Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

niebieska godzina
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
heka



Dołączył: 17 Lis 2009
Posty: 465

PostWysłany: Wto Sty 17, 2012 23:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cytrynkowa12 napisał:
no i właśnie zaliczyłam popychanie piąche przy nosie i tekst "już niedługo cię tu niebędzie" jestem k... itd zresztą znacie to napewno ,i co robić dalej ,czuje się jak głupia chodziłam na policje prosiłam składałam zawiadomienie i nic, żona i konkubina czy partnerka to jest nikt ,tyle dobrze że on nie wie ze złozyłam zawiadomienie bo by mnie smiechem wykończył,przez 10 miesięcy nikt nie miał czasu mi pomóc to po co te całe Niebieskie Karty czemu to ma służyć


wezwałaś policję ? Jeśli nie to czemu?Samo nic się nie zrobi. Złożyłaś zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.Super ,tylko że teraz policja bedzie prowadzić śledztwo, wzywać świadków,na koniec sporządzi "opnie "( nie wiem jak to się fachowo nazywa)i prześle do prokuratury,.Beda tam też notatki z interwencji policji.Im więcej ,tym lepiej . Jeśli ich nie będzie stwierdzą ,zę ........wprawdzie coś tam było ,ale widać już się poprawiło i z aktu oskarżenia ,który wnosi do sądu prokurator nici.Umorzą sprawę ,a twój pan dopiero wtedy pokaże na co go stać .
Ja wiem ze to wszystko jest bardzo trudne ,ale skoro powiedziało się A trzeba być konsekwentną.Wiem,że takie sprawy wymagają końskiej siły,ale powtarzam nikt za nas nic nie zrobi.
Wszystko pisze z własnego doświadczenia .sprawy sadowe ( w sumie 7 )trwały prawie 8 lat. Wiele razy miałam dość ,myślałm ze nie wytrzymam ,nie dam rady.Pod koniec zrobiło mi się tak ,ze kilkaset metrów przed budynkiem sądu miałam odruchy wymiotne. Wszystko znam z autopsji i wiem ze narzekanie niczego nie zmieni.Głowy do góry ,kobiety i do działania !! Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta 25



Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 690

PostWysłany: Wto Sty 17, 2012 23:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

achaaaa..
no tak, pluje i bierze a powinna nie brac i glodowac. Pomoc jesli juz to tylko dla swoich , tych co nie pluja a miluja.. ..
lepiej z honorem lec .. jak sasiadka co pada na pysk a nie bierze..
Cytrynkowa.. cos ci sie mocno pochrzanilo..
Pomoc zwal;szcza ta podstawowa pomoc gdzie chodzi o biede o glod .. , - nie pyta o religie o przynaleznosc partyjna czy rase. ..

skad tyle zawisci.. i nienawisci.. podliczania co kto ma co sie komu nalezy.. nie prosciej kazdemu zyczyc dobrze? murzynowi, katolikowi muulmunce zydowi ateiscie i mlodemu malzenstwu? Sasiadce tez.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
grubyfus



Dołączył: 06 Gru 2011
Posty: 68
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Sty 17, 2012 23:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie usprawiedliwiam ani nie mam na uwadze twierdzenie, iż jest dobrze. Ja tylko się staram robić swoją robotę dobrze. Panie u mnie pracujące mają różne doświadczenie życiowe w tym i kwestia doznania przemocy od swoich partnerów.

