Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

niebieska godzina
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marta 25



Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 690

PostWysłany: Pon Sty 16, 2012 21:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Straszne. Powiedzmy sobie wyraznie: Panstwo przehandlowalo prawa kobiet w zamian za poparcie Kosciola.
w kwietniu rząd przyjął Konwencje Rady Europy o przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet i przemocy w rodzinie. - Jest bardzo charakterystyczne, że Polska do tej pory nie podpisała tej konwencji.


Ostatnio zmieniony przez marta 25 dnia Wto Sty 17, 2012 7:36, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
cytrynkowa12



Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 83

PostWysłany: Pon Sty 16, 2012 23:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kilka lat temu w akcie rozpaczy udałam się do pewnej znanej "prężnie działajacej"organizacji która ma pomagac takim jak my tu na forum (ponieważ na policje nie mogłam bo mój psychol miał tam znajomych)cała pomoc jaka mi zaproponowano to udział w grupie teatralnej (miałam wrazenie ze panie działaczki tam się poprostu bawią) podcieło mi to skrzydła na kilka lat ,nie widziałam po prostu już dla siebie żadnego ratunku ani wyjscia z sytuacji ,dopiero jak trafiłam w normalnej państwowej przychodni na pania psycholog która jest doswiadczona w pracy z ofiarami psychopatow i wie co przechodze i o czym jej opowiadam zna zachowania takich typków ,dała mi troche wiatru w żagle nie wiem czy dam rade bo nie mam z nikąd wsparcia ale próbuje ,jeżeli chodzi o kościół to nie do końca sie zgadzam bo przemoc jest wszędzie i wśród katolików i ateistow i nie tylko w naszym kraju ,dodam jeszcze ze panie z "prężnej organizacji"to ateistki i co z tego ale nie skore do pomocy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
cytrynkowa12



Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 83

PostWysłany: Pon Sty 16, 2012 23:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

poprostu facet przemocowiec jeżeli nazywa się katolikiem to będzie wszystkim wmawiał ze leje żone i dzieci bo w imie Boga ma być mu posłuszna ,a w wierze katolickiej tego nie ma (rozmawiałam z księdzem)to sa jakieś fałszywe interpretacje przemocowców i również przeciwników kościoła, każdy z nas zna metody przemocowcow zawsze musi mieć pretekst i wytłumaczenie ,np mój zawsze chce dobrze i wszystko zamienia w ruine dla syna
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta 25



Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 690

PostWysłany: Wto Sty 17, 2012 0:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bez wodki nie rozbieriosz.
Temat ktory poruszylismy to tematv rzeka. Interesuje mnie ta konwencja o torej w innym topiku / rowniez link do tekstu tej Konwencji. Przewiduje ona standardy o jakich rozmawialismy.. pomoc socjalna, mieszkaniowa, pomoc w zdobyciu pracy i opiece nad dziecmi.. odszkodowanie za zle malzenstwo i zmiane definicji przemocy domowej jako przemocy przeciwko kobietom. Podpisalo ja juz 17 krajow europjeskich. Polska wciaz nie podpisala.

przypomniala mi sie ballada.. starzeje sie bo tesknie za Okudzwa..

Jest jakiś porządek na świecie tym, jest
Na każdy wiersz dobry jest zły wiersz
Na każdych trzech mądrych i głupich jest trzech
I dobrze to i sprawiedliwie

Lecz taka zasada jest - głupim nie w smak
Ci inni wyszydzać ich lubią
I mówią głupiemu - durak ty, durak
A głupim jest przykro i głupio

Więc by się czerwienić nie musiał kto kiep
By mógł rozpoznawać swój swego
Każdemu mądremu stempelek na łeb
Przybiło się razu pewnego

Od lat te stempelki w użyciu są i
Ten system i później się przyda
Bo mądrym dziś mówią - ech, durni żesz wy
A głupich, jak zwykle, nie widać
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
cytrynkowa12



Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 83

PostWysłany: Wto Sty 17, 2012 15:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no i właśnie zaliczyłam popychanie piąche przy nosie i tekst "już niedługo cię tu niebędzie" jestem k... itd zresztą znacie to napewno ,i co robić dalej ,czuje się jak głupia chodziłam na policje prosiłam składałam zawiadomienie i nic, żona i konkubina czy partnerka to jest nikt ,tyle dobrze że on nie wie ze złozyłam zawiadomienie bo by mnie smiechem wykończył,przez 10 miesięcy nikt nie miał czasu mi pomóc to po co te całe Niebieskie Karty czemu to ma służyć
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta 25



Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 690

PostWysłany: Wto Sty 17, 2012 16:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jaki jest stosunek syna do Twojej sytaucji? rozmawialiscie kiedykolwiek na ten temat? ma swiadomosc, ze prawnie jestes obca osoba dla jego ojca? mieszkasz w nie swoim domu? ze ojciec wygraza ci wyrzuceniem? jak myslisz ? znajdziesz w nim pomoc ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
cytrynkowa12



Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 83

PostWysłany: Wto Sty 17, 2012 16:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

syn jest po mojej stronie bo sam miał nie ciekawe dzieciństwo i wie ze ojciec próbuje robić nim rozgrywkę,ale psychol wszystko robi żeby nie miec świadków i tylko pare razy tak się stalo że był pewien że syna nie ma w domu i do mnie wtedy wyskoczył ,syn twierdzi że zeznał to policjantowi ktory był jeden raz 10 mies temu rozmawiac z mężem ale nie jestesmy pewni czy to jest gdzieś zanotowane.dom jest do podziału ale mąż się nie godzi a ja nie mam pieniedzy na podziała przy zawziętości psychola bez adwokata nie ugryze a ceny sa z kosmosu a jest troche do prostowania w zapisach , mąż robi utrudnienia i dlatego tak się komplikuje ,syn chętne by się wyprowadził ale żeby mnie nie zostawiac to siedzi ze mna (mamy jeszcze stare zwierzaki już na dożywociu) czasem nie wytrzynujemy i we dwoje też mamy spięcia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marianna



