Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ogólnopolski Kongres Przemoc w rodzinie 2011
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Konferencje, Warsztaty, Szkolenia etc.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lulka



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 930
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Sty 17, 2012 13:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Całe życie pracuję w bezpośrednim kontakcie z ludźmi.I wiem, że ludzie są różni,ale kocham w sobie i w nich spontaniczność bez kalkulacji,założeń itd...
Wiele się nauczyłam i wciąż uczę,ale zawsze wiedziałam jedno: nie wystarczy dobry przepis na potrawę, potrzebne są przede wszystkim produkty, umiejętności i predyspozycje i nade wszystko żeby móc z siebie coś dać innym ludziom trzeba ich lubić.Tak po prostu za darmo i za to, że nie jest się samemu.

Z pozdrowieniami i najlepszymi życzeniami:

http://www.prawnik.pl/temat-dnia/299377,Centrum-Pomocy-Prawnej-Pro-Bono-juz-otwarte.html
_________________
Intuicja jest nieświadomą inteligencją, która prowadzi do wiedzy bez rozumowania lub wnioskowania.

— Hans Selye
http://www.zwierzenia.cba.pl/1/6.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Pią Sty 20, 2012 0:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To czas to zmienić! Swoim przykładem, swoją działalnością, nie oglądać się na innych, robić swoje i zmieniać swój świat i potem w swojej najbliższej okolicy. Znam wiele takich Teresek, które zaczynały tak samo i...im się udało. Lepiej powoływać się na takie przykłady, szukać takiej motywacji!
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Renata
Moderator - Pracownik NL
Moderator - Pracownik NL


Dołączył: 29 Gru 2005
Posty: 278

PostWysłany: Pon Sty 23, 2012 11:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marta 25 napisał:
o nie, nie. jak nie zaplaca to sie nie pisze.
Nie byc ty taka wyrywna.. masz za duzo ? bo ja nie.
Za friko, z wlasnej woli moge pomoc Marysi , Zosi ,Krysi ale mowy nie ma o wiazaniu sie z jakakolwiek instytucja gdzie frukty ktos inny zbiera a wolantariusz zasuwa darmo .
Lulka robota , praca w tym kraju leza na ulicy/ gdzie nie popatrzysz tam jest cos do zrobienia. . tylko placic nie ma komu.
. .