Mnie bardziej chodzi o to, iż wiele osób jest pokrzywdzonych a ich problem może być załatwiony bardzo szybko a czasem wystarczy kwestia prostych rozwiązań i można już coś zrobić dla kogoś i nie trzeba wielkich przedsięwzięć. Ale ja pisze z punktu widzenia dużej komendy warszawskiej gdzie niby młyn jest większy ale jakoś staramy się pomagać ludziom.
_________________
JESTEŚMY TYM CO CHRONIMY
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
cytrynkowa12



Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 83

PostWysłany: Wto Sty 17, 2012 23:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o rany Marta 25 ty znów czytasz i wyciągać zaczynasz wnioski jak ci pasuje skąd ten atak na mnie ,dlaczego zaraz sobie dopisałaś że pluje bierze a powinna nie brać i głodować -te osoby które dałam tu na przykład są młode ona 26 lat on 30 są zdrowi nie głoduja są cwaniakami tu zakręcić sprzedać ukraść mieli proponowaną prace ,jego siostra zyje uczciwie z męzem ma firme też im prpoonowała prace nie chcą wolą iść na darmoche biorą chleb z caritasu który potem wyrzucają .To tobie Marta coś nie halo jezeli potrafisz przytaczać całe stronice nieprawidłowosci ,a uważasz że ryba nie psuje się od glowy?jak chcesz cokolwiek zmienić nie wytykając właśnie takich rzeczy mnie nie obchodzi co ma i ile sasadka w portfelu ale chodzi o udzielanie pomocy przez instytucje powołane do tego, uważam że wszystkie organizacje nie pracuja tak jak powinny a i ludzie nie kozystają ci co potrzebują
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta 25



Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 690

PostWysłany: Sro Sty 18, 2012 6:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no tak mam, czytam i wyciagam wnioski..
a ze nie lubie dzielnia ludzi na lepszych i gorszych w biedzie bo bieda jadnakowo boli.. to pisze i zwracam ci uwage abys nie etykietowala ludzi .. zasada: nie rob drugiemu co tobie nie mile- bo.. on tez potrafi. Usmiechnij sie, nie chce sie klocic.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
cytrynkowa12



Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 83

PostWysłany: Sro Sty 18, 2012 14:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marta25 nigdy nic się nie zmienibo chyba nikomu nie zależy i zaraz ktoś podnosi larum,tak jak pisałam ci ludzie ani nie są biedni ani nigdy biedni nie byli,znaleźli znaleźli sobie sposób na życie i z tego co widzę jest wiele takich osób,a ludzie którzy naprawdę potrzebują to sie nie upominają o pomoc bo się wstydzą lub nie wiedzą , że taką mogą otrzymać,sama tu na forum wiele razy mobilizowałaś innych ,do podjęcia pracy do usamodzielniania się,a w tym przypadku skoczyłaś mi do gardła wmawiając"dziecko w brzuch"że to ludzie głodni i biedni,nie Marta25 to sa CWANIACY a ty ich bronisz jak Rejtan,ja uważam że trzeba w końcu było by to zmienićcoś zrobić,zeby nie było takich przypadków,ze matka z dziećmi głoduje,albo jacyś staruszkowie a żadne instytucje ani kościelne ani państwowe o tym nie wiedzą,ale chętnie wspomagaja takich jak moi sasiedzi,i nie mów mi że bieda boli bo ja doskonale wiem i wiem jak boli w parze z niesprawiedliwościąnp,kiedy matka cieżko tyra ale wywiązuje się z płacenia świadczeń jej dzieci nie pojadą na kolonie zCaritasu bo nie piła ,pojadą dzieci tej mamy która ma wszystko gdzieś ot tak w nagrodę,pomoc dostanie pijak co przepił rente ,a nie staruszek co wszystko popłacili cały miesiąc siedzi jak mysz pod miotłą i je chleb z cebulą a w niedz napije się mleka.ja nie dziele na lepszych i gorszycha dałam przykład czy to wporządku czy nie czy sprawiedliwe czy nie czy warto cos zmienić czy nie warto
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta 25



