Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Niebieska karte ,a teraz wstyd nigdy wiecej!!!
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Asik35



Dołączył: 29 Wrz 2009
Posty: 110

PostWysłany: Pon Sty 17, 2011 13:38    Temat postu: Niebieska karte ,a teraz wstyd nigdy wiecej!!! Odpowiedz z cytatem

W końcu odważyłam zrobiłam pierwszy krok rok tem załozyłam niebieska karte, choc kazda z nas wie ,ze nie ma sie czym chwalic nie łatwo sie dzieli tym co sie dzieje w domu itd...,jestem przerażona ,rozgorycznoa,otoż procedura wymaga opieki dzielnicowego i to rozumiem skkoro została założona karta musi byc jakas opieka,jednak obecnos policjanta w obecnosci obecności tzw.sprawcy czyli mojego meza jest troszke bezsensowna ,bo tak czy siak nie bedzie sie mowiło całej prawdy chocby ze strachu ,gdyz za chwile oni zamkna drzwi a my zostajemy aale to nie wazne,uzgodniłam z dzielnicowym zeby mnie uprzedzał o wizycie lub ewentulanie bedziemy w kontakcie telefonicznym, az tu teraz we wtorek wieczorem dzwonek do drzwi ,Policja nas odwiedziła ,zaczeła wypytywackto jest sprawca co sie dziej i czy wszystko ok(byłam postawiona naprawcde w sytuacji nieciekawej co miałam przy mezu powiedziec?,,,,nawet jesli byłoby co nie tak?)........najgorsze było to ze ten ow pPolicjant o czym dowiedziałam sie dopiero po czasie przeszedł sie po lokatorach i pytał czy jest u ans problem alkoholowy ,pytał o awanturyi itd...zrobili z nas patologie wstyd na całej lini i tak jest mi wstyd a teraz?.....zaluje jak nigdy dotad mojej decyzji i wiem ze nie jest to warte takie upokorzenie,zeby sasiadow mieszac ..i bez wyjasnienia wypytywac sie o alkochol czy mamy jakies problemy itddd....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mgrabas



Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 1516

PostWysłany: Pon Sty 17, 2011 14:07    Temat postu: Re: Niebieska karte ,a teraz wstyd nigdy wiecej!!! Odpowiedz z cytatem

Asik35 napisał:
W końcu odważyłam zrobiłam pierwszy krok rok tem załozyłam niebieska karte, choc kazda z nas wie ,ze nie ma sie czym chwalic nie łatwo sie dzieli tym co sie dzieje w domu itd...,jestem przerażona ,rozgorycznoa,otoż procedura wymaga opieki dzielnicowego i to rozumiem skkoro została założona karta musi byc jakas opieka,jednak obecnos policjanta w obecnosci obecności tzw.sprawcy czyli mojego meza jest troszke bezsensowna ,bo tak czy siak nie bedzie sie mowiło całej prawdy chocby ze strachu ,gdyz za chwile oni zamkna drzwi a my zostajemy aale to nie wazne,uzgodniłam z dzielnicowym zeby mnie uprzedzał o wizycie lub ewentulanie bedziemy w kontakcie telefonicznym, az tu teraz we wtorek wieczorem dzwonek do drzwi ,Policja nas odwiedziła ,zaczeła wypytywackto jest sprawca co sie dziej i czy wszystko ok(byłam postawiona naprawcde w sytuacji nieciekawej co miałam przy mezu powiedziec?,,,,nawet jesli byłoby co nie tak?)........najgorsze było to ze ten ow pPolicjant o czym dowiedziałam sie dopiero po czasie przeszedł sie po lokatorach i pytał czy jest u ans problem alkoholowy ,pytał o awanturyi itd...zrobili z nas patologie wstyd na całej lini i tak jest mi wstyd a teraz?.....zaluje jak nigdy dotad mojej decyzji i wiem ze nie jest to warte takie upokorzenie,zeby sasiadow mieszac ..i bez wyjasnienia wypytywac sie o alkochol czy mamy jakies problemy itddd....

wstyd? warto przestać zważać na to co myślą czy mówią inni i zacząć się kierować wyłącznie tym co słuszne, a słusznym było zrobienie właśnie tego co zostało zrobione
_________________
Co Bóg złączył, tego człowiek niech nie rozdziela.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Asik35



Dołączył: 29 Wrz 2009
Posty: 110

PostWysłany: Pon Sty 17, 2011 14:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mograbas nie wstydze sie tego ,ze zgłosiłam karte tylko tego co ze mnie zrobiono ,mieszac do tego sasiadow?,a jesli to niech zrobia to tak zeby wiadomoe było o co chodzi ,a nie kazdy mysli ze u nas patologia,nie powiedzieli wypytujac sie o przemocy ,wstyd mi i tyle za wszystko ....mowisz nie przejmowac sie innymi tak sie nie da nasze zycie to inni tez niestety
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lulka