W pewnym sensie zgadzam sie z Marta. Od kilkunastu lat dzialam w roznych organizacjach pozarzadowych, fundacjach (kilka nawet sama zakladalam jako fundator), bo widze wokol siebei problemy zwyklych ludzi, ktore chcialabym zmienic, aby swiat dla mojej corki byl juz fajniejszy i bezpieczniejszy. Wszyscy wokol widzac, ze sie angazuję oczekuja więc, ze bede PROFESJONALNIE, z pelnym zaangazowaniem i dyspozycyjnoscia 24 h na dobe, robic potrzebne innym ludziom rzeczy ZA DARMO. Kiedy rozmawiam z dysponentami pieniedzy publicznych i samorzadowych oni mowia "pieniedzy nie ma, ale sa biedni ludzie, trzeba im pomoc, zrob to w ramach wolontariatu...". A przeciez pomoc obywatelom tego kraju to zadanie panstwa! Ja, Ty, Wy, my, placimy na to podatki! Ja nie chce aby moje podatki szly na stadiony (nikt mnie o taka zgode nie pyta), chce zeby one szly na bezpeiczenstwo - na ulicy, w domu. Moge te dzialania wspierac, mobilizowac innych, ale na mily Bog nie za darmo calymi latami! Chetnei zaangazuje sie na tydzein, dwa, trzy w ciagu roku za darmo jako wolontariusz, pojade kopac studnie do Afryki, uczyc dzeici angielskeigo w Azji, ale nie moge caly prowadzic stabilnej pomocy dla ofiar przemocy ZA DARMO. Moja rodzina tez chce jesc i jechac na wakacje. Ja tez nie samym slowem zyje, choruje, potrzebuje lekow, opieki itd.
Druga sprawa to wolontariat w obszarze pzreciwdzialania przemocy. To bardzo trudne zadanie i bardzo obciazajace. Wierzcie mi lepiej kopac studnie w Afryce i uczyc dzieci angielskiego. W tym obszarze mozna nie tylko innym, ale i sobie zrobic krzywde. Dlatego tak wazne, aby robic to z glowa i profesjonalnie, a nie "z sercem, a bez glowy". Czy chcielbyscie, aby operacje kardiologiczna Waszej mamy/taty/dziecka robil wolonatriusz po 5 godzinach przygotowania? Ja nie. Choc zakladam, ze na oddziale kardiologii jest miejsce dla wolonatriusza - zeby przyniesc wody, poczytac gazete, porozmawiac... Ale musi byc tam profesjonalny personel medyczny. Dlatego wysylanie wolontariuszy w dziewiczy teren, na ktorym nawet zawodowcy by mieli trudnosci - to zbrodnia! Na nich i na tych ludziach, ktorzy przyjda po pomoc.
To ku rozwadze z historia Teresy opisanej przez Marte. Mysle, ze lepiej dla Teresy i kobiet ze tej wsi byloby gdyby nadal przychodzily do niej pogadac jak do sasiadki, przyjaciolki, radnej niz to co sie wydarzylo gdy zalapala sie za zrobeinei czegos co wymaga nie tylko serca, ale i wiedzy.
W przemocy wobec kobiet wiele mowi sie o roli tzw. "siostr" czy wolontariuszek, ktore pogadaja, wysluchaja, zrobia herbaty, nawet przenocuja, gdy bedzie taka potrzeba. Ale nie zastepuja psychologa, terapeuty, policjanta, prawnika, sedziego itd. To zbyteczne, niebezpieczne i nieskuteczne!
To moj glos w sprawie "wolonatriusze a przemoc w rodzinie". Ciekawa jestem Waszego zadania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta 25



Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 690

PostWysłany: Wto Sty 24, 2012 6:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam sie z Toba Renato.
Anonimowi Alkoholicy maja swoje siostry i braci, maja swoj wolantariat ale .. maja BAZE na ktorej to wisi, ktora kontroluje , nadzoruje ma swoja linie programowa. ale jest tez wladna udzielic konkretnej pomocy. Ofiary przemocy maja Osrodki Pomocy ale sa to osrodki sformalizowane w ktorych ofiara jest petentem umawianym na termin..
Realnie ofiara przemocy jest calkowicie pozbawiona pomocy doraznej .. do psychologa kolejka, do osrodka termin.. na co dzien w ataku lekowym, po awanturze nie ma czesto do kogo zadzwonic, z kim pogadac , do kogo pojsc.. a jest to moment w ktorym czesto popelnia bledy, robi cos co w konsekwencji obraca sie przeciwko niej // analogicznie alkoholik na odwyku siega znow po alkohol/.
Siostry to dobry pomysl.. byla juz kiedys o tym dyskusja na forum.. ale tu tez sie z Toba zgadzam nie moze to byc wolna amerykanka , pospolite ruszenie ktorego kompetencje oparte sa na zalozeniu " sama bylam ofiara , potrafie i chce pomoc"
Mnie w systemie brakuje .. systemu.
Czesto ponuro mysle, ze no tak : alkoholicy potrafili bo to faceci, potrafia sie dogadac konstruktywnie. To czesc prawdy. Druga czesc tej prawdy to fakt, ze na walke z alkoholizmem sa pieniadze. Na walke z przemoca- nie ma. Ale.. moze by sie i znalazly.. gdyby byla inicjatywa..