Dołączył: 02 Mar 2010
Posty: 690

PostWysłany: Sro Sty 18, 2012 16:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale dziewczyno,. ani ty ani ja tego nie zmienimy.
Mam tez swoje doswiadczenia.. kiedy byl okres ktorego przeciez nie ukrywam,ze przez pol roku nie mielismy co jesc.. ja poszlam prosic ale nic nie dostalam.. bo moj dochod przekraczal prog o 7, 62 groszy. Fakt w Caritasie nie bylam.. wiec nie wiem jak tam jest..
Widze to samo co ty.. ale inaczej niz ty nie bardzo sie temu dziwie.
Widzisz .. w Polsce pomoc spoleczna uwaza sie za hanbe.. w euripie zupelnie ianczej traktuje sie pomoc panstwa.. i nikt nie robi z tego halo.. nalezy sie.. ale nalezy sie konkretna kasa.. za ktora da sie zyc godnie. Uwazam ze dobrze z eludzie korzystajka z pomocy.. ze po to sa te miejsca.. dzis powodzi mi sie lepiej i ani mi w glowie isc po pomoc..
a ze panstwo mamu durne,ze wszystko w nim stoi na glowie.. zawsze stalo.. i stac nie przestanie , bo tacy sa Polacy ..

spojrz w jakim kraju zyjesz..
i nie zazdrosc ludziom, ze kombinuja jak potrafia.. bo ja kombinuje, ty kombinujesz.. 3/4 Polakow kombinuje bo inaczej sie nie da zyc.

Grecja
Pensja minimum – 3,9 tys. zł
Minimalna emerytura – 2,2 tys. zł
Renta minimalna – 2,2 tys. zł (wypłacana 14 razy w roku)
Becikowe – 4,4 tys. zł
Dodatek za urodzenie dziecka – 50% dochodów matki przez 56 dni przed urodzeniem i 63 dni po narodzinach
Minimalny zasiłek dla sieroty – 2 tys. zł
Dodatek socjalny dla osób o niskich dochodach – 900 zł
Wiek emerytalny – 65 lat mężczyźni i 60 lat kobiety
Wypłata na chorobowym – 72-130 zł dziennie, w zależności od liczby dni choroby
Zasiłek dla bezrobotnych – 2,1 tys. złotych i jest powiększany o 10 proc. na każdego członka rodziny, wypłacany do 12 miesięcy
Włochy
Pensja minimum – 2,7 tys. zł
Minimalna emerytura – 2,6 tys. zł
Renta minimalna – 2,1 tys. zł (w grudniu renciści dostają trzynastkę)
Becikowe – 4,5 tys. euro (za drugie i kolejne dziecko)
Dodatek za urodzenie dziecka – pracodawca musi wysłać rodzica na 6-miesięczny urlop do momentu ukończenia przez dziecko 3. roku życia. Na urlopie rodzic otrzymuje ekstra 30 procent swoich zarobków.
Minimalny zasiłek dla sieroty – 1,1 tys. zł dla półsieroty i 2,2 tys. zł dla pełnej sieroty
Dodatek socjalny dla osób o niskich dochodach – Jeżeli firma zabrała godziny pracy to państwo płaci 80% wypłaty, którą dostaliby za te godziny, pracując w pełnym wymiarze godzin
Wiek emerytalny – 65 lat mężczyźni i 60 lat kobiety
Wypłata na chorobowym – 60% dochodów, jeżeli chorujemy do 90 dni i 75%, jeżeli chorujemy powyżej 90 dni
Zasiłek dla bezrobotnych: 4 tys. zł wypłacany przez 8 miesięcy lub w przypadku osób 50+ przez 12 miesięcy
Polska
Pensja minimum – 1,4 tys. zł
Minimalna emerytura – 730 zł
Renta minimalna – 730 zł
Becikowe – 1 tys. zł
Dodatek za urodzenie dziecka – pełnopłatny urlop macierzyński przez 5 miesięcy
Minimalny zasiłek dla sieroty – 350 zł
Dodatek socjalny dla osób o niskich dochodach – 500 zł
Wiek emerytalny – 65 lat mężczyźni i 60 lat kobiety (będzie zwiększony do 67 lat dla wszystkich)
Wypłata na chorobowym – Zasiłek wynosi 80 proc. wynagrodzenia, jeżeli przyczyną choroby jest wypadek w pracy, to zasiłek wynosi 100 proc. wynagrodzenia
Zasiłek dla bezrobotnych – 742 zł przez pierwsze trzy miesiące, potem wysokość zasiłku spada do 582 złotych
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marianna



