Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Prostować listy psychopaty ?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krzywdzona



Dołączył: 04 Mar 2011
Posty: 2

PostWysłany: Nie Cze 05, 2011 11:09    Temat postu: Prostować listy psychopaty ? Odpowiedz z cytatem

Witam, jestem żoną psychopaty Sad Po woli zbliża się rozprawa w sądzie, a mój chory mąż piszę do mnie fałszywe listy, które chce przedstawić w sądzie jako dowód. W listach tych pogrąża mnie robiąc ze mnie agresywną wariatkę. Wymyśla sytuacje, które w ogóle nie miały miejsca, albo opisuje coś fałszywie, tak żeby on był tym dobrym, a ja tą złą. Oczywiście wszystko jest odwrotnie. Proszę napiszcie mi czy powinnam te jego listy prostować, pisząc do niego i opisując jak było naprawde itp. Czy lepiej nie reagować ? Boję się tylko, że w sądzie jeśli on te swoje przekłamane listy przedstawi ja nie będę mogła się wypowiedzieć i wyprostować wszystko na rozprawie. Czy powinnam mu teraz odpisywać żeby ten mój list był również dowodem w sądzie ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lulka



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 930
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Cze 05, 2011 11:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Boję się tylko, że w sądzie jeśli on te swoje przekłamane listy przedstawi ja nie będę mogła się wypowiedzieć i wyprostować wszystko na rozprawie.

Nie ma takiej opcji żebyś nie miała możliwości wypowiedzi chyba, że jesteś niemową, ale wtedy przysługuje Ci tłumacz języka migowego/ Wink /.
Moim zdaniem wstrzymaj się do sprawy - tam na pytania sądu będziesz odpowiadać z mężem już chyba wszystko sobie wyjaśniłaś.
Nie reaguj na zaczepki - szkoda sił,nerwów i zdrowia.
_________________
Intuicja jest nieświadomą inteligencją, która prowadzi do wiedzy bez rozumowania lub wnioskowania.

— Hans Selye
http://www.zwierzenia.cba.pl/1/6.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mgrabas



Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 1516

PostWysłany: Nie Cze 05, 2011 15:34    Temat postu: Re: Prostować listy psychopaty ? Odpowiedz z cytatem

jeśli obawiasz się, że w sądzie mogłabyś nie umieć się obronić, możesz teraz napisać na spokojnie swoje stanowisko, przedstawić prawdę o sytuacji, zebrać fakty i je dołączyć na rozprawie, jako dowody
_________________
Co Bóg złączył, tego człowiek niech nie rozdziela.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
A_ka



Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 7
Skąd: W-wa

PostWysłany: Pon Cze 06, 2011 22:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wykorzystalabym te "tworczosc " dla podwazenia jego wiarygodnosci prawnej.
Nie odpisywalabym
W tej sytuacji zwrocilabym UWAGE na daty dostarczenia przesylek .
Mam nadzieje ze zachowalas koperty , a jesli to polecone, zadbaj o kopie z Urzedu pocztowego
Czy przypadkiem jest !!!!!ze terminy dostarczania listow , sa zbiezne z data zaistnieniem sporu prawnego.Czyli sa pozniejsze
Nie mam pewnosci ale chyba takie dzialanie nazywa sie ... nekaniem - i jest obwarowane konsekwencja prawna
Powodzenia Smile
_________________
Łagodności można spodziewać się jedynie po silnych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Wto Cze 07, 2011 12:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krzywdzona odezwij się na maila, ta sprawa wymaga spokojnego podania więcej szczegółów i danych aby można był Ci pomóc.
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
sylwia1975



Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 431

PostWysłany: Wto Cze 07, 2011 18:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przypomnialo mi sie jak,bylam na rozprawie sadowej znajomej kiedys z jej bylym,ona mniala obdukcje i dowody na niego on nie,,,,,,,,,,,,, az sie prokurator pod nosem smial co on opowiadal tam..................................... to pamietam takze kobietki dowody zbierajcie,nawet zeznania u swojego terapeuty wrazie czegos sie przydadza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group