pomyslalam.. gdyby mozna bylo.. dolaczyc do alkoholikow.. wyskrobac jeden dwa popoludnia w ich bazie na mitingi dla ofiar przemocy.. .. zanim trafia do psychologa, zanim trafia do osrodka pomocy , zanim trafia do MOPS ,zanim trafia na policje i do sadu..
Pewnie nie mozna, bo sami alkoholicy borykaja sie z kosztami, z brakiem pomieszczen itd.. brakuje mi w tym wszystkim miejsca do ktorego mozna by przyjsc nawet anonimowo.. pogadac.. wygadac sie ale... jednoczesnie otrzymac konkretne wskazowki.. i to tam widze zainstalowane Siostry..
U nas przyjete jest, ze jesli juz.. to heja.. otwieramy osrodek, zatrudniamy etatowych pracownikow.. formalizujemy na maksa i przyjmujemy petentow , ktorych poddajemy proceduralnej obrobce. . Kazda ktora byla poddana takiej obrobce doskonale wie jak irytujaca dla ofiary jest ta procedura i swoisty jezyk zawodowych pomagaczy. Wiele kobiet daje temu wyraz na tym forum. Osrodki Pomocy powinny byc drugim rzutem pomocy.. ofiara musi dojrzec do szukania pomocy, byc przygotowana do przyjecia pomocy formalnej a pomóc jej w tym dojrzewaniu powinna Siostra. Siostra winna wykonywac te swoista prace u podstaw , byc kolezanka, przyjaciolka , siostra ,dostepna 24 godziny .. uswiadomic ofierze ze jest ofiara i nakierowac do szukania pomocy.
Resume: znow pieniadze.. na to wszystko potrzeba pieniedzy...


Ostatnio zmieniony przez marta 25 dnia Wto Sty 24, 2012 9:09, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta 25



Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 690

PostWysłany: Wto Sty 24, 2012 7:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy siostra powinna byc oplacana ? mysle,ze tak. Powinna byc takze przeszkolona i stale doszkalana. Lecz nie powinna wchodzic w role terapeutki, prawnika czy byc urzedniczka pracujaca od -do.. jej czas pracy bylby 24 godzinny. Powinna byc siostra, przyjaciolka , umiec powiedziec : nie wiem, zapytajmy madrzejszych.. dowiedzmy sie itd.. Siostra moglaby tez sluzyc jako pogotowie awaryjne , do niej mozna by uciec.. u niej przenocowac.. bylaby to piekielnie trudna i odpowiedzialna praca.
No coz.. mozemy pomarzyc.. szybko tak sie nie stanie.. kasa. Kto za to zaplaci.