Dołączył: 29 Wrz 2011
Posty: 183

PostWysłany: Sro Sty 18, 2012 17:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj dziewczyny, łączy nas wspólna sprawa, wspólne cele ...więc czy warto się przepychać? napewno każda z Was ma po swojemu rację i na tym poprzestańcie Very Happy

Nigdy w życiu bym nie pomyślała kiedyś, że właśnie z takiej pomocy przyjdzie mi skorzystać, a jednak Sad
Tego dnia chyba nigdy nie zapomnę, dla mnie to było straszne przeżycie, ogromne upokorzenie i upadek ...mój osobisty upadek....jednocześnie wstyd.
Tak myślę JA
Naprawdę nie wiem czy było warto przeżywać takie chwile za 250zł, które mi przyznano?
Nie wiem czy zdecyduję się ponownie udać się do opieki społecznej po kolejną pomoc finansową, to za duże obciążenie jak dla mnie.
Na razie mam pracę jaką mam, ciężką bo fizyczną jako pomoc domowa, ale cieszę się z niej, że w ogóle jest.
A co za 250zł można zwojować i na ile taka kwota wystarczy? to kropla w morzu potrzeb.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
cytrynkowa12



Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 83

PostWysłany: Sro Sty 18, 2012 21:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marianno chodzi o to żeby wtedy jak znajdziemy się w trudnej sytuacji jak jesteśmy na tym cholernym zakręcie ,żebyśmy nie czuły upokorzenia ,żeby ta pomoc była inna niż teraz ,to nie tacy jak ty czy ja powinni się wstydzić prosić o pomoc ale właśnie tacy jak moji sasiedzi oto mi chodzi dlaczego ty masz się wstydzic a oni nie ,to mnie denerwuje i nie podoba mi sie zarzucanie mi że jestem zazdrosna jeżeli ktoś mnie nie zna bo akurat nie o zazdrość tu chodzi i wmawianie rzeczy których nie napisałam nie zgadzam się z Martą 25 że nic nie możemy zmienić ,myśle że "kropla drąży skałe"może ktoś czyta NL może kiedyś będzie chciał coś zrobić i masz racje że mamy wspólne cele i nie warto się przepychac
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
grubyfus



Dołączył: 06 Gru 2011
Posty: 68
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Sty 21, 2012 10:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytają. Tak pewne rzeczy sie dopiero tworzą. ale coś zaczyna się dziać - jest nowa procedura niebieskiej karty i nie jest to tylko jak kiedyś decyzja komendanta głównego policji, którą inne instytucje tak naprawdę miały gdzieś.

To co zostało wydane to Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 13 września 2011 r. w sprawie procedury „Niebieskiej Karty” oraz wzorów formularzy „Niebieska Karta” / obowiązuje od dnia 18 października 2011 roku / jest więc elementem umiejscowionym w systemie polskich aktów prawnych - wydany chyba troczhę póżno bo nowelizacja ustawy była już w roku 2010 ale zawsze to i tak jest coś tego jeszcze nigdy nie było /. Przepis ten wskazuje, iż za niebieską kartę odpowiada szereg instutucji a niebieską kartę można mozna załozyć nie tylko nawet na Policji, ale w opiece, szkole czy szpitalu albo u lekarza. Wprawdzie od lekarza nie widziałem ale widziałem już pierwsze karty zakładane przez nauczyczycieli lub psychologów szkolnych.

