Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Skierowanie na badania psychiatryczne
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
basia-aa



Dołączył: 19 Sie 2011
Posty: 346
Skąd: dolnośląskie

PostWysłany: Sob Mar 17, 2012 1:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz wiem dlaczego nie zapłacił.
Wiem, że różnie wygląda pomoc ofiarom przemocy. Mieszkam w małym miasteczku i poznałam w sumie wszystkich policjantów u siebie na interwencjach, doskonale wiedziałam, na których mogę liczyć, a na których nie. Paru faktycznie pomogło tak jak umiało, inni zachowali się skandalicznie. Niestety żeby trafić na dobry skład interweniujących to trzeba mieć po prostu szczęście.
Jednak bardzo źle, że policja ma ograniczone możliwości odizolowania sprawcy. Pijany, agresywny facet, to zabierać do aresztu i jeszcze niech zapłaci za to. Jeżeli jakiś nierób (jak mój Ex), to areszt niech odrobi społecznie. Nigdy jednak takiego bydlaka nie powinno się pozostawiać w domu.
W którymś wątku pisałeś, że Wam policjantom ręce opadają jak ofiara się wycofuje. Zauważyłeś jednak, że ten problem przemocy za bardzo był spychany na Policję?
W moim powiecie nie istnial system pomocy dla ofiar przemocy. Natomiast powiat dalej. Policja interweniuje, zaklada Niebieską Kartę i odsyła do Ośrodka dla ofiar przemocy. Tam na miejscu uzyskuje pomoc psychologiczną, psychiatryczną i terapeutyczną. Wtedy ofiara dopiero jest w stanie przeciwstawić się sprawcy. Tak to jest za słaba, nikt jej nie wspiera, woli czepić się nadziei, że sprawca się zmieni. I błędne koło.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
grubyfus



Dołączył: 06 Gru 2011
Posty: 68
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Mar 20, 2012 21:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak wiem tak naprawdę przepisy są jednakowe wszędzie, ale ich stosowanie. Tak miałem i nadal mam przypadki wycofywania spraw a nawet wtedy kiedy my je czasem prowadzimy nawet bez woli pokrzywdzonej.

Problem nie jest już problemem Policji / a przynajmniej mam taką nadzieję /. Nadal jednak sam system jest budowany.

A pozatym zło gdzieś się rodzi pytanie więc czy jest etap na którym można te narodziny wychwycić i skutecznie zablokować jest trudne i cały czas aktualne.
_________________
JESTEŚMY TYM CO CHRONIMY
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
basia-aa



Dołączył: 19 Sie 2011
Posty: 346
Skąd: dolnośląskie

PostWysłany: Wto Mar 20, 2012 22:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdzieś rodzi to zło? Nie wiem czy to się da uchwycić. Trudno wszystko zwalić na alkohol, bo przemoc też jest w rodzinach, gdzie nie ma problemu z alkoholem. Nie określisz nigdy czy dany związek skończy się przemocą czy nie. Trudno określić jakie są naprawdę mechanizmy powstania tej przemocy. Próbuje się wskazywać na sposób naszego wychowania, religię, tradycyjny podział ról dla kobiet i mężczyzn. Tylko te teorie nie pasują już do przemocy stosowanej do dzieci czy do rodziców, dziadków. Zwróć uwagę jak podobny do tego problemu jest mobbing.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group