Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

zmiana wyroku rozwodowego

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
basia-aa



Dołączył: 19 Sie 2011
Posty: 346
Skąd: dolnośląskie

PostWysłany: Wto Lis 15, 2011 14:02    Temat postu: zmiana wyroku rozwodowego Odpowiedz z cytatem

Witam, może ktoś zna odpowiedź.
W wyroku rozwodowym były mąż miał ograniczoną władzę rodzicielską. Ostatnio złożyłam w Sądzie wniosek o odebranie władzy rodzicielskiej. Wyszło na to, że był to wniosek o zmianę wyroku rozwodowego w kwestii władzy rodzicielskiej.
Wczoraj miałam posiedzene Sądu i Sąd przychylił się do mojego wniosku i odebrał władzę rodzicielską. Teraz się tak zastanawiam w jakiej to jest formie tj.:
- czy jest to wyrok sądowy?
- czy jest to postanowienie Sądu?
Jeżeli to tylko postanowienie to czym mam prawo zwrócić się do Sądu o wydanie jego z uzasadnieniem pisemnym.
Trochę się pogubiłam w tej procedurze, dlatego proszę o pomoc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Echnaton
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 15 Lis 2006
Posty: 6110
Skąd: Suwałki

PostWysłany: Pon Lis 21, 2011 0:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Postanowienie – forma orzeczenia stosowana przez organy państwowe w postępowaniu sądowym (zarówno cywilnym, jak i karnym) oraz administracyjnym. Jest to rozstrzygnięcie mniej uroczyste od wyroku sądowego. Przesądził o tym sam ustawodawca, stwierdzając, że zapada ono w sytuacji, kiedy kodeksy nie wymagają wydania wyroku. Najczęściej służy wszelkim kwestiom proceduralnym, a więc załatwianiu spraw niebędących istotą sporu – wyjątkiem są postanowienia w postępowaniu cywilnym nieprocesowym, będące rozstrzygnięciami merytorycznymi, kończącymi postępowanie.
Wyrok – orzeczenie sądu, rozstrzygające merytorycznie o kwestii będącej przedmiotem postępowania sądowego.

W postępowaniu karnym jest to rozstrzygnięcie w przedmiocie winy oskarżonego, mogące zawierać także rozstrzygnięcia o karze, środkach karnych lub środkach zabezpieczających.

W postępowaniu cywilnym, w procesie, wyrok rozstrzyga o zasadności dochodzonego przez powoda roszczenia lub innej kwestii będącej przedmiotem postępowania.

Sąd wydał wyrok w Twojej sprawie ale czemu chcesz aby sąd wydał Ci go z uzasadnieniem skoro wydał go zgodnie z twoimi żądaniami? Czyżbyś chciała się odwoływać?
_________________
„lepiej zapal świecę, niż byś miał przeklinać ciemność”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
basia-aa



Dołączył: 19 Sie 2011
Posty: 346
Skąd: dolnośląskie

PostWysłany: Pon Lis 21, 2011 12:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlaczego? Bo często mi taki dokument jest potrzebny jako dowód. Prosiłam o uzasadnienie do rozwodu (był po mojej myśli) i stanowił dowód do sprawy o znęcanie się. Prosiłam o uzasadnienie wyroku o znęcanie się. Oba wyroki były załączone przeze mnie do sprawy o odebranie władzy rodzicielskiej. Nie pobiera się uzasadnienia tylko wtedy gdy zamierza się odwołać ale również by wiedzieć jakimi pobudkami kierował się Sąd wydając dany wyrok czy postanowienie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group