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 930
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Sty 17, 2011 14:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Asik a czego Ty się wstydzisz?
Myślisz że sąsiedzi nie widzieli czy nie słyszeli?
Myślę, że nie musisz się wstydzić - a jedynie zadbać o to by przemoc zniknęła z Twojego życia bo jej nie chcesz.Mężowi wizyty policji tez dobrze zrobią - dobrze się zastanowi zanim ...a jak nie to konsekwencje będą i to wcale nie na Twoją niekorzyść.Prędzej czy później ktoś go za wszystko rozliczy.
Fajnie, że dołączyłaś do nas znowu / w sensie wiesz jakim/ - pierzemy te same "brudy" z życia, więc niejesteś sama.
Witaj Asik wśród swoich!
_________________
Intuicja jest nieświadomą inteligencją, która prowadzi do wiedzy bez rozumowania lub wnioskowania.

— Hans Selye
http://www.zwierzenia.cba.pl/1/6.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Asik35



Dołączył: 29 Wrz 2009
Posty: 110

PostWysłany: Pon Sty 17, 2011 14:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nawet jesli słyszeli to co z tego to moja sprawa nie innych ,i podejmujac decyzje nie myslałam ze beda wszyscy w to wchodzic ,wystarczajaco mi jest głupi a teraz tym bardziej nie powinno tak to sie odbywac ,i to jest pomoc?...wiesz co sasiedzi odpowiedzieli?..nie nic nie słyszymy nie widzimy ,eheheh i ci ti dało co?....tylko niepotrzebne zamieszanie i nastepny powod do plotek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lulka



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 930
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Sty 17, 2011 14:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

znasz najlepiej swoich sąsiadów.Ludzie generalnie w takich sytuacjach milczą bo nie wiedzą co maja mówić żeby np nie zaszkodzić.Może z bliższymi porozmawiaj jak spytają - może okaże się że nie są wcale wścibscy,nie plotkują,ale są życzliwi i mogą okazać się pomocni jak będa wiedzieli.Może okaże się też, że masz wśród nich sprzymierzeńców a walka z przemocą otwiera przed kimś drzwi....i jemu samemu dodaje odwagi.
Dopóki nie wiesz nie możesz tego ocenić.
Wiem też że nieszczęście jednoczy bardziej niż powodzenie.
Jest ok - naprawdę jest ok - znajdź w tym dobro.
_________________
Intuicja jest nieświadomą inteligencją, która prowadzi do wiedzy bez rozumowania lub wnioskowania.

— Hans Selye
http://www.zwierzenia.cba.pl/1/6.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Asik35



Dołączył: 29 Wrz 2009
Posty: 110

PostWysłany: Pon Sty 17, 2011 14:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jednak wiem jedno jest to osobiste przezycie i nie chciała nikogo w to włanczac i gdybym wiedziała ze tak bedzie nie zdecydowałabym sie ..nie chciałam publicznej sensacji nie powinno tak by nie powinno!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lulka



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 930
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Sty 17, 2011 14:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"poszły konie po betonie" zawsze mozesz zatrzymać wycofując się.Czy tego chcesz czy chcesz przerwać tę gehennę swojego życia?
Kochanie jest tyle publicznych sensacji, że ludzie naprawdę mają o czym gadać.
Określ co dla Ciebie jest ważne i czego naprawdę chcesz? /oczywiście tylko sobie tj granicę do której chcesz przerwac przemoc czymkolwiek by była dla Ciebie /.
_________________
Intuicja jest nieświadomą inteligencją, która prowadzi do wiedzy bez rozumowania lub wnioskowania.

— Hans Selye
http://www.zwierzenia.cba.pl/1/6.html


Ostatnio zmieniony przez Lulka dnia Pon Sty 17, 2011 14:39, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Asik35



Dołączył: 29 Wrz 2009
Posty: 110

PostWysłany: Pon Sty 17, 2011 14:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeciez wiecie jak to jest i wiecie ze nie jest łatwo zwłaszcza upubliczniac sie i tak trzeba sie zobyc i wiele w sobie przełamac by zgłosic niebieska karte ,ale na upublicznianie nie jestem gotowa,przełamywałam w sobie duzo ale teraz poprostu mam dosc....mieszkałam tez w osordku przez jakis czas zaczełam sie otwierac ,ale dlatego ze sama chciałam i inkt mnie do niczego nie zmuszał..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Asik35



