Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

nękanie

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Przepisy Prawne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
vista



Dołączył: 28 Gru 2011
Posty: 3

PostWysłany: Wto Sty 31, 2012 13:47    Temat postu: nękanie Odpowiedz z cytatem

Mam problem.Od dłuższego czasu były mąż nęka mnie listami grożac że mnie zniszczy,ze bedzie się mścił.Obecnie odbywa wyrok za przestepstwa m.inn.za znecanie sie nad rodziną Aby byc bardziej skutecznym zakłada mi przeróżne sprawy sądowe bez zasadności wymyślone przez niego.Ostatnio napisał list zastraszajacy do dziecka.Jakiś czas temu złożyłam doniesienie na policji o nekanie mnie i dzieci,boje się co bedzie jak opuści ZK.Prokurator odrzucił mój wniosek nie widzi zagrożenia.aon nadal piszeże"będzie się mscił puki mu zycia starczy".Jesli komuś udalo się wyjśc z podobnej sytuacji bardzo prosze o radę
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mgrabas



Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 1516

PostWysłany: Wto Sty 31, 2012 17:27    Temat postu: Re: nękanie Odpowiedz z cytatem

http://www.forum.niebieskalinia.pl/viewtopic.php?p=39199#39199
_________________
Co Bóg złączył, tego człowiek niech nie rozdziela.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
vista



Dołączył: 28 Gru 2011
Posty: 3

PostWysłany: Sro Lut 01, 2012 19:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Co Bóg złączył człowiek niech nie rozdziela"-wzniosła odpowiedż a jak to się ma do prozy życia,gdy ojciec wykorzystując swą władzę znęca się nad dziecmi lekcewazy postanowienia Sądu,kpi z Policji nie liczy się z nikim,dzieci nie widzą sensu życia ,bez leków psychiatrycznych nie sa w stanie funkcjonowac.Taki zwiazek to juz tylko walka o przetrwanie w której siły są rażąco nierówne.W tym kraju sprawca przemocy jest pod ochroną nie ofiara przynajmniej tak jest w moim przypadku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
grubyfus



Dołączył: 06 Gru 2011
Posty: 68
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Lut 04, 2012 10:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale jak to odrzucił?

Nie istnieje forma prawna "odrzucił". Powinnaś dostać postanowienie o odmowie / umorzeniu postepowania, które mozna zaskarżyć.

Druga rzecz - nowy obowiązujący od czerwca 2011 roku srt. 190 a kk / tzw. stalking / brzmi
1. Kto poprzez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby najbliższej wzbudza w niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jej prywatność

podlega karze pozbawienia wolności do lat 3

§ 2. Tej samej karze podlega, kto podszywając się pod inną osobę, wykorzystuje jej wizerunek lub inne jej dane osobowe w celu wyrządzenia jej szkody majątkowej lub osobistej.

§ 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 lub § 2 jest targnięcia się pokrzywdzonego na własne życie sprawca

podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10

§ 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub § 2 następuje na wniosek pokrzywdzonego.

Nie ma orzecznictwa do tego typu przestępstwa, ale wzbudzenie zagrożenia jest czyimś subiektywnym odczuciem. Nie jest tak jak w groźbach karalnych, iż pełnienie groźby musi być realne. To Twoje odczucie. Pozatym jak piszesz że jesteś nękana sprawami to już jest zagrożenie.

A tak apropo tych spraw jak sa one karne i są morzone to złóż zawiadomienie przeciwko mężowi o fałszywe oskarżenie.
_________________
JESTEŚMY TYM CO CHRONIMY
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
vista



Dołączył: 28 Gru 2011
Posty: 3

PostWysłany: Nie Lut 05, 2012 23:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo dziekuję Ci za konkretną odpowiedż.Ja znam art.190 a stalking ale policjant powiedział że listów od maja było tylko 2szt.wiec za mało aby toczyć sprawę wcześniejsze listy były pisane nim ustawa weszla w zycie.Tak się zastanawiam czy prokurator czytał moje zeznania ktore skladalam na policji poniewaz umorzono postepowanie na etapie dochodzenia.Nie zaskarżylam Postanowienia Prokuratury poniewaz nie czulam się na siłach walczyć z Prokuratorem ale to był błąd ponieważ listy nadal przychodzą ,teraz zastraszajace dzieci.Mam jedną sprawę powiedziano mi że jest cywilna ale prowadzona przez Wydzial Karny wiec nie wiem jak to jest.Mam nadzieję ją wygrać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
grubyfus



Dołączył: 06 Gru 2011
Posty: 68
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Lut 06, 2012 23:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To fakt stalking musi być niejednorazowy. Ale jeżeli pierwsze postepowanie umorzono to przecież skoro listy nadal przychodzą to nic nie stoi na przeszkodzie złożyć nowe zawiadomienie.

Nie walczysz z Prokuratorem tylko o siebie a to jest kolosalna róznica.
_________________
JESTEŚMY TYM CO CHRONIMY
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Przepisy Prawne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group