a to jest przyklad wolontariatu po polsku. Ponizszy tekst napisal o mnie moderator tego forum w topiku " przemoc i wiara"
Co tym osiagnal ? zburzyl poczucie bezpieczenstwa uczestniczek. Dlaczego to zrobil? oto jest pytanie. Nie zlamalam regulaminu forum.
To jest Polska. Facet nie lubi mnie. To wystarczy aby odebrac mi prawo uczestniczenia w dyskusjach forum i szkalowac. Przy tym on klamie, wymysla bzdury i podaje je jako obciazajace mnie fakty. Przykre.. tym bardziej,ze cos temu forum zawdzieczam ,ze od 2006 r wnioslam znaczacy wklad w jego poziom.
..........
Do wszystkich uczestników forum. Od dłuższego czasu obserwuję posty uczestniczki Marta 25, nie widzę w nich nic zdrożnego ani nie wyczuwam zagrożenia. Ale...chciałbym przypomnieć, że posty tej Pani mogliśmy poprzednio obserwować pod nickami laura52 i leni56 (o innych mniejszych próbach złamania Regulaminu forum nie wspomnę). Oba nicki zostały zablokowane ze względu na na fakt, że uczestniczka za każdym razem narzucała swoje reguły gry i działała na szkodę zarówno innych uczestników jak i Niebieskiej Linii. W konsekwencji swego pseudonaukowego działania Laura (albo Leni, już tego nie sposób przypomnieć) pisząc do wielu uczestniczek forum założyła własne, które w pierwszej kolejności zajmowała się szkalowaniem naszego forum, a następnie wyrzuciła wszystkie dziewczyny z tego forum a forum zamknęła. Gwoli ścisłości ani Laura Ani Leni nie miały żadnych kompetencji z zakresu przeciwdziałania przemocy a tylko własne doświadczenie z bycia ofiarą przemocy, które - jak wynika z ostatnich wpisów wciąż nie odeszły do lamusa, ale jeszcze na nią oddziaływają.
Obserwujemy poczynania uczestniczki od czasu wejścia na forum ale...nie mamy 100% pewności, że nie prowadzi działalności polegającej na terapeutyzowaniu czy też pomocy osobistej pisząc na priv bądź tez na maile uczestniczek. Ponieważ weszła tutaj kuchennymi drzwiami, nie próbując niczego wyjaśniać ani nikomu prosić o ponowna możliwość uczestniczenia w pracach forum, wiedząc że jest osobą która sieje wiele zamętu i wprowadza niepotrzebne zamieszanie jestem to winien wszystkim uczestnikom tego forum. Podstępny sposób działania i nieprofesjonalny sposób działania tej osoby może przyczynić się powstania szkód, za które forum NL ani dyrekcja NL nie ponosi żadnej odpowiedzialności. Wszelkie kontakty wykraczające poza strony forum mogą być niebezpieczne dla uczestników forum, które mają problemy z zatrzymaniem i zagospodarowaniem przemocy. Ze względu na to, że Marta25 nie zwróciła się do któregoś z moderatorów podejrzewam, że nie przyszła tutaj w pokojowych zamiarach, nie chcę znać tych zamiarów, ale...MOIM OBOWIĄZKIEM JEST ZAMIESZCZENIE NINIEJSZEGO OSTRZEŻENIA co oczywiście nie wpływa w żaden sposób na to, że każdy jest dorosły i może zapraszać i być zapraszany przez kogo chce i ile razy chce!

_________________


Ostatnio zmieniony przez marta 25 dnia Nie Sty 29, 2012 20:41, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Sro Sty 25, 2012 0:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzisz Renato, ja z kolei jestem za tym aby byli i wolontariusze i specjaliści, aby chirurg robił operację na otwartym sercu ale wodę do płukania rąk podawał mu niekoniecznie drugi fachowiec ale wolontariusz. I nie jest tak, że tylko chirurg operuje, ale jego praca byłaby niemożliwa bez anestezjologa, sanitariuszy, pielęgniarek, salowych czy wreszcie wolontariuszy. Podobnie w przemocy. Pomagać może fachowiec ale wysłuchać, pogłaskać po głowie, podać ciepłe słowo i nie mniej rozgrzewającą herbatkę mógłby wolontariusz!
W profilaktyce przemocy potrzebni są jednakowo i jedni i drudzy, szkoda tylko, że dysponenci kasy nie umieją tego dostrzec i chcąc ciąć koszty chcieliby zatrudnić wolontariusza na etacie neurochirurga i pozwolić mu eksperymentować na otwartym organizmie, a przy okazji nie chcieliby za nic odpowiadać i jeszcze mieć wysoki pułap świadczonych usług!
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Lulka



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 930
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Sty 25, 2012 17:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
W tym obszarze mozna nie tylko innym, ale i sobie zrobic krzywde. Dlatego tak wazne, aby robic to z glowa i profesjonalnie, a nie "z sercem, a bez glowy".



sylwia1975 napisał:
po co komu rozum ,serce i tak robi swoje Very Happy

Wink

Cytat:

Po pierwsze, średnie i młode pokolenie prawicowych publicystów ma wysokie mniemanie o własnych możliwościach intelektualnych i cnotach moralnych. Ale niestety, ich wysoka samoocena niezbyt się potwierdza w konfrontacji z rzeczywistością


Cytat:

