Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

jeszcze raz
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Czw Lis 03, 2011 22:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MMałgorzato, staramy się zapewnić bezpieczeństwo, ale bezpieczeństwo jeszcze nie oznacza, że nie spotkasz innych o poglądach z zupełnie innej bajki. Nie przejmuj się obiegowymi poglądami, szukaj takich słów i osób, które Cię wzmocnia a nie osłabią....
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
MMalgorzata



Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 48

PostWysłany: Sob Lis 05, 2011 22:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Echnaton napisał:
MMałgorzato, staramy się zapewnić bezpieczeństwo, ale bezpieczeństwo jeszcze nie oznacza, że nie spotkasz innych o poglądach z zupełnie innej bajki. Nie przejmuj się obiegowymi poglądami, szukaj takich słów i osób, które Cię wzmocnia a nie osłabią....


Dziękuję za wpis. Tak, zdaję sobie sprawę, że ludzie mają rozmaite podejście do różnych tematów. W codziennym życiu spotykamy tuziny osób o obiegowych poglądach. Na tym forum widzę, że jego uczestnicy starają się podbudować innych, będących w potrzebie. To bardzo pozytywne. Brakowało takiego miejsca. A jeśli czasami trafi się wypowiedź, która może zranić, myślę, że to jest nieuniknione, tym bardziej, że forumowicze są pełni emocji i czasami nie są w stanie nad tymi emocjami zapanować. Mam to samo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Wto Lis 08, 2011 18:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wszyscy mają też wiedzę na temat przemocy, a potoczne przekonanie na każdy temat...tylko sporadycznie pomaga! Jest prawie jak w życiu, tam tez zdarzają się wichrzyciele, tylko u nas...staramy się chronić przed opiniami przynoszącymi szkody!
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
MMalgorzata



Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 48

PostWysłany: Czw Lis 10, 2011 23:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fakt nie wszyscy mają też wiedzę na temat przemocy. Mam wrażenie, że bardzo niewiele osób ma tę wiedzę. Ale to się zmienia. Pamiętam kiedyś zadzwoniłam pod jakiś nr telefonu pomocowego i odezwał mi się zakład pogrzebowy... Nie żartuję. Zadzwoniłam drugi raz bo myślałam, że pomyliłam numer. Drugi raz też odebrał zakład pogrzebowy....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Czw Lis 10, 2011 23:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może to był znak dla Ciebie, że wkrótce Twój problem umrze i będziesz żyła w świecie bez przemocy? Smile)
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
MMalgorzata



Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 48

PostWysłany: Czw Lis 10, 2011 23:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Echnaton napisał:
Może to był znak dla Ciebie, że wkrótce Twój problem umrze i będziesz żyła w świecie bez przemocy? Smile)


Kto wie, co prawda wtedy mnie to przeraziło i raczej nie spodziewałam się świata bez przemocy, teraz jednak widzę, że niebieska linia działa i potrafi niektórym pomóc, a to już jest bardzo optymistyczne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MMalgorzata



Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 48

PostWysłany: Pią Lis 11, 2011 15:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdaję sobie oczywiście sprawę, że świata bez przemocy nie ma i nie będzie. Wszędzie w każdym kraju dochodzi do przemocy na większą i mniejszą skalę. Nie ma idealnych ludzi. Jest jedno "ale": ludzie mają większą ochotę do pracy, są mniej mściwi, zawistni i agresywni jeżeli mają szansę na rozwiązanie swoich problemów. Mogą np. poradzić się prawnika bo ich na to stać, mają szansę na dobrą, bezpłatną lub niedrogą ale rzeczywistą pomoc psychologiczną i nawet psychiatryczną. Problemy giną w zarodku zamiast się rozwijać, nawarstwiać.
Kiedy prowadziłam działalność gospodarczą i trafiłam na 2 gnojków, których do ekstazy doprowadzało mówienie o nich gnoje, dowiedziałam się, że to nie uczciwość jest ważna. Od tamtej pory mam inne spojrzenie na wszystko co dzieje się w naszym kraju. Ale co ja tu wyjeżdżam z krajem. Przecież nie tego dotyczy to forum. Mam nadzieję, że agenci w ciemnych okularach nie przyjdą mnie aresztować za ten wpis.
Podsumowując, wiem, że różowo nie jest, ale czytając wypowiedzi osób na tym forum pomyślałam sobie, że dobrze iż ono istnieje, bo przynajmniej pozwala ludziom z podobnymi sobie problemami podzielić się tym, co czują i podpowiedzieć coś z własnego doświadczenia. Wyrzucić z siebie emocje, które gromadziły się przez lata i nie znalazły do tej pory ujścia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lolka0022



Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 34

PostWysłany: Pią Lis 11, 2011 18:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj MMałgorzato. Na początek dziękuję ci za wsparcie, mnie mój mąż już nie sprawdza ale była sytuacja że jego siostra podszywała się w smsach pod inną osobę i starała się wyciągnąć ode mnie jak najwięcej co się u mnie dzieje, ale ja naszczęście się opamiętałam, teraz mój prawie były mąż do tej pory chce i pisze bym wrócila, ale nie mogę się ugiąć bo znowu zrobi to samo. Nie wiem co ci pouwiedzieć na twój temat, nie daj się, może wreszcie nam się uda zamknąć ten zły rozdział w naszym życiu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group