprawny intelektualnie psychopata nie uczyni:
1. nie zrobi z Ciebie chorej psychicznie,
2. nie odbierze Ci dziecka.

O tym decydują lekarze i sąd, a oni oceniają dowody a nie czyjeś - choćby najbardziej prawdopodobne słowa!

Sprawcy przemocy często roztaczają przez dręczonymi ofiarami wizje swej wszechmocy, wiedzy, inteligencji, ale...kiedy zaczniesz porównywać swoje i jego osiągnięcia okazuje się, że wcale nie jesteś bez szans.
Zaczęłaś już zauważać pierwsze symptomy tej nierównej roli. Oto piękna, mądra dziewczyna dała się omotać słowom zakompleksionego chłopca, którego największe osiągnięcia to wskazywanie ludziom złych stron, krytykowanie i szukanie źdźbła w ich oczach.
Badania dla psychopaty? Pewnie można je wykonać ale bez jego wiedzy i zgody? Bardzo trudno, może przy sprawie karnej? I to tez nie zawsze....
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
kaszcze



Dołączył: 31 Sty 2010
Posty: 363
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Wto Kwi 19, 2011 13:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj krzywdzona....mój były mąż też był i jest psychopatą i to na dodatek zboczonym...kiedyś jak miałam małe dzieci myślałam dokładnie jak Ty "przecież on zabierze mi dzieci", "nie mogę rozbić tego związku" itd....świetnie manipulował emocjami i naszą psychiką....już 12 lat temu wiedziałam, że muszę się uwolnić ale nie widziałam jak ... wyrywałam się pomału nie pozwalając mu na wszystko, odmawiałam- on wpadał we wściekłość- i te straszne OCZY PSYCHOPATY...chroniłam siebie i dzieci jak umiałam...w podświadomości czekałam aż dorosną....wtedy nie widziałam innej drogi wyjścia... myślę że ja też musiałam dorosnąć, nabrać siły...

gdy przeciwstawiasz się psychopacie on wpada w szał....do tego alkohol i tragedia - jego biała gorączka, i zagrożenie mojego życia....

wtedy już nic innego nie pozostaje jak ucieczka i ZUPEŁNA IZOLACJA OD PSYCHOPATY....

dwa lata temu uciekłam z dziećmi...potem była właśnie zupełna izolacja od niego...dziś już poukładałam swoje sprawy...rozwód...alimenty...podział majątku...

kiedyś też chciałam aby ktoś zbadał jego mózg....dziś już wiem dobrze kim był, co robił i wiem, że dobrze zrobiłam ....
psychopaty nie wyleczysz...nie zmienisz...jeśli ma zaburzenia osobowości to również marne szanse....zresztą uważam, że ofiara psychopaty nigdy go nie "uleczy", nie zmieni...może go tylko rozwścieczyć dlatego uważam, że skoro możesz gdzieś w jakiś sposób pomóc sobie i dziecku przez izolacje to zrób to....nie będziesz kiedyś żałować , że to zrobiłaś...

pozdrawiam i życzę Ci siły na podjęcie odpowiednich kroków....
_________________
Kasia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sylwia1975



Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 431

PostWysłany: Sro Kwi 20, 2011 21:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tacy ludzie lubia mniec wizje,oto ich zabuzone ego malutkie jak spjzymy z dystansu ,czemu cie gnebi zeby mniec podwladnych ,narcyzm jest zabuzeniem czesto zaczyna sie w dziecinstwie ,ale to nie twoj problem ,on musi go sam rozwiazac ps co echton napisal brawo Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mala5



Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 21

PostWysłany: Sro Maj 18, 2011 7:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja długo przygotowywałam się do odejścia. Chyba za długo bo jeszcze wkręcił mnie w długi. Ale teraz jestem już pewna swego. Odkąd przestał z nami mieszkać jest spokój i dzieci wyszły z zaburzeń zachowania. Dbaj o siebie i pilnuj swoich granic. U mnie wystarczyło jedno badanie RODK przy rozwodzie i natychmiast diagnoza o zaburzonej osobowości. Moje małżeństwo nie istniało A ja 11 lat próbowałam go rehabilitować. Dalej szarpie, ale ja robię swoje i kolejne decyzje Sądu są dla mnie korzystne. Trzymaj się i dokładnie zaplanuj swoje odejście. Pamiętaj on zawsze będzie ojcem dziecka i będzie miał prawo do kontaktów. Ale nie masz obowiązku za niego utrzymywać dziecko czy dokładać sama do utrzymania rodziny. Jeżeli nie ma tzw. wyrównania to dźwigasz coś ponad siły. Pozdrawiam. Życzę powodzenia. mala5
_________________
mala5
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group