Dołączył: 29 Wrz 2009
Posty: 110

PostWysłany: Pon Sty 17, 2011 14:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nibieska karta powinna chronic ,dawac bezpieczenstwo...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lulka



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 930
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Sty 17, 2011 14:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oj gonisz siebie! daj sobie czas na oswojenie ze sobą inną, tą która chce wrócić do normalnego życia.Niestety policja to nie psychologowie .Ich zadanie jest działanie nie przeciwdziałanie przemocy.Chodzi mi o to, że oni mają przerywać przemoc nie rozbierać ją na czynniki pierwsze.
_________________
Intuicja jest nieświadomą inteligencją, która prowadzi do wiedzy bez rozumowania lub wnioskowania.

— Hans Selye
http://www.zwierzenia.cba.pl/1/6.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Asik35



Dołączył: 29 Wrz 2009
Posty: 110

PostWysłany: Pon Sty 17, 2011 14:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To niech przeciwdziałaja a nie szkodza!!!!!!!!!!!!,nie chciałam by wszyscy wiedzieli nawe jesli cos słyszeli i co przeciwidzałnie przemocy to jest wypytywnie sie sasiadow?..gdzie wiadomo ze nie powiedza a nawet jesli to i tak sie z tym nie zgadzam bo to jest jeszcze raz zanzaczam moje zycie a nie publiczne ......a jesli juz to robia to niech powiedza o co chodzi a nie robia ze mnie patologie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lulka



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 930
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Sty 17, 2011 15:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zwykła hipokryzja Asik
a w czym Ci zaszkodzili? taka procedura - no żeby tak dobrze było, zę wierzą na słowo .Przecież muszą sprawdzić Twoje info.Wyobrazasz sobie inaczej? Mąż idzie do sądu i mówi, że żona nie dba o dzieci tylko się łajdaczy ze wszystkimi przy dzieciach i na podstawie jego słowa zabierają Ci dzieci a on dostaje rozwód z Twojej winy. co wiecej masz płacić i jemu alimenty.Bo on biedny taki.
Prze tyle czasu łykałaś ból i strach...że stanie na własnych nogach cię przeraża.Nie bój się!
_________________
Intuicja jest nieświadomą inteligencją, która prowadzi do wiedzy bez rozumowania lub wnioskowania.

— Hans Selye
http://www.zwierzenia.cba.pl/1/6.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Asik35



Dołączył: 29 Wrz 2009
Posty: 110

PostWysłany: Pon Sty 17, 2011 15:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok..tylko ze ja nie złozyłam niebeiskiej karty tak poprostu po kolejnej awanturze i wygonieniu mnie z domu mnie i dziecka wiec byłysmy we dwie..i tedy po rozmowie z nimi namowili mnie a raczej uswiadomili ze warto byłoby załozyc niebieska karte.rozmawiali z moim mezem i przyznał sie wiec co tu sprawdzac?nie wazne,potem byłam w osradku tez sprawdzono a le w sposob dyskretny ,myslusz ze przyjetoby mnie do osrodka na słowo?nie ale było to załtwione w sposob dyskretny jeszcze raz powtarzam....Lulka sytuacja ktora przedstawiałas oczywiscie zgadzam sie w tym przypadku gdzie juz wchodzi w gre sad i postanowienie ,ale tu nic takiego nie miałao miejsca .......czym mi zaszkodzili ?..jak to czym?..tym ze zpostały w to właczone osoby trzecie,tym ze została moja sprawa sprawa publiczna,nie jestem gotowa na to by wszyscy zyli moimi problemami zwłaszcza ze iwme ze ot nic nie da nie wazne nie wiem czy ktos z was chciałby by chodziła policja po sasiadach i pyała sie czy pijesz ,czy słychac awantury i czy wogle cos słychac...przyszła do mnie sasiadka i i pyta sie Pani Asiu co sie dzieje?ja patrze na nia i nie wiem o co chodzi..a ona bo pytali sie czy Pani pije no błagam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sylwia1975



Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 431

PostWysłany: Pon Sty 17, 2011 15:27    Temat postu: niebieska karta a teraz wstyd Odpowiedz z cytatem

Very Happy eh pogadaja pogadaj i przestana ja wszystkim mowie kto jest zainteresowany ze moja mama jest toksycznym rodzicem,mam sie wstydzic ? czego? nikogo nie zabilam nie okradlam i nie bede milczec ,a ludzie coz problemy innych co dla niektorych sa ciekawsze bo moga na chwile zapomniec o wlasnych ,co do sasiadow minie zwiatrem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 1 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group