Po trzecie, przynajmniej niektórzy krytycy WOŚP wierzą, że pomaganie musi wiązać się wyrzeczeniem, cierpieniem, "oddawaniem siebie innym". Charytatywność w ich rozumieniu musi boleć pomagającego. "Siłaczka" - to jest wzór; zadowolony dzieciak, który cieszy się, dzieląc się swoją tygodniówką z innymi, czy przedsiębiorca, który codzienną pracą doszedł do sporych pieniędzy, cieszy się z tego i chce trochę dać innym - to nie jest bohater polskiej prawicy. Zgodne jest to ze schematem prawdziwego Polaka patrioty, który cierpi za miliony, z każdej strony jest osaczony przez wrogów, żyje w oblężonej twierdzy, nie może więc nikomu ufać.


http://wyborcza.pl/1,75515,10978855,Dlaczego_prawica_nie_moze_zniesc_Owsiaka.html

*Krystyna Skarżyńska - profesor w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie i w Instytucie Psychologii PAN

i tak dalej i tak dalej....
a moim skromnym zdaniem jeśli się komuś coś daje i daje się tak jakby się sobie wnętrzności / już nie serce/ wyrywało to lichy pożytek z takiej darowizny i niczemu dobremu ona nie służy.To jest moje zdanie Renato na temat oczu pełnych słońca kiedy patrzą na człowieka.

a ja jestem po zawodówce Lulka.
Zamkniesz kolejny temat? Bo nie jestem ani doktorantką,ani psychologiem ani profesjonalistką zaledwie tylko sobą.
_________________
Intuicja jest nieświadomą inteligencją, która prowadzi do wiedzy bez rozumowania lub wnioskowania.

— Hans Selye
http://www.zwierzenia.cba.pl/1/6.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta 25



Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 690

PostWysłany: Nie Sty 29, 2012 20:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko sercem widzimy dobrze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Nie Sty 29, 2012 20:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie Ewo...

Stanowcze nie dla Twojej manipulacji. Znam to już z dawnych Twoich występów i widzę, że postępujesz według tego samego schematu - jeśli ktoś powie nie to co Ty chcesz usłyszeć to zaczynasz najpierw o krzywdzeniu Ciebie, potem o szkalowaniu uczestnika(uczestniczki), który miał odmienne zdanie od Twego.
Tym wpisem nie odebrałem Ci prawa do dyskusji a jedynie ostrzegłem innych przed niebezpieczeństwem manipulacji z Twojej strony. Zresztą wchodząc na strony naszego forum trzeba zachować pewne zwyczaje i obowiązki.
Nie wyobrażam sobie aby ktoś zmienił wierzchnią koszulę i udając inną osobę wciąż wchodził do mego mieszkania nie wyjaśniając, ani nie próbując oczyścić się z poprzedniej sytuacji, w której pluł na mnie, oczerniał mnie i dyskredytował wobec mojej rodziny.
Ponieważ nie mogę doszukać się czystych intencji w Twoim kolejnym powrocie na nasze forum wolałem ostrzec tylko uczestników a oni z tą wiedzą zrobią to co zechcą.

Do tematu nie będę już wracał. Musisz pogodzić się się z tą "nową" sytuacją i przyjąć do świadomości, że od początku wiemy iż jesteś wilkiem tylko, że w owczej skórze.

Mam nadzieję, że zrozumiesz, że to jedyna szansa abyś mogła funkcjonować na forum....
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Lulka



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 930
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Sty 29, 2012 23:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Tylko sercem widzimy dobrze.

Ty nie masz serca Marto Ty masz:
centralny narząd układu krwionośnego położony w klatce piersiowej, w śródpiersiu środkowym, wewnątrz worka osierdziowego.
To był dobry temat trochę wszystkich poniosło.
Może za jakiś czas warto jednak do niego wrócić...
Zwłaszcza, że moje spostrzeżenia w realu wskazują na potrzebę istnienia wolontariatu związanego z NL, i o tym chciałabym porozmawiać.
_________________
Intuicja jest nieświadomą inteligencją, która prowadzi do wiedzy bez rozumowania lub wnioskowania.

— Hans Selye
http://www.zwierzenia.cba.pl/1/6.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Konferencje, Warsztaty, Szkolenia etc. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group