Po sporządzeniu niebieskiej karty każda instytucja niezwłocznie a nie poźniej niż w ciągu siedmiu dni ma czas na na przekazanie jej do przewodniczącego zespołu interdyscylinarnego a ten ma 3 dni na przekazanie jej do pracy dla członków zespołu. To zespół ma pracować z ofiarą przemocy domowej a nie sam policjant. Zadania Policji są jasne zapewnić bezpieczeństwo, gromadzić dowody, prowadzić postępowania przygotwawcze oraz stosować środki przymusu jakim jest zatrzymanie.

Może będzie lepiej.

A tak wogóle to pierwszy dokument tej rangi od czasów wejścia w życie ustawy zwalczającej przemoc w rodzinie a jakoś nie słyszałem aby wiele osób sie tym publicznie chwaliło / no tak ale to chyba był okres wyborczy jak pamietam a pozatym czy np. wobec mgły nad pewnym lotniskiem lub ówczesnej prezydencji Polski to ważny temat ? /.
_________________
JESTEŚMY TYM CO CHRONIMY
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
marianna



Dołączył: 29 Wrz 2011
Posty: 183

PostWysłany: Sob Sty 21, 2012 11:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

grubyfus napisał:

A tak wogóle to pierwszy dokument tej rangi od czasów wejścia w życie ustawy zwalczającej przemoc w rodzinie
a jakoś nie słyszałem aby wiele osób sie tym publicznie chwaliło / no tak ale to chyba był okres wyborczy jak pamietam a pozatym czy np. wobec mgły nad pewnym lotniskiem lub ówczesnej prezydencji Polski to ważny temat ? /.



A może nie chcą się za bardzo chwalić pozostawiając nas poszkodowane w błogiej nieświadomości?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
grubyfus



Dołączył: 06 Gru 2011
Posty: 68
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Sty 22, 2012 17:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem.
To powinno być głośne - tak jak powiedziałem pierwszy raz procedura niebieskiej karty została podniesiona do roli takiego aktu prawnego.
Jak będzie realizowana to sprawa inna, ale jest fajna podstawa prawna i wreszcie coś sie dziać może.
Nie wiem jak jest gdzieś indziej ale te niebieskie karty, które nie zostały zakończone przed dniem wejścia w życie rozporządzenia poszły do zepołu interdysyplinarnego i on bedzie je rozsądzał.
_________________
JESTEŚMY TYM CO CHRONIMY
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
marianna



Dołączył: 29 Wrz 2011
Posty: 183

PostWysłany: Nie Sty 22, 2012 20:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A te które zostały zamknięte....co z nimi wobec nowych przepisów?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
maras
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur
Moderator - Współpracownik NL konsultant ds. prawa i procedur


Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 3871
Skąd: Gdynia/Warszawa

PostWysłany: Pon Sty 23, 2012 21:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wygląda to tak te co zostały zakończone zostaną zarchiwizowane. Natomiast tak jak wcześniej napisał grubyfus zostaną przekazane (w/g i zgodnie z przepisami) do dalszej realizacji przez Zespoły Interdyscyplinarne.


Czas pokaże na ile nowe przepisy są skuteczne i jak się mają do realnej pomocy osobom doznającym przemocy. Na chwilę obecną w/g mnie działa to nieco lepiej. Choć nie ukrywajmy jest dużo pytań, niedociągnięć natury technicznej . Jednak uważam, że jest to kwestią czasu i sposoby realizacji zostaną jeszcze bardziej dopracowane.


pozdrawiam
_________________
-----------------------------------------------------
G. E. d/s P.P.R
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
cytrynkowa12



Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 83

PostWysłany: Sro Sty 25, 2012 22:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i stało sie, wczoraj w Bialej Podlaskiej mąż zastrzelił żonę następnie strzelił do siebie ,zostaly sieroty ,była niebieska karta ,była pomoc społeczna i inne instytucje,i jak zawsze nic zadziałało ,ja coraz bardziej się utwierdzam w przekonaniu ze ofiary ponieważ sa słabe to sa zostawione same sobie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group