Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Tak się bałam
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jolanta 71



Dołączył: 29 Wrz 2011
Posty: 11

PostWysłany: Pią Paź 28, 2011 10:58    Temat postu: Jest ciężko i to bardzo Odpowiedz z cytatem

Wczoraj byłam u psychiatry bo nie mam już siły,tak bardzo się boję.Dzisiaj muszę iść do prokuratora zgłosić ,że dzwoni do mnie,straszy.Boję się wyjść z domu,boję się iść do pracy,boję się nawet przejeżdżających samochodów.Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mgrabas



Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 1516

PostWysłany: Pią Paź 28, 2011 11:13    Temat postu: Re: Jest ciężko i to bardzo Odpowiedz z cytatem

Jolanta 71 napisał:
Wczoraj byłam u psychiatry bo nie mam już siły,tak bardzo się boję.Dzisiaj muszę iść do prokuratora zgłosić ,że dzwoni do mnie,straszy.Boję się wyjść z domu,boję się iść do pracy,boję się nawet przejeżdżających samochodów.Pozdrawiam

czym straszy? groźby są karalne! trzeba je zgłaszać na policję
ze stacjonarnego tel. 997, a z komórki poprzez nr alarmowy 112
_________________
Co Bóg złączył, tego człowiek niech nie rozdziela.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Sob Paź 29, 2011 11:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dodam troszkę jak pozwolicie.

Faktycznie można złożyć zawiadomienie o przestępstwie odnośnie gróżb karalnych bezpośrednio udając się do jednostki Policji lub pisemnie do Prokuratury Rejonowej.
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Jolanta 71



Dołączył: 29 Wrz 2011
Posty: 11

PostWysłany: Czw Lis 03, 2011 22:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj koleżanka roztrzęsionym głosem powiedziała mi ,że rozmawiała z nim bo był u niej,groził że mnie zabije,upoluje jak będę szła do pracy,wywiezie do lasu i po kawałku będzie mnie ciął żyletką.Koleżanka była w szoku tłumaczyła mu,ze mamy dzieci ,że nie może je osierocić a on na to że ch.......go to interesuje.Chciałam to zgłosić na policję ale ona błagała mnie żebym tego nie robiła bo się go boi i nie złoży zeznań.Boję się bo to psychopata,co będzie z moimi dziećmi jak mi zrobi krzywdę,mam już tego dość.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lolka0022



Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 34

PostWysłany: Wto Lis 08, 2011 18:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj. Jolanta
Mam ten sam problem, ale daję radę, dobrze myślisz. Niech dzieci cię widzą uśmiechniętą. Ne możemy się poddać, mamy dla kogo żyć. Mamy dzieci które nas potrzebują, dajmy im teraz najlepszy przyklad> Nie poddaj się, walcz o szczęście, bo zasługujemy na to.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lolka0022



Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 34

PostWysłany: Sro Lis 09, 2011 20:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jolanta, pamiętaj żeby nagrywać każde rozmowy z nim, każde slowo jakie do ciebie powie, smsy też trzymaj, mogą się przydać. Ja właśnie dowiedziałam się na policji że mojemu mężowi mogą dołożyć kolejny zarzut nie wiem jeszcze jaki ale prawdopodobnie chodzi o to że celował do mnie wiatrówką, za zagrożenie życia. I zbieraj dowody.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MMalgorzata



Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 48

PostWysłany: Czw Lis 10, 2011 23:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jolanta 71 nie wiem co Ci doradzić, ale trzymam kciuki za Ciebie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jolanta 71



Dołączył: 29 Wrz 2011
Posty: 11

PostWysłany: Sob Sty 14, 2012 2:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem szczęśliwa,że przetrwałam 3,5miesiąca.Sąd przedłużył mojemu mężowi nakaz eksmisji oraz zakaz zbliżania się do mnie na następne 3 miesiące.31.01 pierwsza rozprawa o znęcanie i o dziwo nie boję się ani jego ani samej rozprawy.Wiem,że wygram i będę wolna.Mój mąż przeprasza,błaga o jeszcze jedną szansę,chodzi na terapię dla osób stosujących przemoc wie,że musi ponieść karę za swoje czyny.Ja nie mam już żadnych wątpliwości,że ten rozdział w moim życiu zamykam i nie ma powrotu.Dziewczyny nie bójcie się !Facet ,który podnosi rękę na słabszego to tchórz.Ja miałam dużo szczęścia pomogła mi policja,prokurator, oczywiście psycholog,rodzina i koleżanki.Nie wstydzę się już ,mogę na temat przemocy rozmawiać bez łez,drżenia.Wiem ,że nie pozwolę już nigdy nikomu mnie poniżać.Patrząc w lustro widzę fajną dziewczynę,trochę za chudą{apetyt zaczyna wracać} ale szczęśliwą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Sob Sty 14, 2012 13:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brawo za odwagę, determinację, mądrość w działaniu i ...jeszcze za to, że innych zachęcasz do aktywnego zrywania z przemocą. Rodzina jest wtedy rodzina jeśli panuje w niej miłość, zrozumienie, wzajemne wspieranie. Terror, poniżanie, bicie i inne objawy przemocy to nie zjawiska występujące w rodzinie tylko między wrogami!
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
gigi31



Dołączył: 18 Kwi 2008
Posty: 893

PostWysłany: Pią Mar 09, 2012 17:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jolanta71 nic nie piszesz o tym co było na rozprawie ....dlaczego nie piszesz????
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
basia-aa



Dołączył: 19 Sie 2011
Posty: 346
Skąd: dolnośląskie

PostWysłany: Pią Mar 09, 2012 19:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jolu odezwij się!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jolanta 71



Dołączył: 29 Wrz 2011
Posty: 11

PostWysłany: Pon Kwi 02, 2012 22:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie wszystko w porządku.Mój oprawca przebywa w areszcie ponieważ napadł mnie przed sądem a póżniej groził w trakcie rozprawy.Ja i moje córeczki jesteśmy szczęśliwe ,wreszcie wychodzimy na spacery niczego się nie obawiając.Dziewczyny warto walczyć,jestem szczęśliwa a co będzie póżniej? Laughing Kocham życie ,nadchodzi wiosna także w moim życiu.Pozdrawiam.Bądżcie dzielne.Buziaki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group