Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna Forum na temat przemocy w rodzinie
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP
www.niebieskalinia.pl 
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Boję się być szczęśliwa

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lolka0022



Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 34

PostWysłany: Wto Lut 21, 2012 21:07    Temat postu: Boję się być szczęśliwa Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie. Może już kilka osób zna mój problem. Z mężem nie jestem od lipca. Nie będę już pisać jak wyglądało moje małżeństwo, ale mąż ciągle chce bym do niego wróciła, a ja będąc u bardzo bliskiej mi przyjaciółki dowiedziałam się że spotyka "ON" się z inną osobą, był pijany i był na balu choinkowym z koleżanką. Na początku poczułam złość, bo wydaje pieniądze na siebie, a bardzo mało płaci na dzieci.
Ale teraz mam inny problem. Zapomniałam już o tym co mi zrobił, choć w głębi serca boje się ż nie ułożę sobie życia na nowo, przez to co mnie spotkało. No i stało się. Pojawił się "Ktoś" z kim spotykam się jako przyjaciele. Dość często. Wiem że mu się podobam i wiem że czeka mnie z nim poważna rozmowa, ale boje się nowego życia. Boje się być szczęśliwa, że blokady psychiczne które mam w głowie nie pozwolą mi normalnie myśleć i żyć. Za każdym razem jak spotykam się z przyjacielem robię wszysto by nie urazić go tym czym mogłabym urazić mojego prawie byłego męża. Może na to wszystko jest jeszcze za wcześnie? A może nie powinnam się pchać znowu w związek? Nie wiem co mam myśleć na ten temat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aga74



Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 43

PostWysłany: Wto Lut 21, 2012 23:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ależ Ty MUSISZ być szczęśliwa, to Twój obowiązek! Smile Wobec siebie i dzieci! Spotkało Cię szczęście w postaci przyjaciela, nie jesteś sama. Super!

Samotność jest okropna po takich przeżyciach. Może i boisz się urazić nowego partnera, ale skoro to przyjaciel, to zapytaj, co może mu sprawiać przykrość. I powiedz, czego Ty nie będziesz tolerować, czyli PRZEMOCY. Nigdy, pod żadna postacią, niech nigdy już Cie to nie spotka, to jest ważniejsze nawet od samotności!

Może to i lepiej, że mąż się z kimś spotyka, może będziesz miała spokój przynajmniej i nie złość się, że wydaje pieniądze na kogoś nowego, to w sumie normalne, pieniądze nie są najważniejsze, najważniejsza jest wolność od przemocy, tej strasznej zarazy!

Aha, nie afiszuj się za bardzo przed rozwodem z nowym partnerem, bo to może zostać użyte przeciwko Tobie na rozprawie, a Ty przecież nikomu nie robisz krzywdy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
basia-aa



Dołączył: 19 Sie 2011
Posty: 346
Skąd: dolnośląskie

PostWysłany: Sob Mar 03, 2012 21:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lolak w życiu trzeba się kiedyś stać egoistą, myśl o sobie i o swoich potrzebach Smile
Dlaczego masz się bać? Przecież wiesz jak przejawia się przemoc, wiesz już jak się przed nią bronić. Nie dasz rady?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum na temat przemocy w rodzinie Strona Główna -> Forum ogólne o przemocy w rodzinie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group