Dołączył: 29 Wrz 2011
Posty: 183

PostWysłany: Wto Sty 17, 2012 18:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to sobie pogadałyśmy Wink

Jak widać grono bardzo ścisłe Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta 25



Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 690

PostWysłany: Wto Sty 17, 2012 21:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marianno, w czym problem?



no przeciez gadamy.. ..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta 25



Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 690

PostWysłany: Wto Sty 17, 2012 21:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oo.. to masz nowe ustalenia. dom do podzialu, ciesze sie, pamietam ze na poczatku balas sie,ze mozesz nic nie dostac. Czyli nie ejst zle.. maz tez nie moze kozaczyc.. .. bo tez straci. czy maz wie,ze bedzie musial sie dzielic ? ma swiadomosc ze nie ejst tak iz moze zwyczajnie ciebie wyrzuci jak grozi?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
cytrynkowa12



Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 83

PostWysłany: Wto Sty 17, 2012 21:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w naszym kochanym kraju nic nie działa i nikt za nic nie odpowiada niebieska karta to fikcja,rozmawiałam ze znajomoą która chciala skorzystać z jakiegoś programu dla niepełnosprawnych realizowanego ze środków UE oczywiscie straciła czas okazało się ze pic na wode kupa kasy wypłyneła a żaden niepełnosprawny nie znalazł pracy ,w moim miasteczku rozdano patologi laptopy i opłaca się internet pytam po co jest tyle ludzi biednych ,którzy by z tego zrobili pożytek ale jak nie chla to mu sie nie należy ,następny przykład sfinansowano patologi kursy stylizacji paznokci i manicuru,żadna nie miała ochoty podjąc po tym pracy poszły na kurs zeby nie stracić zasiłków,a dziewczyna ktora się zgłosila o pomoc w uzyskaniu tego kursu nie dostala wsparcia ,ona jedna chciała pracowac (i już jest po kursie pracuje)ale rodzice biedni musieli sie zapozyczyć .następny przykład mojej znajomej z pracy zwolniono ja bezprawnie wpadła w depresje nie miała czym płacic rachunków jakaś jej sasiadka poszła do MOPS zeby tej mojej znajomej ktos pomógł i usłyszała ze jej sie pomoc nie należy bo najpierw trzeba pomóc ich sąsiadowi alkoholikowi bo ma padaczke poalkoholową , po prostu nikomu się nic nie chce zrobić nic sprawdzić coś jak w piosence elektrycznych gitar 'przewróciło się niech lezy"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
cytrynkowa12



Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 83

PostWysłany: Wto Sty 17, 2012 21:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marta25 on ma kase ja nie na sprawie jak weźmie prawnika to ja wywalcze na kajzerki on sobie kozaczy ,bo mi nikt nie pomaga nie mam wsparcia liczyłam ze panowie policjanci z nim pogadają bo mnie pan dzielnicowy zapewniał że na to co wyrabia psychol sa paragrafy,ale on czuje sie bezkarny tym bardzie że dawno temu była policja i nic mu nie zrobili
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marianna



Dołączył: 29 Wrz 2011
Posty: 183

PostWysłany: Wto Sty 17, 2012 22:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marta 25 napisał:
Marianno, w czym problem?



no przeciez gadamy.. ..


Marto, żaden problem.... właśnie gadamy, szkoda tylko że w tak ścisłym gronie i o to mi chodziło wyłącznie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta 25



Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 690

PostWysłany: Wto Sty 17, 2012 22:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kogo naqzywasz patologia?
sory, ale w oczach wielu my tez jestesmy patologia.. czy dostajac jak sama piszesz piacha pod oczy nie jestes patologia?
bieda , brak pracy, samotnosc i wyklucznie spoleczne niekoniecznie oznaczaja patologie.. chociaz przez 20 lat usilowano Polakom to wmowic.. ze sami sa sobie winni
uwazaj na slowa.. jesli sama oczekujesz szacunku- szanuj innych ludzi. Katoliczka jestes.. skad tyle pogardy?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
cytrynkowa12



Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 83

PostWysłany: Wto Sty 17, 2012 23:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jestem ostatnią osobą która gardzi pisząc patologia nie mam na mysli biedy tylko zachowania cwaniactwo i właśnie pogarde między innymi do mnie kiedy sasiad sie mnie pytał za ile pracuje jako sprzątaczka gdy odpowiedziałam, ze śmiechem powiedzał ze swojej babie za tyle to nie kaze z łozka wstawać patologia to wyciąganie reki bo mi sie nalezy chociaż dwoje młodych ludzi zdrowych pluje na kościół ale wszystko z caritasu biora ,a mam sasiadke która ma dwoje małych dzieci ciężko chorego męża którego trzeba dzwigac na plecach lekarze nie potrafią go zdiagnozowac ,ale ona nie dostaje wsparcia bo pada na buzie i robi ,a tamci wyciagają poprostu łape i z takich jak my kpią oni do żadnej pracy nie pojda bo po co oni wszystko dostana nawet zaświadczenie na przejazdy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group